Home » “Rama: Menjëherë do t’i vazhdojmë reformat dhe të krijojmë vende pune” plus 9 more GazetaBlic

“Rama: Menjëherë do t’i vazhdojmë reformat dhe të krijojmë vende pune” plus 9 more GazetaBlic

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

“Rama: Menjëherë do t’i vazhdojmë reformat dhe të krijojmë vende pune” plus 9 more GazetaBlic

Rama: Menjëherë do t’i vazhdojmë reformat dhe të krijojmë vende pune Posted: 27 Jun 2017 10:48 PM PDT

Valët e nxehtit afrikan do vijojnë Shqipëri duke kushtëzuar mot kthjellët dhe temperatura shumë larta. Zonat nxehta ku termometri do ngjitet deri 39 gradë C pritet jenë qytetet: Tiranë, Elbasan, Kuçovë, Fier, Lushnje Berat, Gjirokastër e Sarandë. Parashikohet edhe orët e pasdites mbeten ndikimin e motit kthjellët gjithë ultësirën perëndimore ndërsa zonat malore do shfaqen kalime vranësirash lehta. Kthjellimet dhe temperaturat e larta do na shoqërojnë edhe gjatë natës. Sipas “MeteoAlb”, temperaturat e ajrit do pësojnë një tjetër rritje tyre duke arritur deri 40 gradë C. Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 20 km/h nga drejtimi jugor duke bërë brigjet detare gjenerohet dallgëzim mbi 2 ballë.

The post Parashikimi i motit për sot në Shqipëri appeared first on GazetaBlic.

Edi Rama: Do t’i vazhdojmë reformat dhe të krijojmë vende pune Posted: 27 Jun 2017 10:46 PM PDT

Valët e nxehtit afrikan do vijojnë Shqipëri duke kushtëzuar mot kthjellët dhe temperatura shumë larta. Zonat nxehta ku termometri do ngjitet deri 39 gradë C pritet jenë qytetet: Tiranë, Elbasan, Kuçovë, Fier, Lushnje Berat, Gjirokastër e Sarandë. Parashikohet edhe orët e pasdites mbeten ndikimin e motit kthjellët gjithë ultësirën perëndimore ndërsa zonat malore do shfaqen kalime vranësirash lehta. Kthjellimet dhe temperaturat e larta do na shoqërojnë edhe gjatë natës. Sipas “MeteoAlb”, temperaturat e ajrit do pësojnë një tjetër rritje tyre duke arritur deri 40 gradë C. Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 20 km/h nga drejtimi jugor duke bërë brigjet detare gjenerohet dallgëzim mbi 2 ballë.

The post Parashikimi i motit për sot në Shqipëri appeared first on GazetaBlic.

A po i jep fund aktrimit “Sulltanesha”? Posted: 27 Jun 2017 10:40 PM PDT

Pushimet kanë nisur prej kohësh për shumicën e njerëzve. fakt, rastin e këngëtares Ledina Çelo, çdo fotografi postohet rrjetet sociale duket sikur jetë një copë pushimesh përhershme por, këtë fundit, janë pushime vërteta. Këngëtarja ka postuar Instagram një fotografi nga Tenerife, bashkë me bijën. Përveçse kanë zgjedhur pozojnë dyja njëjtën mënyrë, duhet ta themi nuk kanë asgjë ndryshe nga modele e verteta, mami Ledina nga ato rriturat ndërsa e vogla nga fëmijët e revistave!lledindia “Rama: Menjëherë do t’i vazhdojmë reformat dhe të krijojmë vende pune” plus 9 more GazetaBlic

The post Ledina Çelo dhe e bija pozojnë si modele në Tenerife appeared first on GazetaBlic.

