Home » Koha.net: “Haradinaj: Votat i kemi, Kosova nuk ka kohë për të humbur” plus 29 more

Koha.net: “Haradinaj: Votat i kemi, Kosova nuk ka kohë për të humbur” plus 29 more

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

Koha.net: “Haradinaj: Votat i kemi, Kosova nuk ka kohë për të humbur” plus 29 more

Haradinaj: Votat i kemi, Kosova nuk ka kohë për të humbur Posted: 29 Jun 2017 02:36 PM PDT

Daut Haradinaj, deputet nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka thënë se kjo parti i gëzohet rezultatit nga zgjedhjet e 11 qershorit. Haradinaj ka thënë se PAN-i i ka numrat për formimin e Qeverisë së re, pa dhënë detaje se kush janë deputetët që do t’ia mundësojnë numrin prej 61 votash, që janë minimumi i kërkuar për formimin e institucioneve në ekzekutiv. “Legjislativi duhet të jetë shumë funksional. Sa për numra duhet t’i shihni në Kuvend”, ka……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Prishtina iu kërkon falje tifozëve, premton punë më të madhe Posted: 29 Jun 2017 03:03 PM PDT

Klubi i Prishtinës përmes një postimi në Facebook iu ka kërkuar falje tifozëve të saj për humbjen e thellë që pësoi ndaj Norrkopingut, ndërsa i ka falënderuar për përkrahjen e madhe. Prishtina u mposht me rezultat 5-0 në debutimin e saj në Evropë, në udhëtim te skuadra suedeze, Norrkoping, transmeton Koha.net. “FC Prishtina u kërkon falje të gjithë adhuruesve të saj për rezultatin e ndeshjes së sotme. Po ashtu, falënderim të jashtëzakonshëm tifozëve tanë të……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Seancën konstituive në Kuvend e drejton Mikullovci Posted: 29 Jun 2017 03:00 PM PDT

Adem Mikullovci është zyrtarizuar si deputeti më i moshuar në legjislaturën e re të Kuvendit të Kosovës. Mikullovci, i lindur më 1939, mori 12641 vota si kandidat nga radhët e Vetëvendosjes. Si deputeti më i moshuar në Kuvend, ai do të udhëheqë seancën konstituive. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Lista Serbe paralajmëron ankesë ndaj rezultatit të zgjedhjeve Posted: 29 Jun 2017 02:50 PM PDT

Lideri i Iniciativës qytetare Lista Serbe, Sllavko Simiq deklaroi sonte se do të ankohet ndaj rezultatit të zgjedhjeve parlamentare në Kosovë, pasi konsideron se në veri të Kosovës “janë anuluar mbi një mijë vota me kusht”. Simiq tha për agjencinë e lajmeve Beta se nesër do të bëjnë ankesë në KQZ dhe nëse Paneli për ankesa nuk merr parasysh ankesën e Listës Serbe, atëherë sipas tij shumë lehtë mund të ndodhë që kjo parti të mos e pranojë këtë proces zgjedhor,……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Interi ofron 60 milionë euro për Nainggolanin Posted: 29 Jun 2017 02:24 PM PDT

Raportohet se Interi ka gati një ofertë prej 60 milionë euro për shërbimet e mesfushorit të Romës, Radja Nainggolan. Sipas Telelombardia mesfushorit i është ofruar gjithashtu një pagë prej 7.5 milionë euro në sezon, transmeton Koha.net. Nerazzurët e kanë ndjekur edhe më parë Nainggolanin, por që kur Spalleti ka marrë drejtimin e Interit atëherë interesimi për belgun është rritur. Për shërbimet e tij interesim kanë shprehur edhe Chelsea, Manchester Unitedi dhe Arsenali. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Kusari-Lila largohet nga Gjakova, mbetet deputete Posted: 29 Jun 2017 02:05 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Kusari-Lila për AAK-në Posted: 29 Jun 2017 02:03 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Serial: “Trimi dhe e bukura” epis. 49 (10+) ® Posted: 29 Jun 2017 08:20 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Neja n’Bllok® (14+) Posted: 29 Jun 2017 07:40 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Serial: Perandori epis. 132® Posted: 29 Jun 2017 06:55 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Cosmo® Posted: 29 Jun 2017 06:20 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Rubikon vazhdimi® Posted: 29 Jun 2017 06:05 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Trajneri i Norrkopingut thotë se nuk e pati të lehtë fitoren ndaj Prishtinës Posted: 29 Jun 2017 01:34 PM PDT

