Home » Zëri: “Rexhep Hoti: Haradinaj do ta krijojë Qeverinë në kohë rekorde, ne i kemi numrat” plus 29 more

Zëri: “Rexhep Hoti: Haradinaj do ta krijojë Qeverinë në kohë rekorde, ne i kemi numrat” plus 29 more

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

Zëri: “Rexhep Hoti: Haradinaj do ta krijojë Qeverinë në kohë rekorde, ne i kemi numrat” plus 29 more

Rexhep Hoti: Haradinaj do ta krijojë Qeverinë në kohë rekorde, ne i kemi numrat Posted: 27 Jun 2017 02:56 PM PDT

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Rexhep Hoti, ka thënë se Ramush Haradinaj, kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN, do ta krijojnë Qeverinë në kohë rekorde. “Haradinaj është i nominuari për kryeministër, ai e ka të drejtën ekskluzive për të biseduar me partnerët”. “Ai gjithmonë e ka në krah Veselin, por si i nominuar e ka ekskluzivitetin për të biseduar me partnerët tjerë”. “Haradinaj është në bisedime të tilla. Ai do t’i……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Një veturë përfshihet nga zjarri në Prishtinë Posted: 27 Jun 2017 02:50 PM PDT

Një veturë e tipit VW Passat është përfshirë nga flakët të martën pasdite në rrugën “Enver Maloku” në Prishtinë. Lexuesit kanë dërguar fotografi dhe video nga vendi i ngjarjes. Ata thonë se s’ka të lënduar dhe se policia dhe zjarrfikësit kanë intervenuar shumë shpejt në fikjen e zjarrit./koha.net/   …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Shuhet një ‘dallëndyshe’ Posted: 27 Jun 2017 02:37 PM PDT

Kosova ka mbetur pa një “dallëndyshe”. Sali Riza Gërqina, njëri prej kërcimtarëve më të mirë në histori të Urës së Fshejt, ka ndërruar jetë të martën, shkruan zeri.info. Gërqina, me kërcimet e tij në stilin “dallëndyshe”, i cili ishte një specialitet për të, i kishte bërë për vete të gjithë dashamirët e këtij sporti atraktiv. Ai ishte kampion i shumëfishtë i kërcimeve, derisa ishte më i miri edhe vitin e kaluar, pasi kishte impresionuar me……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Raporti i DASH: Në Shqipëri trafikohen femra për seks dhe punë të detyruar Posted: 27 Jun 2017 02:19 PM PDT

Raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit për trafikimin e qenieve njerëzore vë në pah se Shqipëria nuk përmbush kushtet minimale për eliminimin e trafikimit. Në raport theksohet se, viktimat e huaja nga vendet e Evropës, Filipinet dhe Nigeria janë subjekte të trafikut të seksit dhe punës së detyruar në Shqipëri. Migruesit e paligjshëm nga Azia, po punësohen shpesh në familjet e kamura duke u bërë të brishtë përballë punës së detyruar. Shqipëria Sikundër është……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Qehaja tregon nëse Kosova është e gatshme për anëtarësim në Interpol Posted: 27 Jun 2017 02:15 PM PDT

Njohësi i çështjeve të sigurisë Florian Qehaja, ka folur për mundësinë e anëtarësimit të vendit në Iterpol. “Nuk më ka gëzu fakti që është caktu për këtë vit do të thotë që i ka ardh rendi Kosovës, për shumë faktorë, faktori i brendshëm është që nuk jemi të gatshëm do të thotë të kemi një qeveri në detyrë, tashmë pritet një qeveri e re nëse mund të themelohet , aspekti i dytë që e përmendi Shqipja……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Bregu sulmon Bashën: Dili zot humbjes, shkatërrove PD-në! Posted: 27 Jun 2017 02:04 PM PDT

Majlinda Bregu ka reaguar me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, për sa i përket deklaratës së Bashës duke thënë se shqiptarët folën më 25 qershor. Gjithashtu deputetja demokrate ka komentuar edhe vendimin e Bashës për të ngrirë të gjitha funksionet e tij si kreu i Partisë Demokratike, për të cilën shkruan se nuk është as akt juridik as statutuor dhe as politikë, shkruan gazeta Shekulli. Ndërkohë demokratja fajëson Bashën edhe për sa i përket humbjes të 190……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Evakuohen banorët nga një ndërtesë 11 katëshe në Gjermani Posted: 27 Jun 2017 02:02 PM PDT

