Home » Koha.net: “A është e gatshme Vetëvendosje të heqë dorë nga posti i kryeministrit?” plus 29 more

Koha.net: “A është e gatshme Vetëvendosje të heqë dorë nga posti i kryeministrit?” plus 29 more

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

Koha.net: “A është e gatshme Vetëvendosje të heqë dorë nga posti i kryeministrit?” plus 29 more

A është e gatshme Vetëvendosje të heqë dorë nga posti i kryeministrit? Posted: 30 Jun 2017 02:47 PM PDT

Deputeti i zgjedhur i Lëvizjes Vetëvendosje, Faton Topalli, nuk ka qenë i prerë në përgjigjen nëse kjo parti, është e gatshme që të heqë dorë nga posti i kryeministrit në një koalicion të mundshëm paszgjedhor me LAA-në, nëse PAN-i dështon të bëjë qeverinë. Ai ka thënë se “për lëvizjen Vetëvendosje thelbësore gjithnjë ka qenë marrëveshja për programin”. “Por votat për kandidatët për kryeministër kanë treguar se kë e do……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Topalli flet për dy qëllimet e vizitës së krerëve të VV-së në Bruksel Posted: 30 Jun 2017 02:42 PM PDT

Deputeti i zgjedhur i Lëvizjes Vetëvendosje, Faton Topalli në “Interaktiv” të KTV-së ka komentuar rezultatet e zgjedhjeve të 11 qershorit. Ka folur aty në mënyrë të veçantë për vizitën e Visar Ymerit, Albin Kurtit e Shpend Ahmetit në Bruksel. Ka thënë se këto vizita kanë pasur dy qëllime. “Arsyeja e shkuarjes në Bruksel ka qenë për të prezantuar gjendjen në Kosovë, dhe në të njëjtën kohë për të prezantuar programin qeverisës të……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Identifikohet sulmuesi në Bronx Posted: 30 Jun 2017 02:29 PM PDT

Policia amerikane ka identifikuar sulmuesin i cili plagosi tre mjekë në një spital në Bronx, emri i tij është Henry Bello. Sulmuesi pasi ka shtënë drejt mjekëve, është qëlluar me armë zjarri nga forcat policore, shkruan BBC, transmeton Koha.net. Janë dhënë detaje se sulmuesi gjatë aktit ishte veshur si mjek dhe ishte i armatosur me armë zjarri. Henry Bello, thuhet se ishte ish-mjek në po këtë spital. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Serial: “Trimi dhe e bukura” epis. 50 ® Posted: 30 Jun 2017 08:20 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Fehi po thotë Posted: 30 Jun 2017 07:40 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Serial: Perandori epis. 133 ® Posted: 30 Jun 2017 06:55 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Emisioni 038 ® Posted: 30 Jun 2017 06:05 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Koha e lajmeve Posted: 30 Jun 2017 05:55 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Dokumentar: Bota e së nesërmes epis. 16 ® Posted: 30 Jun 2017 05:05 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Çka do të përkrahet me rreth 50 milionët e fondit të MCC Posted: 30 Jun 2017 02:25 PM PDT

Korporata amerikane Sfidat e Mijëvjeçarit miratoi javën e kaluar një fond ndihmash prej rreth 50 milionë dollarësh për Kosovën. Drejtuesja e ekipit të Korporatës për Kosovën, Sarah Olmstead thotë se ndihma që do të përqendrohet kryesisht në përmirësimin e energjisë elektrike dhe në projekte për transparencë dhe qeverisje të përgjegjshme. Korporata Sfida e Mijëvjeçarit pritet të sjellë një angazhim të konsiderueshëm të qeverisë amerikane në reformat që do……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Express Pink ® Posted: 30 Jun 2017 04:15 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Le Pen akuzohet për shpërdorim besimi Posted: 30 Jun 2017 02:19 PM PDT

Marine Le Pen, presidentja e Frontit Kombëtar (FN), partia e ekstremit të djathtë francez, u akuzua sot për shpërdorim të besimit në hetimin për asistentët parlamentarë të eurodeputetes së FN. ”E thirrur gjatë pasdites nga gjyqtarë të sektorit financiar në Gjykatën e Parisit përgjegjëse për këtë çështje hetimore, Marine Le Pen e moshës 48 vjeçare lëshoi një deklaratë dhe nuk iu përgjigj pyetjeve siç e detyron ligji”, njoftoi për mediet avokati i saj, Rodolphe……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Vritet sulmuesi që plagosi tre mjekët në Bronx Posted: 30 Jun 2017 02:05 PM PDT

