Home » “Tragjedi në Durrës/ Vdes fëmija 5–vjeç, e zë sipër porta e shtëpisë” plus 9 more 24 ore lajme

“Tragjedi në Durrës/ Vdes fëmija 5–vjeç, e zë sipër porta e shtëpisë” plus 9 more 24 ore lajme

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

“Tragjedi në Durrës/ Vdes fëmija 5–vjeç, e zë sipër porta e shtëpisë” plus 9 more 24 ore lajme

Tragjedi në Durrës/ Vdes fëmija 5–vjeç, e zë sipër porta e shtëpisë Posted: 30 Jun 2017 07:34 AM PDT

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme qytetin e Durrësit. Një fëmijë 5-vjeç ka ndërruar jetë aksidentalisht, pasi i ka rënë dera e oborrit banesës. Sipas burimeve policisë ngjarja ka ndodhur lagjen nr. 15, qytetit bregdetar. Njoftimi i policisë datë 29.06.2017, lagjen nr. 15, banesë, …
Aktorja 101 vjeç Posted: 30 Jun 2017 07:25 AM PDT

Olivia de Havilland, një prej aktoreve filmit legjendar 1939-s “Iku bashkë me erën”, 1 korrik feston ditëlindjen e saj 101-të. këtë moshë, De Havilland, fituese e dy çmimeve “Oscar”, është se formë fizikisht e mendërisht. filmin e konsideruar si një ndër mëdhenjtë e gjitha …
Niall i përgjigjet Katy Perryt Posted: 30 Jun 2017 07:17 AM PDT

mërkurën Katy Perry rrëfeu se Niall Horan “po përpiqet gjithmonë marrë numrin tim”. Dhe fund edhe këngëtari i One Direction i është përgjigjur. “Katy, lutem mjaft me këtë!”, ka thënë 23-vjeçari. “Ajo po gjen justifikime për patur pas vetes dhe për të  hapur thashetheme rreth meje. Thjesht …
Leku “dorëzohet” përballë të gjitha valutave Posted: 30 Jun 2017 07:12 AM PDT

Leku është dobësuar ditën e sotme përkundrejt shportës monedhave kryesore. Monedha e përbashkët është çmuar përkundrejt lekut edhe ditën e sotme (e treta radhazi pas njëzet ditëve rënie), ku sipas kursit zyrtar Bankës Shqipërisë 1 euro këmbehet  tregun vendas me 132.59 lekë, rreth 0.2 lekë shumë se
TAP fillon procesin e daljes nga toka dhe dorëzimin e tokës te pronarët Posted: 30 Jun 2017 07:05 AM PDT

Gazsjellësi Trans Adriatik, TAP, ka nisur zyrtarisht, muaji qershor, procesin e daljes nga toka dhe dorëzimin e tokës marrë përdorim për ndërtimin e tubacionit gazsjellësit. Për shënuar nisjen e këtij procesi mjaft rëndësishëm, me 29 qershor u organizua Fier një ceremoni me pjesëmarrjen e disa prej pronarëve
Vlahutin flet për zgjedhjet: Mandati i qeverisë së re Rama, mandat për reformat Posted: 30 Jun 2017 06:55 AM PDT

Shefja e Delegacionit BE-së Shqipëri, ambasadorja Romana Vlahutin, e sheh shumicën e votave për PS-në si një mandat qartë për reforma.   DW: Ambasadore Vlahutin, si i vlerësoni zgjedhjet parlamentare 25 qershorit raport me afrimin e tyre me vlerat demokratike dhe kulturën politike BE? Romana Vlahutin: Duhet presim raportin përfundimtar …
Rritet numri i punësimeve në industri në Maqedoni Posted: 30 Jun 2017 06:37 AM PDT

Sipas dhënave Entit Shtetëror për Statistika (ESHS), numri i punëtorëve industri maj është rritur për 1%, krahasuar me majin e vitit 2016, njofton Telegrafi Maqedoni. dhënat e publikuara sot tregojnë se është rritur numri i punëtorëve për 1,2 % industrinë përpunuese, ndërkaq është ulur për 0,4 % sektorin …
Sheqerinska: Maqedonia gjithmonë krah NATO-s nëpër misionet e tyre Posted: 30 Jun 2017 06:29 AM PDT

Ministrja e Mbrojtjes e Republikës Maqedonisë, Radmilla Sheqerinska mbrëmë mbajti fjalim takimin e Këshillit Veriatlantik NATO-s, cilin marrin pjesë 39 ministra Mbrojtjes vendeve anëtare NATO-s dhe vende cilat kanë pjesëmarrje misionin “Mbështetje e vendosur” Afganistan. “Republika e Maqedonisë nga viti 2002 jep kontribut …
Mbledhja e premiumeve për sigurimet shëndetësore i lihet Qeverisë së ardhshme Posted: 30 Jun 2017 06:09 AM PDT

Ministri largim i Shëndetësisë, Imet Rrahmani tha se pas shpërbërjes Kuvendit dhe Qeverisë janë krijuar barriera për mbledhjen e premiumeve, cilat ishte paraparë fillojmë 1 korrik. Ai propozoi mbledhja e premiumeve shtyhet deri përgatitjet e parapara. Ndërkaq kryeministri largim Isa Mustafa tha se vendimi
Zeka: Specialja nis akuzat në fund të korrikut, PDK do të marrë goditjen e parë Posted: 30 Jun 2017 06:00 AM PDT

Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka ka thënë se aktakuzat e para Gjykatës Speciale do bëhen fund muajit korrik. Zeka përmes një postimi Facebook, ka theksuar se goditjen e parë nga Specialja do ta marrë PDK-ja. “Presidenti Thaçi është cak i sigurte, po krejt kjo varet nga renditja e
Reklama