Home » Tirana Observer: “Një dasmë sipas traditave, Burak Ozcivit dhe Fahriye Evcen organizojnë Natën e Kënasë” plus 9 more

Tirana Observer: “Një dasmë sipas traditave, Burak Ozcivit dhe Fahriye Evcen organizojnë Natën e Kënasë” plus 9 more

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

Tirana Observer: “Një dasmë sipas traditave, Burak Ozcivit dhe Fahriye Evcen organizojnë Natën e Kënasë” plus 9 more

Një dasmë sipas traditave, Burak Ozcivit dhe Fahriye Evcen organizojnë Natën e Kënasë Posted: 27 Jun 2017 09:50 AM PDT

Vajza, nëse keni pasur sado pak shpresa bukuroshi i telenovelave turke Burak Ozcivit nuk do martohej me Fahriye Evcen, tashmë erdhi koha t’i shuani.

Dje çifti ka organizuar Natën e Kënasë për nusen e ardhshme, ku ishin ftuar afërmit dhe miq e tyre mirë. Festa dominohej nga ngjyra e kuqe, jo pa qëllim, ngjyra e dashurisë, nga sfondi, fustanet e mikeshave aktores, por edhe nga vetë Fahriya.

Nuk kishin si mungonin festë edhe aktorë tjerë shumë njohur për ne si, Sinem Kobal, bashkëshortja e Kenan İmirzalıoğlu gjithashtu dhe Ebru Akel, Aslı Enver cilat kanë qenë çdo moment pranë shoqes tyre.

E ndërsa nuk kishte si mos flisnim për dhëndrin e ardhshëm. Aktori shumë i dashur për vajzat, Burak Ozcivit ishte veshur shumë thjeshtë, një këmishë bardhë dhe pantallona zeza, por dukej mjaft i bukur.

Çifti do martohet pas dy ditësh, me 29 qershor. Ne nuk na mbetet gjë tjetër përveç se presim se si do duket nusja dhe dhënri këtë ditë kaq rëndësishëm për ta, megjithëse ata janë një çift shumë i bukur, dhe nuk ka shumë dyshime për këtë.

Vetëm ëmbëlsia e së bijës mund ta largojë vëmendjen nga Ledina Çelo në plazh Posted: 27 Jun 2017 09:31 AM PDT

Ledina Çelo na ka dërguar një kartolinë nga Tenerife. kuptohemi ajo është me pushime ishullin spanjoll, por fotot e këngëtares janë edhe bukura sesa kartolinat.

Me trupin perfekt, me modelin e rrobave banjës e ka kthyer një element sajin, me qëndrimet sensuale, ajo ta mbërthen vëmendjen kudo ndodhet, ndërsa kur ka sfond pamje mahnitëse natyrore, sigurisht pamja bëhet shumë e bukur. Megjithatë, prej ca kohësh një konkurrente e vogël, e madhe po hyn fotot e Ledinës. Është e bija. Vajza e vogël, me fytyrën aq ëmbël dhe atë seriozitetin bën për vete, por edhe me ca qëndrime femërore ia ka marrë ëmës, është e vetmja mund konkurrojë Ledinën për vëmendjen tërheq. 4cd2c6d0cc401dee15f48a1ce30ec15f Tirana Observer: “Një dasmë sipas traditave, Burak Ozcivit dhe Fahriye Evcen organizojnë Natën e Kënasë” plus 9 more Me fotot ngjajnë përfundimisht si kartolina!  

Shikoni sa e bukur duket vajza e Majlinda Bregut në mbrëmjen e maturës, thjesht e përkryer Posted: 27 Jun 2017 09:29 AM PDT

Kejda ka festuar Mbrëmjen e Maturës kolegjit Turgut Ozal, siç shihet nga sfondi ku ka pozuar. Kolegji turk i ka dhënë përmasat e një feste madhështore si ato me tapet dhe sfond loguar ku fotografohen personazhet e njohur, por pamja e vajzës politikanes, nuk ka asgjë pak sesa ajo e protagonisteve jemi mësuar shohim tapetin e kuq. 4cd2c6d0cc401dee15f48a1ce30ec15f Tirana Observer: “Një dasmë sipas traditave, Burak Ozcivit dhe Fahriye Evcen organizojnë Natën e Kënasë” plus 9 more Kejda Ajazi ka zgjedhur një fustan gjetë bezhë, me fruda 3D pjesën e poshtme, shumë modë këtë periudhë, i cili i tregon miri linjat e trupit, cilat duhet thënë i ka përsosura. Flokët e gjatë, grim natyral, aksesorë minimum, Kejda ndërthur sensualitetin me elgancën dhe shijen e hollë. Thjesht shkëlqen! 4cd2c6d0cc401dee15f48a1ce30ec15f Tirana Observer: “Një dasmë sipas traditave, Burak Ozcivit dhe Fahriye Evcen organizojnë Natën e Kënasë” plus 9 more 4cd2c6d0cc401dee15f48a1ce30ec15f Tirana Observer: “Një dasmë sipas traditave, Burak Ozcivit dhe Fahriye Evcen organizojnë Natën e Kënasë” plus 9 more Po ju i keni ende fotot nga matura?
Mediat gjermane dhe zvicerane: Fitorja e Ramës, mundësi për Ballkanin Posted: 27 Jun 2017 08:29 AM PDT