Mediet amerikane raportojnë se nga të shtënat që ndodhën sot në një spital në Bronx, New York, janë plagosur tre mjekë, kurse sulmuesi është qëlluar për vdekje nga forcat policore. Sulmuesi i veshur si mjek ka hapur zjarr në spitalin e Bronx Lebanon, duke plagosur tre mjek, raporton Reuters. Personeli mjekësor, për t’i shpëtuar më të keqes, ishin fshehur deri sa sulmuesi qëllonte me armë zjarri, por policia ka arritur ta neutralizojë atë, i cili është gjetur i vdekur në vendin nga……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Serial: “Trimi dhe e bukura” epis. 50 ® Posted: 30 Jun 2017 03:30 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Greqia prek rekordin evropian të të nxehtit, 45 gradë nën hije Posted: 30 Jun 2017 02:00 PM PDT

Vala më e madhe e të nxehtit në 10 vitet e fundit ka goditur Greqinë. Në Elefsina, pranë Athinës, është regjistruar mesditën e së premtes temperatura më e lartë sivjet në Europë, 45 gradë Celsius në hije. Gjithashtu, në më shumë se 45 zona në të gjithë vendin janë regjistruar temperatura mbi 40 gradë Celsius. Sipas meteorologëve bëhet fjalë për një fenomen të veçantë, pasi këto temperatura janë rreth 9 gradë më të larta sesa niveli normal i……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Po vazhdon “të fryhet” lista e veteranëve, për 2 muaj u shtua për 3 mijë Posted: 30 Jun 2017 01:58 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
“Shqipëria që duam” platformë e Ramës për bashkëqeverisje me qytetarët Posted: 30 Jun 2017 01:56 PM PDT

Mbi 6 mijë komente janë bërë në një postim në rrjetin social Facebook të kryeministrit Edi Rama, përmes së cilit ai u kërkonte qytetarëve të parashtronin gjërat që do të donin të ndryshonin në vend gjatë mandatit të dytë të qeverisës. Duke vlerësuar angazhimin e tyre si mjaft të rëndësishëm, Rama bëri të ditur se janë shqyrtuar dhe janë analizuar të dhënat kryesore të këtyre komenteve nga një grup i posaçëm pune. “Sapo kemi……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Ministria e Kulturës punëson të dënuarin për keqpërdorim, Nexhat Çoçaj Posted: 30 Jun 2017 01:54 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Shumë shpejt do zbardhet e vërteta e 25 qershorit, thotë Meta Posted: 30 Jun 2017 01:47 PM PDT

Presidenti i zgjedhur, Ilir Meta, ka qenë pasditen e së premtes në Durrës, ku ka falënderuar votuesit e LSI-së. Por përveç falënderimeve Meta ka rezervuar edhe një mesazh, që shkon përtej votuesve të partisë së tij. “Shumë shpejt do zbardhet e vërteta e 25 Qershorit. Votuesit heroikë të LSI-së shpëtuan demokracinë dhe të ardhmen e vendit. Krenar që kam punuar me ju”, ka thënë Meta. Në këtë takim ish-kryetari i LSI shoqërohej nga deputeti i qarkut të Durrësit,……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Gjermania U21 kampion i Evropës, mposht Spanjën Posted: 30 Jun 2017 01:36 PM PDT

Kombëtarja e Gjermanisë U21 është shpallur sot kampion i Evropës, duke e mposhtur në finale kombëtaren e Spanjës. Gjermanët u shpallën kampion me golin e vetëm të shënuar nga Weiser në minutën e 40, transmeton Koha.net. Për të asistoi Toljan, dhe Weiser shënoi një eurogol me kokë. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Liverpooli me ofertë rekorde për Keitan Posted: 30 Jun 2017 01:16 PM PDT

Naby Keita pritet të jetë transferimi më i shtrenjtë në histori të klubit të Liverpoolit, në rast se një gjë e tillë ndodhë në këtë afat kalimtar. BBC raporton se Leipzigu kërkon rreth 80 milionë euro për shërbimet e 22 vjeçarit, dhe Liverpooli do të bëjë një ofertë rekorde për të, transmeton Koha.net. Liverpooli ende nuk ka bërë ofertë zyrtare për shërbimet e tij. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Në pesë ditët e ardhshme temperaturat mbërrijnë në 35 gradë Posted: 30 Jun 2017 01:14 PM PDT

Mot me diell dhe vapë do të mbajë edhe gjatë ditës së nesërme, kurse gjatë ditës së diele do të mbajë mot më vranësira të dendura të cilat vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 17- 19 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do te lëvizin ndërmjet 33-35 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i veriut dhe jugperëndimit herë – herë me vrull shpejtësia e së cilës mund të arrijë……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Mësohen emrat e binjakëve të Beyonces dhe Jay Z Posted: 30 Jun 2017 01:12 PM PDT

Burime të revistës TMZ, kanë mësuar se binjakët e këngëtares Beyonce dhe Jay Z u janë vënë emrat Rumi dhe Sir. Edhe pse deri tani emrat Rumi Carter dhe Sir Carter, nuk janë konfirmuar nga vetë çifti, transmeton Koha.net. Blue, Rumi dhe Sir, janë gati për të qenë pjesë e një prej perandorive më të mëdha në botë që udhëhiqet nga Jay Z dhe Beyonce. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
“Zharku të japë dorëheqje nga çdo funksion nëse ka ngushëlluar familjen e Lavdrim Muhaxherit” Posted: 30 Jun 2017 01:05 PM PDT

