Home » Zëri: “Aeroplani përplaset në mes të një autostrade (Video)” plus 29 more

Zëri: “Aeroplani përplaset në mes të një autostrade (Video)” plus 29 more

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

Zëri: “Aeroplani përplaset në mes të një autostrade (Video)” plus 29 more

Aeroplani përplaset në mes të një autostrade (Video) Posted: 30 Jun 2017 02:54 PM PDT

Një aeroplan “Cessna 310” është përplasur në Orange County në Kaliforni. Përplasja ka ndodhur në kohën e drekës, në një autostradë. Mediat ndërkombëtarë raportojne se nuk ka persona të vrarë apo të lënduar, gjë për të cilën janë habitur qytetarët e Kalifornisë. Po ashtu, personat që ishin brenda aeroplanit, fatmirësisht janë në gjendje të mirë shëndetësore. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Nesër temperatura të larta, Komuna e Prishtinës dhe Emergjenca në gjendje gatishmërie Posted: 30 Jun 2017 02:53 PM PDT

Komuna e Prishtinës dhe Emergjenca janë gati për temperaturat e larta që pritet të jenë nesër. Ka qenë vetë Shpend Ahmeti, kryetari i Prishtinës, i cili ka bërë apel që qytetarët ta shmangin diellin nesër nga ora 10 deri në ora 17:00. Gati për temperaturat e larta është edhe Emergjenca në Prishtinë. “Në bashkërendim të plotë kemi bërë angazhimet e nevojshme dhe mbolizim me të lartë”. “Qendra e Mjekësisë urgjente rregullisht i ka tri ekipe nesër e kemi……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Çka do të përkrahet me rreth 50 milionët e fondit të MCC Posted: 30 Jun 2017 02:36 PM PDT

Korporata amerikane Sfidat e Mijëvjeçarit miratoi javën e kaluar një fond ndihmash prej rreth 50 milionë dollarësh për Kosovën. Drejtuesja e ekipit të Korporatës për Kosovën, Sarah Olmstead thotë se ndihma që do të përqendrohet kryesisht në përmirësimin e energjisë elektrike dhe në projekte për transparencë dhe qeverisje të përgjegjshme. Korporata Sfida e Mijëvjeçarit pritet të sjellë një angazhim të konsiderueshëm të qeverisë amerikane në reformat që do……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Për arrestimin ose jo të Gruevskin vendoset të shtunën Posted: 30 Jun 2017 02:33 PM PDT

Pas marrjes së materialeve hetimore dhe aktpadive të ngritura nga Prokuroria Speciale Publike në Maqedoni, Gjykata Penale ka marrë këtë të premte, brenda afatit 24 orësh për vendimmarrje, disa vendime të konsideruara të lehta ndaj të pandehurve, e nuk ka caktuar asnjë masë paraburgimi për të akuzuarit. Mediet maqedonase njoftojnë se disa prej të pandehurve janë lënë në detyrim paraqitje çdo të hënë në gjykatë, disa të tjerëve u janë marrë pasaportat për të shmangur……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Publikohet fotografia e sulmuesit të një spitali në Nju Jork (Foto) Posted: 30 Jun 2017 02:25 PM PDT

45 vjeçari Henry Bello është identifikuar si sulmuesi që vrau një person dhe plagosi pesë të tjerë në spitalin në Broonx, Nju Jork. Në fund Bello kishte vrarë vetën. Sipas të dhënave të tij në internet ai ishte doktor i mjekësisë familjare. Bello kishte lënë punën në këtë spital në vitin 2015.  …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Ish-imami flet për shenjat e para të radikalizmit në Kaçanik Posted: 30 Jun 2017 02:24 PM PDT

Musli Vërbani që ka shërbyer si krye-imami i Bashkësisë Islame të Kaçanikut thotë se që nga paslufta ka filluar të vërejë shenjat për nisjen e një fryme radikaliste të islamit në Kaçanik Vërbani ka rrëfyer ekskluzivisht për emisionin “Jeta në Kosovë” se si kishin filluar shenjat e para që ai i quan nisje të ideologjisë vehabiste në Kaçanik. Ai tha se nga viti 2001 kishin filluar disa veprime të vogla dhe sulme ndaj tij që ishte kundër kësaj……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Profesorët në UP paguhen ekstra pse mbajnë provime (VIDEO) Posted: 30 Jun 2017 02:22 PM PDT

