Home » “Adele i shkruan letër fansave” plus 9 more 24 ore lajme

“Adele i shkruan letër fansave” plus 9 more 24 ore lajme

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

“Adele i shkruan letër fansave” plus 9 more 24 ore lajme

Adele i shkruan letër fansave Posted: 29 Jun 2017 07:37 AM PDT

Adele ka shpjeguar pse heziton bëj një tur, pasi konfirmoi se po mendon ti japë fund spektakleve live këtë vit. Gjatë një spektakli Auckland mars ajo i tha audiencës: “Turet nuk është se janë një gjë ku unë jam e mirë… duartrokitjet bëjnë prekem pak. Nuk e di nëse do
Vetëvendosje fiton 71 për qind të votave nga diaspora Posted: 29 Jun 2017 07:29 AM PDT

Nga votat e numëruara diasporës, zgjedhjet e 11 qershorit, Lëvizja Vetëvendosje(VV), ka rezultuar jetë partia e votuar. Nga 3841 vota, partia e Ymerit ka fituar 2730, e përkthyer përqindje, i bien 71 për qind. Derisa koalicioni LDK – AKR – Alternativa (LAA), ka marrë 601 vota, respektivisht 16 për
Ky është kandidati më i votuar për kryeministër Posted: 29 Jun 2017 07:22 AM PDT

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) i ka publikuar rezultatet përfundimtare zgjedhjeve parlamentare 11 qershorit. Rezultatet janë përfundimtare si për parti politike, po ashtu dhe për kandidatët për deputetë. Sipas këtyre rezultateve kandidati i votuar është i nominuari i Vetëvendosjes për kryeministër, Albin Kurti. Kurti ka marr 143.642 vota. Pas tij është kryetari …
O’Connell: Krimi i organizuar duhet të luftohet fuqishëm Posted: 29 Jun 2017 07:16 AM PDT

Ambasadori i Britanisë Madhe Kosovë, Ruairi O’Connell, ka thënë sot se krimi i organizuar dhe dukuritë tjera kundërligjore duhet luftohen fuqishëm dhe premtoi se vendi i tij do ofrojë mbështetje këtë drejtim. Ai këto komente i bëri gjatë takimit me Kryeprokurorin i Shtetit, Aleksandër Lumezi, me cilin biseduan për
Ndërtimi rilind. Rritet vlera, në tre muaj jepen 101 leje Posted: 29 Jun 2017 06:56 AM PDT

Instituti i Statistikave raportoi se vlera e lejeve ndërtimit u dhanë tremujorin e parë këtij viti u rrit me gati 3 herë krahasuar me njëjtën periudhë një viti parë. Sipas INSTAT, nga 3.9 miliardë lekë ishte tremujorin e parë vitit kaluar, vlera e lejeve …
Nisma e re e Ramës: Çfarë duhet të përmirësojmë? Posted: 29 Jun 2017 06:50 AM PDT

Pas jehonës fitores PS-së, kryeministri Edi Rama është fokusuar një tjetër çështje. Nisma e tij e postuar Facebook nis me fjalët “Çfarë duhet përmirësojmë?”, ku thotë se kjo periudhë tranzitore deri shtator do ta shfrytëzojë për procese dëgjimore me strukturat e PS-së gjithë Shqipërinë. Statusi i plotë …
Kompania italiane padit në Gjykatë Bashkinë e Vlorës për moszbardhjen e lejes së ndërtimit Posted: 29 Jun 2017 06:39 AM PDT

Shoqëria italiane “EUROPA COSTRUZIONI” sh.p.k ka paditur Bashkinë e Vlorës Gjykatën Administrative për moszbardhje lejes ndërtimit miratuar me vendimin nr.5/121, dt.17.08.2010 Këshillit Rregullimit Territorit Bashkisë. Lejet e ndërtimit historikisht janë shoqëruar me problematika kryesisht korrupsion Shqipëri, duke ndikuar për keq klimën e biznesit Shqipëri. Vendi ynë …
Merkel: Marrëveshja e klimës, e pakthyeshme Posted: 29 Jun 2017 06:29 AM PDT

Marrëveshja e Parisit për klimën është e pakthyeshme dhe e panegociueshme, tha Angela Merkel përpara Parlamentit gjerman. BE-ja, deklaroi kancelarja, sfondin e shkëputjes Britanisë dhe tërheqjes Shteteve Bashkuara nga pakti i klimës, i qëndron gjitha angazhimeve marra. Anëtarët e bllokut, shtoi ajo, duhet marrin përsipër përgjegjësi
Mediat ruse i sulen Vuçiç: Tradhtar dhe dyfytyrësh Posted: 29 Jun 2017 06:13 AM PDT

Politika e Jashtme e Serbisë dhe presidenti Aleksandar Vuçiç gjashtë muajt e fundit kanë qenë qendër vëmendjes mediat ruse ku kanë dominuar dy qëndrime kundërta. Nga njëra anë politika e Vuçiçit ndaj Rusisë është pranuar me mirëkuptim dhe miratim ndërsa disa media shtetërore haptas kanë deklaruar se presidenti serb do
SHBA, kontrolle më të rrepta në aeroporte Posted: 29 Jun 2017 06:07 AM PDT

Departamenti Amerikan i Sigurisë Kombëtare i ka kërkuar kompanive ajrore dhe aeroporteve forcojnë kontrollet e udhëtarëve dhe bagazheve. Kush nuk bindet, mund përballet me masa ashpra. Ndalimi i laptovëve megjithatë, i cili u vendos SHBA muajin mars për 8 vende me shumicë myslimane, nuk do zgjerohet tej. …
Reklama