Home » “Duka: Kualifikimi në Euro 2020 do të jetë kusht për trajnerin e ri” plus 9 more Lajmi i Fundit

“Duka: Kualifikimi në Euro 2020 do të jetë kusht për trajnerin e ri” plus 9 more Lajmi i Fundit

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

“Duka: Kualifikimi në Euro 2020 do të jetë kusht për trajnerin e ri” plus 9 more Lajmi i Fundit

Duka: Kualifikimi në Euro 2020 do të jetë kusht për trajnerin e ri Posted: 01 Jul 2017 07:29 AM PDT

Ka hyrë fazën e nxehtë përzgjedhja e pasuesit Gianni De Biasit dhe stafit ekipit kombëtar. Janë disa alternativat ka takuar presidenti Duka Tiranë, nga Walter Zenga tek Clarence Seedorf sa i përket postit trajnerit, pa përfshirë edhe alternativat e tjera përfliten për drejtor teknik kombëtares. Por duket […]
Aeroplani shpërthen në flakë pasi rrëzohet në autostradë Posted: 01 Jul 2017 07:18 AM PDT

Një avion i vogël me dy motorë u rrëzua autostradën 405 Orange County Kaliforni, premten, konfirmon ABC News. Sipas agjencisë, bordin e Cessna 310 ka pasur dy persona, cilët fatmirësisht kanë arritur shpëtonin. Avioni shpërtheu flakë, pasi u përplas autostradën pranë John Wayne Airport. Dy persona […]
Kur Ballkani po shkrin nga i nxehti, në moskë ndodh…Stuhia e Shekullit Posted: 01 Jul 2017 07:04 AM PDT

Autoritetet thane se një person ka vdekur dhe dhjetëra tjerë janë plagosur nga stuhia e madhe e rënë 90 vitet e fundit Moskë. Një burrë dhe një grua kanë mbetur vdekur kryeqytetit rus, si dhe shumë njerëz u plagosën nga rrëzimi i pemëve. Transporti hekurudhor dhe ai i fluturimeve […]
“Lulzim Basha nuk ka ngrirë, ai po përdor partinë për tu rizgjedhur kryetar” Posted: 01 Jul 2017 07:00 AM PDT

Besnik Mustafaj, thotë se është koha për ulje tensionesh brenda demokratëve dhe kuptohet grupi kritik kundër Bashës është faktor brenda Partisë Demokratike. “Ajo e quani grupi kundër Bashës është tashmë një faktor PD. Janë figura me autoritet politik, rinj dhe vjetër si thuash. Kështu këtë kuptim […]
Kujdes energjinë! OSHEE: Është rritur ndjeshëm konsumi Posted: 01 Jul 2017 06:57 AM PDT

Tharja e burimeve ujore ka bërë ulet prodhimi venndas i energjisë dhe pjesa e madhe e konsumit ditor sigurohet nga importi. OSHEE do shpenzojë 17 milione euro korrik. Kompania sqaron se situata problematike energjetike ne vend ka detyruar tu bëjë thirrje qytetareve për përdorur mënyrë kujdesshme […]
“NASA ka dërguar fëmijë-skllevër në Mars” Posted: 01 Jul 2017 06:54 AM PDT

Agjencia hapsinore amerikane, NASA u detyrua edhe njëherë tjetër dalë me një deklaratë për mohuar njërën nga teoritë konspirative, ndoshta mizorja qarkullim. Bëhet fjalë për zërat dhe artikujt qarkullonin nëpër forumet dhe rrjetet sociale, kryesisht ato konspiracionistëve, ku thuhej se Agjencia Hapësinore Amerikane ka një “armatë vërtetë […]
I moshuari qëllon me pistoletë familjen, plagoset gruaja dhe vajza, nipi humb jetën. Vetëvritet Posted: 01 Jul 2017 06:46 AM PDT

Ngjarje tragjike Shkup. Një vrasje e dyfishtë është regjistruar sot rreth orës 12:40 mesditë lagjen ‘Butel’ Shkupit. Zhurnal.mk raporton se 84-vjeçari me inicialet P.T ka qëlluar me armë bashkëshorten tij Pavlinën, ndaj vajzës me inicialet L.T., e pas ndaj nipit, i cili gjeti vdekjen e menjëhershme. Mësohet se bashkëshortja dhe […]
Grupi anti-Basha tjetër deklaratë: Të shtyhen zgjedhjet në PD, kemi 5 kërkesa të reja Posted: 01 Jul 2017 06:07 AM PDT

Grupi anti-Basha brenda PD, ka publikuar sot një tjeter deklarate, por perseri ajo nuk shoqerohet nga emrat e firmetareve. Deklarata thekson se kerkesat behen ne emer te te gjithe anetareve te PD, por eshte e paqarte kush qendron pas dekkarates duke qene se jane te pakten 2 grupime te ndryshme qe kane dale kunder kryetarit […]
Zyrtarizohet rivali tjetër i Bashës për kreun e PD: Ja pse vendosa të kandidoj Posted: 01 Jul 2017 06:03 AM PDT

Një tjetër kandidat iu shtua listës pretendenteve për garën për kreun e Partisë Demokratike. Erion Piciri, kandidat listat e PD-së për deputet zgjedhjet e 25 qershorit, ka shpallur sot kandidaturën për kryetar Partisë Demokratike. Erion Piciri (PhD) ka lindur 3 mars 1973, Tiranë. Ka jetuar, punuar dhe studiuar prej […]
“Me këtë sistem, Rilindja nuk mundet edhe po të kesh në lista Krishtin e Muhametin” Posted: 01 Jul 2017 05:54 AM PDT

Kryetari i partisë Zgjidhja, Koço Kokëdhima, ka komentuar debatin brenda PD për zgjedhjen e kryetarit. Sipas tij, arsyeja se pse rivalët po shqyejnë njëri-tjetrin nuk lidhet me rezultatin e zgjedhjeve por me pakënaqësitë kanë viktimat e listës tij shumëemërorë deputetëve. Kokëdhima thotë se asnjë parti nuk e mund dot Rilindjen me këtë […]
Reklama