Home » Zëri: “Alarm për bombë në trenin e linjës Varshavë-Berlin” plus 29 more

Zëri: “Alarm për bombë në trenin e linjës Varshavë-Berlin” plus 29 more

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

Zëri: “Alarm për bombë në trenin e linjës Varshavë-Berlin” plus 29 more

Alarm për bombë në trenin e linjës Varshavë-Berlin Posted: 28 Jun 2017 02:41 PM PDT

Autoritetet kanë marrë sonte një kërcënim për një bombë të mundshme në trenin i cili po qarkullonte nga Varshava për në Berlin. Në këtë mënyrë autoritetet kanë ndalur këtë tren dhe policia ka larguar pasagjerët për shkaqe sigurie, transmeton Indeksonline. Treni është ndalur në qytetin polak, Mogilno. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Tomë Gashi e quan raciste Gjykatën Speciale (VIDEO) Posted: 28 Jun 2017 02:28 PM PDT

Avokati Tomë Gashi deklaroi se pas një jave Gjykata Speciale do t’i fillojë akuzat e para ndaj ish-luftëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Ai në emisionin “Kontakt”, u shpreh se infrastruktura ligjore tanimë është e gatshme për të bërë akuzat e para. Gashi shtoi se hetimet për këto akuza janë zhvilluar që gjashtë (6) vite me radhë, dhe tanimë ata janë të përgaditur për ta filluar punën, duke thënë se askush nuk është i përjashtuar nga kjo……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Këtë janë personat që u arrestuan nga DEA dhe Policia e Kosovës Posted: 28 Jun 2017 02:25 PM PDT

SHBA-ja ka publikuar emrat e personave të arrestuar sot nga bashkëpunimi i Policisë së Kosovës me DEA-n amerikane. Sot u arrestuan, sipas PK-së, dhjetë persona në Kosovë dhe në New York, të gjithë të dyshuar për krim të organizuar. Në mesin e personave të arrestuar në SHBA janë: Albert Veliu, 34-vjeçar Christopher Curanovic, 35-vjeçar Anthony Noterile, 56-vjeçar Xhevat Gocaj, 50-vjeçar Dilber Kukic, 45-vjeçar Agim Rugova, 45-vjeçar Ekram Sejdija, 40-vjeçar Alban Veliu,……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Haradinaj për Gjykatën Speciale: UÇK-ja s’ka bërë krime Posted: 28 Jun 2017 02:24 PM PDT

Qeveria e ardhshme, që Ramush Haradinaj pret ta formojë pas certifikimit të zgjedhjeve, pritet të përballet me arrestimet që do t’i bëjë Tribunali Special. Haradinaj thotë se Gjykata Speciale është marrëveshje e definuar dhe nuk do të varet nga qeveria e vendit, por pa marrë parasysh se kush do të merret nga kjo gjykatë, nuk do të komprometohet lufta e tyre.    Megjithatë Haradinaj në emisionin Komiteti, këshillon ata ndaj të cilëve do të ngrihen aktakuza që nuk duhet të shqetësohen sepse nuk……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Brnabiq: Kompromis historik për Kosovën Posted: 28 Jun 2017 02:18 PM PDT

Kandidatja karizmatike për kryeministre të Serbisë, Ana Brnabiq, ka folur për herë të parë për Kosovën gjatë shpalosjes së programit të saj qeverisës. Ajo i është drejtuar deputeteve të Kuvendit të Serbisë, një pjesë e së cilëve nuk e duan pasi ajo është lesbike, kurse pjesa tjetër pasi është propozimi i presidentit Vuqiç. Brnabiq ka përmendur një kompromis historik për Kosovën, por nuk ka saktësuar se çfarë do të ishte ai. Ana Brnabiq, kandidatja……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Putin akuzon shërbimet e huaja sekrete për aktivitete kundër Rusisë Posted: 28 Jun 2017 02:17 PM PDT

