Home » “Ndërron jetë aktori i famshëm suedez” plus 9 more 24 ore lajme

“Ndërron jetë aktori i famshëm suedez” plus 9 more 24 ore lajme

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

“Ndërron jetë aktori i famshëm suedez” plus 9 more 24 ore lajme

Ndërron jetë aktori i famshëm suedez Posted: 28 Jun 2017 07:37 AM PDT

Aktori suedez Michael Nyqvist, i njohur për rolin e protagonistit filmin “The Girl with the Dragon Tattoo” ka ndërruar jetë moshën 56-vjeçare, pas një beteje 1-vjeçare me kancerin mushkëri. Nyqvist “u shua i rrethuar nga familjarët e tij”, Stokholm, bëri ditur zëdhënësja Alissa Goodman. Aktori suedez ui famshëm …
Serena Williams, shtatzënë dhe nudo në VF Posted: 28 Jun 2017 07:30 AM PDT

Serena Williams ka pozuar nudo kopertinën e Vanity Fair, dhe ka folur për momentin e mosbesimit kur mësoi se ishte shtatzënë. Ylli botëror i tenisit e cila është pritje fëmijës saj parë, shfaqet kopertinën e revistës amerikane, një foto ngjan shumë me atë Demi Moore shtatzënë …
Rihanna kapet “mat” me miliarderin saudit Posted: 28 Jun 2017 07:26 AM PDT

prej ndarjes nga Chris Broën, Rihanna nuk është fotografuar krahët e një mashkulli tjetër…deri tani. Por këngëtarja nga Barbadosi duket se ka gjetur “ duhurin”. Ai është Hassan Jammel, trashëgimtarin kompanisë gjigante prodhimit automjeteve, “Toyota” dhe anëtar i familjes pasur Abdul Latif. dy ata janë fotografuar nga paparacët …
UKT: Kurseni ujin! Po vjen thatësira Posted: 28 Jun 2017 07:18 AM PDT

Ujësjellësi dhe Bashkia e Tiranës i bëjnë thirrje qytetarëve mos e shpërdorojnë ujin e pijshëm, por ta përdorin atë me kursim mënyrë mos mbeten asnjë ditë pa furnizim për sa kohë temperaturat janë rritur ndjeshëm dhe muajt e fundit nuk ka pasur reshje shiu. Për këtë është ngritur edhe një
Këto zyrtarë përfaqësojnë partitë shqiptare në takimin e thirrur nga Ali Ahmeti Posted: 28 Jun 2017 07:15 AM PDT

Takimi i thirrur nga Ali Ahmeti, kryetar i BDI-së, ka filluar ndërsa janë përfaqësues partive shiptare Maqedoni. Luan Tresi përfaqëson PDSH-në e Menduh Thaçit, Gëzim Ostreni përfaqëson UNITETIN. Nga Aleanca për shqiptarët do jenë Ziadin Sela, Arben Taravari dhe Vesel Memedi. Lëvizja Besa nuk do jetë këtë takim …
Partitë shqiptare kërkojnë ”gjuhën shqipe”, Hahn kërkon të vonohet kjo reformë Posted: 28 Jun 2017 07:01 AM PDT

Gjuha shqipe është mollë sherri mes partive shqiptare dhe LSDM-së për vazhdimin e “jetës” Qeverisë edhe pas 100 ditëve, shkruan Telegrafi Maqedoni. TV21 siguroi “Udhërrëfyesit për Reforma Urgjente” qeveria e miratoi para dy ditëve. Ligji për gjuhën shqipe është pjesë e këtij dokumenti, kurse afati për miratimin e ligjit është gushti i
Brnabiq: Të themelohet urgjentisht Asociacioni serb në Kosovë Posted: 28 Jun 2017 06:44 AM PDT

Mandatarja për formimin e qeverisë re Serbisë, Ana Brnabiq, deklaroi sot se duhet formuar urgjentisht Asociacionin e komunave serbe Kosovë. Ajo ekspozenë e saj ka folur për prioritetet e qeverisë re serbe sa i përket Kosovës. “Qëllimi është mbajtja e stabilitetit politik Kosovë, vazhdimi i bisedimeve me përfaqësuesit
Stoltenberg: Jemi këtu për të parandaluar luftën Posted: 28 Jun 2017 06:38 AM PDT

NATO është tash Kosovë për ndihmuar stabilitetin dhe për t’iu shmangur dhunës, ka thënë shefi i Aleancës Veri-atlantike Jens Stoltenberg. Ai u ka thënë mediave serbe se NATO është e vetëdijshme se Ballkan ka tensione dhe se “atje mund vijë deri te dhuna dhe lufta”. “Kjo ardhmen duhet
Kthehet nga Afganistani kontingjenti i pestë i Policisë Ushtarake Posted: 28 Jun 2017 06:28 AM PDT

Kthehet atdhe kontingjenti i 5 i Forcave Armatosura shqiptare, i cili mori pjesë në Resolute Support Mission  Kabul, ku shërbeu për një periudhë 6 – mujore. ceremoninë e organizuar me këtë rast ishin pranishëm ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, zëvendësshefi i Shtabit Përgjithshëm Forcave Armatosura, gjeneral brigade Dedë Prenga, …
Tatimet rikujtojnë: Edhe dy ditë afat për deklarimet e padorëzuara Posted: 28 Jun 2017 06:22 AM PDT

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, ju kujton tatimpaguesve se Ligji nr. 33/2017 datë 30.03.2017, “Për pagesën dhe fshirjen/shuarjen e detyrimeve tatimore dhe detyrimeve pagueshme doganë, si dhe procedura e heqjes nga qarkullimi mjeteve transportit pas fshirjes/shuarjes detyrimeve tatimore” ndër tjera parashikon: Heqjen e gjobave për mosdeklarim afat, për
Reklama