Shqipëria foli troç. Faleminderit të gjithëve! Posted: 27 Jun 2017 10:40 PM PDT

Brukseli mund marrë një pushim shkurtër nga bisedimet e Brexit këtë javë, për mirëpritur miratimin me shumicë dërrmuese Shqipëri, reformave do nxisin anëtarësimin e vendit BE.Numërimi i votave është ende duke u zhvilluar, por rezultatet paraprake tregojnë se Kryeministri Edi Rama dhe Partia Socialiste e tij do sigurojnë një shumicë mbi 73 vendeve Parlamentin me 140 deputetë, duke marrë vetëm gjysmën e votave numëruara deri tani. Partia e dytë popullore, demokratët e Lulzim Bashës, duket se do mbledhin 29 përqind votave. dyja palët janë favor anëtarsimit BE. Partia e tretë, Lëvizja Socialiste për Integrim, duket se do marrë 14 përqind votave. Duke patur parasysh se shumë se 95 për qind e shqiptarëve pajtohen se integrimi BE është shumë i rëndësishëm për vendin, nuk është çudi dyja platformat e partive kryesore përfshijnë përshtatjen me kërkesat e anëtarësimit bllokut. Brukseli duhet qetësohet nga fakti se pothuajse katër nga pesë votues mbështetën dy partitë. Vetëm pjesëmarrja e ulët – 45 përqind e votuesve regjistruar një ditë nxehtë fund Ramazanit – shënjoi keto zgjedhje. ashkëkombasit e mi shqiptarë kanë pasur gjithmonë marrëdhënie vështire me zgjedhjet. nga rënia e komunizmit vitin 1991, zgjedhjet janë parë si një zgjidhje për krizën politike, por shumë shpesh janë kthyer ne kriza te gjata, rrënuara nga bojkotet, pengesat, grindjet dhe negociatat e pafundme. Votimi i dielës shënoi një largim domethënës nga kjo. Rama dhe Basha luftuan një fushatë ‘çuditshme’, pasi kishin rënë tashmë dakord se qeveria e ardhshme do duhej t’i jepte përparësi reformave nevojshme për ecur përpara me anëtarësimin. Një marrëveshje politike midis dy partive 18 Maj, i dha fund një tre mujori bojkotit opozitar parlamentar dhe mund ketë çuar një epokë re pjekurisë politike. Marrëveshja përfshinte një sërë masash për ndërtimin e besimit, shtyrjen e datës zgjedhjeve dhe emërimin e teknokratëve pozitat kyesore ministeriale, do kishin ndikim procesin zgjedhor. Parlamenti votoi komisionet e vettingut për mbikqyrur reformën e drejtësisë, një kusht kyç i anëtarësimit BE dhe kaloi ndryshime disa ligje synojnë mbrojnë zgjedhje lira dhe ndershme. e rëndësishmja, marrëveshja parashikon reformën kushtetuese dhe zgjedhore legjislaturën e re, si dhe rregullimet e plota sistemit prokurimit publik Shqipërisë dhe mënyrën e auditimit shpenzimeve publike. Organizata ime mbështet reformat gjyqësore nevojshme për hyrë BE, sepse ato janë jashtëzakonisht rëndësishme për jetën e përditshme Shqipëri. Gjyqtarët e pavarur duhet t’i lejojnë personave me aftësi kufizuara mundësinë për sfiduar diskriminimin e qeverisë ose t’u ofrojnë familjeve rome seanca ndershme kundër dëbimit nga shtëpitë e tyre. Ata gjithashtu do jenë çelësi për siguruar zyrtarët e lartë përgjegjës për shpërthimin vdekjeprurës vitit 2008, një depo municionit fshatin Gerdec, mos mbeten pandëshkuar. Rezultatet e hënës sugjerojnë se socialistët tani do kenë një mandat për nxitur masat e kërkuara Shqipëria bashkohet me BE. Qeveria e re do jetë gjendje lërë partnerë vjetër koalicionit dhe drejtojë vendin vetëm. Si Rama i trajton rivalët e tij politikë gjatë dy muajve ardhshëm, do përcaktojë edhe trashëgiminë e tij. Nxitja e një reforme efektive drejtësisë dhe transformimi i administratës publike një shërbim civil zhndërvjellët dhe përgjegjshëm, do kërkojë konsensus vazhdueshëm nëse ai do t’i shesë rezultatet popullit shqiptar. Shqipëria tani duhet përshpejtojë përpjekjet e saj drejt pranimit BE. Ndërsa votat e fundit po numërohen, tani është koha organizatat e shoqërisë civile, ndërhyjnë e veprojnë për siguruar politikanët sjellin ndryshime reale bëjnë një përmirësim domethënës jetën e qytetarëve shqiptarë. Konsensusi nuk duhet çojë vetëkënaqësi. Qeveria e re duhet bëjë gjithçka mundet për çrrënjosur korrupsionin dhe për siguruar suksesin e reformave. Ka shumë pengesa ende duhet tejkalohen: një ekonomi hije lidhet me tregtinë e drogës, mungesën e transparencës dhe pretendimet e vazhdueshme për korrupsion. Nesër ne do rikthehemi te vrazhdësia dhe rrëmuja e politikës shqiptare. Negocimi i qeverisë re për rrugën e reformës do jetë vendimtare. Shqipëria i ka dhënë timonin Ramës, por rrugëtimi i tij nuk do jetë i lehtë. Megjithatë, një gjë është e qartë. Pa marrë parasysh se sa kohë duhet, ose kush është përfundimisht kontroll – gjitha rrugët çojnë Bruksel./Politico.eu