Në qytetin gjerman Wuppertal, janë evakuuar banorët e një ndërtese 11 katëshe, për shkak të frikës nga zjarri. Ndërtesa është e izoluar me panele të ngjashme me ato të përdorura në “Grenfell Tower” në Londër, e cila u kaplua nga zjarri ku kanë humbur jetën 79 persona, raporton AFP. Ndërtesa u kontrollua nga njësit e sigurisë, për të parë sigurinë në këtë objekt. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Rreziku i ripërdorjes së shisheve plastike Posted: 27 Jun 2017 02:00 PM PDT

Me temperaturat gjithnjë e në rritje duhet të konsumojmë më shumë ujë për të qënë të hidratuar. Por nëse jeni personi që rimbushni shishet plastike çdo ditë, në fakt po e dëmtoni më shumë veten. Kjo pasi shishet plastike që i rimbushni nuk janë prodhuar për këtë, që do të thotë se ato janë njëpërdorimshe dhe kanë potencialin të lëshojnë kimikate për të mbajtur baktere të dëmshme. Në veçanti ka shqetësime për Bisphenol A……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
1 gotë lëng me këtë erëz është e barasvlershme me 1 orë ushtrime Posted: 27 Jun 2017 01:59 PM PDT

Shafrani i Indisë nuk është një erëz e zakonshme, pasi enzimat aktive dhe përbërësit e fuqishëm antioksidues dhe antiinflamatorë i ofrojnë organizmit të njeriut shumë më shumë përfitime nga se mendoni ! Studimi më i fundit ka treguar se një gotë lëng me shafran Indie është ekuivalente me 60 minuta ushtrime. Hulumtimi është botuar në American Journal of Cardiology dhe shkencëtarët pretendojnë se kjo erëz ul rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare me 56%. Marrja e kësaj……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Ushtrimet e vështira për një trup si Kim Kardashian (FOTO) Posted: 27 Jun 2017 01:56 PM PDT

Fansat e Kim Kardashian u befasuan dhe ishin të zhgënjyer me format e saj në muajin prill, por 36-vjeçarja tashmë duket e vendosur në maksimum për t’u rikthyer ditëve të saj më të mira. Bukuroshja, e cila është nënë e dy fëmijëve, është duke aplikuar një dietë, por edhe angazhimin në palestër e ka shtuar ndjeshëm së fundmi. Kjo fotografi i zhgënjeu fansat e saj Përveç palestrës, Kim po stërvitet edhe në ambiente të hapura, transmeton……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Gazetarja humb vetëdijen gjatë transmetimit live (Video) Posted: 27 Jun 2017 01:47 PM PDT

Gazetarja e televizionit pakistanez 92 News, ka humbur vetëdijen gjatë transmetimit live. Derisa po raportonte lidhur me një tubim politik, prezantuesja filloi të ndihet e ligë dhe derisa po qëndronte e ulur në karrige në kran, në një moment humbi vetëdijen dhe u rrëzua nga një lartësi, transmeton Telegrafi. Për fat të mirë, rrëzimin e saj të drejtpërdrejt më fytyrë në tokë e parandaluan disa burrë që po qëndronin nën kranin që ajo kishte hipur, dhe kështu ka shpëtuar me disa……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Ja çka shkruan UEFA për Trepçën ‘89 Posted: 27 Jun 2017 01:34 PM PDT

UEFA, përmes uebfaqes së saj zyrtare e ka bërë një raport të ndeshjeve të sontme të fazës së parë preliminare të Ligës së Kampionëve, ndërkohë që nuk e ka lënë pa e përmendur as Trepçën ’89, që debutoi në këtë kompeticion me humbja nga Vikinguri 2:1, shkruan zeri.info. “Të martën në mbrëmje Trepça ’89 e bëri debutimin e futbollit kosovar në turnetë e meshkujve të futbollit të UEFA-s, por, përkundër golit të Fiton……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Identifikohet i zhdukuri që u hodh në ujë tek Ura e Fshejtë Posted: 27 Jun 2017 01:32 PM PDT

