Home » Pa rrotlla: “​Substanca që shkatërron eshtrat, e pimë çdo ditë” plus 9 more

Pa rrotlla: “​Substanca që shkatërron eshtrat, e pimë çdo ditë” plus 9 more

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

Pa rrotlla: “​Substanca që shkatërron eshtrat, e pimë çdo ditë” plus 9 more

​Substanca që shkatërron eshtrat, e pimë çdo ditë Posted: 28 Jun 2017 02:26 PM PDT

Eshtrat kryesisht përbëhen nga kolagjeni, një proteinë siguron një shtresë mbrojtëse butë dhe kalciumi, një mineral shton forcën dhe ngurtësinë e tyre. Ky kombinim e bën ashtin fortë dhe mjaft fleksibil për mbajtur gjithë peshën e trupit.Pijet “soda” janë konsideruar si pijet përdorura, kryesisht Shtetet e Bashkuara, […]
E mrekullueshmja, Gigi Hadid (FOTO) Posted: 28 Jun 2017 02:21 PM PDT

Modelja e famshme, Gigi Hadid e cila është lidhje dashurie me këngëtarin poashtu njohur, Zayn Malik njihet për stilin e saj mrekullueshëm. Ajo fotografitë e fundit është dukur rrezatuese e veshur me gjitha rrobat me ngjyrë rozë. Për shumë shikoni fotografitë e modeles famshme.    
“Despacito” po i afrohet rekordit të “Gangnam Style”, ju kë dëgjuat më shumë? Posted: 28 Jun 2017 02:15 PM PDT

“Despacito” përfundimisht është hiti botëror i kësaj verë. Ka vetëm pak muaj është publikuar dhe ka arritur marr 2,224,980,132  klikime. Kënga spanjolle, nga Luis Fonsi dhe Daddy Yankee, ka fituar zemrat e njerëzve mbarë botën si edhe kërcehet e këndohet kudo. Gjithashtu është Top listën e  Billboard 100 për 7 […]
​Pas Messit, shikoni çfarë i ka bërë Kili edhe Ronaldos (FOTO) Posted: 28 Jun 2017 02:13 PM PDT

Kili ka kaluar finale Kupë Konfederatave, pas eliminimit Portugalisë gjysmëfinale Kombëtarja e Kilit ia ka shuar shpresën Cristiano Ronaldos fitojë Kupën e Konfederatave, parë histori për vendin e tij. Kjo ka pikëlluar tepërmi portugezin, i cili kokulur është larguar nga fusha. Kili njësojë ia kishte […]
Kur Longari ishte model e jo aktor (FOTO) Posted: 28 Jun 2017 02:10 PM PDT

vërtet, radhët e “UÇK”-së, ka pasur rreshtuar edhe emra njohur nga bota e artit, por aktori Ilir Prapashtica nuk është njëri prej tyre, ndonëse këtë foto duket me uniformë ushtarake Foto është shkëputur nga një projekt i aktorit i realizuar vite parë, kohën kur ai ishte […]
Mediat ruse: Vuçiq një tradhtar dhe dyftyrësh Posted: 28 Jun 2017 02:07 PM PDT

Politika e Jashtme e Serbisë dhe presidenti Aleksandar Vuçiq gjashtë muajt e fundit kanë qenë qendër vëmendjes mediat ruse ku kanë dominuar dy qëndrime kundërta. Nga njëra anë politika e Vuçiqit ndaj Rusisë është pranuar me mirëkuptim dhe miratim ndërsa disa media shtetërore haptas kanë deklaruar se presidenti serb do […]
Shpend Ahmeti heq dorë nga deputeti, ndonëse del ndër më të votuarit Posted: 28 Jun 2017 02:04 PM PDT

Kreu i Komunës Prishtinës, Shpend Ahmeti ndonëse ka dalë ndër kandidatët për deputetë votuar zgjedhjet e përgjithshme, ai ka vendosur mos qëndrojë si deputet legjislaturën e re. Këtë e ka konfirmuar vet Ahmeti, i cili gjatë një prononcimi për Indeksonline, ka treguar se tashmë është duke u përgatitur […]
Si të shmangni problemet nga temperaturat e larta Posted: 28 Jun 2017 02:01 PM PDT

Tharja e lëkurës, acarimi i kapilarëve gjakut sipërfaqe saj, shfaqja dhe theksimi i njollave fytyrë, por dhe kanceri i lëkurës e plakja e parakohshme janë disa nga problemet shfaqen gjatë stinës verës. kushtet e temperaturave larta  dhe me rritjen e frekuentimit pishinave e plazheve, estetistët këshillojnë […]
Diplomohet vajza e De Biasit, një baba i lumtur për vajzën e tij të shkëlqyer (FOTO) Posted: 28 Jun 2017 01:55 PM PDT

Ish-drejtuesi i skuadrës përfaqësuese futbollit kombëtar, Gianni De Biasi, ka ndarë sot me miqtë e tij rrjetet sociale një lajm shumë special. Vajza e tij është diplomuar mjekësi, duke e lumturuar kështu pafund atin e saj. “Doktoreshë Sofia De Biasi Mjekësi e Kirurgji ‘110 e lode”, shkruan ai një fotografi […]
Era Istrefi ndryshon pamjen , nuk do ta njihni (Foto) Posted: 28 Jun 2017 01:51 PM PDT

Këngëtarja Era Istrefi ka ndryshuar pamjen e saj. Kështu duke u kthyer nga një bjondinë seksi një zeshkane gjithashtu tërheqëse, shkruan lajmi.net Era foton me këtë ndryshim e ka hedhur llogarinë e saj Intagram dhe për pak minuta ka arritur t’i grumbulloj një numër madh pëlqimesh e komente.
Reklama