Home » Koha.net: “Osmani insiston në koalicionin LDK-VV, pa kushte për kryeministër” plus 29 more

Koha.net: “Osmani insiston në koalicionin LDK-VV, pa kushte për kryeministër” plus 29 more

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

Koha.net: “Osmani insiston në koalicionin LDK-VV, pa kushte për kryeministër” plus 29 more

Osmani insiston në koalicionin LDK-VV, pa kushte për kryeministër Posted: 28 Jun 2017 02:53 PM PDT

Vjosa Osmani e LDK-së insiston në një koalicion paszgjedhor me Vetëvendosjen. Deputetja më e votuar në Kosovë thotë se koalicioni fitues i zgjedhjeve të 11 qershorit, PAN, nuk do të mund të formojë qeverinë dhe për këtë shkak duhet të nisin bisedimet mes subjekteve tjera parlamentare. Osmani thotë se të dy partitë duhet të largojnë kushtin për kryeministër dhe të nisin bisedimet për program qeverisës të përbashkët. “Nuk pajtohem me qëndrimet që lidhen me emra……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Osmani: LDK pas ndëshkimit në zgjedhje duhet ta çojë PDK-në në opozitë Posted: 28 Jun 2017 02:33 PM PDT

Deputetja më e votuar në Kosovë, Vjosa Osmani e LDK-së, thotë se partia e saj doli si e treta në zgjedhjet e 11 qershorit për shkak të bashkëpunimit të shkuar me PDK-në. Në Interaktiv të KTV-së, Osmani ka thënë se votuesit e ndëshkuan LDK-në për “shkak se kishin humbur besimin në të për koalicionin e fundit me PDK-në”. Sipas saj, tani LDK duhet të punojë me të gjitha strukturat fuqishëm që ta çojë PDK-në në opozitë. “Ndëshkimi kryesor erdhi pas……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Detajet dhe emrat e të arrestuarve nga bashkëpunimi SHBA-Kosovë Posted: 28 Jun 2017 01:59 PM PDT

SHBA-ja ka publikuar emrat e personave të arrestuar sot nga bashkëpunimi i Policisë së Kosovës me DEA-n amerikane. Sot u arrestuan, sipas PK-së, dhjetë persona në Kosovë dhe në New York, të gjithë të dyshuar për krim të organizuar. Në mesin e personave të arrestuar në SHBA janë: Albert Veliu, 34-vjeçar Christopher Curanovic, 35-vjeçar Anthony Noterile, 56-vjeçar Xhevat Gocaj, 50-vjeçar Dilber Kukic, 45-vjeçar Agim Rugova, 45-vjeçar Ekram Sejdija, 40-vjeçar Alban Veliu,……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Sa para fiton Google në ditë? Posted: 28 Jun 2017 01:52 PM PDT

Gjiganti i kërkimit, Google për çdo ditë fiton mbi 50 milionë euro, transmeton koha.net. Google për çdo ditë fiton 51 milionë euro (51,767,000), raporton metro.co.uk. Kjo është e bazuar në të ardhurat e tyre nga viti 2016, të cilat ishin 18.9 miliardë euro, e që në ditë i bie mbi 50 milionë euro. Që të dy krijuesit e Google, Larry Page e Sergey Brin janë pjesë e listës së njerëzve më të pasur në botë, njëri në të 12, tjetri në vendin e 13. Së bashku ata……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Kili në finale, Bravo shkëlqen në penalti Posted: 28 Jun 2017 01:42 PM PDT

Kili është kualifikuar në finale të Kupës së Konfederatave, duke e eliminuar Portugalinë në gjysmëfinale, dhe më meritori për këtë ishte portieri Claudio Bravo. Rezultati i kohës së rregullt dhe i vazhdimeve ishte 0-0, dhe fituesi u vendos në penalti, raporton Koha.net. Bravo arriti të pretë tre penaltitë e portugezëve, përderisa kilianët ishin 100 për qind të saktë. Portieri i Cityt priti penaltitë e Quarsmas, Moutinhos e Nanit, derisa për Kilin shënuan Vidal, Aranguiz, dhe Sanchez. Kili……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Jeta ® Posted: 28 Jun 2017 07:40 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Serial: Perandori epis. 131 ® Posted: 28 Jun 2017 06:55 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Fashionista ® Posted: 28 Jun 2017 06:20 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Koha e lajmeve Posted: 28 Jun 2017 05:55 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Rubikon Posted: 28 Jun 2017 05:10 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Express Music ® Posted: 28 Jun 2017 04:15 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Serial: “Trimi dhe e bukura” epis. 48 ® Posted: 28 Jun 2017 03:30 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Penaltitë caktojnë finalistin e parë të Kupës së Konfederatave Posted: 28 Jun 2017 01:28 PM PDT

