Home » Lajmi.net: “Dialog kryeministrash, jo presidentësh” plus 8 more

Lajmi.net: “Dialog kryeministrash, jo presidentësh” plus 8 more

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

Lajmi.net: “Dialog kryeministrash, jo presidentësh” plus 8 more

Dialog kryeministrash, jo presidentësh Posted: 28 Jun 2017 12:00 AM PDT

auto_dialogu-mes-presidenteve1498630187-300x188 Lajmi.net: “Dialog kryeministrash, jo presidentësh” plus 8 more

Dialogu Kosovë – Serbi, i nisur para 6 vjetëve dhe me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, duhet udhëhiqet nga kryeministrat e dy vendeve dhe mos kalojë nivel presidentësh. Kështu thonë njohësit e çështjeve politike, duke i komentuar disa deklarata se dialogu mes dy vendeve duhet kalojë nivel presidentësh tashmë kur krye këtyre institucioneve Kosovë dhe Serbi janë ish-kryeministrat Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiq. Thaçi para shumë se një viti është zgjedhur president i Kosovës, pasi ka mbajtur dy mandate si kryeministër, ndërsa Vuçiq ditë parë është betuar si president i Serbisë, duke kaluar po ashtu nga ekzekutivi i Serbisë. Ish-shefi i Grupit Parlamentar AAK-së, Pal Lekaj, thotë për “Zërin” se pasi Ramush Haradinaj ta marrë drejtimin e Qeverisë Kosovës, dialogu mes dy vendeve do t’i nënshtrohet një rikapitullimi. “Nuk do ketë rinisje dialogut pa u bërë një rikapitullim i kaluarës tij. Pastaj është esenciale bëhet një kohë kornizë sa do zgjasë tutje, duhet parashihet njohja reciproke, temat duhet jenë nivel shtetesh, e jo siç ka qenë deri tani”, ka deklaruar Lekaj, duke shtuar se ka një mori çështjesh duhet riorganizohen kuadër dialogut. anën tjetër, kandidati për kryeministër nga lëvizja “Vetëvendosje”, Albin Kurti, ka deklaruar se dialogu me Serbinë nuk do fillojë pa një rishikim thellë. “Dialogu i vjetër, ai i viteve 2011-2017, ka katër muaj është ndërprerë. Ai dialog nuk duhet rifilluar verbërisht. ka pasur shumë investim me pak dobi dhe jo pak dëme. Nga ai dialog Kuvendi i Kosovës ka qenë ose i përjashtuar, ose i keqpërdorur”, ka thënë Kurti.

Dalin pamjet e klipit, Adriani i hutuar pas këmbëve të Ronelës (Foto) Posted: 27 Jun 2017 11:53 PM PDT

auto_dialogu-mes-presidenteve1498630187-300x188 Lajmi.net: “Dialog kryeministrash, jo presidentësh” plus 8 more

Ronela Hajati dhe Adrian Gaxha tashmë kanë xhiruar edhe videon e kësaj kënge, madje kanë publikuar edhe fotot e para klipit, shkruan lajmi.net njërën prej tyre hedhur Instagram, Ronela shihet e veshur me një fustan kuq tejet shkurtër, duke vënë pah këmbët seksi. E duke qenë se është një pozicion tillë ajo ka marrë gjithë vëmendjen e Adrianit!/Lajmi.net/ auto_dialogu-mes-presidenteve1498630187-300x188 Lajmi.net: “Dialog kryeministrash, jo presidentësh” plus 8 more

Fakte të dhimbshme për shoqërinë moderne (Foto) Posted: 27 Jun 2017 11:52 PM PDT

auto_dialogu-mes-presidenteve1498630187-300x188 Lajmi.net: “Dialog kryeministrash, jo presidentësh” plus 8 more