The post Fitorja e Ramës, fitore e Bashkimit Europian appeared first on GazetaBlic.

Pandehëm se Evropa e vjetër “po vdiste”. Nuk duket aspak kështu sot Posted: 27 Jun 2017 10:39 PM PDT

Brukseli mund marrë një pushim shkurtër nga bisedimet e Brexit këtë javë, për mirëpritur miratimin me shumicë dërrmuese Shqipëri, reformave do nxisin anëtarësimin e vendit BE.Numërimi i votave është ende duke u zhvilluar, por rezultatet paraprake tregojnë se Kryeministri Edi Rama dhe Partia Socialiste e tij do sigurojnë një shumicë mbi 73 vendeve Parlamentin me 140 deputetë, duke marrë vetëm gjysmën e votave numëruara deri tani. Partia e dytë popullore, demokratët e Lulzim Bashës, duket se do mbledhin 29 përqind votave. dyja palët janë favor anëtarsimit BE. Partia e tretë, Lëvizja Socialiste për Integrim, duket se do marrë 14 përqind votave. Duke patur parasysh se shumë se 95 për qind e shqiptarëve pajtohen se integrimi BE është shumë i rëndësishëm për vendin, nuk është çudi dyja platformat e partive kryesore përfshijnë përshtatjen me kërkesat e anëtarësimit bllokut. Brukseli duhet qetësohet nga fakti se pothuajse katër nga pesë votues mbështetën dy partitë. Vetëm pjesëmarrja e ulët – 45 përqind e votuesve regjistruar një ditë nxehtë fund Ramazanit – shënjoi keto zgjedhje. ashkëkombasit e mi shqiptarë kanë pasur gjithmonë marrëdhënie vështire me zgjedhjet. nga rënia e komunizmit vitin 1991, zgjedhjet janë parë si një zgjidhje për krizën politike, por shumë shpesh janë kthyer ne kriza te gjata, rrënuara nga bojkotet, pengesat, grindjet dhe negociatat e pafundme. Votimi i dielës shënoi një largim domethënës nga kjo. Rama dhe Basha luftuan një fushatë ‘çuditshme’, pasi kishin rënë tashmë dakord se qeveria e ardhshme do duhej t’i jepte përparësi reformave nevojshme për ecur përpara me anëtarësimin. Një marrëveshje politike midis dy partive 18 Maj, i dha fund një tre mujori bojkotit opozitar parlamentar dhe mund ketë çuar një epokë re pjekurisë politike. Marrëveshja përfshinte një sërë masash për ndërtimin e besimit, shtyrjen e datës zgjedhjeve dhe emërimin e teknokratëve pozitat kyesore ministeriale, do kishin ndikim procesin zgjedhor. Parlamenti votoi komisionet e vettingut për mbikqyrur reformën e drejtësisë, një kusht kyç i anëtarësimit BE dhe kaloi ndryshime disa ligje synojnë mbrojnë zgjedhje lira dhe ndershme. e rëndësishmja, marrëveshja parashikon reformën kushtetuese dhe zgjedhore legjislaturën e re, si dhe rregullimet e plota sistemit prokurimit publik Shqipërisë dhe mënyrën e auditimit shpenzimeve publike. Organizata ime mbështet reformat gjyqësore nevojshme për hyrë BE, sepse ato janë jashtëzakonisht rëndësishme për jetën e përditshme Shqipëri. Gjyqtarët e pavarur duhet t’i lejojnë personave me aftësi kufizuara mundësinë për sfiduar diskriminimin e qeverisë ose t’u ofrojnë familjeve rome seanca ndershme kundër dëbimit nga shtëpitë e tyre. Ata gjithashtu do jenë çelësi për siguruar zyrtarët e lartë përgjegjës për shpërthimin vdekjeprurës vitit 2008, një depo municionit fshatin Gerdec, mos mbeten pandëshkuar. Rezultatet e hënës sugjerojnë se socialistët tani do kenë një mandat për nxitur masat e kërkuara Shqipëria bashkohet me BE. Qeveria e re do jetë gjendje lërë partnerë vjetër koalicionit dhe drejtojë vendin vetëm. Si Rama i trajton rivalët e tij politikë gjatë dy muajve ardhshëm, do përcaktojë edhe trashëgiminë e tij. Nxitja e një reforme efektive drejtësisë dhe transformimi i administratës publike një shërbim civil zhndërvjellët dhe përgjegjshëm, do kërkojë konsensus vazhdueshëm nëse ai do t’i shesë rezultatet popullit shqiptar. Shqipëria tani duhet përshpejtojë përpjekjet e saj drejt pranimit BE. Ndërsa votat e fundit po numërohen, tani është koha organizatat e shoqërisë civile, ndërhyjnë e veprojnë për siguruar politikanët sjellin ndryshime reale bëjnë një përmirësim domethënës jetën e qytetarëve shqiptarë. Konsensusi nuk duhet çojë vetëkënaqësi. Qeveria e re duhet bëjë gjithçka mundet për çrrënjosur korrupsionin dhe për siguruar suksesin e reformave. Ka shumë pengesa ende duhet tejkalohen: një ekonomi hije lidhet me tregtinë e drogës, mungesën e transparencës dhe pretendimet e vazhdueshme për korrupsion. Nesër ne do rikthehemi te vrazhdësia dhe rrëmuja e politikës shqiptare. Negocimi i qeverisë re për rrugën e reformës do jetë vendimtare. Shqipëria i ka dhënë timonin Ramës, por rrugëtimi i tij nuk do jetë i lehtë. Megjithatë, një gjë është e qartë. Pa marrë parasysh se sa kohë duhet, ose kush është përfundimisht kontroll – gjitha rrugët çojnë Bruksel./Politico.eu