Penaltitë do të përcaktojnë finalistin e parë të Kupës së Konfederatave. Kjo pasi për gjatë gjithë kohës së rregullt dhe vazhdimeve dy herë nga 15 minuta, Portugalia dhe Kili barazuan pa gola. Rastin më të mirë në vazhdime e pati Kili në minutën e fundit, kur përmes Vidalit qëlloi shtyllën. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Vetura godet për vdekje një person në Podujevë Posted: 28 Jun 2017 01:19 PM PDT

Një person rreth moshës 60-vjeçare ka ndërruar jetë, pasi është goditur sonte nga një veturë në Podujevë. Siç raporton KosovaPress, aksidenti ka ndodhur rreth orës 21:20, në rrugën “Fitorja” në Podujevë. Të aksidentuarit i është dhënë ndihma e parë dhe me autoambulancë është dërguar në Qendrën Emergjente. Sipas burimeve të KP, i lënduari nuk ka mundur t’u përballojë plagëve të marruara dhe vdekja është konstatuar në……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Dialogu me Serbinë sipas Pacollit Posted: 28 Jun 2017 01:14 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Dy futbollistë konfirmojnë kalimin te Milani Posted: 28 Jun 2017 12:59 PM PDT

Dy futbollistët Italian, Fabio Borini dhe Andrea Conti kanë bërë të ditur se kalimi te Milani është vetëm çështje kohe. Sulmuesi i Sunderlandit, Fabio Borini ka arritur në Milano sot për të kryer testet mjekësore para zyrtarizimit të transferimit të tij për 6 milionë euro, transmeton Koha.net. “Jam i lumtur të jem këtu”, është shprehur Borini me të mbërritur në aeroportin e qytetit të Milanit, Malpensa. Kurse Andre Conti ka thënë se Atalanta dhe Milani nesër do të takohen……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Portugalia – Kili, në vazhdime Posted: 28 Jun 2017 12:50 PM PDT

Gjysmëfinalja e parë e Kupës së Konfederatave mes Portugalisë dhe Kilit ka përfunduar pa fitues në kohën e rregullt dhe tani shkon në vazhdime. Dy ekipet përfunduan 90 minutat e rregullt me rezultat 0 me 0. Kombëtaret patën raste të shumta për gol, por asnjëra nuk arriti të mposhte kundërshtarët. Ndeshja tani shkon në dy pjesë nga 15 minuta vazhdime. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Projekt për historinë moderne të Kosovës Posted: 28 Jun 2017 01:32 PM PDT

Historianët në Kosovë po bëjnë përpjekje për të krijuar një korpus prej disa vëllimesh për historinë e re të Kosovës. Ata mendojnë se ky botim do t’i ndihmojë edhe afirmimit të shtetësisë së Kosovës. Gazetari i Zërit të Amerikës ishte në Bibliotekën e Kongresit në Uashington, ku intervistoi dy prej pjesëmarrësve të projektit. Hulumtuesja Lumi Hadri Devine që jeton në Nju Jork dhe profesori i historisë në Universitetin e Prishtinës, Ibrahim Gashi, erdhën……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Vdes shkrimtari anglez që krijoi ariun të famshëm Paddington Posted: 28 Jun 2017 12:37 PM PDT

Shkrimtari anglez, Michael Bond, krijuesi i ariut të njohur Paddington, vdiq sot në moshën 91-vjeçare, pas një sëmundjeje të shkurtër, njoftoi sot shtëpia e tij botuese, HarperCollins. “Me trishtim të madh njoftojmë se Michael Bond (…), krijuesi i një prej personazheve të preferuara të fëmijëve britanikë, Paddington, vdiq sot në shtëpinë e tij, në moshën 91-vjeçare, pas një sëmundjeje të rëndë”, deklaroi shtëpia botuese në një komunikatë. Ish-kameramani i……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Sipas Pacollit, ka disponim që VV e LDK të heqin dorë nga kushti për kryeministër Posted: 28 Jun 2017 12:33 PM PDT

Lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli thotë se ka disponim te Vetëvendosje dhe te LDK-ja që të dy subjektet të heqin dorë nga kushti për kryeministër, në rast të ndonjë koalicioni paszgjedhor. Sipas Pacollit, kjo po ndërmjetësohet nga AKR-ja. Ai thotë se as kandidati i VV-së, Albin Kurti, e as i nominuari i LDK-AKR-Alternativa, Avdullah Hoti, nuk e kanë qëllim të vetëm bërjen kryeministër. “Vetëm kështu mund të shkojmë përpara. Nuk duhet të jenë kryeneç në këtë………This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Republikanët shtyjnë votimin për shfuqizimin e “Obama Care” Posted: 28 Jun 2017 12:34 PM PDT

Udhëheqësit republikanë të Senatit shtynë votimin për planin e tyre për të ndryshuar sistemin e kujdesit shëndetësor në Shtetet e Bashkuara ndërsa më shumë republikanë iu bashkuan demokratëve për të kundërshtuar projektligjin. Zërat kundërshtarë u rritën ndërsa zyra jo-partiake e Kongresit për buxhetin vlerësoi të hënën se 22 milionë amerikanë do të humbasin sigurimin shëndetësor gjatë dekadës së ardhshme, nëse plani për të shfuqizuar dhe……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Pacolli ankohet se LDK-ja ia bëri me hile Posted: 28 Jun 2017 12:22 PM PDT