Policia e Kosovës ka identifikuar personin që është zhdukur sot në Gjakovë, pasi është hedhur në lumin Drini i Bardhë nga Ura e Fshajt. Bëhet fjalë për një burrë të moshës 50-vjeçare, që Policia e ka identifikuar vetëm me inicialet S. G. “Informatat e para janë që personi është S. G. nga Gjakova, i moshës 50 vjeçar”, ka thënë për Express zëdhënësja e Policisë në Gjakovë, Lirje Podrimaj-Beqiraj. Të gjitha njësitet, me ndihmën……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Gjuriq provokon nga Graçanica: Serbia kurrë nuk do të heq dorë nga Kosova Posted: 27 Jun 2017 01:27 PM PDT

Drejtori i të ashtuquajturës zyrë për Kosovë në Serbi, Marko Gjuriq sonte ka qëndruar në Graçanicë para festës së Vidovdanit. Nga atje ai ka thënë se Serbia kurrë nuk do të heq dorë nga Kosova, dhe se shteti serb do të vazhdojë t’i ndihmojë serbët e Kosovës, transmeton lajmi.net. Ai ka vazhduar të thotë se serbët në këtë zonë janë në luftë për mbijetesë. Gjuriq gjithashtu ka bërë të ditur se dialogu Kosovë-Serbi duhet të……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
AAK i kundërpërgjigjet Zafir Berishës, pas deklaratës që s’do ta votoj Haradinajn! Posted: 27 Jun 2017 01:17 PM PDT

Zëdhënësi i AAK-së, Muharrem Nitaj ka refuzuar të flas  rreth deklaratës  së fundit të kandidatit për deputet nga Nisma, Zafir Berishës, i cili sot tha se nuk do ta votojë Qeverinë e koalicionit PDK-AAK-NISMA (PAN),  me kryeministër Ramush Haradinaj, nëse në të përfshihet edhe Lista Serbe. Nitaj në një deklaratë të shkurtër për Gazeta Blic, ka thënë që nuk dëshiron të flas rreth kësaj çështjeje.  “Nuk dua që t`i komentoj fare deklaratat e Zafir……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Mësojeni kur zhvillohet ndeshja e kthimit Trepça ’89 – Vikingur Posted: 27 Jun 2017 01:16 PM PDT

Trepça ’89 e ka mundësinë t’i hakmerret Vikingurit menjëherë pas një jave. Ndeshja e kthimit e rrethit të parë kualifikues mes Trepçës ’89 dhe Vikingurit zhvillohet pas një jave (4 korrik) në stadiumin ‘Adem Jashari’ në Mitrovicë. Kampionët e Kosovës do të kërkojnë të përmbysin rezultatin, për të vazhduar në raundin e dytë kualifikuese të Ligës së Kampionëve./Lajmi.net/   …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Ja cili televizion e transmeton ndeshjen mes Norrkopingut dhe Prishtinës Posted: 27 Jun 2017 01:13 PM PDT

Lajm i mirë për tifozët e Prishtinës dhe në përgjithësi për tifozët e futbollit në Kosovë. Skuadra e Prishtinës ka njoftuar se ndeshja historike e tyre në kuadër të kualifikimeve për Ligën e Evropës ndaj suedezëve të IFK Norrkopingut, do të transmetohet në televizionin publik të Kosovës, RTK.Ndeshja mes IFK Norrkopingut dhe Prishtinës zhvillohet ditën e enjte me fillim nga ora 20:00. Kjo do të jetë një mundësi e mirë për tifozët e futbollit, të cilët nuk e……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Përfundon numërimi: PS 74 mandate, PD 43, LSI 19… Posted: 27 Jun 2017 01:06 PM PDT

Për herë të parë në Shqipëri, vetëm 47 orë pas zgjedhjeve të 25 qershorit ka përfunduar procesi i numërimit në të gjithë Shqipërinë, duke shpallur edhe rezultatin. Kryetari i KQZ, Klement Zguri në një deklaratë për mediat tha se ka përfunduar zyrtarisht numërimi. Ai tha se sipas rezultatit paraprak PS merr 74 mandate, PD, 43, LSI 19, PDIU 3 dhe PSD 1 deputet. Zguri: Në këto zgjedhje në Shqipëri kanë marrë pjesë në zgjedhje 1 613 087 zgjedhës, ose 46.72% të numrit të……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Khalilzad: SHBA-të frikësoheshin se Serbia do të vepronte me Kosovën si me Bosnjën Posted: 27 Jun 2017 01:04 PM PDT