Qyteti i Meksikos është injohur për ilustrime komike shoqërisë moderne. Çdo gjë është reale aktualisht nëpër botë, paraqitet mënyrën unike mundshme, transmeton lajmi.net Shikoni këto ilustrime, cilat nga spanjollisht anglisht janë përkthyer nga Bored Panda.  Mos harroni zgjedhni preferuarën tuaj. /Lajmi.net/ auto_dialogu-mes-presidenteve1498630187-300x188 Lajmi.net: “Dialog kryeministrash, jo presidentësh” plus 8 moreauto_dialogu-mes-presidenteve1498630187-300x188 Lajmi.net: “Dialog kryeministrash, jo presidentësh” plus 8 moreauto_dialogu-mes-presidenteve1498630187-300x188 Lajmi.net: “Dialog kryeministrash, jo presidentësh” plus 8 moreauto_dialogu-mes-presidenteve1498630187-300x188 Lajmi.net: “Dialog kryeministrash, jo presidentësh” plus 8 moreauto_dialogu-mes-presidenteve1498630187-300x188 Lajmi.net: “Dialog kryeministrash, jo presidentësh” plus 8 moreauto_dialogu-mes-presidenteve1498630187-300x188 Lajmi.net: “Dialog kryeministrash, jo presidentësh” plus 8 moreauto_dialogu-mes-presidenteve1498630187-300x188 Lajmi.net: “Dialog kryeministrash, jo presidentësh” plus 8 moreauto_dialogu-mes-presidenteve1498630187-300x188 Lajmi.net: “Dialog kryeministrash, jo presidentësh” plus 8 moreauto_dialogu-mes-presidenteve1498630187-300x188 Lajmi.net: “Dialog kryeministrash, jo presidentësh” plus 8 moreauto_dialogu-mes-presidenteve1498630187-300x188 Lajmi.net: “Dialog kryeministrash, jo presidentësh” plus 8 moreauto_dialogu-mes-presidenteve1498630187-300x188 Lajmi.net: “Dialog kryeministrash, jo presidentësh” plus 8 moreauto_dialogu-mes-presidenteve1498630187-300x188 Lajmi.net: “Dialog kryeministrash, jo presidentësh” plus 8 moreauto_dialogu-mes-presidenteve1498630187-300x188 Lajmi.net: “Dialog kryeministrash, jo presidentësh” plus 8 morev

Mistura: Megjithë luftimet, dhuna në Siri ka shënuar rënie Posted: 27 Jun 2017 11:49 PM PDT

auto_dialogu-mes-presidenteve1498630187-300x188 Lajmi.net: “Dialog kryeministrash, jo presidentësh” plus 8 more

“Qartazi, dhuna ka rënë…dhe shumë qytete i janë kthyer normalitetit një shkallë caktuar”, por disa hapësira luftimet kanë vazhduar dhe janë intensifikuar, u tha zoti Mistura mbrëmë reporterëve Nju Jok. Zoti Mistura i ka lavdëruar përpjekjet për krijimin e “zonave de-eskalimit” brenda Sirisë, sipas planit miratuar nga Rusia, Irani dhe Turqia, muajin e kaluar, megjithqë ky plan ende nuk është zbatuar plotësisht. “Ne jemi kohën e testimit nëse ekziston vullneti politik për de-eskalim real dhe për tepër biseda domethënëse politike dhe lëvizje, përtej diskutimeve përgatitore”, tha Mistura.

SHBA: Konfirmohet garantimi i mbrojtjes reciproke në NATO Posted: 27 Jun 2017 11:48 PM PDT

auto_dialogu-mes-presidenteve1498630187-300x188 Lajmi.net: “Dialog kryeministrash, jo presidentësh” plus 8 more

Dhoma Përfaqësuese, ku shumicën e kanë republikanët e zotit Trump, mbrëmë votoi me 423 vota për dhe vetëm 4 kundër, për rezolutën me cilën “ mënyrë solemne riafirmohet” përkushtimi i Shteteve Bashkuara ndaj Artikullit 5 Marrëveshjes Veri Atlantike. Me këtë dokument, po ashtu, i bëhet thirrje secilit vend anëtar i NATO-s, shpenzoj paku 2% GDP-së për buxhetin e mbrojtjes deri vitin 2024. Kjo është një çështje me cilën presidenti Trump u ka bërë presion aleatëve, shumica e cilëve kishin dështuar ta plotësonin këtë obligim. Gjatë vizitës tij muajin maj selinë e NATO-s Bruksel, zoti Trump nuk e përmendi garantimin reciprok mbrojtjes NATO-s, duke i shqetësuar aleatët këtë aleancë. vonë ai e ka mbështetur mbrojtjen reciproke NATO. “Me gjitha kërcënimet ne dhe partnerët tanë ballafaqohemi gjithë botën, NATO-ja e fuqishme dhe e sigurt është shumë e rëndësishme se kurrë parë”, tha kryesuesi i Dhomës Përfaqësuese, republikani Paul Ryan, ishte sponzorizues i rezolutës bashku me lideren demokarte këtë dhomë, Nency Pelosi, dhe me ligjvënës tjerë njohur.