Aleanca Kosova e Re e Behgjet Pacollit do të ketë katër deputetë. Ndonëse sipas Pacollit do të duhej të ishin shtatë prej tyre. Pacolli ka thënë se tashmë votat janë numëruar dhe nuk mund të ketë ndryshime mirëpo beson se partneri i madh i koalicionit, LDK-ja i ka bërë hile gjatë numërimit. “Këtu kam një koment për partnerin e madh të koalicionit. Kam frikë se është abuzuar pak me votat brenda koalicionit. I shoh raportet zgjedhore që rrjedhin prej vendvotimit çdo ditë dhe……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Vjen video e “My Love” e Dua Lipës Posted: 28 Jun 2017 12:19 PM PDT

Është publikuar video e projektit të ri të këngëtares shqiptare me famë botërore Dua Lipa. “My Love” është projekti i Wale në bashkëpunim me Major Lazer, WizKid dhe Dua Lipan. Në YouTube është publikuar versioni zyrtar i videos me tekst të këngës. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Kushti i Pacollit për LDK-në Posted: 28 Jun 2017 11:59 AM PDT

Udhëheqja e resurseve ekonomike ka qenë kushti i Behgjet Pacollit karshi LDK-së për lidhjen e koalicionit. Në një intervistë për Rubikon të KTV-së, Pacolli bëri të ditur se do të gjejnë deri në 70 për qind të prodhimeve të cilat deri tash nuk janë të përdorshme. “Ky është edhe akordi ynë. Kemi qenë për tri vite e gjysmë në koalicion me PDK-në dhe kam ardhur e jam ankuar këtu se te ne është tkurrë hapësira për veprim”, ka thënë ai. Heqja……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Deputetja më e votuar e LDK-së preferon koalicion me Vetëvendosjen Posted: 28 Jun 2017 11:57 AM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Pacolli mendon të ndahet nga LDK-ja? Posted: 28 Jun 2017 11:55 AM PDT

Në asnjë skenar, Behgjet Pacolli nuk do të prishë koalicionin me LDK-në e Alternativën. Në një intervistë për Rubikon të KTV-së, Pacolli ka thënë se ndonëse kreu i LDK-së shpesh është siç e quajti “kryeneç”, ata kanë harmoni me partnerët. Nëse ka ndonjë pakënaqësi, ai ka thënë se mund të protestojë, por jo të ndahet. “Mund të protestoj në kuadër të koalicionit. Kemi një bashkëpunim të mirë me LDK-në, jemi mirë……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Suspendohen 131 programe studimi, ndërsa akreditohen 284 sosh Posted: 28 Jun 2017 11:52 AM PDT

Agjencia e Akreditimit të Kosovës ka shqyrtuar programet që kanë aplikuar për ri-akreditim dhe për shumicën e tyre ka dhënë vlerësim pozitiv, transmeton KTV. Kësaj radhe janë shqyrtuar edhe programet e akredituara, për të parë nëse u ka lëvizur stafi dhe a kanë mbetur me më pak se 3 doktorë shkence, që është kusht për akreditim. Kështu gjithsej në institucionet publike e private janë suspenduar 131 programe. AKA-ja njofton se aktualisht në Kosovë janë të akredituara 284 programe……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Katër kosovaret që shkëlqyen ndër vite në Miss Universe Posted: 28 Jun 2017 11:39 AM PDT

Tiranë, 28 Qershor/ATSH/- Gara e fortë e Miss Universe mbledh vajza nga e gjithë bota, për një garë ku zgjidhet më e bukura e planetit. Siç e do rendi, vajzat duhet të fitojnë garat e bukurisë në shtetet e tyre që më pas ta përfaqësojnë shtetin e tyre në një garë si Miss Universe. Kosova merr pjesë në Miss Universe që nga viti 2008, dhe në debutimin e saj arriti suksesin që nuk u prit, shkruan KultPlus. Zana Krasniqi – Viti 2008 Zana Krasniqi, vajza që dikur e provoi veten edhe si……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Në fëmijëri e quanin përbindësh, tani garon për Mis Universi Posted: 28 Jun 2017 11:36 AM PDT

Një vajzë e re nga Malajzia që kohët e fundit është kthyer në objekt talljesh për shkak se trupi i saj është mbuluar me nishane, ka vendosur që të sfidojë torturuesit e saj, duke marrë pjesë në Mis Universi. Evita Delmundo, 20 vjeçe ka lindur me nishane të mëdhenj dhe errët që i mbulojnë në të gjithë trupin dhe fytyrën Shokët e klasës e cilësonin atë si përbindësh për shkak të pamjes, por pas përfundimit të shkollës së mesme ajo nisi që të……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Pacolli flet për bisedën me Haradinajn natën e lidhjes së koalicioneve Posted: 28 Jun 2017 11:31 AM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Reklama