Home » Lajmi.net: “Danielle Sellers” plus 8 more

Lajmi.net: “Danielle Sellers” plus 8 more

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

Lajmi.net: “Danielle Sellers” plus 8 more

Danielle Sellers Posted: 30 Jun 2017 11:55 PM PDT

nintchdbpict0003351195881-e1498771610675-184x300 Lajmi.net: “Danielle Sellers” plus 8 more
Mogherini: E ardhmja e Kosovës dhe Serbisë në BE varet nga dialogu Posted: 30 Jun 2017 11:54 PM PDT

nintchdbpict0003351195881-e1498771610675-184x300 Lajmi.net: “Danielle Sellers” plus 8 more

Nuk do ketë ardhme as për Serbinë e as për Kosovën Bashkimin Evropian pa normalizuar marrëdhëniet mes tyre. Madje, vazhdimi i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë pritet sjellë rezultate ndritura, “e ndoshta” edhe njohjen reciproke mes dy vendeve. paktën kështu ka lënë kuptohet, nga deklarata e saj, përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini. Samitin e SCEEP-së (Procesi i Bashkëpunimit i Shteteve Evropës Juglindore), i cili po mbahet Dubrovnik, Mogherini pyetjen e gazetës “Zëri” se a ka ardhme për Serbinë e Kosovën Bashkimin Evropian pa njohur njëra-tjetrën, megjithëse e rezervuar, është shprehur optimiste. anën tjetër presidentja kroate, Kolinda Grobar-Kitaroviq, ka thënë se e ardhmja e shteteve rajonit është Evropë dhe për këtë janë dijeni gjithë liderët. Kurse presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë këtë samit se bashkëpunimi është çelësi për ruajtjen e paqes dhe stabilitetit, por edhe për ardhmen e anëtarësimit Bashkimin Evropian dhe NATO.

Futbollisti i njohur i Real Madridit i thotë “PO” klubit të ri (FOTO) Posted: 30 Jun 2017 11:52 PM PDT

nintchdbpict0003351195881-e1498771610675-184x300 Lajmi.net: “Danielle Sellers” plus 8 more

Danilo është i gatshëm transferohet Real Madrid. Mbrojtësi i djathtë do largohet nga Santiago Bernabeu gjatë këtij afati kalimtar verës. Kurse, “Gazzetta dello Sport” raporton se futbollisti brazilian i është përgjigjur pozitivisht interesimit nga Juventus, përcjell “lajmi.net”. Real Madrid kërkon 25 milionë euro për shitjen e tij. /Lajmi.net/ nintchdbpict0003351195881-e1498771610675-184x300 Lajmi.net: “Danielle Sellers” plus 8 more

Zanfina ka një lutje për të gjithë (Foto) Posted: 30 Jun 2017 11:48 PM PDT

nintchdbpict0003351195881-e1498771610675-184x300 Lajmi.net: “Danielle Sellers” plus 8 more

Probleme me përballimin e këtyre temperaturave larta, nuk kanë vetëm njerëzit, por edhe kafshët, shkruan lajmi.net. E për këtë gjë ka menduar edhe Zanfina, e cila rrjetin social Instagram, ka bërë një lutje për gjithë. Ajo ka kërkuar gjithsecili vendosë ujë para oborreve apo ndërtesave tyre, ujë për t’ua larguar etjen kafshëve. E për këtë iniciativë, Zanfina ka marrë komente pozitive nga ndjekësit. /Lajmi.net/ nintchdbpict0003351195881-e1498771610675-184x300 Lajmi.net: “Danielle Sellers” plus 8 more nintchdbpict0003351195881-e1498771610675-184x300 Lajmi.net: “Danielle Sellers” plus 8 more

Terry nuk pensionohet, befason me klubin e ri (FOTO) Posted: 30 Jun 2017 11:42 PM PDT

nintchdbpict0003351195881-e1498771610675-184x300 Lajmi.net: “Danielle Sellers” plus 8 more

John Terry karrierën do ta vazhdoj te skuadra e Aston Villa. Mediat angleze raportojnë se mbrojtësi ka vendosur luajë Villa Park, përcjell “lajmi.net”. Terry është futbollist i lirë pas largimit nga Chelsea. /Lajmi.net/ nintchdbpict0003351195881-e1498771610675-184x300 Lajmi.net: “Danielle Sellers” plus 8 more

PAN-i e do LDK-në në koalicion Posted: 30 Jun 2017 11:36 PM PDT

nintchdbpict0003351195881-e1498771610675-184x300 Lajmi.net: “Danielle Sellers” plus 8 more

