Home » Zëri: “‘Ballistët’, koreografi madhështore për skuadrat shqiptare në Evropë” plus 29 more

Zëri: “‘Ballistët’, koreografi madhështore për skuadrat shqiptare në Evropë” plus 29 more

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

Zëri: “‘Ballistët’, koreografi madhështore për skuadrat shqiptare në Evropë” plus 29 more

‘Ballistët’, koreografi madhështore për skuadrat shqiptare në Evropë Posted: 29 Jun 2017 03:02 PM PDT

Tifozët e Shkëndijës së Tetovës, “Ballistët”, e kanë shpalosur një koreografi mbresëlënëse dhe madhështore në ndeshjen e sontme ndaj FC Dacias, të cilën skuadra tetovare e mposhti me rezultat të thellë, 3:0, në ndeshjen e parë të rrethit të parë kualifikues të Europa Leagues. Tifozët tetovarë i kanë përfshirë në koreografinë e tyre shtatë skuadrat shqiptare që do të marrin pjesë në garat evropiane këtë edicion, duke ia bërë me dije……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Transformatorë, shtylla e kabllo të reja për Lugbunar të Gjakovës Posted: 29 Jun 2017 02:57 PM PDT

Lugbunari i Gjakovës është një fshat i qetë, me banorë punëtorë, një komunitet i kulturuar, mikpritës dhe me shpirt ndërmarrës që tashmë po e gëzon edhe investimin energjetik nga KEDS. Për dy vite rresht KEDS, në këtë fshat ka zëvendësuar në tërësi rrjetin energjetik, nga ai i vjetër me të riun, sipas standareve të larta europiane. Në KEDS kanë treguar që në Lugbunar kanë vendosur transformatorë të rinj, shtylla betoni e kabllo të reja. “Një……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Nuk do ta besoni sa para ia ka falur De Biasi Shqipërisë Posted: 29 Jun 2017 02:54 PM PDT

Shqipëria dhe De Biazi kanë mbyllur me marrëveshje bashkëpunimin që ka zgjatur prej më se pesë vitesh e gjysmë. Deklarata e përbashkët e presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit dhe ish-numrit një të Kombëtares kuqezi, u pasua me një takim mes palëve, ku u diskutuan edhe detajet e fundit sa i përket marrëveshjes kontraktuale mes tyre. “Panorama Sport” ka mësuar edhe detajet ekonomike të ndërprerjes së bashkëpunimit mes tyre. Gianni de Biasi pësoi një rinovim automatik të……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Konjufca: LDK-ja po bën lëvizje taktike për të ngritur pazarin rreth kryeministrit Posted: 29 Jun 2017 02:33 PM PDT

Glauk Konjufca, deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, ka folur rreth rezultateve finale të zgjedhjeve parlamentare në Kosovë. Konjufca ka thënë se Lidhje Demokratike e Kosovës dhe koalicioni saj po “bëjnë naze” rreth një marrëveshje të mundshme qeverisje me LDK-në. “LDK-ja po bën lëvizje taktike për të ngritur pazarin rreth kryeministrit. Do të ishte më e mira që LDK-ja të kuptoj që ne nuk bëjmë pazare”, ka thënë për Tribuna Channel, Konjufca. Ai më tutje ka pohuar se……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Ish-deputetët i morën shtetit rreth gjysmë milioni euro për dy muaj Posted: 29 Jun 2017 02:20 PM PDT

Edhe pse nuk janë më deputetë, ata vazhdojnë të marrin pagë. Vetëm për muajt maj dhe qershor, nga buxheti i shtetit janë shpenzuar mbi 400 mijë për paga për deputetët e Kuvendit të Kosovës, i shpërndarë më 10 maj. Qeveria në ikje e Isa Mustafës më 10 maj u rrëzua kur ish-deputetët vendosën të votojnë pro mosbesimit ndaj Qeverisë së koalicioni PDK-LDK. Pak orë më vonë, presidenti i Republikës, Hashim Thaçi, nxori dekretin për ta shpërbërë……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
E konfirmon Shtëpia e Bardhë: Trump e Putin do të takohen në Hamburg Posted: 29 Jun 2017 01:58 PM PDT