Njohësi i çështjeve të sigurisë, Burim Ramadani, ka kërkuar dorëheqjen nga çdo funksion publik të ministrit në detyrë Lutfi Zharku, nëse vërtetohet se ai ka shkuar për të ngushëlluar familjen e Lavdrim Muhaxhirit. Ai ka thënë se të vërtetën rreth këtij pretendimi duhet të dalë ta thotë vetë Zharku. Ka thënë se qartësi duhet të japë edhe Qeveria në detyrë. Më poshtë mund ta lexoni të plotë postimin e Ramadanit në profilin e tij në……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Qëllohen me armë zjarri tre mjekë në Bronx Posted: 30 Jun 2017 12:45 PM PDT

Tre mjekë janë qëlluar me armë zjarri në qendrën spitalore në lagjen Mount Hope në Bronx. Sulmuesi është në arrati ndërsa gjendja shëndetësore e mjekëve ende nuk është konfirmuar, shkruan New York Times, transmeton Koha.net. Policia përmes një transmetimi në radio ka përshkruar sulmuesin të gjatë, të hollë dhe kishte veshur një këmishë ngjyrë të kaltër dhe pallto të bardhë. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Krasniqi: I kemi 61 votat e nevojshme për formimin e Qeverisë Posted: 30 Jun 2017 12:42 PM PDT

Kreu i Këshillat Kombëtar të Nismës për Kosovës, Jakup Krasniqi, ka thënë se Koalicioni PAN i ka 61 votat e nevojshme për krijimin e qeverisë së re. Në televizionin 21, Krasniqi ka thënë se qeverinë do ta bëjë menjëherë pas certifikimit të zgjedhjeve. Ai thotë se ka deputetë nga subjekte të tjera politike shqiptare që janë shprehur të gatshëm për ta votuar qeverinë e koalicionit PDK-AAK-Nisma. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Alarm, liqeni i Fierzës po thahet çdo ditë nga 40 cm Posted: 30 Jun 2017 12:34 PM PDT

Mungesa e reshjeve të shiut po çon drejt tharjes me ritme të shpejta Liqenin e Fierzës. “Një thatësirë e tillë ka vite që nuk mbahet mend në Kukës”, thonë ekspertët, me temperatura që në javën e fundit të qershorit kanë kapur vlerat maksimale në 35 gradë celsius. Uji në basenin më të madh në vend po bie më shumë se 40 cm në ditë, bëjnë me dije inxhinierët hidrike. Niveli i Fierzës është afërsisht 274 metër, ndërsa prurjet nuk i……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
LG V30 do të ketë panel OLED Posted: 30 Jun 2017 12:24 PM PDT

Ndërkohë ishte thënë se telefoni LG V30 do të ketë anën e pasme prej xhami sikur modeli LG G6, raportimet më të reja sugjerojnë se pajisjes do t’i mungojë shenja mbrojtëse, e cila ishte në linjën V. Natyrisht, në pyetje është ekrani i dytë sekondar, i vendosur nën ekranin primar me prekje që ishte te modelet V10 dhe V20, transmeton kp. LG V30 do të ketë panel OLED, që do të jetë hera e parë kur janë në pyetje telefonat premium LG. Por, ky është trendi në vitin 2017, të……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Si ndikon ngjyra e verdhë në gjendjen emocionale të njerëzve Posted: 30 Jun 2017 12:22 PM PDT

Është thënë se në qoftë se shikon gjatë ngjyrën e verdhë, mund të ndiheni të shqetësuar apo të inatosur, por një gjë të tillë e ka mohuar Leatrice Eiseman, specialist i ngjyrave. Eiseman ka bërë një hulumtim i cili ka zgjatur 30 vjet dhe ka marrë mendime të ndryshme nga mijëra njerëz, shkruan CNN, transmeton Koha.net. “Fjalët e para që vazhdimisht u vijnë në mendje njerëzve kur shohin ngjyrën e verdhë janë “ngrohtësi”, “gëzim”,……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Alcatel sjell tre telefona Posted: 30 Jun 2017 12:20 PM PDT

Alcatel ka sjellë tre telefona të rinj nga segmenti i mesëm – modelet Idol 5S, A50 dhe A30 Plus. Telefoni Alcatel Idol 5S përdorë çip Qualcom Snapdragon 625, 3GB RAM dhe 32GB memorie të brendshme. Ai posedon ekran 5.2 inç me rezolucion 1080p, kamerë 12MP dhe kamerë për selfi 8MP. Karakteristikat tjera përfshijnë sensorin për skanimin e gishtërinjve dhe bateri 2620mAh. Çmimi i telefonit është 280 dollarë. Alcatel A50 ka procesor MediaTek MTK6738, 2GB RAM dhe 16GB memorie të brendshme, e cila zgjerohet përmes kartelës……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Reklama