Presidenti rus, Vladimir Putin dënoi sot përpjekjet për të ndikuar në jetën politike dhe sociale në Rusi, ndërmarrë, sipas tij, nga shërbimet e huaja sekrete. “Është e dukshme që rritja e aktivitetit të shërbimeve të huaja sekrete është e drejtuar kundër Rusisë dhe fqinjëve tanë”, deklaroi Putin në një fjalim para anëtarëve të shërbimeve të jashtme sekrete, sipas Kremlinit. Për presidentin rus, shërbimet e huaja sekrete kërkojnë të influencojnë……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Era Istrefi ndryshon pamjen , nuk do ta njihni (Foto) Posted: 28 Jun 2017 02:07 PM PDT

Këngëtarja Era Istrefi ka ndryshuar pamjen e saj. Kështu duke u kthyer nga një bjondinë seksi në një zeshkane gjithashtu tërheqëse. Era foton me këtë ndryshim e ka hedhur në llogarinë e saj në Intagram dhe për pak minuta ka arritur t’i grumbulloj një numër të madh pëlqimesh e komente. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Familja Obama për pushime në Indonezi Posted: 28 Jun 2017 01:52 PM PDT

Barack Obama bashkë me familjen e tij po shijojnë pushimet në Indonezi, duke bërë rafting dhe duke vizituar tempuj, transmeton Klan Kosova. Ish-presidenti amerikan, bashkë me gruan dhe dy vajzat e tij vizituan një tempull të lashtë budist në ishullin Bali. Obama kur ishte fëmijë kishte qëndruar 4 vjet në Indonezi. Ai u zhvendos aty kur ishte gjashtë vjeçar, pasi nëna e tij ishte martuar me një burrë indonezian, pas ndarjes babanë e tij kenian. {gallery} …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Atentat në qendër të Shkodrës Posted: 28 Jun 2017 01:44 PM PDT

Një person ka mbetur i plagosur pasi është qëlluar me armë zjarri në sheshin “Isa Boletini” në qendër të qytetit të Shkodrës. Ende nuk dihen rrethanat e ngjarjes, por raportohet se i plagosuri ndodhet në gjendje të rëndë në spital, shkruan Lapsi.al. Mësohet se ai ka qenë në një nga lokalet e zonës kur është qëlluar disa herë me pistoletë. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Kili eliminon Portugalinë e Ronaldos, kalon në finale (Video) Posted: 28 Jun 2017 01:42 PM PDT

Kili ka eliminuar Portugalinë pas penalltive për të kaluar në finale të Kupës së Konfederatave, pasi koha e rregullt dhe vazhdimet përfunduan pa gola 0:0 Kili është skuadra e parë që kalon në finale të Kupës së Konfederatave dhe atë falë penalltive, ku ishin më të suksesshëm se portugezët 3:0 Gjatë kohës së rregullt të dy skuadrat kishin shanset e tyre për të shënuar golin e fitores, por mungoi fati në fund, sidomos Kilit, që dy herë radhazi goditi shtyllën pingule në……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Shpend Ahmeti heq dorë nga deputeti, ndonëse del ndër më të votuarit Posted: 28 Jun 2017 01:32 PM PDT

Kreu i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ndonëse ka dalë ndër kandidatët për deputetë më të votuar në zgjedhjet e përgjithshme, ai ka vendosur që të mos qëndrojë si deputet në legjislaturën e re. Këtë e ka konfirmuar vet Ahmeti, i cili gjatë një prononcimi për Indeksonline, ka treguar se tashmë është duke u përgatitur për mandatin e dytë në Komunën e Prishtinës. “Falënderoj të gjithë qytetarët që shprehen një besim të madh të……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Gjuriq hyri në Kosovë me leje të institucioneve kosovare Posted: 28 Jun 2017 01:22 PM PDT

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë serbe, Marko Gjuriq, është parë sot në Gazimestan. Për hyrjen e tij në territorin e Kosovës ai ka marrë leje nga institucionet kosovare. Këtë e konfirmoi Bashmir Xhemaj, shef i kabinetit të ministrit të Punëve të Jashtme. “Po, ka pasur leje, shkaku i festave. Me leje pasi që nëpër festa asnjëherë nuk janë ndaluar, edhe pelegrinë ka pasur shumë”, tha Xhema për kallxo.com. Marko Gjuriqi u pa sot në mesin e serbëve të cilët……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Mediat ruse: Vuçiq një tradhtar dhe dyftyrësh Posted: 28 Jun 2017 01:11 PM PDT