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, do të takohet javën e ardhshme me homologun e tij rus, Vladimir Putin. Lajmin e ka bërë të ditur të enjten këshilltari për siguri kombëtare i Shtëpisë së Bardhë, duke konfirmuar bisedimet e shumëpritura, që do të zhvillohen në mes të tensioneve të larta për shkak të ndërhyrjes së Moskës në zgjedhjet e 2016's në SHBA, dhe një varg hetimesh në Uashington për të sqaruar nëse njerëzit e afërt të……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Ja sa ulëse ka siguruar Lista Serbe në Kuvend Posted: 29 Jun 2017 01:51 PM PDT

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka publikuar rezultatet e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 11 qershorit. Lista Serbe ka siguruar nëntë ulëse në Kuvendin e Kosovës, shkruan lajmi.net. Emrat e deputetëve mund t’i lexoni më poshtë. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
‘New York Post’: Martin Shkreli bashkëpunëtor i Albert Veliut Posted: 29 Jun 2017 01:47 PM PDT

Në Gjykatën Federale të Bruklinit të mërkurën ditën kur njeriu më i urryer në Amerikë, Martin Shkreli, doli para gjykatës ishte edhe Albert Veliu i akuzuar për pastrim parash në vlerë prej 800,000 dollarë të cilat i kishte të ardhura nga rrjeti i drogës. Martin Shkreli, 34-vjeçar ishte mes nëntë personave të akuzuar për pastrimin e qindra mijëra dollarëve në një operacion që kapi marihuanën dhe armë të ndryshme që kanë origjinën nga Kosova. Një nga të……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Ja cili lojtar i prishtinasve i ra në sy trajnerit të Norrkopingut Posted: 29 Jun 2017 01:45 PM PDT

Trajneri i Norrkopingut, Jens Gustafsson e ka përgëzuar FC Prishtinën për paraqitjen e parë dhe historike në garat evropiane, përkundër humbjes së thellë që ia shkaktoi ekipi i tij, shkruan zeri.info. Dhe, i pyetur nga gazetari i “Zërit” se cilin prej lojtarëve të prishtinasve do ta veçonte, , ai e ka përmendur numrin 25, respektivisht sulmuesin Abdul Basit Khalid, si lojtar që i ra në sy pasi ishte shumë i fuqishëm dhe mjaft i mirë, ndërkohë që u shpreh se e befasuan edhe disa lojtarë të……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Majk nuk di të ndahet nga djali (Foto) Posted: 29 Jun 2017 01:44 PM PDT

Reperi i njohur, Majk fillimisht refuzoi të pranonte faktin se po bëhet baba. Por me ardhjen në jetë të Roanit, ai duket të jetë i lumtur me prezencën e tij. Në llogarinë e tij në Instagram ai ka publikuar përsëri një fotografi në të cilën shihet djali i tij duke fjetur, shkruan Indeksonline. Ndjenja e të qenurit prind është e mrekullueshme, i tillë duhet të ndjehet edhe Majk apo jo?  …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Martohet çifti i famshëm turk, dasmë përrallore (Video+Foto) Posted: 29 Jun 2017 01:37 PM PDT

Kjo ëshët një nga dasmat e shumëpritura jo vetëm në Turqi, por dhe për gjithë fansat e çiftit të aktorëve në mbarë botën. U martua Burak Ozcivit dhe Fahriye Evcenin, duke kurorëzuar lidhjen e tyre disa vjeçare. LEXO EDHE: Në ditën e dasmës! Gruaja e ‘Kemailit’ e kopjon ‘Nihanin’! (Foto) Ata janë një nga çiftet më të pëlqyer falë roleve të tyre në telenovvelat dramatike turke. Ceremonia u realizua në vilën “Sait Halim Paşa……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Trajneri i Norrkopingut: Kemi krijuar avantazh solid, Prishtina na rrezikoi disa herë Posted: 29 Jun 2017 01:37 PM PDT