Trajneri i Norrkopingut, Jens Gustafsson, është shprehur i lumtur për fitoren bindëse 5 me 0 në raundin e parë të kualifikimeve për Ligën e Evropës ndaj Prishtinës. Pas takimit të parë ai ka thënë se kishte vështirësi në përballjen ndaj Prishtinës pasi nuk e njihte mirë skuadrën kundërshtare dhe nuk i dinte cilësitë e futbollistëve të saj. “Jemi të kënaqur me rezultatin 5 me 0. Nuk ishim të vetëdijshëm në fillim të lojës, por pastaj me kohë filluam……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Thaqi thotë se mungesa e përvojës i shkaktoi probleme Prishtinës në debutimin në Evropë Posted: 29 Jun 2017 01:24 PM PDT

Trajneri i Prishtinës, Arsim Thaqi, thotë se mungesa e eksperiencës, ndikoi te paraqitja e dobët e Prishtinës në debutimin në kualifikimet për Ligën e Evropës. “Plisat” pësuan 5 me 0 nga Norrkopingu në Suedi me të pesë golat të shënuar në pjesën e parë. Pas takimit, Thaqi ka thënë se ka provuar të befasojë kundërshtarin në fillim, por një gjë e tillë ishte e pamundur duke marrë parasysh dallimet në cilësi. “Provuam që në fillim të befasonim……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
“Spider-Man” arriti me shumë stil në premierën botërore të filmit Posted: 29 Jun 2017 01:20 PM PDT

“Spider-Man: Homecoming”, që është vazhdimi i parë në serinë e filmave me superheroin merimangë, i cili përfshihet më thellësisht në universin e filmave Marvel. Duke arritur mbi qilim të kuq i ulur mbi tavanin e veturës dhe me një telefon në dorë, me të cilin realizonte fotografi “selfie”, superheroi merimangë bënte truqe akrobatike dhe u takua me adhuruesit e mbledhur me këtë rast, si dhe pozoi për fotografët e shumtë, para se të hynte brenda në veturë, dhe pastaj të dilte si……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Noizy, me dashuri ndez sheshin “Skënderbeu” Posted: 29 Jun 2017 01:11 PM PDT

Lideri i labelit OTR për herë të parë ka mbajtur një koncert madhështor në sheshin më të madh shqiptar. Reperi Noizy, të hënën mbrëma, në sheshin e saporinovuar “Skënderbeu” në Tiranë, i shoqëruar si gjithnjë nga anëtarët e labelit të tij, për më shumë se një orë ka kënduar pjesë të krijimtarisë së tij muzikore. Sipas Noizyt, në këtë koncert ishin të pranishëm 100 mijë persona që të gjithë fansa të tij, transmeton……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Vasili propozon Kryemadhin, gruan e Metës, për kryetare të LSI-së Posted: 29 Jun 2017 01:05 PM PDT

Në Shqipëri kryetari i LSI-së Petrit Vasili, i zgjedhur vetëm pak javë më parë, njoftoi sot dorëheqjen duke propozuar zëvendësimin e tij me Monika Kryemadhin. Vasili e motivoi vendimin e tij me faktin se LSI-ja do të riorganizohet për t’ju përshtatur rolit dhe detyrave të reja në opozitë. Zgjedhja e kreut të ri të partisë është parashikuar të bëhet të mërkurën e ardhshme nga Konventa e LSI-së. LSI-ja ndërron sërish drejtimin e saj, ndërsa këtë here, përgatitet,……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Flet për KTV-në i burgosuri që qepi gojën për të hyrë në grevë, thotë në Dubravë ka korrupsion Posted: 29 Jun 2017 01:00 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Në “Mati 1”, gjen në mëngjes në oborrin e tij foshnje të braktisur Posted: 29 Jun 2017 12:59 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Latifi i jep fitoren Skënderbeut, Tirana pëson në Izrael Posted: 29 Jun 2017 12:52 PM PDT