Politika e Jashtme e Serbisë dhe presidenti Aleksandar Vuçiq në gjashtë muajt e fundit kanë qenë në qendër të vëmendjes në mediat ruse ku kanë dominuar dy qëndrime të kundërta. Nga njëra anë politika e Vuçiqit ndaj Rusisë është pranuar me mirëkuptim dhe miratim ndërsa disa media shtetërore haptas kanë deklaruar se presidenti serb do ta çojë Serbinë drejt NATO-s dhe se ai është një tradhtar i Rusisë. Politikani rusi i cili jeton në Beograd, Nikita Bondarjev beson se……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Ja cili kandidat i LDK-së mbetet jashtë, pasi që VV siguroi edhe një ulëse në Kuvend Posted: 28 Jun 2017 01:05 PM PDT

Pas numërimit të votave të mërgatës dhe atyre me kusht, Lëvizja Vetëvendosje arriti të sigurojë 32 ulëse në Kuvendin e Kosovës, duke lënë pas koalicionin LDK-AKR-AL, me vetëm 29 deputetë. Anëtari i Komisionit Qendror Zgjedhor nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Adnan Rrustemi bëri të ditur se mandati i 32-të për Vetëvendosjen ia pamundësoi Naser Osmanit të LDK’së që të bëhet deputet. “Mandati i 32-të ka vlerë të dyfishtë. Në njërën……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Vetëm edhe tri vite kohë për uljen e emetimit të gazrave Posted: 28 Jun 2017 12:58 PM PDT

Një grup i ekspertëve dhe shkenctarëve për klimën kanë thënë se botës i kanë mbetur edhe tri vite për të ulur emetimin e dioksidit të karbonit “para se të jetë shumë vonë”. Në një artikull të botuar në revistën Nature, vetëm një javë para mbajtjes së samitit G-20, ekspertët klimatikë kanë thënë se nëse vazhdojnë të rriten ose të mbesin të njejta emetimet globale të gazrave, deri në vitin 2020, objektivat e temperaturës në……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Rekordet e zgjedhjeve: Lazarati 91% për PD-në, Librazhdi 64% për PS-në Posted: 28 Jun 2017 12:55 PM PDT

Zgjedhjet për Parlamentin e ri kanë ofruar surpriza, por edhe rezultate spektakolare në disa zona të vendit. Partia Socialiste ka vendosur rekorde historike në disa zona. Në rang qarku, fitorja më e thellë e PS-së është regjistruar në Vlorë, ku ky subjekt ka marrë 60.3 për qind të votave. Por brenda qarkut, rezultati më i lartë është shënuar në qytetin e Vlorës, ku Partia Socialiste ka marrë 64.2 për qind të votave. Ky është një rekord historik. Një tjetër qark, ku socialistët……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Ranillugu fut alfabetin cirilik në tabelat rrugore (VIDEO) Posted: 28 Jun 2017 12:46 PM PDT

Në komunën e Ranillugut, e cila banohet kryesisht nga pakica serbe, shenjat njoftuese nëpër rrugë të shkruara me alfabet latin janë zëvendësuar me shkronja cirilik. Kjo u bë me vendim të komunës, por sipas drejtuesve të ministrisë së pushtetit lokal, përdorimi i këtij alfabeti në Kosovë është në kundërshtim me kushtetutën dhe se ato do të largohen, njofton Klan Kosova.   …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Publikohet ‘Loca’ nga Soni Malaj (Video) Posted: 28 Jun 2017 12:43 PM PDT

Në vrazhdën e pubikimit të projekteve muzikore edhe Soni Malaj solli këngën e saj të re. ‘Loca’ mban titullin ky projekt muzikor i lansuar edhe me videoklip, shkruan lajmi.net Me muzikë nga Dj Aldo, Ronela Hajati dhe tekst gjithashtu nga kjo e fundit, kënga menjëherë ka filluar të pëlqehet nga publiku. Ana vizuele e ‘Loca’ vjen me një pamje verore ku Soni duket shumë seksi.   …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Marina Vjollca më sexy se kurrë, ja si po i kalon pushimet (Foto) Posted: 28 Jun 2017 12:38 PM PDT