Pos pagave të tyre, profesorët e Universitetit të Prishtinës paguhen ekstra edhe me nga 60 cent për çdo student që i nënshtrohet provimit në studimet bachelor, ndërsa nga 3 euro për drejtimet Master. Kush e quan absurd këtë e kush e arsyeton, mund ta mësoni nga kronika e mëposhtme.   …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Trump: Do t’i mbrojmë aleatët nga regjimi ‘brutal’ i Koresë V. Posted: 30 Jun 2017 02:11 PM PDT

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e cilësoi si "brutal dhe të pamatur" regjimin e Koresë së Veriut dhe tha se ka një "plan të fortë" për të trajtuar programet e paligjshme të Phenjanit me raketa bërthamore dhe balistike. Trump, duke folur në Uashington pas takimit me presidentin jugkorean, Moon Jae-in, tha se veprimet e Koresë së Veriut "kërkojnë përgjigje të vendosur". Qeveria në Phenjan "nuk ka kujdes për sigurinë e popullit të saj, të fqinjëve dhe nuk ka……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Tre mjek të plagosur dhe një i vdekur nga të shtënat në spitalin e New York-ut Posted: 30 Jun 2017 02:08 PM PDT

Mediat amerikane raportojnë se nga të shtënat që ndodhën sot në një spital të New Yorkut, janë plagosur tre mjek, kurse sulmuesi është qëlluar për vdekje nga forcat policore. Sulmuesi i veshur si mjek ka hapur zjarr në spitalin e Bronx Lebanon, duke plagosur tre mjek, raporton Reuters. Personeli mjekësor, për t’i shpëtuar më të keqes, ishin fshehur deri sa sulmuesi qëllonte me armë zjarri, por policia ka arritur ta neutralizojë atë, i cili është gjetur i vdekur në vendin nga……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Shefi i Listës Serbe mbetet jashtë Kuvendit Posted: 30 Jun 2017 02:06 PM PDT

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka publikuar dje rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve parlamentare që u mbajtën më 11 qershor. Nga emrat e shumë politikanëve që mbetën jashtë legjislaturës së gjashtë të Kuvendit, është edhe kryetari i Listës Serbe, Slavko Simiq. Sipas rezultateve të KQZ-së, Simiq i cili ishte prijës i listës në zgjedhjet e fundit, nuk ka arritur të marr vota të mjaftueshme. Atë e kanë votuar vetëm 12 mijë e 51 votues, e që nuk mjaftuan të marr mandatin. Pas……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
A do të aderojë Jakup Krasniqi në Vetëvendosje? Posted: 30 Jun 2017 01:59 PM PDT

I pyetur nëse janë të vërteta fjalët për një mundësi aderimi në Lëvizjen Vetëvendosje, ish kryeparlamentari Jakup Krasniqi nuk mohoi këtë, duke thëne se respekton vullnetin politik të tyre. “Vetëm një partie politike u jam bashkangjitur kur kam dal nga burgu Lidhjes Demokratike për shkak se ishte lëvizja më e madhe politike në Kosovë. Përndryshe jam themelues i Partisë Demokratike dhe kur më është pamundësuar dhe ka dal nga shtrati i saj edhe politik edhe ideologjik nuk jam pajtuar kam formuar……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
‘Shqipëria që duam’ platformë e Ramës për bashkëqeverisje me qytetarët Posted: 30 Jun 2017 01:58 PM PDT

Mbi 6 mijë komente janë bërë në një postim në rrjetin social Facebook të kryeministrit Edi Rama, përmes së cilit ai u kërkonte qytetarëve të parashtronin gjërat që do të donin të ndryshonin në vend gjatë mandatit të dytë të qeverisës. Duke vlerësuar angazhimin e tyre si mjaft të rëndësishëm, Rama bëri të ditur se janë shqyrtuar dhe janë analizuar të dhënat kryesore të këtyre komenteve nga një grup i posaçëm pune. “Sapo kemi……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Gjermania kërkon punëtorë nga Ballkani, ka vetëm një kusht Posted: 30 Jun 2017 01:56 PM PDT