Skënderbeu e ka nisur me fitore aventurën në Ligën e Evropës duke e mposhtur ekipin nga Andora, Sant Julian. Ishte Liridon Latifi ai që i siguroi fitoren ekipit shqiptar, duke shënuar në minutën e 69, që ishte i vetmi në këtë ndeshje, raporton Koha.net. Kurse Tirana u mposht në udhëtim te Maccabi Tel Avivi me rezultat prej 2 me 0. Golin e parë për vendasit e shënoi Cohen në minutën e 27, pas asistimit nga Atzili. Epërsinë e dyfishoi Dasa, duke shënuar në minutën e 64. Ndeshjet e kthimit zhvillohen……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Gjermania në finale të Kupës së Konfederatave Posted: 29 Jun 2017 12:51 PM PDT

Gjermania ka mposhtur Meksikën 4 me 1 për të siguruar finalen e Kupës së Konfederatave. Leon Goretzka shënoi dy gola të shpejtë në minutat gjashtë dhe tetë, ndërsa goli i tretë erdhi nga Timo Werner në minutën e 59-të. Marco Fabian shënoi golin e nderit për Meksikën në minutën e 89-të, por menjëherë pas këtij goli erdhi edhe goli i katërt i gjermanëve nga Amin Younes. Të dielën, Gjermania zhvillon finalen ndaj Kilit. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Prishtina humb thellë në debutimin në Evropë Posted: 29 Jun 2017 12:49 PM PDT

Nënkampioni i Kosovës, Prishtina, ka pësuar humbje të thellë në ndeshjen e parë të raundit të parë kualifikues për Ligën e Evropës. “Plisat” u mposhtën në Suedi nga Norrkopingu me rezultat 5 me 0. Të pesë golat u shënuan qysh në pjesën e parë. Karlsson hapi serinë e golave në minutën e dhjetë. Për dy minuta, në minutat 24 dhe 26 Andersson dhe Eliasson trefishuan epërsinë e suedezëve, para se Holmberg me dy gola në minutat 31 dhe 40 të shënonte për……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Lufta në sytë e “Binit” Posted: 29 Jun 2017 12:42 PM PDT

Momentet të cilat ai i kishte përjetuar si gjashtëvjeçar gjatë luftës në qytetin e Pejës tashmë po i rrëfen përmes filmit. Regjisori vendas Erblin Nushi, i cili ka kohë që jeton në Amerikë, këtyre ditëve ka nisur xhirimin e filmit “Bini”, i cili trajton dëbimin e shqiptarëve nga trojet e tyre gjatë vitit 1999 nga ushtria serbe, transmeton emisioni Express në KTV. Nushi, për ta realizuar këtë film të metrazhit të shkurtër, nga Uashingtoni për në Pejë, ka udhëtuar së……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Arbitrazhi ia lë Sllovenisë tri të katërtat e Gjirit të Piranit Posted: 29 Jun 2017 12:29 PM PDT

Zagreb, Lubjanë, 29 qershor – Sllovenia ka fituar tri të katërtat e Gjirit të Piranit, por nuk ka fituar dalje në ujërat ndërkombëtare, megjithatë ka një shteg përmes pjesës së detit kroat. Kështu ka vendosur Gjykata e Arbitrazhit, raportojnë mediet e atjeshme, transmeton Koha.net. Po ashtu Sllovenia ka fituar kalim të lirë nëpër detin kroat drejt ujërave ndërkombëtare. Korridori deri në ujërat ndërkombëtare është i gjerë rreth 2,5 mile nautike dhe sipas vendimit të gjykatës……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Alternativa kishte folur edhe me VV-në para se të vendoste për koalicion me LDK-në Posted: 29 Jun 2017 12:27 PM PDT