Perez: Kam biseduar me Mendesin, ja çfarë do të bëjë Ronaldo Posted: 27 Jun 2017 11:48 PM PDT

auto_dialogu-mes-presidenteve1498630187-300x188 Lajmi.net: “Dialog kryeministrash, jo presidentësh” plus 8 more

Florentino Perez beson se Cristiano Ronaldo nuk do largohet nga Real Madrid. “E di se Cristiano është i nervozuar, por mendoj se do qëndrojë”, tha Perez për esRadio. “Nuk ka folur me të”, tha Perez për Ronaldon. “Gjëja e vetme duhet bëjmë është presim dhe bisedojmë pas Kupës Konfederatave”. Perez tej ka treguar se ka folur me agjentin e lojtarit, Jorgen Mendes, duke thënë se këtu gjërat janë ekzagjeruar paksa. “Kam folur me Mendesin rreth Cristianos. Nuk ka nevojë brengosemi shumë se duhet”, shtoi Perez. Perez gjithashtu ka mbështetur sërish portugezin pas akuzave për evazion fiskal. “Ai është njeri me integritet dhe do t’i përmbush detyrat e tij. Ka shumë njerëz kanë dashur ta lëndojnë me taksa dhe tema tjera dhe ai e ndjen atë”. /Lajmi.net/

“Politizimi i AKP-së” zvarritë shpërndarjen e parave për punëtorët Posted: 27 Jun 2017 11:43 PM PDT

auto_dialogu-mes-presidenteve1498630187-300x188 Lajmi.net: “Dialog kryeministrash, jo presidentësh” plus 8 more

Ylli Kaloshi, zëdhënës AKP, tha për Radion Evropa e Lirë se muajin e kaluar kjo agjenci ka shpërndarë 2.8 milionë euro për rreth 4 mijë ish-punëtorë 28 ndërmarrjeve shoqërore. Sipas rregullores daton nga koha e Administratës Kombeve Bashkuara (UNMIK), fondi prej 20 për qind, ndahet nga shuma e përgjithshme e shitjes ndërmarrjeve dhe ajo u takon punëtorëve. “Nga fondet e 20 përqindëshit, deri me tani agjencia ka shpërndarë rreth 113 milionë euro dhe nga këto shpërndarje kanë përfituar rreth 46 mijë punëtorë dhe ish-punëtorë ndërmarrjeve shoqërore”, tha Kaloshi. Procesi i privatizimit ndërmarrjeve shoqërore ka filluar nga viti 2002. Deri tani janë privatizuar mbi 1300 ndërmarrje, kurse shuma e mjeteve grumbulluara nga ky proces ka arritur mbi 760 milionë euro. Këto mjete mbahen ngrira Bankën Qendrore Kosovës. Kurse, 90 milionë euro janë transferuar si fonde tepricë buxhetin e Kosovës. anën tjetër, përfaqësuesit e punëtorëve e konsiderojnë zvarritur procesin e shpërndarjes se 20 përqindëshit, për shkak , siç thonë ata, zgjatjes tej mase procesit privatizimit ndërmarrjeve shoqërore. Kryetari i Bashkimit Sindikatave Punëtorëve Kosovës, Haxhi Arifi, tha se vonesat eventuale ndodhin për shkak disa ankesave ish-punëtorëve Dhomën e Posaçme Gjykatës Supreme. Megjithatë Arifi, tha për Radion Evropa e Lirë se edhe procesi i privatizimit duhet ketë një periudhë kohore se kur do përfundojë. “Po kishte angazhim madh, si nga ana e ndërkombëtarëve po ashtu edhe vendorëve, do realizoheshin tepër lista punëtorëve për 20 përqindësh”, tha Arifi. Ndërkaq, ekspertë çështjeve ekonomike nuk e mohojnë faktin e zvarritjes lëndëve nga Dhoma e Posaçme e Gjykatë Supreme, por problemi kryesor për vonesat e shpërndarjes se 20 përqindëshit, sipas tyre, është politizimi i Agjencisë Kosovare Privatizimit. Ismail Kastrati, thotë se procesi i privatizimit ka filluar dhe vazhduar keq. Si i tillë, ky proces, sipas Kastratit, po sjell probleme edhe për shpërndarjen e 20 përqindëshit. “Është e vërtetë gjykata i neglizhon lëndët, por problemi kryesor është brenda Agjencisë Kosovare Privatizimit”. “Agjencia Kosovare e Privatizimit është mjaft e politizuar. Prandaj, AKP-ja nuk ka mundur veprojë mënyrë profesionale, por tepër ka vepruar me qëndrime politike”, tha Kastrati. Sidoqoftë, zyrtarë Agjencisë Kosovare Privatizimit, thonë se janë proces përgatitjes dokumentacionit për shpërndarjen e fondeve 20 përqindëshitpër punëtorët e kualifikuar edhe ndërmarrjeve tjera.