Zgjedhjet Shqipëri dhe rezultatet e dala prej kutive votimit kanë gjetur hapësirë mediat gjermane dhe zvicerane, ku shumë prej tyre fitorja e socialistëve konsiderohet sinjë mundësi për rajonin”. Gazeta zvicerane “Neue Zurcher Zeitung” analizon Kryeministrin Edi Rama. “Tendenca ka Rama thyejë tabu mund t’i japë impulse reja Ballkanit. Edi Rama i jep rëndësi faktit perceptohet si jokonformist dhe ky nuk është gjest mashtrimi, sepse Rama nuk është vetëm politikan i suksesshëm, por edhe artist…kur vjen puna tek politika, Rama është zanatçi. Ai bën koalicione, largon kundërshtarët nga partia, dhe e lustron imazhin e tij publik. Rama ka karizëm si orator, sharmi dhe batutat e tij bëjnë mundur durohet egoja e madhe e tij”, shkruan NZZ. Gazeta i kushton vëmendje edhe politikës rajonale. Rama dhe Vuçiç, thotë ajo, “konkurojnë” për vëmendjen e Kancelares Angela Merkel. “Dinamika mes Ramës dhe Vuçiç mund shfrytëzohet edhe mënyrë konstruktive… Një marrëdhënie e mirë mes Tiranës dhe Beogradit mund ndihmojë rifillojnë bisedimet e ngecura me Serbisë dhe Kosovës. Fitorja e Ramës këtë kuptim nuk është një mundësi vetëm për Shqipërinë“, shkruan tej gazeta zvicerane. “Berliner Zeitung”, nën titullin “Një piktor fiton zgjedhjet Shqipëri” thekson sejo vetëm Shqipëria e izoluar kaq gjatë është ekzotike për europianët, por edhe Edi Rama, kryeministri i vjetër dhe i ri, mund quhet ekstravagant, ndoshta edhe ekscentrik“. Pas nënvizimit karrierës Ramës jo vetëm si basketbollist, por edhe si kryebashkiak i Tiranës, “Berliner Zeitung” nënvizon se “Rama duhet tregojë tani se mund t’i çojë 2,9 milionë banorët e shtetit shqiptar drejt një mirëqenie mirë dhe drejtësie sociale”. “Frankurter Allgemeine Zeitung” e vë theksin tek numri i ulët i pjesëmarrjes votime dhe tek shkeljet janë konstatuar nga OSBE/ODHIR. “Suddeutsche Zeitung” i kushton vëmendje zhvillimeve Shqipëri, po ashtu edhe gazeta “Tageszeitung” nënvizon se “Kryeministri Edi Rama me Partinë Socialiste do fitonte zgjedhjet parlamentare, kjo ishte parashikuar javët e shkuara, por ai do fitonte shumicën absolute, kjo është surprizë”.
Shqiptari Martin Shkreli rrezikon 20 vite burg në SHBA Posted: 27 Jun 2017 08:06 AM PDT

Martin Shkreli, shqiptari u përfshi skandalin farmaceutik medikamenteve Hivit, është njohur zyrtarisht me akuzën e mashtrimit nga një gjykatë amerikane New York. Shkreli, i cili qëndron liri me kush vitin 2015, ka mohuar çdo akuzë, por nëse shpallet fajtor ai mund dënohet deri 20 vite burg. 34–vjeçari me origjinë shqiptare, bëri bujë gjithë globin kur vitin 2015, kompania e tij farmaceutike rriti çmimin e një medikamenti përdorur nga sëmuret me  AIDS, nga 13.50$  për pilulës 750$. Prokurorët  e akuzuan Shkrelin për zbatimin e një skemë mashtruese ku paratë e fituara nga medikamenti Retrophin u përdoren për paguar borxhet, e kompanisë se tij e cila kishte shënuar humbje miliona dollarë. Sipas organit akuzës, Shkreli mashtroi investitorët e kompanisë farmaceutike me paktën 11 milionë dollarë.
Mediu: PD, pa memorie historike në këtë fushatë Posted: 27 Jun 2017 07:32 AM PDT