Trajneri i Norrkopingut, Jens Gustafsson është i kënaqur me rezultatin që e arriti ekipi i tij ndaj FC Prishtinës, në fitoren 5:0, raporton zeri.info. Ai u shpreh se ekipi suedez ka krijuar avantazh solid para lojës së kthimit, që zhvillohet javën tjetër në Mitrovicë. Ai e pranon se u befasua nga fillimi i furishëm i lojës nga ana e prishtinasve, por që me kalimin e minutave ekipi i tij e mori lojën nën kontroll. “Jemi të kënaqur me rezultatin. Nuk dinim shumë për kundërshtarin dhe FC Prishtina i pati rastet e……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Në ditën e dasmës! Gruaja e ‘Kemailit’ e kopjon ‘Nihanin’! (Foto) Posted: 29 Jun 2017 01:36 PM PDT

Burak Ozçivit dhe Fahriye Evcen ka pak orë që i kanë thënë po njëri- tjetrin Ata e kanë kurorëzuar dashurinë e tyre me martesë në vilën Sait Halim Paşa Yalısı të Stambollit, ndërsa të pranishëm kanë qenë shumë të famshëm në Turqi. Menjëherë pas publikimit të fotove të para të dasmës temë diskutimi u bë vello që Fahriy Evcen e kishte zgjedhur për ditën më të lumtur në jetën e saj, shkruan rtv21.tv Shumë njerëz në……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Aksident në Prishtinë: Godasin të moshuarin me veturë dhe ikin (Foto) Posted: 29 Jun 2017 01:34 PM PDT

Para pak minutash në Prishtinë, afër Swiss Diamond ka ndodhur një aksident, ku është goditur një person i moshuar i cili ishte duke ngasur një skuter. Vetura e cila e ka goditur skuterin ka ikur fillimisht, por mësohet se personi i dyshuar është arrestuar, transmeton lajmi.net Nuk dihet për gjendjen e të moshuarit i cili është goditur nga vetura.   …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Trump fyen gazetarët, e kthen në personale luftën me mediat Posted: 29 Jun 2017 01:33 PM PDT

Presidenti Donald Trump u dha nota personale sulmeve të tij ndaj medias të enjten, duke vënë në lojë një komentator të njohur televiziv. Ai ka kohë që i cilëson organizatat më të mëdha të lajmeve si “lajme të rreme”, për njoftimet të cilat nuk i pëlqejnë gjatë këtyre pesë muajve të tij në Shtëpinë e Bardhë. Në një postim të ri në Twitter, ai e kritikoi ashpër Mika Brzezinskin, e cila drejton emisioni e mëngjesit, “Morning Joe”, bashkë me……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
‘Të gatshëm për transformim të FSK-së, por me ndryshime kushtetuese’ Posted: 29 Jun 2017 01:32 PM PDT

Transformimi i FSK-së në Forcë të Armatosur është ndër temat më të diskutueshmet muajve të fundit, qëkur presidenti Hashim Thaçi kishte iniciuar procesin e transformimit të FSK-së përmes ndryshimeve ligjore dhe jo atyre kushtetuese. Megjithatë, përkrahje për këtë iniciativë Thaçi kishte pasur vetëm nga shumica e partive parlamentare shqiptare, por jo edhe nga partnerët strategjikë të Kosovës, si SHBA-të dhe NATO. Haki Demolli, ministër i FSK-së, në një prononcim për……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Thaqi: Nuk i shfrytëzuam rastet, Norrkopingu ekip më cilësor Posted: 29 Jun 2017 01:27 PM PDT

Trajneri i FC Prishtinës, Arsim Thaqi e ka uruar Norrkopingun për fitoren bindëse ndaj ekipit të tij me rezultat 5:0, duke e pranuar se ekipi suedez ishte shumë më cilësor, shkruan zeri.info. Megjithatë, trajneri kosovar mendon se lojtarët e tij kanë mundur të bënin më shumë, mbi të gjitha përpara portës kundërshtare, pasi patën disa raste, mbi të gjitha në pjesën e parë. “Kemi qenë të vetëdijshëm që do ta kemi një kundërshtar shumë të fortë. U tregua dallimi në……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Ndeshja e kthimit mes Prishtinës dhe Norrkopingut luhet javën e ardhshme Posted: 29 Jun 2017 01:15 PM PDT