Mustafa: Të mos mbetet vlerësim fillestar, DnV dhe KQZ të merren seriozisht me fletëvotimet e prishura Posted: 27 Jun 2017 11:33 PM PDT

auto_dialogu-mes-presidenteve1498630187-300x188 Lajmi.net: “Dialog kryeministrash, jo presidentësh” plus 8 more

Mustafa, ka qenë shef i komisionin për ekonomi, tregti dhe industri legjislaturën e fundit, ka thënë se KQZ-ja dhe DnV duhet ta marrin seriozisht problemin e fletëvotimeve pavlefshme, sipas tij, la shkuar numër madh. Mustafa ka thënë se pajtohet me Kryeziun edukimi i votuesve është problemi kryesor, por ka thënë se si mund shpjegohet fakti se ka kaq shumë fletëvotime pavlefshme. Kjo është letra e plotë e z.Mustafa: TE MOS MBETEMI ME VLERESIME FILLESTARE DHE VETEM TE NJE NUMRI TE FLETEVOTIMEVE TE PAVLEFSHME (Lidhur me pergjegjen e z. Ismet Kreyziu ne letren time te hapur). Duke e falënderuar z. Kryeziu për informatën ( përgjigjen ndaj letrës sime te hapur drejtuar atij dhe KQZ) dhe te dhënat qe ofron ajo shpresoj se kjo çështje nuk do te mbetet me kaq dhe se edhe DnV edhe KQZ , po edhe subjektet ta marrin këtë pune me seriozitet, aq me tepër ku sic thotë edhe z. Kryeziu kjo dukuri e fletevotimeve te pavlefshme është ne rritje po shkon kah 10%, dhe si duket është shume me e shprehur se sa ne Shqipëri për shembull. Duke u pajtuar me z. Kryeziu se një nga problemet kryesore është edukimi i votuesve dhe neglizhenca ;lidhur me këtë e partive politike e do te thoja edhe e shoqërisë civile e sid0mos edhe e KQZ e mediave . Por është e vështire te pranohet fakti se ne këto zgjedhje votuesit janë me pak te përgatitur se ne ato parapraket ( po krijohet një përvoje, ka një mësim, votuesit janë me te ri dhe jo te prirur te bëjnë gabime si et moshuarit) e pra kemi rritje te numrit te fletëvotimeve te pavlefshme! Si te shpjegohet kjo ? Sa i përket vlerësimit lidhur me % e arsyeve qe kane rezultuar me shpallje te votave te pavlefshme, si dhe përjashtimit te prishjes se qëllimshme te votave ( shihet se janë 12% ose rreth 6000 vota ne total, gati një deputet), nuk di se është bere auditimi ? Sa ka qene numrit i e fletëvotimeve qe ka përfshi ky auditim fillestar dhe si janë zgjedhe fletëvotimet për auditim? Nese kemi te themi 5000 vendvotime, atëherë numrat e vendvotimeve hyjnë ne nje model statistikor dhe prej tyre nxirret një moster e rastit ta zëmë e se paku 248 kutive dhe kësaj i behet auditim i gjithanshëm, ndoshta e forzenik , ne mënyre qe te nxirren konkluza reale. Ndaj shpresoj se edhe DnV, edhe pjesëtaret e tjerë te shoqërisë civile, subjektet politike, institucionet përgjegjëse shtetërore, kësaj here nuk do te mbeten me vlerësime fillestare dhe se do te marrin gjithçka është e nevojshme qe fenomen te trajtohet me seriozitetin e duhur dhe qe ne votimet e ardhme te vjen duke u zvogëluar e jo duke u rritur siç na ndodhi sivjet.