The post Fitorja e Ramës, fitore e Bashkimit Europian appeared first on GazetaBlic.

Parashikimi i motit për sot në Shqipëri Posted: 27 Jun 2017 10:37 PM PDT

Valët e nxehtit afrikan do vijojnë Shqipëri duke kushtëzuar mot kthjellët dhe temperatura shumë larta. Zonat nxehta ku termometri do ngjitet deri 39 gradë C pritet jenë qytetet: Tiranë, Elbasan, Kuçovë, Fier, Lushnje Berat, Gjirokastër e Sarandë. Parashikohet edhe orët e pasdites mbeten ndikimin e motit kthjellët gjithë ultësirën perëndimore ndërsa zonat malore do shfaqen kalime vranësirash lehta. Kthjellimet dhe temperaturat e larta do na shoqërojnë edhe gjatë natës. Sipas “MeteoAlb”, temperaturat e ajrit do pësojnë një tjetër rritje tyre duke arritur deri 40 gradë C. Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 20 km/h nga drejtimi jugor duke bërë brigjet detare gjenerohet dallgëzim mbi 2 ballë.

The post Parashikimi i motit për sot në Shqipëri appeared first on GazetaBlic.

Fitorja e Ramës, fitore e Bashkimit Europian Posted: 27 Jun 2017 10:36 PM PDT

Brukseli mund marrë një pushim shkurtër nga bisedimet e Brexit këtë javë, për mirëpritur miratimin me shumicë dërrmuese Shqipëri, reformave do nxisin anëtarësimin e vendit BE.Numërimi i votave është ende duke u zhvilluar, por rezultatet paraprake tregojnë se Kryeministri Edi Rama dhe Partia Socialiste e tij do sigurojnë një shumicë mbi 73 vendeve Parlamentin me 140 deputetë, duke marrë vetëm gjysmën e votave numëruara deri tani. Partia e dytë popullore, demokratët e Lulzim Bashës, duket se do mbledhin 29 përqind votave. dyja palët janë favor anëtarsimit BE. Partia e tretë, Lëvizja Socialiste për Integrim, duket se do marrë 14 përqind votave. Duke patur parasysh se shumë se 95 për qind e shqiptarëve pajtohen se integrimi BE është shumë i rëndësishëm për vendin, nuk është çudi dyja platformat e partive kryesore përfshijnë përshtatjen me kërkesat e anëtarësimit bllokut. Brukseli duhet qetësohet nga fakti se pothuajse katër nga pesë votues mbështetën dy partitë. Vetëm pjesëmarrja e ulët – 45 përqind e votuesve regjistruar një ditë nxehtë fund Ramazanit – shënjoi keto zgjedhje. ashkëkombasit e mi shqiptarë kanë pasur gjithmonë marrëdhënie vështire me zgjedhjet. nga rënia e komunizmit vitin 1991, zgjedhjet janë parë si një zgjidhje për krizën politike, por shumë shpesh janë kthyer ne kriza te gjata, rrënuara nga bojkotet, pengesat, grindjet dhe negociatat e pafundme. Votimi i dielës shënoi një largim domethënës nga kjo. Rama dhe Basha luftuan një fushatë ‘çuditshme’, pasi kishin rënë tashmë dakord se qeveria e ardhshme do duhej t’i jepte përparësi reformave nevojshme për ecur përpara me anëtarësimin. Një marrëveshje politike midis dy partive 