Home » Lajmi.net: “Eksporti i mallrave pësoi rënie me 4.8 për qind” plus 8 more

Lajmi.net: “Eksporti i mallrave pësoi rënie me 4.8 për qind” plus 8 more

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

Lajmi.net: “Eksporti i mallrave pësoi rënie me 4.8 për qind” plus 8 more

Eksporti i mallrave pësoi rënie me 4.8 për qind Posted: 30 Jun 2017 12:00 AM PDT

178138-GbEDaVoJcb-300x192 Lajmi.net: “Eksporti i mallrave pësoi rënie me 4.8 për qind” plus 8 more

“Eksporti i mallrave arriti vlerën prej 309.7 milionë euro, përkon me një rënie vjetore prej 4.8 për qind, kurse rritje prej 0.2 për qind kishte vitin 2015”, thuhet raportin vjetor BQK-së. Sipas këtij raporti Gjatë vitit 2016, deficiti i llogarisë rrjedhëse dhe kapitale ka shënuar vlerën prej 534.6 milionë euro, krahasuar me deficitin prej 471.4 milionë euro sa ishte vitin paraprak,  raporton RTKlive. “Kjo rritje e deficitit llogarisë rrjedhëse dhe kapitale i atribuohet rritjes deficitit llogarinë e mallrave dhe rënies shënuar bilancin pozitiv llogarisë ardhurave parësore. anën tjetër,bilancet  pozitive shërbimeve dhe llogarisë ardhurave dytësore shënuan rritje, thuhet raportin vjetor BQK-së.

Edhe këtë gjë e bën në Kosovë Granit Xhaka (Foto) Posted: 30 Jun 2017 12:00 AM PDT

178138-GbEDaVoJcb-300x192 Lajmi.net: “Eksporti i mallrave pësoi rënie me 4.8 për qind” plus 8 more

Mirëpo, vizita e tij nuk mund kalojë pa ndaluar një herë tek shoku i tij dhe fitnesi ku ka ushtruar sa herë ka qenë Kosovë, shkruan lajmi.net Është trajneri i tij Gen Zeqiraj ai i cili Instastory ka hedhur disa video dhe foto ku Graniti shihej duke ushtruar Fit In bashkë me trajnerin tjetër Dren Grajqevci. Përpos kësaj, me janë fotografuar edhe shumë fansa tij./Lajmi.net/ 178138-GbEDaVoJcb-300x192 Lajmi.net: “Eksporti i mallrave pësoi rënie me 4.8 për qind” plus 8 more178138-GbEDaVoJcb-300x192 Lajmi.net: “Eksporti i mallrave pësoi rënie me 4.8 për qind” plus 8 more

Një dekadë ballafaqim me Specialen Posted: 29 Jun 2017 11:59 PM PDT

178138-GbEDaVoJcb-300x192 Lajmi.net: “Eksporti i mallrave pësoi rënie me 4.8 për qind” plus 8 more

  Nga Gjykata Speciale nuk do mundë amnistohet askush, pavarësisht pozitës mban Republikën e Kosovës, po se Prokuroria ka dëshmi se njëjtit kanë kryer vepra penale nga juridiksioni i Gjykatës. Kështu ka deklaruar gjatë një interviste për gazetën “Zëri” Ehat Miftaraj, hulumtues i lartë Institutin e Kosovës për Drejtësi (IKD), duke shtuar se Gjykata Speciale, sipas ligjit miratuar, duhet ta përfundojë punën brenda 5 vjetëve ardhshme, por rast nevoje mandati do t’i zgjatet edhe për 5 vjet tjera.  

Hyn në fuqi ndalesa e udhëtimeve të Trump Posted: 29 Jun 2017 11:49 PM PDT

178138-GbEDaVoJcb-300x192 Lajmi.net: “Eksporti i mallrave pësoi rënie me 4.8 për qind” plus 8 more

Bazuar këtë urdhër, njerëzit cilët nuk kanë familjarë afërt ose raporte biznesi SHBA i mohohen  vizat dhe i ndalohet  hyrja këtë vend. Personat kanë bashkëshort, prind, fëmijë apo vëllezër, do lejohen potencialisht hyjnë Amerikë. Urdhri vlen për njerëzit nga Irani, Libia, Siria, Somalia, Sudani dhe Jemeni, si dhe për gjithë refugjatët.

Tironsja shet virgjërinë online për një arsye të çuditshme (Foto) Posted: 29 Jun 2017 11:47 PM PDT

178138-GbEDaVoJcb-300x192 Lajmi.net: “Eksporti i mallrave pësoi rënie me 4.8 për qind” plus 8 more

Për habinë e gjithëve ajo kishte nxjerrë një status rrjetin social Facebook ku bënte një thirrje mjaft pazakontë. Vajza shkruante se donte shiste virgjërinë e saj përkundrejt pagesës për shpëtuar motrën e sëmurë. Nuk dihet mirë nëse ky status ishte apo jo i vërtetë apo qe thjesht një shaka, por gjithsesi habiti mjaft nga ndjekësit e vajzës. /Lajmi.net/ 178138-GbEDaVoJcb-300x192 Lajmi.net: “Eksporti i mallrave pësoi rënie me 4.8 për qind” plus 8 more

Gjithçka ka një kufi! Ja si fansja e lëndoi veten për Ledrin (Foto) Posted: 29 Jun 2017 11:40 PM PDT