Ish – ambasadori amerikan në OKB, Zalmay Khalilzad ka treguar që diplomati Zbignivew Brzezinksi gjatë kohës së shpërbërjes së Jugosllavisë kishte deklaruar se Ballkani duke përfshirë edhe Kosovën “kishte probleme”. Khalilzad gjatë një interviste ekskluzive në Zona B në Klan Kosova ka treguar kohën e Bushit të vjetër dhe shpërbërjen e Jugosllavisë. “Dua të shpreh ngushëllime për Brezezinksi pasi unë dhe ai kemi qenë kolegë që nga universiteti dhe pastaj si……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Facebook transmeton ndeshjet e Ligës së Kampionëve Posted: 27 Jun 2017 01:02 PM PDT

Facebook ka arritur marrëveshjen më të madhe me një kompani sportive ndonjëherë. Rrjeti social më i përdorur në botë do t’i transmetoj drejtpërdrejtë ndeshjet e Ligës së Kampionëve. Marrëveshja përfshin ndeshjet e fazës së grupeve, katër ndeshje nga 1/8 e finales dhe ndeshjet çerekfinale.     …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Kandiq flet për njohjen e pavarësisë së Kosovës nga Vuçiq Posted: 27 Jun 2017 01:01 PM PDT

Provokimet e vazhdueshme serbe karshi Kosovës duket se kanë një adresë. Dhe, ky është pikërisht presidenti i zgjedhur Aleksandër Vuçiq. E gjithë kjo, sipas Natasha Kandiq, aktiviste për të drejtat e njeriut, bëhet për poena politikë. Sipas saj, treni është shembulli më i mirë që e pasqyron këtë. “Epo ata thonë mirë Vuçiqi e ndaloi trenin e luftën por ajo çfarë është krejtësisht e qartë ishte se ai tren kurrsesi s’do të nisej i atillë me ato porosi,……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Statistikat e ndeshjes Vikingur – Trepça ’89 (Foto) Posted: 27 Jun 2017 12:56 PM PDT

Trepça ’89 ka pësuar humbje në ndeshjen e partë ndaj Vikingur me rezultat 2:1 Skuadra kosovare Trepça ’89 e ka nisur me humbje aventurën e saj në garat evropiane. Ajo është mposhtur në udhëtim 2:1 nga Vikingur në kualifikimet për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. Trepça ’89 u mposht në këtë takim, por përveç rezultatit, ishte më e mirë në të gjitha statistikat tjera. /Express/   …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Kelmendi thotë se kalimi në opozitë është opsion për LDK-në Posted: 27 Jun 2017 12:51 PM PDT

Zëvendëskryeministri në largim i Kosovës, Ramiz Kelmendi, ka thënë se as ai e as deputetët tjerë të LDK-së nuk do ta votojnë qeverinë e koalicionit PDK-AAK-NISMA (PAN). Ai ka mohuar se do të ketë “kontrabandime të votës”, duke shtuar se PAN-i nuk i ka numrat për të krijuar qeverinë, për çka po bën luftë speciale për të arritur te to. Kelmendi ka thënë në televizionin Rrokum se deputetët e LDK-së e dinë se janë sanksionuar si parti, pikërisht për shkak……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Vetëvendosje nuk e merr seriozisht Daniel Serwerin (VIDEO) Posted: 27 Jun 2017 12:33 PM PDT

Ditë më parë analisti amerikan Daniel Serwer, nga Qendra për Studime Strategjike dhe Ndërkombëtare, e ka parë me skepticizëm të ardhmen e dialogut me Serbinë, nëse Qeverinë do ta kryesonte ish kreu i lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti. Kandidati për kryeministër Albin Kuti ka filluar të bëjë thirrje për koalicion me LDK-në për formimin e qeverisë së ardhshme, por për një analist të hershëm të zhvillimeve në Kosovë, perspektiva e një qeverie të drejtuar nga Albin Kurti mund……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Igli Tare transferon lojtarin e Kombëtares? Posted: 27 Jun 2017 12:15 PM PDT