18 Maj, i dha fund një tre mujori bojkotit opozitar parlamentar dhe mund ketë çuar një epokë re pjekurisë politike. Marrëveshja përfshinte një sërë masash për ndërtimin e besimit, shtyrjen e datës zgjedhjeve dhe emërimin e teknokratëve pozitat kyesore ministeriale, do kishin ndikim procesin zgjedhor. Parlamenti votoi komisionet e vettingut për mbikqyrur reformën e drejtësisë, një kusht kyç i anëtarësimit BE dhe kaloi ndryshime disa ligje synojnë mbrojnë zgjedhje lira dhe ndershme. e rëndësishmja, marrëveshja parashikon reformën kushtetuese dhe zgjedhore legjislaturën e re, si dhe rregullimet e plota sistemit prokurimit publik Shqipërisë dhe mënyrën e auditimit shpenzimeve publike. Organizata ime mbështet reformat gjyqësore nevojshme për hyrë BE, sepse ato janë jashtëzakonisht rëndësishme për jetën e përditshme Shqipëri. Gjyqtarët e pavarur duhet t’i lejojnë personave me aftësi kufizuara mundësinë për sfiduar diskriminimin e qeverisë ose t’u ofrojnë familjeve rome seanca ndershme kundër dëbimit nga shtëpitë e tyre. Ata gjithashtu do jenë çelësi për siguruar zyrtarët e lartë përgjegjës për shpërthimin vdekjeprurës vitit 2008, një depo municionit fshatin Gerdec, mos mbeten pandëshkuar. Rezultatet e hënës sugjerojnë se socialistët tani do kenë një mandat për nxitur masat e kërkuara Shqipëria bashkohet me BE. Qeveria e re do jetë gjendje lërë partnerë vjetër koalicionit dhe drejtojë vendin vetëm. Si Rama i trajton rivalët e tij politikë gjatë dy muajve ardhshëm, do përcaktojë edhe trashëgiminë e tij. Nxitja e një reforme efektive drejtësisë dhe transformimi i administratës publike një shërbim civil zhndërvjellët dhe përgjegjshëm, do kërkojë konsensus vazhdueshëm nëse ai do t’i shesë rezultatet popullit shqiptar. Shqipëria tani duhet përshpejtojë përpjekjet e saj drejt pranimit BE. Ndërsa votat e fundit po numërohen, tani është koha organizatat e shoqërisë civile, ndërhyjnë e veprojnë për siguruar politikanët sjellin ndryshime reale bëjnë një përmirësim domethënës jetën e qytetarëve shqiptarë. Konsensusi nuk duhet çojë vetëkënaqësi. Qeveria e re duhet bëjë gjithçka mundet për çrrënjosur korrupsionin dhe për siguruar suksesin e reformave. Ka shumë pengesa ende duhet tejkalohen: një ekonomi hije lidhet me tregtinë e drogës, mungesën e transparencës dhe pretendimet e vazhdueshme për korrupsion. Nesër ne do rikthehemi te vrazhdësia dhe rrëmuja e politikës shqiptare. Negocimi i qeverisë re për rrugën e reformës do jetë vendimtare. Shqipëria i ka dhënë timonin Ramës, por rrugëtimi i tij nuk do jetë i lehtë. Megjithatë, një gjë është e qartë. Pa marrë parasysh se sa kohë duhet, ose kush është përfundimisht kontroll – gjitha rrugët çojnë Bruksel./Politico.eu