Në Gjermani kurrë nuk ka pasur më pak të papunë se kohëve të fundit, ndërsa qeveria është në kërkim për punëtorë të huaj. Deri te puna në Gjermani është shumë lehtë të arrihet. E gjitha që kërkohet është edukimi profesional, përvoja e punës dhe ajo kryesorja, dëshira për punë. Lista e profesioneve që po kërkohet është në rritje e sipër, por më së shumti po kërkohen motra medicinale. Ndërsa për një periudhe të……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Ish- punonjësi shtiu me armë në spitalin e New York-ut Posted: 30 Jun 2017 01:44 PM PDT

Një person i armatosur ka hapur zjarr brenda një spital në bashkinë Bronx të New York-ut, duke plagosur disa persona, tha policia. Njeriu, thuhet të ketë qenë i veshur si një mjek dhe i armatosur me një pushkë, tani është i vdekur, thanë policia, shkruan BBC, transmeton “Zeri.info”. Të shtënat filluan në rreth 14:45 të kohës lokale (18:45 GMT) në Spitalin e Bronx Lebanon Policia identifikoi të armatosurin, 35-vjeçar Henry Bello, një ish-mjek në spital.    …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
I premtoi në kopsht, pas 20 vitesh i propozon martesë (FOTO) Posted: 30 Jun 2017 01:35 PM PDT

Një burrë kishte parashikuar se do ta martonte simpatinë e tij që e kishte në nivelin parashkollor, kur kishte vetëm tre vjet. Ai e ka realizuar “premtimin” e tij pas 20 vjetësh duke i propozuar martesë, pikërisht vajzës që e kishte takuar atëherë, shkruan Independent, transmeton Klan Kosova. Matt Grodsky u martua me Laura Scheel në dhjetor ka thënë se një prej kujtimeve të para “si trevjeçar është kur kishte dalë para gjithë klasës në parashkollor dhe kishte deklaruar se ai do ta martonte……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
‘Zharku të japë dorëheqje nga çdo funksion nëse ka ngushëlluar familjen e Lavdrim Muhaxherit’ Posted: 30 Jun 2017 01:14 PM PDT

Njohësi i çështjeve të sigurisë, Burim Ramadani, ka kërkuar dorëheqjen nga çdo funksion publik të ministrit në detyrë Lutfi Zharku, nëse vërtetohet se ai ka shkuar për të ngushëlluar familjen e Lavdrim Muhaxhirit. Ai ka thënë se të vërtetën rreth këtij pretendimi duhet të dalë ta thotë vetë Zharku. Ka thënë se qartësi duhet të japë edhe Qeveria në detyrë. Më poshtë mund ta lexoni të plotë postimin e Ramadanit në profilin e tij në……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Aktivizimi i Speciales stopon njohjet e Kosovës (Video) Posted: 30 Jun 2017 01:18 PM PDT

unksionalizmi i Gjykatës Speciale, do ndikojë jashtëzakonisht shumë në konfigurimin politikë në Kosovë, mirëpo përveç kësaj do ketë edhe të tjera pasoja që do dëmtojnë shtetasin e Kosovës. Në kohën kur kanë mbetur çështje ditësh ngritja e aktakuzave të para, njohës të sistemit të drejtësisë theksojnë dëmet edhe të anës tjetër të këtij procesi. Sipas avokatit Tomë Gashi, me formimin e kësaj Gjykate Kosovës i kanoset dhe një rrezik……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Nuk ndalet Milani, të hënën zyrtarizon një tjetër lojtar (Foto) Posted: 30 Jun 2017 01:06 PM PDT