Prishtina humbi 5-0 në ndeshjen e rrethit të parë kualifikues në Ligën e Evropës të zhvilluar në Suedi ndaj Norrkopingut, transmeton zeri.info Ndeshja e kthimit mes dy skuadrave luhet javën tjetër, me 6 korrik në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë./Zëri …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Norrkoping – Prishtina, statistikat e ndeshjes (FOTO) Posted: 29 Jun 2017 01:12 PM PDT

Prishtina u mposht 5:0 nga Norrkoping në ndeshjen kualifikuese për Ligën e Evropës. Vendasit suedez ishin superior ndaj skuadrës kosovare. Të pesë golat e fitores e fitores, Norrkoping i shënoi në pjesën e parë. Statistikat e ndeshjes mund t’i shikoni në pjesën e mëposhtme./Lajmi.net/   …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Tirana e pafuqishme ndaj Maccabi Tel Aviv Posted: 29 Jun 2017 01:03 PM PDT

Maccabi Tel Aviv e ka mposhtur 2:0 Tiranën në ndeshjen e parë të Europa League. Yonatan Cohen (27’) dhe Eliazer Dasa (64’) shënuan për vendasit.   …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Skënderbeu e nis me fitore në Europa League Posted: 29 Jun 2017 12:55 PM PDT

Skënderbeu e ka mposhtur 1:0 skuadrën e Sant Julia në ndeshjen e parë të Europa League. Skënderbeu është rrugës së mirë që të kalojë rrethin e parë kualifikues në Europa League, shkruan Gazeta Express. Skuadra shqiptare ka marrë fitore minimale në shtëpi, duke e mposhtur 1:0 skuadrën nga Andorra, Sant Julian. Golin e vetëm dhe të fitores e shënoi Liridon Latifi në minutën e 69’të. Ky është një hap i madh për Skënderbeun, që nuk pranoi gol në shtëpi. /Express/ …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Labi tregon datën kur do të martohet Posted: 29 Jun 2017 12:53 PM PDT

Çifti i njohur Labi dhe Qëndresa tashmë kanë vendosur datën e dasmës. Siç mësohet kjo do të ndodhë në vjeshtë, pikërisht me 15 tetor. Kjo datë gjithashtu shënon edhe ditëlindjen e Labit, duke e bërë festën të dyfishtë. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Gjermania në finale të Kupës së Konfederatave Posted: 29 Jun 2017 12:45 PM PDT

Gjermania ka shënuar fitore me rezultatin 4-1 në ndeshjen gjysëmfinale të Kupës së Konfederatave ndaj Meksikës, transmeton zeri.info Goli i parë në ndeshje u realizua në minutën e 6-të nga Leon Goretzka, futbollist i cili shënoi edhe dy minuta më vonë për rezultatin 2-0. Goli i tretë në këtë ndeshje për gjermanët u shënua në minutën e 59-të nga Timo Werner. Kurse goli i vetëm i Meksikës në këtë ndeshje u realizua nga Marco Fabian në minutën e……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
‘Plisat’ shpalosin flamurin kombëtar në stadiumin e Norrkopingut Posted: 29 Jun 2017 12:43 PM PDT

Tifozët prishtinas, “Plisat” e kanë shpalosur në tribunat e stadiumit të Norrkopingut flamurin kombëtar shqiptar, shkruan zeri.info. Disa tifozë e kanë marrë rrugën nga Kosova për në Suedi, e disa të tjerë u janë bashkëngjitur atyre nga vendet skandinave, për t’u rreshtuar prapa portës, duke krijuar atmosferë të mirë, përkundër faktit se ekipi i tyre i zemrës, FC Prishtina, po humbë me rezultat të thellë. /Zëri/ …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Ja kujt ia dedikon fitoren Anton Quni (FOTO) Posted: 29 Jun 2017 12:38 PM PDT