Çifti i famshëm janë duke shijuar në maksimum ditët e pushimit. Pasi lanë Meksikën moderatorja Marina Vjollca dhe reperi Geoar Selimi janë kthyer në Maiami për disa ditë të tjera pushimsh.  Marina ka publikuar disa foto në Instagramin ku duket më sexy se kurrë. Fotot e publikuara Marina i ka publikuar pa asnjë koment krah tyre, por nuk mungojnëkomentet pozitive nga fansat. / Gazeta Express/  …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Futbollisti kosovar në mesin e 500 futbollistëve më me ndikim në botë Posted: 28 Jun 2017 12:33 PM PDT

Revista e njohur World Soccer ka publikuar listën e 500 futbollistëve më me ndikim në botë, në mesin e të cilëve është edhe ylli i Kombëtares së Kosovës, Valon Berisha Paraqitje e mira të Valon Berishës me Kosovën dhe skuadrën e tij Red Bull Salsburg, kanë bërë që ai të përfshihet në mesin e 500 futbollistëve më me ndikim në botë, të përzgjedhur nga revista World Soccer. Për çudi, në këtë listë nuk është asnjë futbollist i Kombëtares……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Evropë: Arrestohen 6 mbështetës të ISIS-it Posted: 28 Jun 2017 12:29 PM PDT

Autoritetet spanjolle, britanike dhe gjermane, në koordimin me njëra tjetrën, kanë mundur të finalizojnë me sukses një operacion ku kanë përfunduar në pranga gjashtë ekstremistë të Shtetit Islamik, të cilët merreshin me radikalizimin dhe rekrutimin e të rinjve, me qëllim që t’i dërgonin më pas në zonat e konfliktit. Lajmi është konfirmuar në rrugë zyrtare, ndërsa bëhet e ditur se individët në fjalë ishin mjaft aktivë, si edhe njiheshin për lidhjet e tyre me militantët e……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Zbulohet Qeveria ‘Rama 2’, ja emrat e kabinetit të ri Posted: 28 Jun 2017 12:22 PM PDT

Socialistët kanë mbetur edhe vetë të surprizuar nga fitorja e së dielës së fundit të qershorit 2017. Duke marrë një shumicë të qëndrueshme ligjbëresish në parlamentin e ardhshëm, nuk po humbasin kohën për të filluar menjeherë edhe formatimin e qeverisë së re që fillon punë pas 10 javesh. Sipas burimeve të 360grade.al me poshtë janë renditur emrat dhe dikasteret e reja të qeverisë së re: Gramoz Ruçi, kryetar parlamenti Edi Rama, kryeminister Niko Peleshi, zv.kryeminister……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
A do të jetë kryetari i ardhshëm i Kuvendit nga serbët, sqaron Haradinaj (Video) Posted: 28 Jun 2017 12:20 PM PDT

Ramush Haradinaj, i cili pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve po pret ta marrë mandatin për formimin e qeverisë, ka treguar nëse deri më tani ka zhvilluar takime me zyrtarë të partive të tjera, e edhe me Listën “Srpska”, ndaj të cilës pati ankesa gjatë legjislacionit të kaluar se po dirigjohej nga Beogradi. Haradinaj ka treguar se është takuar me zyrtarë të Listës “Srpska”, duke bërë të ditur nëse kanë pasur rezultate ato takime dhe a është arritur ndonjë……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Pacolli: Në asnjë mënyrë s’ndahem nga LDK-ja Posted: 28 Jun 2017 12:09 PM PDT

Në asnjë skenar, Behgjet Pacolli nuk do të prishë koalicionin me LDK-në e Alternativën. Në një intervistë për Rubikon të KTV-së, Pacolli ka thënë se ndonëse kreu i LDK-së shpesh është siç e quajti “kryeneç”, ata kanë harmoni me partnerët. Nëse ka ndonjë pakënaqësi, ai ka thënë se mund të protestojë, por jo të ndahet. “Mund të protestoj në kuadër të koalicionit. Kemi një bashkëpunim të mirë me LDK-në, jemi mirë……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Një muaj paraburgim për të ekstraduarin nga Belgjika, i dyshuar për vrasje në Deçan Posted: 28 Jun 2017 11:59 AM PDT