Mungesa e përfshirjes aktive fushatë aleatëve Partisë Demokratike, për kryetarin republikan Fatmir Mediu është një ndër faktorët e humbjes opozitës zgjedhjet parlamentare. Mediu gjithashtu kritikon vendimin e Bashës për lënë personalizuar fushatën dhe për të  lënë jashtë saj figurat historike Partisë Demokratike. Ajo mungoi ishte fryma e një opozite funksionale. Ishte një drejtim vetëm PD-ja, do t’jua them z. Basha, do t’ja them dhe z.Berisha, për fatin e keq memorja historike Partinë Demokratike është shumë e dobët. Është si një magazinë pa një inventar. Z.Mustafaj është një aset i PD, duke ardhur fushatë, duke bërë fushatë për PD pa pasur interes specifik vetin. Por sa tjerë ka duhet ishin bërë pjesë aktive e fushatës elektorale? Për fatin e keq ndonjëherë idea e krijimit kësaj idesë brezat e rinj brezat e vjetër, krijon një lloj konflikti krijon një lloj përjashtimi’. Kreu i Republikaneve ka rezerva edhe për marrëveshjen e Bashës me kryeministrin. Për Mediun qëndrimi opozitë sjell si nevojë reformimin e Partisë Demokratike duke nisur nga kryetari i saj. Fatmir Mediu është kategorikisht kundër përfshirjes opozitës qeverinë do prodhojnë zgjedhjet e 25 qershorit “Katastrofale qeverisja me Ramën, lë vendin pa opozitë, pasi LSI është e majtë”, tha Mediu. Tv Klan    
Emrat “VIP” që nuk do të jenë në Parlament Posted: 27 Jun 2017 06:55 AM PDT

Parlamentit ardhshëm do t’i mungojnë një sërë personazhesh cilët për vite me radhë kanë qenë protagonistë skenën politike vend. Ben Blushi dhe LIBRA e tij nuk arritën dot hynin Parlament, edhe pse morën rreth 20 mijë vota. E për këtë, Blushi me anë një statusi Facebook i mori përgjegjësitë vetë. “Kanarina nuk hyri dot minierën e qymyrit megjithëse fluturoi”, shkroi Blushi profilin e tij. Sikur mos mjaftonin emrat e papërfshirë listat e Partisë Demokratike, jo fitues janë dhe disa figura rëndësishme si Arben Ristani dhe Dashamir Tahiri Vlorë, Agron Duka Durrës, Gert Bogdani Tiranë, Gjok Uldedaj Shkodër, Preç Zogaj Lezhë, Astrit Veliaj Berat, apo Roland Bejko Gjirokastër. Parlamentit do t’i mungojnë dhe kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi dhe Mesila Doda. Ndërsa nga LSI bie sy emri i Sokol Dervishajt. Edhe listën e Partisë Socialiste janë paktën 3 emra me këto rezultate nuk do jenë deputetë. Spartak Brako dhe Milena Harito kryeqytet dhe Safet Gjici Kukës. Por fati i tyre do varet nga konfigurimi i kabinetit qeverisës Edi Ramës dhe nëse ai do vijojë praktikën e ndjekur për 4 vite, ku ministrat duhet dorëzojnë mandatin e deputetit.
A do t’ia kalojë mandatin Ramës? Deputetja e PDIU-së, Reme Lala: Si qëndron e vërteta Posted: 27 Jun 2017 06:39 AM PDT