Hakan Calhanoglu të hënën pritet të zyrtarizohet te Milani. Sipas asaj që raporton Sky Sport Italia, Milani më në fund do të kompletojë transferimin e mesfushorit të Bayer Leverkusen, Hakan Calhanoglu, transmeton Gazeta Express. Sipas Sky Sport Italia, Calhanoglu do të zyrtarizohet të hënën si lojtar i Milanit, që do t’i kushtojë klubit italian 24 milionë euro, duke përfshirë këtu edhe bonuset. Sky Sport raporton se lojtari do të udhëtojë në Itali të dielën teksa të hënën do t’i……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Sulm në një spital në New York, ka të vdekur Posted: 30 Jun 2017 12:53 PM PDT

Pak momente më parë ka ndodhur një sulm në një spital në New York. Të paktën tre persona besohet të jenë qëlluar, edhe pse raportet e tjera flasin për të shtënat të shumta dhe një situatë të vazhdueshme, shkruan BBC, transmeton “Zeri.info”. Një njeri i armatosur raportohet të jetë i veshur si një mjek i cili më pas hapi zjarr në një spitalin. The New York Times citon një zyrtar të Departamentit të zjarrit të ketë thënë se tre mjekë ishin qëlluar…….This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Njihuni me të dashurën e Bambit të ‘O sa mirë’ (Foto) Posted: 30 Jun 2017 12:49 PM PDT

Neshat Krasniqi i njohur si Bambi me rolin në serialin ‘O sa mirë’ në rrjete sociale shpesh ndan pjesë nga përditshmëria e tij. Krahas xhirimeve në serial dhe profesionit si trajner fitnesi, kohë pas kohe edhe jeta private e tij gjen vend për ekspozimin në publik. Aktori është tash e një kohë në lidhje me një vajzë, larg vëmendjes së shtuar të opinionit por me disa fotografi që postohen me raste. I tillë ka qenë një së fundmi në momentin e veçantë të ditëlindjes që……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Greqi, rekord europian i të nxehtit: 45 gradë në hije Posted: 30 Jun 2017 12:45 PM PDT

Vala më e madhe e të nxehtit në 10 vitet e fundit ka goditur Greqinë. Në Elefsina, pranë Athinës, është regjistruar mesditën e së premtes temperatura më e lartë sivjet në Europë, 45 gradë Celsius në hije. Gjithashtu, në më shumë se 45 zona në të gjithë vendin janë regjistruar temperatura mbi 40 gradë Celsius. Sipas meteorologëve bëhet fjalë për një fenomen të veçantë, pasi këto temperatura janë rreth 9 gradë më të larta sesa niveli normal i……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Alarm, liqeni i Fierzës po thahet çdo ditë nga 40 cm Posted: 30 Jun 2017 12:39 PM PDT

Mungesa e reshjeve të shiut po çon drejt tharjes me ritme të shpejta Liqenin e Fierzës. “Një thatësirë e tillë ka vite që nuk mbahet mend në Kukës”, thonë ekspertët, me temperatura që në javën e fundit të qershorit kanë kapur vlerat maksimale në 35 gradë celsius. Uji në basenin më të madh në vend po bie më shumë se 40 cm në ditë, bëjnë me dije inxhinierët hidrike. Niveli i Fierzës është afërsisht 274 metër, ndërsa prurjet nuk i……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Thaçi takohet me Mogherinin, kërkon integrimin e shteteve të Ballkanit Perëndimor në BE Posted: 30 Jun 2017 12:30 PM PDT

Presidenti Hashim Thaçi është takuar me përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politika të Sigurisë, Federica Mogherini. “Kërkova një prezencë më të madhe të BE-së në rajon, një qartësi dhe një perspektivë më të sigurt për integrimin e shteteve të Ballkanit Perëndimor në BE”, ka shkuar Thaçi pas takimit me Mogherinin, në Dubrovnik. “BE-ja është korniza e vetme për modernizmin e shoqërive tona, për……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Posted: 30 Jun 2017 12:26 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Çifti më simpatikë në ceremoninë e Ditës së Pavarësisë së Amerikës (FOTO) Posted: 30 Jun 2017 12:19 PM PDT

