Home » ““Shpërblimi i Ramës”, Gramoz Ruci kryetar Kuvendi në vend të Ilir Metës?” plus 9 more Lajmi i Fundit

““Shpërblimi i Ramës”, Gramoz Ruci kryetar Kuvendi në vend të Ilir Metës?” plus 9 more Lajmi i Fundit

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

““Shpërblimi i Ramës”, Gramoz Ruci kryetar Kuvendi në vend të Ilir Metës?” plus 9 more Lajmi i Fundit

“Shpërblimi i Ramës”, Gramoz Ruci kryetar Kuvendi në vend të Ilir Metës? Posted: 28 Jun 2017 07:53 AM PDT

Gramoz Ruçi mund jetë kryetar i kuvendit Shqipërisë legjislaturën e re. selinë rozë, ai është emri i lakuar si pasardhësi i Ilir Metës krye parlamentit. Burime Partinë Socialiste për një vendim tillë, cilat nuk e pohojnë këtë lajm, por as nuk e mohojnë atë. Gramoz […]
Majlinda Bregu “goditje ballore” të fortë Bashës: Humbja e PD-së më e zezë se në 1997… Posted: 28 Jun 2017 07:48 AM PDT

Deputetja e PD-së, Majlinda Bregu me anë një mesazhi shpërndarë profilin e saj Facebook, i kërkon sërish kryedemokratit Lulzim Basha dorëhiqet mos e lëjë PD-në bjerë drejt greminës. Sipas saj, “ pretendosh ta drejtosh PD-në si Sali Berisha, pa qenë ti vetë Sali Berisha, do thotë […]
Edi Rama ka një mesazh të ri, falenderim për mbështetësit, ja cfarë shkruan për armiqtë Posted: 28 Jun 2017 07:38 AM PDT

Kryeministri Edi Rama i ka kushtuar një status gjithë ndjekësve tij Facebook. Ai ka falenderuar mbështetësit, pasi sipas tij inkurajimet e tyre kanë qenë burim energjie pozitive. Kreu i qeverisë nuk harron as kritikët, “cimbisjet e cilëve janë ushqim për mendjen”. Statusi i plotë: Te dashur miq te ketij rrjeti, faleminderit […]
Atentati në Tiranë, kush është Tefik Hyka, biznesmeni që porositi vrasje 22 vite më parë Posted: 28 Jun 2017 07:22 AM PDT

Një atentat me armë zjarri është shënuar mëngjesin e sotëm zonën e ish-Bllokut kryeqytet, ku ka mbetur i plagosur rëndë i shënjestruari, biznesmeni i njohur Tefik Hyka. Fillimisht u lajmërua për vdekjen e tij, por vetëm pak minuta pas mjeku mbërriti vendngjarje tha se ai është gjallë, por i plagosur […]
Tmerri në ajër, nuk i hapet parashuta, shikoni çfarë ndodhi Posted: 28 Jun 2017 07:11 AM PDT

Një prashutist ka përjetuar momëntin tmerrshëm jetës tij. Ai bëri një hedhje rrezikshme nga ajri por parashuta e tij nuk u hap. Ngjarja ka ndodhur 14 qershor Kossen, Austri dhe është filmuar filmuar nga vetë ai. Parashutisti pasi hidhet nga avioni nuk arrin dot hapë parashutën. […]
Donald Trump sulmon ashpër rrjetin CNN Posted: 28 Jun 2017 06:57 AM PDT

Presidenti amerikan, Donald Trump, e ka shfrytëzuar tërheqjen e një artikulli për hetimet Uashington lidhur me përzierjen ruse zgjedhjet presidenciale vitit kaluar, për ta goditur këtë rrjet, duke thënë se kjo tregon se raportet e tilla janë “lajme rrejshme”. “CNN e ka tërhequr tregimin e madh për Rusinë, me tre […]
Dy nënkryetarët e PD caktojnë datën e zgjedhjeve për kryetarin e ri Posted: 28 Jun 2017 06:53 AM PDT

22 korrik do mbahen zgjedhjet për kryetarin e ri PD. Vendimi është marrë nga nënkryetarët Edmond Spaho dhe Edi Paloka. Kryetari me kompetenca ngrira, Lulzim Basha, ka hyrë zyrat e tij rreth orës 11:30 minuta, ndërkohë pak me herët selinë blu, ishte edhe deputeti Eduard Selami, i cili ka […]
Agron Shehaj: Një pjesë e “grupit të sulmit” ndaj Bashës punuan kundër PD në fushatë Posted: 28 Jun 2017 06:48 AM PDT

Kryesuesi i listës deputetëve Vlorë, Agron Shehaj, ka marrë mbrojtje Bashën, duke akuzuar se një pjesë e “skuadrës sulmit” kanë punuar kundër PD zgjedhjet e 25 qershorit. “Për njërin prej tyre Vlorë e di se ka votuar demonstrativisht për LSI” shkruan ai. Ai thotë se humbja zgjedhje është […]
Sali Berisha reagon për herë të parë pas humbjes së PD: Ringrihemi përmes bashkimit, jo nga përcarja Posted: 28 Jun 2017 06:43 AM PDT

Ish-kreu i PD dhe ish kryeministri Sali Berisha, ka reaguar pas nje heshtje disa ditore ne lidhje me humbjen e thelle te PD ne zgjedhje. “Rruga drejt ringritjes kalon permes bashkimit dhe jo permes perçarjes e perjashtimit!”, e nis shenimin e tij Berisha. Me tej ai shprehet: Te dashur miq, rezultati i ketyre zgjedhjeve eshte […]
Kapet breshka fluturuese në Orikum Posted: 28 Jun 2017 06:35 AM PDT

Një specie e rrallë për ujrat tona është gjetur afërsi Orikumit gjirin e Vlorës, pranë Pashalimanit. Bëhet fjalë për një specie quhet breshkë fluturuese, për shkak shpejtësisë leviz ujë dhe faktit se ka krahë ngjasojnë si flatrat. Breshka fluturuese është e rrallë dhe cilësohet një specie […]
Reklama