178138-GbEDaVoJcb-300x192 Lajmi.net: “Eksporti i mallrave pësoi rënie me 4.8 për qind” plus 8 more

Por, ka edhe persona aq shumë e duan Ledri Vulën, saqë janë gjendje për ta lendojnë edhe veten e tyre, shkruan lajmi.net Një rast i tillë është një vajzë e cila kishte shkruar dorë  inicialet e Ledrit duke i gërvishur deri gjakosje. Është mirë duash dikë por gjithçka ka një kufi!/Lajmi.net/ 178138-GbEDaVoJcb-300x192 Lajmi.net: “Eksporti i mallrave pësoi rënie me 4.8 për qind” plus 8 more

Luan Krasniqi emërohet ambasador i organizatës SOS-Kinderdorf Posted: 29 Jun 2017 11:39 PM PDT

178138-GbEDaVoJcb-300x192 Lajmi.net: “Eksporti i mallrave pësoi rënie me 4.8 për qind” plus 8 more

Ishte vetë kryetari i Kryesisë kësaj organizate pavarur dhe mbikonfesionale, Wilfried Vyslozil ia dorëzoi certifikatën e emërimit ambasador sportistit shqiptar me shtetësi gjermane. “Gëzohem shumë Luan Krasniqi, prej shumë se dhjetë vitesh na ndihmon fëmijëve tu japin guxim për ëndërruar” tha ndër tjera kryetari Vyslozil, duke vënë dukje tej se Krasniqi ka ndihmuar dhe ndihmon edhe tani rinjtë gjermanë orientimin e tyre profesional. Luan Krasniqi punon prej vitit 2006 për organizatën humanitare “SOS Kinderdorf”. /Lajmi.net/

“Fëmija” 50-vjeçar (Foto) Posted: 29 Jun 2017 11:37 PM PDT

178138-GbEDaVoJcb-300x192 Lajmi.net: “Eksporti i mallrave pësoi rënie me 4.8 për qind” plus 8 more

Indiani Basori Lal vuan nga një sëmundje e rrallë, e cila e ka penguar rritjen e trupit tij moshën 5-vjeçare. Ai është vetëm 73 centimetra i gjatë, aq sa një fëmijë i moshës 5-7 vjeçare. fshatin e tij ai është shumë i famshëm, por jo gjithnjë trupi i tij i ka sjellë favorizime. Kur ka qenë i ri ai ngacmohej nga bashkëmoshatarët e tij, ndërsa tani ai cilësohet si një “hero” nga familja e tij krenare. /Lajmi.net/ 178138-GbEDaVoJcb-300x192 Lajmi.net: “Eksporti i mallrave pësoi rënie me 4.8 për qind” plus 8 more 178138-GbEDaVoJcb-300x192 Lajmi.net: “Eksporti i mallrave pësoi rënie me 4.8 për qind” plus 8 more 178138-GbEDaVoJcb-300x192 Lajmi.net: “Eksporti i mallrave pësoi rënie me 4.8 për qind” plus 8 more 178138-GbEDaVoJcb-300x192 Lajmi.net: “Eksporti i mallrave pësoi rënie me 4.8 për qind” plus 8 more 178138-GbEDaVoJcb-300x192 Lajmi.net: “Eksporti i mallrave pësoi rënie me 4.8 për qind” plus 8 more 178138-GbEDaVoJcb-300x192 Lajmi.net: “Eksporti i mallrave pësoi rënie me 4.8 për qind” plus 8 more 178138-GbEDaVoJcb-300x192 Lajmi.net: “Eksporti i mallrave pësoi rënie me 4.8 për qind” plus 8 more 178138-GbEDaVoJcb-300x192 Lajmi.net: “Eksporti i mallrave pësoi rënie me 4.8 për qind” plus 8 more

AKR-ja mund ta mbështesë PAN-in Posted: 29 Jun 2017 11:36 PM PDT

178138-GbEDaVoJcb-300x192 Lajmi.net: “Eksporti i mallrave pësoi rënie me 4.8 për qind” plus 8 more

Po ashtu roli i këtij subjekti nuk zbehet edhe nëse kalon te koalicioni i madh PAN, pasi katër deputetët e kësaj partie ndihmojnë sigurimin e votave nevojshme për bërjen e Qeverisë. Kështu konsiderojnë njohësit e çështjeve politike, cilët nuk përjashtojnë mundësinë deputetët e këtij subjekti dalin individualisht mbështetje PAN-it dhe ta votojnë Qeverinë. Nga ana tjetër, përfaqësues AKR-së thonë se ky subjekt do vendosë se kah do shkojë tek pas mbledhjeve do mbahen tash pas rezultateve zyrtare, shkruan “Zeri”. Kandidatja për deputete e AKR-së, Myzejene Selmani, ka thënë se për fatin e AKR-së do vendoset pas rezultatit përfundimtar zgjedhjeve. “Momentalisht duhet priten rezultatet e KQZ-së e mandej vendoset kush kah po shkon. E gjithë esenca është ne t’i kemi rezultatet, mandej mbahet mbledhja e Këshillit Drejtues, mbledhja e Kryesisë dhe atëherë organet e Kryesisë dalin me vendim”, ka deklaruar ajo për “Zërin” pak para se dalin rezultatet zyrtare. Nga ana tjetër, politologu Ramush Tahiri ka vlerësuar se bërja e shpejtë e koalicioneve parazgjedhore sjell rrezikun ato mos qëndrojnë pas zgjedhjeve.

Reklama