“Alternativa” kishte bisedime për koalicion edhe me LDK-në edhe me LVV-në. Kryetarja, Mimoza Kusari – Lila në Rubikon të KTV-së. Ajo theksoi se programi ishte që i bëri bashkë me LDK-në. “Kur reflektojmë prapa në atë kohë të bisedave mendoj që LVV ka pasur një vendim që të shkojnë vetëm në këto zgjedhje”, ka thënë ajo. Disa nga kushtet që e bën bashkë me LDK-në ishin ndër të tjera edhe aktivizimi i aeroportit të Gjakovës, reforma për……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Quni fitoren ia dedikon Agim Kikajt Posted: 29 Jun 2017 12:24 PM PDT

Deputeti i LDK-së, Anton Quni, ia ka dedikuar suksesin e tij ish-deputetit të ndjerë të LDK-së, Agim Kikajt. Quni sot fitoi edhe një mandat si deputet duke u futur në mesin e më të votuarve në koalicionin LAA, ndërsa pas këtij suksesi ka treguar një takim me djalin e Agim Kikajt, që ndërroi jetë në prag të zgjedhjeve. Ky është postimi i Qunit në Facebook: Të nderuar qytetar! Ende i kam të freskëta në kujtime porosit, këshillat, ëndërrat, dëshirat por edhe qortimet nga gjithë……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Londra bëhet me kioska Wi-Fi Posted: 29 Jun 2017 12:10 PM PDT

Korporata britanike e telekomunikacioneve British Telecom (BT) ka vendosur që t’i kthehet teknologjisë moderne. Ajo ka nisur projektin për vendosjen e kioskave ose terminaleve Wi-Fi në rrugët e Londrës, më saktë përgjatë rrugës Camden High. Këto kioska nën emrin InLinks përdoruesve do t’iu ofrojnë lidhje falas në pajisjet e tyre në Wi-Fi. janë edhe informacione të tjera siç janë prognoza e motit, lajme nga bashkësia dhe informacione të lidhura me metronë londineze. Kioskat Wi-Fi në Londër……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Alternativa mbështet qeverisjen me VV-në, marrëveshja të mos mbetet peng e individëve Posted: 29 Jun 2017 12:02 PM PDT

“Alternativa” mbështet fuqishëm një qeveri me Lëvizjen Vetëvendosje. Sipas kryetares, Mimoza Kusari – Lila, ky subjekt ka treguar deri tash mjaftueshëm pjekuri dhe ka ardhur koha që të marrin përgjegjësi. Ajo në Rubikon të KTV-së ka thënë se ka mendim ndryshe nga udhëheqësit e të dy partive, LDK e LVV, që kusht primar kanë postin e kryeministrit. “Kam mendim tjetër nga të dy udhëheqësit e partive. Kokëfortësia për emrat e kryeministrit apo çfarëdo posti……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Gabimet që bëjmë me flokët gjatë larjes Posted: 29 Jun 2017 12:05 PM PDT

Nëse i lani flokët më shpesh se tre herë në jave ju rrezikoni të eliminoni vajin natyral të flokëve duke i lënë të thatë e pa jetë, transmeton kp. Këto janë gabimet që bëjmë kur lajmë flokët: 1) Zgjidhni produkte pa sulfur. Ky është pikërisht kimikati që shkakton reaksionin e shkumës, por që nuk bën asgjë më shumë sesa dëmton flokët tuaj. 2) Nuk është e nevojshme t’i lani flokët pas palestrës apo stërvitjes, pasi djersa nuk e bën flokun……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Kusari-Lila largohet nga Gjakova, mbetet deputete Posted: 29 Jun 2017 11:57 AM PDT

Komuna e Gjakovës do të mbetet pa kryetaren Mimoza Kusari Lila në muajin e fundit të udhëheqjes. Ajo ka vendosur që të tërhiqet nga posti i kryetares për të mbajtur atë të deputetes së Kuvendit të Kosovës. Këtë e bëri të ditur vetë Kusari Lila ekskluzivisht për Rubikon të KTV-së. “Janë shumë reflektime që duhet të bëhen karshi një fakti i cili është i pamohueshëm që unë fare nuk kam qenë e kënaqur me votat në Gjakovë, si të mijat, si……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Reklama