7500 euro për zmadhimin e gjoksit dhe heqjen e dhjamit, si e pësoi shqiptarja nga kirurgu turk Posted: 27 Jun 2017 11:29 PM PDT

auto_dialogu-mes-presidenteve1498630187-300x188 Lajmi.net: “Dialog kryeministrash, jo presidentësh” plus 8 more

I pandehuri Hakan G. u fajësua për operacionin e kryer dhjetor vitit 2011 te një femër kishte kërkuar zmadhim gjoksit dhe heqjen e rrudhave e dhjamit pjesën e barkut. Ndërhyrja estetike, për cilën ka paguar 7500 euro, jo vetëm nuk e ka zbukuruar pacienten G.B., por i ka sjellë asaj probleme rënda shëndetë- sore dhe humbje e përhershme 25 për qind aftësisë për punë. Procesi ndaj mjekut Hakan G., i cili u gjykua pa masë sigurimi, nisi maj 2015 dhe përfundoi ditët e para qershorit 2017. njëjtin vendim gjykata i hoqi atij drejtën e ushtrimit profesionit mjekut për një periudhë 2-vjeçare. Për bashkëpandehurën e tij, mjeken Rezarta K., gjykata vendosi pushimin e akuzës, pasi ndjekja penale ndaj saj nuk duhet vazhdonte me. vijim zbardhet historia e gabimit mjekësor kirurgut estetik turk, referuar vendimit Gjykatës Tiranës. HISTORIA 21.12.2011 shtetasja G.B. i është nënshtruar një trajtimi kirurgjikal një spital privat Tiranë pjesën e gjoksit dhe barkut, ku nëpërmjet këtij operacioni kërkonte zmadhonte gjoksin dhe bënte tërheqje lëkurës zonën e barkut. Sipas saj, nga koha kur ajo është operuar ka pasur probleme rënda shëndetësore si rezultat i operacionit kryer. Është administruar kopje e kartelës kësaj shtetaseje, si dhe është marrë deklarimi i dëmtuarës, ku deklarohet se për një vit rresht gjendja e saj nuk është përmirësuar, por i janë shkaktuar dëmtime rënda fizike si rezultat i operacionit bërë nga ana e mjekut Hakan G. Nga deklarimi i shtetases G.B. ka rezultuar se mjekët Hakan G. dhe Rezarta K. i kanë kryer asaj një vizitë. E kanë pyetur se çfarë ndërhyrjesh ishte e interesuar bënte. Ajo u ka thënë donte operonte barkun dhe zmadhonte gjoksin. Sipas saj, mjeku turk i ka shpjeguar se është e mundur këto ndërhyrje kirurgjikale realizoheshin njëherazi dhe doktori turk i ka premtuar se rezultati i operacionit do ishte i shkëlqyer. Duke qenë se doktori i kishte premtuar ishte dhe ai do bënte ndërhyrjen i ka shpjeguar se shpenzimet për operacionin ishin 3900 euro për barkun dhe 3500 euro për gjoksin. Duke u bazuar te parashikimet e mjekut dhe premtimet e tij, kallëzuesja ka vendosur kryente operacionin datë 21.12.2011. Duke u nisur nga premtimi i mjekut se pamja e jashtme do t’i përmirësohej, ajo ka vendosur bëjë operacionin duke rënë dakord edhe për pagimin e shumës përkatëse. OPERACIONI datë 21.12.2011, kallëzuesja është paraqitur te spitali fjalë orën 08:00. Ka takuar koordinatoren dhe bashkë me ka firmosur disa letra ajo ia ka dhënë, por G.B. nuk i ka lexuar. Rreth orës 11:00 ka hyrë operacion dhe ka dalë nga operacioni rreth orës 19:00. pas, ajo ka qëndruar 4 ditë e shtruar spital. momentin i ka dalë narkoza ka ndier dhimbje madhe te