Gjykata e Pejës e ka miratuar kërkesën e Prokurorisë për paraburgim për Shaip Zukajn, i dyshuar për vrasje, tentim vrasje e armëmbajtje pa leje, vepra të kryera në Tregun e Gjelbër të Deçanit më 2011. Lajmin për caktimin e paraburgimit e ka konfirmuar për kallxo.com gjyqtari i rastit, Sylë Lokaj. “Gjykata ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë për caktimin e paraburgimit në kohëzgjatje prej një muaj ndaj të dyshuarit”, tha gjyqtari Lokaj. Gjatë seancës gjyqësore ndaj Shaip Zukajt……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Kjo është lodra e re që po i lë pa sy fëmijët (Foto) Posted: 28 Jun 2017 11:55 AM PDT

Prindërit në Kinë u kanë bërë thirrje autoriteteve që të ndalojnë lojën me shigjetë dhe rrëmoja, pasi një djalë 10-vjeçar ka lënduar rëndë syrin, raporton chinaplus.cri.cn. Vogëlushi nga Ksingiang po luante me shokët e shkollës kur ndodhi momenti i tmerrshëm. Shigjeta në formë të një rrëmoje i është ngulur në syrin e djathtë, transmeton Telegrafi. Mjekët kanë pranuar se nuk do të mund t’ia rikthejnë shikimin, pasi që shigjeta e ka dëmtuar në……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Shqiptarët në stërvitjen e FC Prishtinës në Suedi (FOTO) Posted: 28 Jun 2017 11:50 AM PDT

Fc Prishtina sot zhvilloi ushtrimet e fundit në stadiumin ku nesër luan me Norrkopingun në Europa League, raporton “Zeri.info”. Prishtina pret përkrahje të madhe të shqiptarëve që jetojnë në Suedi dhe Evropë. Kjo edhe mund të ndodh nëse merret parasysh fakti se qysh në stërvitje kishte të rinj shqiptarë, që u bëhej zemra mal me Prishtinën dhe Kosovën në Evropë, raporton “Zeri.info”.       …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Thaqi: Ta prezantojmë sa më mirë futbollin kosovar Posted: 28 Jun 2017 11:32 AM PDT

Trajneri Arsim Thaqi i ka motivuar maksimalisht lojtarët e tij, nga të cilët pret angazhim, prej së cilit mund të nxjerrë edhe rezultat pozitiv. Ai e pranon se kundërshtari është më i fuqishëm, por ky fakt nuk e detyron atë ta ngre lart flamurin e bardhë, shkruan zeri.info. “Kemi përballë një ekip shumë cilësor. Normalisht, për ne është kënaqësi të luajmë ndaj tyre dhe i respektojmë shumë, mbi të gjitha për faktin se janë nga shteti suedez, të cilin e kemi shtet mik”, u……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Dallku: Shpresojmë të dalim me kokën lartë Posted: 28 Jun 2017 11:31 AM PDT

Armend Dallku është i gatshëm të rikthehet në kompeticionin prestigjioz Europa League, ku i kishte zhvilluar 15 ndeshje me Vorsklan e Ukrainës. Kapiteni i prishtinasve thotë se Bardhekaltrit do të mundohen t’i shfrytëzojnë mundësitë e tyre, pa u ndier inferiorë ndaj kundërshtarit, shkruan zeri.info. “Ne do të mundohemi që brenda fushës ta prezantojmë futbollin e Kosovës, e posaçërisht klubin e futbollit Prishtina. Asgjë s’është e pamundur nëse ekziston dëshira dhe vullneti i madh…….This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Pacolli: Haradinaj i fali vota Vetëvendosjes Posted: 28 Jun 2017 11:25 AM PDT

Sipas liderit të AKR-së, Behgjet Pacolli, kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka bërë gabim të madh që ka shkuar në koalicion me PDK-në. Ai thotë se nëse Haradinaj do të shkonte i vetëm dotë kishte sukses më të madh. Në Rubikon të KTV-së Pacolli madje ka thënë se në një bashkim me PDK-në, Haradinaj i fali vota LVV-së pasi sipas tij, një numër i konsiderueshëm i votuesve të AAK-së e votuan LVV-në. “Ramushi ka bërë një gabim të madh që nuk ka ec……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Reklama