Lidhja e koalicionit mes Lidhjes Demokratike Kosovës dhe PAN-it po shihet si mundësi e vetme për ta krijuar një qeveri stabile gjatë viteve ardhshme. Përfaqësues PAN-it edhe tutje po këmbëngulin bashkëqeverisje ta kenë LDK-në e Isa Mustafës. Po ashtu, për këta fundit oferta edhe tutje mbetet e hapur edhe nga lëvizja “Vetëvendosje”. Deputet nga koalicioni PAN janë shprehur bindur se Haradinaj do arrijë ta formojë Qeverinë me 61 deputetë apo koalicion me LDK-në, e cila po cilësohet favorite nga deputetët e AAK-së. anën tjetër edhe lëvizja “Vetëvendosje” ka pranuar se po synon marrëveshje me LDK-në, cilës edhe i ka bërë thirrje hapur për koalicion paszgjedhor. Kurse njohësit e çështjeve politike thonë se LDK-ja mund mos jetë pjesë e Qeverisë pasi, siç thonë ata, partia koalicion me LDK-në, AKR-ja, mund ta përkrahë koalicionin PAN, do t’ua siguronte atyre votat e mjaftueshme për formimin e Qeverisë. Rasim Selmanaj i cili Qeverinë e ardhme do jetë deputet nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ka thënë për “Zërin” se e mira do ishte sikur LDK-ja t’i bashkohej Ramush Haradinajt, pasi është e njëjta LDK herët e ka kandiduar për kryeministër z. Haradinaj.

Gjërat surprizuese që i ndodhin trupit nëse konsumoni dy vezë në ditë Posted: 30 Jun 2017 11:30 PM PDT

nintchdbpict0003351195881-e1498771610675-184x300 Lajmi.net: “Danielle Sellers” plus 8 more

Gjen përdorim pothuajse kudo, gatim gjellërash, ëmbëlsira, maska bukurie etj, por ajo e bën veçantë janë vlerat e saj shumëllojshme ushqyese. E pasur me aminoacide, vitamina, si kompleksi i plotë i vitaminës B, vitamina D dhe E, fosfor, selen, komplekse proteinike etj. Shumë njerëz tregohen skeptikë lidhje me numrin e vezëve duhen konsumuar, por studimet e fundit kanë treguar se 2 vezë mjaftojnë. Jo javë, por ditë. Zbuloni ç’përfitime sjell veza për organizmin e njeriut: 1.Mbron trurin 2.Përmirëson shikimin 3.Favorizion përthithjen e kalciumit 4.Kompleksi i vitaminës B mbron lëkurën, flokët dhe mëlçinë 5.Ul rrezikun e prekjes nga sëmundjet kardiovaskulare. /Lajmi.net/

Diego Costa nënshkruan me klubin e ri, por ndodh një problem (FOTO) Posted: 30 Jun 2017 11:27 PM PDT

nintchdbpict0003351195881-e1498771610675-184x300 Lajmi.net: “Danielle Sellers” plus 8 more

Atletico Madrid është pranë transferimit Diego Costas. E përditshmja sportive madrilene “AS” shkruan se sulmuesi do rikthehet klubin madrilen, gjatë këtij afati kalimtar verës. Por, ai nuk do ketë drejtë luajë deri janarin e vitit ardhshëm, përcjell “lajmi.net”. Atletico Madrid është i dënuar nga regjistrimi i përforcimeve deri fillim vitit 2018. /Lajmi.net/ nintchdbpict0003351195881-e1498771610675-184x300 Lajmi.net: “Danielle Sellers” plus 8 more

Çifti i njohur i japin fund martesës disa vjeçare (Foto) Posted: 30 Jun 2017 11:25 PM PDT

nintchdbpict0003351195881-e1498771610675-184x300 Lajmi.net: “Danielle Sellers” plus 8 more

Prej një viti tashmë, çifti jetojnë të ndarë dhe duket se distanca ka qenë arsyeja kryesore e fundit të martesës. Lajmi është konfirmuar për revistën Class nga Albi dhe Klaudia, të cilët kanë theksuar se gjithçka mes tyre është mbyllur me mirëkuptim dhe se tanimë do të vijojnë me projektet personale në drejtime të ndryshme. Albi Nako ka qenë një prej mbështetësve më të fortë në karrierën artistike të Klaudias, madje edhe në vendimet e saj më të vështira. Në gjithë këto vite bashkëpunim në skenë dhe në jetë, Albi ka qenë motivim edhe për eksperiencat dhe iniciativat e balerinës në ekranet italiane. Ndërkohë, Klaudia po jeton aktualisht në Itali, ku ka spikatur si një prej balerinave më të mira të baletit modern. Njëkohësisht, ajo ka hapur edhe një shkollë baleti me emrin e saj, por është e përfshirë edhe në projekte të reja televizive. Pavarësisht këtij vendimi, çifti ruajnë raporte shumë të mira me njëri-tjetrin. Sipas burimeve të afërta pranë tyre, çdo gjë është vendosur me mirëkuptim të plotë dhe ata gjithmonë do të jenë mbështetës në karrierën personale të secilit. nintchdbpict0003351195881-e1498771610675-184x300 Lajmi.net: “Danielle Sellers” plus 8 more

Reklama