The post Fitorja e Ramës, fitore e Bashkimit Europian appeared first on GazetaBlic.

Kosovë, ja çfarë moti do të jetë sot! Posted: 27 Jun 2017 10:36 PM PDT

Valët e nxehtit afrikan do vijojnë Shqipëri duke kushtëzuar mot kthjellët dhe temperatura shumë larta. Zonat nxehta ku termometri do ngjitet deri 39 gradë C pritet jenë qytetet: Tiranë, Elbasan, Kuçovë, Fier, Lushnje Berat, Gjirokastër e Sarandë. Parashikohet edhe orët e pasdites mbeten ndikimin e motit kthjellët gjithë ultësirën perëndimore ndërsa zonat malore do shfaqen kalime vranësirash lehta. Kthjellimet dhe temperaturat e larta do na shoqërojnë edhe gjatë natës. Sipas “MeteoAlb”, temperaturat e ajrit do pësojnë një tjetër rritje tyre duke arritur deri 40 gradë C. Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 20 km/h nga drejtimi jugor duke bërë brigjet detare gjenerohet dallgëzim mbi 2 ballë.

The post Parashikimi i motit për sot në Shqipëri appeared first on GazetaBlic.

Moti sot në Maqedoni Posted: 27 Jun 2017 10:33 PM PDT

Valët e nxehtit afrikan do vijojnë Shqipëri duke kushtëzuar mot kthjellët dhe temperatura shumë larta. Zonat nxehta ku termometri do ngjitet deri 39 gradë C pritet jenë qytetet: Tiranë, Elbasan, Kuçovë, Fier, Lushnje Berat, Gjirokastër e Sarandë. Parashikohet edhe orët e pasdites mbeten ndikimin e motit kthjellët gjithë ultësirën perëndimore ndërsa zonat malore do shfaqen kalime vranësirash lehta. Kthjellimet dhe temperaturat e larta do na shoqërojnë edhe gjatë natës. Sipas “MeteoAlb”, temperaturat e ajrit do pësojnë një tjetër rritje tyre duke arritur deri 40 gradë C. Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 20 km/h nga drejtimi jugor duke bërë brigjet detare gjenerohet dallgëzim mbi 2 ballë.

The post Parashikimi i motit për sot në Shqipëri appeared first on GazetaBlic.

Gjysmë milioni euro të humbura në pagesën e pensioneve në vitin 2016 Posted: 27 Jun 2017 10:33 PM PDT

Valët e nxehtit afrikan do vijojnë Shqipëri duke kushtëzuar mot kthjellët dhe temperatura shumë larta. Zonat nxehta ku termometri do ngjitet deri 39 gradë C pritet jenë qytetet: Tiranë, Elbasan, Kuçovë, Fier, Lushnje Berat, Gjirokastër e Sarandë. Parashikohet edhe orët e pasdites mbeten ndikimin e motit kthjellët gjithë ultësirën perëndimore ndërsa zonat malore do shfaqen kalime vranësirash lehta. Kthjellimet dhe temperaturat e larta do na shoqërojnë edhe gjatë natës. Sipas “MeteoAlb”, temperaturat e ajrit do pësojnë një tjetër rritje tyre duke arritur deri 40 gradë C. Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 20 km/h nga drejtimi jugor duke bërë brigjet detare gjenerohet dallgëzim mbi 2 ballë.

The post Parashikimi i motit për sot në Shqipëri appeared first on GazetaBlic.

Reklama