pjesa e barkut dhe e gjoksit. Mjeku i cili kishte bërë ndërhyrjen, doktori turk Hakan G., i ka shpjeguar se ishte normale kishte dhimbje. Pas 4 ditësh ajo ka dalë nga spitali, megjithëse nuk ishte e zonja ngrihej këmbë, por i kanë thënë është normale dhe duhet largohej, ose duhej paguante spitalin çdo natë 80-120 euro. Duke qenë se ishte keq, ajo sqaron se dy ditë ka qëndruar me forcë, pasi plaga i rridhte gjak, ndërkohë mjekët i thoshin se ishte normale. “ESHTE NORMALE” G.B. ka deklaruar se mjekët i kishin vënë dy tuba, me një prej cilëve urinonte dhe tjetri ishte për nxjerrë gjakun grumbullohej plagë. Ditën ka dalë nga spitali i kanë hequr tubin e kanalit urinës. Ajo ka paguar 7500 euro dhe pas është larguar nga spitali. Gjendja e saj ishte e keqe, pasi kishte shumë dhimbje dhe barku ka filluar t’i infektohej. I ka telefonuar doktoreshë Rezartës dhe i ka treguar kishte dhimbje, dhe ajo i ka thënë se duhej bënte durim pasi ishte normale. Pas katër ditësh ka ardhur përsëri Tiranë, pasi plaga i ishte hapur. OPERACION PER SE DYTI Pasi ka shkuar te spitali privat e kanë pritur dy doktorët e kanë operuar. Ata e ka futur sërish sallën e operacionit dhe e kanë operuar përsëri, operacion i cili zgjati tri orë. Kësaj radhe ka qëndruar spital vetëm një natë. G.B. është kthyer përsëri qytetin e saj Jug vendit dhe ka qenë njëjtën gjendje me dhimbje forta dhe rrjedhje gjaku, duke ndenjur e shtrirë një muaj pa lëvizur nga krevati. Ndërkohë vazhdimisht ka telefonuar spitalin për shqetësimet kishte. I ka shpjeguar doktoreshës edhe gjoksin nuk e kishte normal. Është ngritur këmbë mbas tre muajve dhe për shkak se i duhej bënte disa dokumente për leje qëndrimi Itali ka shkuar atje. Për një vit e 3 muaj ajo ka qenë e paaftë për punë, për shkak kësaj ndërhyrjeje i ka shkaktuar probleme mëdha shëndetësore dhe mund t’i rrezikohej jeta rast se nuk kryen ndërhyrje tjetër kirurgjikale. Kur është kthyer te spitali privat, mjekët nuk i kanë dalë takim. Dëme pakthyeshme, gjykata: Kirurgu duhet ta parashikonte dëshminë e dhënë para gjykatës, ekspertët cilët kanë përpiluar akt-ekspertimin mjekoligjor kanë konstatuar se dëmet e vërejtura te kallëzuesja G.B. “klasifikohen si dëmtime përhershme, pariparueshme, me prishje estetikës trupit, deformim nivelit gjoksit dhe barkut”. Sipas tyre, spostimi i buzës plagës dhe asimetria e gjinjve është pasojë e mjekimit pakujdesshëm. Gjykata vlerësimin e saj shprehej se: “I pandehuri, me veprime aktive, shtrira kohë, i ka krijuar bindjen dëmtuarës për bërë ndërhyrjen mënyrë paprotokolluar, pa hartimin korrekt kartelës klinike për këtë fakt, pas ka sjellë dëmtimin e rëndë pacientes”. Po sipas gjykatës, i pandehuri Hakan G. kishte detyrim dhe mundësinë kuptonte një operacion i tillë do sillte pasoja shëndetësore për pacienten. “I pandehuri nuk e ka dëshiruar pasojën e ardhur, por kishte detyrimin dhe mundësinë ta parashikonte atë”, shprehej gjykata. /panorama

Reklama