Ledian Memushaj, është kandidat për ta veshur fanellën e Lazios sezonin e ardhshëm. Corriere dello Sport raporton se mesfushori shqiptar, Ledian Memushaj, është kandidatë për ta veshur fanellën e Lazios sezonin e ardhshëm. Pescara ka rënë në Serie B por Memushaj mund të mbetet në A. Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare është i gatshëm ta sjell Memushajn në Stadio Olimpicio për t’u bashkuar me Thomas Strakoshën. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Pantina: Askush nga Vetëvendosja nuk do bashkëpunojë me PAN-in për formimin e Qeverisë Posted: 27 Jun 2017 12:05 PM PDT

Zyrtarë të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës kanë deklaruar se tashmë kanë nisur bisedimet me partitë e tjera politike e me deputetë për të formuar Qeverinë. Mirëpo, një gjë e tillë nuk ka ndodhur edhe me Lëvizjen Vetëvendosje. Kështu të paktën është shprehur kandidatja për deputete nga radhët e VV-së, Shqipe Pantina e cila gjatë një prononcim për Indeksonline ka thënë se askush nga Vetëvendosje nuk ka pasur një takim të tillë dhe se askush prej……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Klubi italian nënshkruan me Sirigun Posted: 27 Jun 2017 12:03 PM PDT

Torino edhe zyrtarisht ka konfirmuar nënshkrimin me portierin e PSG-së, Salvatore Sirigu, transmeton zeri.info Poriteri dje kishte ardhur në Itali për bisedime me Torinon, kurse sot iu nënshtrua testeve mjekësore. PSG ka konfirmuar se ka liruar nga kontrata 30-vjeçarin edhe pse futbollisti kishte edhe një vit kontratë me klubin parizien./Zëri …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Trump godet mediat prapë, pas dorëheqjes së gazetarëve të CNN-it Posted: 27 Jun 2017 12:00 PM PDT

Presidenti Donald Trump rifilloi sulmet mbi besueshmërinë e disa organizatave të medias në Shtetet e Bashkuara, pas dorëheqjes së tre gazetarëve të rrjetit CNN, autorë të një lajmi, që më pas CNN-i e tërhoqi për shkak të pasaktësive. Presidenti Trump shkroi disa herë në Twitter të martën duke kritikuar agjencitë e mediave, pasi CNN-i e tërhoqi një material që e lidhte bashkëpunëtorin e zotit Trump, Anthony Scaramucci me kreun e një fondi investimesh që u raportua gabimisht se menaxhohej nga……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Berisha: Koalicioni i ardhshëm, duhet t’i ketë 61 vota, pa Listën Serbe të Vuqiçit Posted: 27 Jun 2017 11:46 AM PDT

Zafir Berisha nga Nisma për Kosovën, ka treguar rastin kur nuk do ta votojë Qeverinë e koalicionit PDK-AAK-NISMA (PAN). Në profilin e tij në Facebook ai ka shkruar se “Koalicioni i ardhshëm, duhet t’i ketë 61 vota, pa Listën Serbe të Vuqiçit”. “Ndryshe nuk do ta ketë votën time”, thotë ai. Berisha ka garuar për deputet si pjesë e koalicionit PAN i cili ka dalë fitues i zgjedhjeve të 11 qershorit, por që nuk i ka votat e mjaftueshme për ta bërë Ekzekutivin e ri të vendit. Berisha pritet……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Si ta zgjedhni shalqirin më të ëmbël në dyqan – 5 këshilla nga një fermer me eksperiencë Posted: 27 Jun 2017 11:43 AM PDT

Sidomos në këtë kohë të vitit, nuk ka asgjë më freskuese dhe më delikate se një fetë e ftohtë e shalqirit. Megjithatë, jo të gjitha shalqinjtë në treg janë të shijshëm, dhe duket se zgjedhja e një shalqiri të duhur është zgjidhja më e mirë, transmeton Gazeta Shneta. Me sa duket, ju mund të gjykoni një shalqi nga lëvozhga e saj. Një fermer me përvojë dha 5 këshilla se si të vendosni shalqirin e duhur: 1.Madhësia Madhësia ka rëndësi, është e……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Reklama