Deputeti i LDK-së, Anton Quni, ia ka dedikuar suksesin e tij ish-deputetit të ndjerë të LDK-së, Agim Kikajt. Quni sot fitoi edhe një mandat si deputet duke u futur në mesin e më të votuarve në koalicionin LAA, ndërsa pas këtij suksesi ka treguar një takim me djalin e Agim Kikajt, që ndërroi jetë në prag të zgjedhjeve. Postimi i plotë i Qunit:  Të nderuar qytetar!  Ende i kam të freskëta në kujtime porosit, këshillat, ëndërrat, dëshirat por edhe qortimet nga gjithë qytetarët……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Një javë, tre milionë për ‘Simpatia’ (Video) Posted: 29 Jun 2017 12:36 PM PDT

Kanë kaluar vetëm një javë që kur Lumi B dhe Dhurata Dora kanë lansuar këngën ‘Simpatia’ E ky projekt muzikor i tyre për një javë kaq të shkurtë kohore ka thyer rekord pasi ka arritur të mbledh mbi 3 milionë klikime në kanalin Youtube, shkruan lajmi.net ‘Simpatia’ remake e këngës së Edona Llalloshit, është pëlqyer nga fansat e dyshes pasi po kërkohet kudo në radiostacione dhe po dëgjohet edhe nëpër klube nate.   …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Bes Kallaku publikon një moment të nxehtë me Xhensilën (Foto) Posted: 29 Jun 2017 12:35 PM PDT

Janë një nga çiftet më të mira të shoubizit shqiptar. Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj ka disa ditë që janë në pushime në Kankun të Meksikos, shkruan lajmi.net Që nga atje, ata po publikojnë fotografi të ndryshme, duke ndarë me fansat momentet e kaluara mes vete. Mirëpo, nuk mungojnë as publikimi i çasteve intime, siç është kjo puthje e nxehtë e tyre!   …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Këto janë ministritë që pretendojnë AAK dhe NISMA Posted: 29 Jun 2017 12:27 PM PDT

Pas pothuajse tri javësh nga mbajtja e zgjedhjeve të 11 qershorit, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot ka publikuar rezultatet zyrtare. Meqenëse koalicioni PDK-AAK-NISMA ka fituar më së shumti vota në këto zgjedhje, me gjithsej 39 deputetë, atëherë pritet që institucionet e ardhshme të vendit të krijohen nga këto parti, së bashku me minoritetet. Ndonëse fitues të zgjedhjeve, PAN edhe me minoritete nuk do të arrijë të formojë Qeverinë, pa “ndihmën” e ndonjë partie tjetër, apo disa individëve nga……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Rrihen katër vëllezër në Gjilan, askush nuk e di arsyen (Video) Posted: 29 Jun 2017 12:19 PM PDT

Xhamat e thyer e copëzat e tyre nëpër tokë po qëndrojnë që nga mesnata e 28 qershorit. E gjurmët aty dëshmojnë se shqiptarët nuk janë fort të bashkuar siç synonte “Lidhja e Prizrenit”, sipas të cilës është pagëzuar rruga ku ata banojnë në Gjilan. Bëhet fjalë për katër vëllezër që u zunë mes vete në atë zonë qendrore të  qytetit. E edhe pse këta thanë që tani çdo gjë është në rregull, në policinë ……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Zëri që ‘ngjall’ Whitney Houston! (VIDEO) Posted: 29 Jun 2017 12:16 PM PDT

Të performosh një këngë të Whitney Houston në një konkurs talentesh është një risk i madh. Simon Cowell, i cili ka gjykuar në programe si “X Factor”, “American Idol” dhe “America’s Got Talent”, i ka kritikuar konkurrentët që zgjidhnin të shprehnin talentin e tyre me këngë të së madhes Houston, që tashmë nuk jeton më. Sipas tij nuk ka asnjë mundësi për të konkurruar një nga këngëtaret më të mëdha të të gjitha kohërave. Dhe……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Reklama