Sot Ambasada amerikane në Kosovë, ka organizuar pritej me rastin e Ditës së Pavarësisë së ShBA-së Në këtë organizim të prirë nga ambasadori Greg Delawi, morën pjesë shumë të ftuar. Por ajo çka ra në sy më së shumti ishte çifti simpatik, ambasadori britanik në Kosovë Ruairi O’Connell me bashkëshorten e tij. O’Connell ishte i shoqëruar nga bashkëshortja e cila shkëlqente në këtë ceremoni Për më shumë shikoni fotografitë:   …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Ceremonia e ditëlindjes së Amerikës përmes fotografive Posted: 30 Jun 2017 12:09 PM PDT

Ambasada amerikane në Kosovë, ka organizuar pritje me rastin e Ditës së Pavarësisë së ShBA-së. Në këtë organizim të prirë nga ambasadori Greg Delawi, morën pjesë shumë të ftuar ndër ta, krerët kryesor të politikës, pjesëtarë të shoqërisë civile, e gazetar e shumë personalitete të tjera Ky organizim po i paraprinë Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, e cila është me 4 korrik. Për më shumë shikoni……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Mogherini: Nuk ka ‘nëse’, dialogu Kosovë-Serbi do të rifillojë Posted: 30 Jun 2017 11:50 AM PDT

Shefja e diplomacisë së Bashkimit Evropian, Federica Mogherini është shprehur e bindur se dialogu ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit do të rifillojë. Këto komente ajo i bëri në Samitin që po mbahet në Dubrovnik. “Dialogu duhet të vazhdojë dhe marrëveshjet duhet të zbatohen. Pres zhvillimet të reja nga dialogu mes dy vendeve”, tha Mogherini, transmeton lajmi.net. Duke folur për integrimin e dy vendeve në Bashkimin Evropian, dhe njohjen e ndërsjellë, Mogherini tha se ka parë angazhim te të dyja……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Temperaturat e larta kanë shtuar numrin e të sëmurëve edhe te fëmijët (Video) Posted: 30 Jun 2017 11:47 AM PDT

Temperaturat e larta që po mbretërojnë këto ditë kanë shtuar numrin e të sëmurëve edhe te fëmijët. Në Qendrën Pediatrike thonë se kryesisht fëmijët lëngojnë nga diarreja ndërsa shtojnë se kanë barna të mjaftueshme dhe staf për tu përballur me viruset verore. Ata kërkojnë nga prindërit që të kenë kujdes gjatë ushqimit të fëmijëve dhe të mos i ekspozojnë në temperatura të larta. Drejtori i Klinikës së Pediatrisë Muharrem Avdiu tha se……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Topalli: Basha, garë të rremë, do të grabisë mandatin Posted: 30 Jun 2017 11:42 AM PDT

Jozefina Topalli nuk firmosi asnjë prej deklaratave të drejtuesve aktualë dhe ish-drejtuesve të Partisë Demokratike për dorëheqjen e Lulzim Bashës. Por tani, ish-nënkryetarja demokrate është edhe publikisht bashkë me ata që mendojnë se në PD nuk po zhvillohet një garë e barabartë. “Ringritja e PD dhe revanshi i saj politik fillon vetëm me largimin e zotit Basha. Basha nuk pranon garë, nuk pranon proces të hapur dhe transparent, nuk pranon konkurrentë të vërtetë as idesh dhe as personalitetesh. Ai nuk pranon……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Forcat speciale rrethojnë Kuvendin, tensione pas lëshimit të urdhër- arresteve Posted: 30 Jun 2017 11:34 AM PDT

Forca të mëdha policore janë stacionuar sërish në Kuvendin e Maqedonisë, pas protestave që janë rikthyer nga përkrahës të VMRO-DPMNE. Automjete të policisë dhe një prani e shtuar e njësiteve speciale, janë parë sot tek Kuvendi i Maqedonisë, njoftoi TV21. Sipas zyrtarëve, kjo ka të bëjë me rritjen e masave të sigurisë. Sakaq, analistët në vend thonë se deputetët e ngarkuar me përgjegjësi penale, nuk duhet të mbrohen nga imuniteti. Ekspertja e së drejtës penale Besa Arifi……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Reklama