Reme Lala deputetja e PDIU-së qarkun e Dibrës, ka reaguar me një sqarim gjatë rreth deklaratës bëri buje media se ajo i kalon mandatin Edi Ramës. një reagim te postuar ne faqen e saj zyrtare Facebook, Reme Lala shkruan se do qëndrojë me PDIU-në. Lala sqaron se me deklaratën e hënës kishte qëllim t’u garantonte dibranëve, se do kërkonte ndihmën e qeverisë dhe Edi Ramës, për kthyer sytë drejt tyre dhe jo se mandati i saj, do t’i bashkohej Partisë Socialiste. Deklarata e Reme Lales Te dashur dibranet e mi! Iu falenderoj perzemeresisht per mbeshtetjen. Ne te gjithe fushaten tone, kam thene qe une nuk kam parti, partia ime jeni ju, Dibra dhe dibranet. Per respektin e dibraneve, per te sqaruar dhe disa dibrane qe mund te jene keqkuptuar, per t’iu kthyer pergjigje dhe disa analisteve, gazetareve apo shtriganeve qe jane mesuar te ndyjne gjithcka, jane mesuar te shtremberojne e te deformojne, e per t’i kthyer pergjigje dhe atyre qe merren me tepsia e me kusia, me duhet ti them disa fjale. “Do me lini tia nis mbare…..? Sic duket perkthimi shqipshqip ne 2017 rezultonka me i veshtiri” Mesojeni nese ju ka humbur nga dija, rifreskojeni nese eshte mykur nga deliret, perpunojeni nese shiteni sic jeni. Faleminderit Dibra ime qe hodhe gurin e pare ne themele , per te ndertuar eposin e ri te dibraneve. Faleminderit qe zgjodhe per ta faqosur ne librat e historise , ne korpusin e ndritur qe do leme trashegim. Faleminderit dy burrave Aqif Rakipi e Bujar Muca. I uroj fitoren dy burrave fisnike, deputeteve te Elbasanit. Une jam ne mes te tyre, si deputete e PDIU-se dhe nuk kam kaluar me askend. Faleminderit per buqeten e pare te mireseardhjes,po ashtu rishtareve te ekranit qe vemendjen e marrin nga hedhja gjyleve me uje,me siguri lagin vetem kembet e veta. Nuk dine te jene as guximtar deri ne fund. Bejne perifrazime, gjasme simbolika,metafora me mimika te friksuara,gjuajne me shigjeta kaullcuku ne frontin ku fortifikimet jane prej celiku. Gjykimet ne eter nuk kompleksojne njeri. Velat i ngrita per te lundruar drejt, qete , faleminderit Zotit qe eren e kam ne favorin tim. Po ua theksoj te gjitheve, Dibra e dha verdiktin e vet. Tani me ngelet mua, qe ne respekt te dibraneve, te bej realitet fillimin e Rruges se Arberit brenda ketij viti. Po Rruga e Arberit me Edi Ramen behet, se Edi Rama e ka timonin! Une si dibrane, jam e gatshme te bashkepunoj me kedo qe realizon premtimin e Rruges se Arberit. Dibra ka me shume rendesi se ideologjite. Edhe nje here faleminderit shume Dibra, Dibres e dibraneve iu detyrohem e do t’iu perkushtohem perjete!
Zgjedhjet, Çako: 7 të arrestuar, disa nën hetim për cënim të procesit Posted: 27 Jun 2017 06:27 AM PDT

Drejtori i Policisë Shtetit, Haki Çako një deklaratë për shtyp pohoi se fushata elektorale e 25 qershorit nuk u shoqërua me incidente. Mes tjerash ai theksoi se aktualisht po hetohen nga policia 44 vepra penale, ndërsa ka pasur edhe persona arrestuar. “ zbatim urdhrit ministrit Brendshëm, lidhur me vëzhguesit e OSBE/Odhir u sigurua mbarëvajtja e procesit. Nga strukturat e policisë Shtetit u përballua ngarkesa e punës, duke mbuluar mbi 2000 qendra votimi. Gjatë gjithë aktiviteteve nuk u evidentua asnjë aksident. U siguruan masat e lëvizjeve figurave shtetërore, ndërsa nuk u konstatua asnjë incident. Janë trajtuar dhe po hetohen 44 vepra penale, nën procedim 84, 7 arrestuar. konkretisht 7 procedime penale ndaj subjekteve politike. Gjatë procesit votimit 25 qershor po trajtohen 25 procedime, kanë cënuar zgjedhjet e lira”, tha Cako.
Fitorja e PS në zgjedhje, surprizon Edi Rama: Sot nuk ka asnjë festë, por… Posted: 27 Jun 2017 06:16 AM PDT

Kryeministri Edi Rama paralajmëroi sot një festë madhe sheshin “Skënderbej” me anë një mesazhi dërguar kandidatëve PS-së zgjedhjet e 25 qershorit ku edhe i uronte për fitoren. Por tani kryeministri shkruan “Facebook” se nuk ka asnjë organizim, apo detyrim dhe festë 18:30. Megjithatë Rama thotë se kush dojë është i mirëseardhur. “Asnjë organizim asnjë detyrim asnjë festë sonte 18.30 sheshin Skënderbej për fjalën e fitores! Kush dojë është i mirëseardhur4cd2c6d0cc401dee15f48a1ce30ec15f Tirana Observer: “Një dasmë sipas traditave, Burak Ozcivit dhe Fahriye Evcen organizojnë Natën e Kënasë” plus 9 more✌️4cd2c6d0cc401dee15f48a1ce30ec15f Tirana Observer: “Një dasmë sipas traditave, Burak Ozcivit dhe Fahriye Evcen organizojnë Natën e Kënasë” plus 9 more“, shkruan Rama.
Reklama