Home » ““Shpëtim Idrizi e merr mandatin”, Mesila Doda: Unë mbeta jashtë Kuvendit por jeta vazhdon” plus 9 more Lajmi i Fundit

““Shpëtim Idrizi e merr mandatin”, Mesila Doda: Unë mbeta jashtë Kuvendit por jeta vazhdon” plus 9 more Lajmi i Fundit

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

““Shpëtim Idrizi e merr mandatin”, Mesila Doda: Unë mbeta jashtë Kuvendit por jeta vazhdon” plus 9 more Lajmi i Fundit

“Shpëtim Idrizi e merr mandatin”, Mesila Doda: Unë mbeta jashtë Kuvendit por jeta vazhdon Posted: 27 Jun 2017 07:54 AM PDT

Deputetja e deritanishme Mesila Doda, e dyta listën e Tiranës pas Shpëtim Idrizit, komenton nga KZAZ nr. 35 rezultatin e forcës përfaqëson këto zgjedhje. pamje parë e zemëruar, Doda tha se nuk ka kurrfarë keqardhje për humbjen e mandatit saj, por për sistemin, siç tha është buzë […]
Motorët e avionit prishen nga… monedhat Posted: 27 Jun 2017 07:42 AM PDT

Një fluturim nga Shanghai Guangzhou u vonua pasi një pasagjer kishte hedhur monedha motorin e avionit. Fluturimi me rreth 150 pasagjerë bord u vonua aeroportin e Shangait pasi një e moshuar u kap teksa hidhte monedhat motorin e avionit. Punonjësit gjetë total 9 monedha motor. Mësohet se e […]
Deputeti i vetëm i PD që mori mandat në Berat: Bandat e fuoristradat e zeza bënë terror në…. Posted: 27 Jun 2017 07:38 AM PDT

Deputeti i vetem i PD qe fitoi mandatin ne Berat, Eduard Halimi ka shperndare sot nje mesazh per mbeshtetesit e tij dhe per votuesit. Ai thekson se situata e fushates dhe dites se zgjedhjeve u mbizoterua nga bandat dhe fuoristradat e zeza qe bene terror ndaj mbeshtetesve te opozites. Ja mesazhi i Halimit ne FB: […]
Demiraj kërkoi shkarkimin, Çako: Tre shefat e komisariatiave kryen detyrën Posted: 27 Jun 2017 07:26 AM PDT

Policia ka qëndruar jashtë incidenteve zgjedhore. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë Shtetit, Haki Çako, përmbyllje procesit zgjedhor deklaroi se pas verifikimeve kryera tre shefat e komisariateve Pukë, Gramsh dhe Dibër, për cilët Ministri Demiraj pati kërkuar pezullimin nga detyra, rezultojnë pastër dhe se kanë kryer me profesionalizëm detyrën. […]
Humbi në zgjedhje pasi kandidoi në listat e PD, Agron Duka kërkon ndjesë publike Posted: 27 Jun 2017 07:20 AM PDT

Kreu i Partise Agrare Ambientaliste Agron Duka ka shperndare nje mesazh ne faqen e tij zyrtare ne FB ku u kerkon ndjese anetareve te forces se tij politike. Mesazhi i Dukës: dashur miq, Tani rezultati i zgjedhjeve është qartësuar si për votat, ashtu dhe për mandatet, ndonëse rezultati nuk përkon me pritshmëritë […]
Numërohen 14 kutitë e para për kreun e Bashkisë Kavajë, PS 200 vota para PD Posted: 27 Jun 2017 07:09 AM PDT

Deri tani janë numëruar 14 nga 84 kutitë e votimit për zgjedhjen e kryetarit te bashkisë Kavajës kryeson kandidati i Partisë Socialiste. Dorjan Murati kandidati i PS kryeson me 1681 vota i ndjekur nga kandidati i opozitës Isa sakja me 1465 vota. Maksim Kona kandidati i Lëvizjes Socialiste për Integrim ka marre 299 vota. […]
Gramsh, kërcënon me pistoletë bashkjetuesen, arrestohet autori Posted: 27 Jun 2017 06:56 AM PDT

Agjentët e krimeve komisariatin e policisë Gramshit bënë orët e para mëngjesit martës arrestimin e një shtetasi për dhunë familje. Burime policore bëjnë me dije se pranga ka rënë 38-vjeçari Elidon Gjoni, i cili kishte kanosur me pistoletë 30-vjeçaren me inicialet M.A, me cilën bashkjetonte dikur. […]
Trafiku u drogës, Krimet e Rënda lirojnë “Ben Camin” Posted: 27 Jun 2017 06:54 AM PDT

Gjykata e Krimeve Rënda ka liruar Lutfi Shabanin, i njohur ndryshe edhe si Ben Çami. Shabani u arrestua një vit parë si i dyshuar një linjë ndërkombëtare trafiku droge. Arrestimi i tij, bashkë me dy shtetas tjerë upas kapjes 574 kilogramëve hashash doganën e Kapshticës. Prokuroria e […]
Mediu shpërthen ndaj Bashës: PD, pa memorie historike në këtë fushatë Posted: 27 Jun 2017 06:50 AM PDT

Mungesa e përfshirjes aktive fushatë aleatëve Partisë Demokratike, për kryetarin republikan Fatmir Mediu është një ndër faktorët e humbjes opozitës zgjedhjet parlamentare. Mediu gjithashtu kritikon vendimin e Bashës për lënë personalizuar fushatën dhe për lënë jashtë saj figurat historike Partisë Demokratike. “Ajo mungoi ishte fryma e […]
Kreu i policisë Haki Çako: Ndodhën 69 vepra penale që prekin zgjedhjet e lira Posted: 27 Jun 2017 06:43 AM PDT

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë Shtetit Haki Çako doli ditën e sotme para medias duke bërë ditur se 18 persona janë proceduar penalisht për krimet elektorale, nga cilët 13 persona janë arrestuar. fjalën e tij nga Drejtoria e Policisë Shtetit, Çako deklaroi se gjatë gjithë fushatës elektorale deri ditën e […]
Reklama