Home » Pa rrotlla: “Amerika e fut Kinën në listën e zezë për trafikim të qenieve njerëzore” plus 9 more

Pa rrotlla: “Amerika e fut Kinën në listën e zezë për trafikim të qenieve njerëzore” plus 9 more

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

Pa rrotlla: “Amerika e fut Kinën në listën e zezë për trafikim të qenieve njerëzore” plus 9 more

Amerika e fut Kinën në listën e zezë për trafikim të qenieve njerëzore Posted: 27 Jun 2017 02:05 PM PDT

Shtetet e Bashkuara Amerikës kanë shtuar Kinën listën e zezë vendeve nuk luftojnë mjaftueshëm trafikun e qenieve njerëzore, përfshin gjithashtu vende si Siria, Koreja e Veriut dhe Rusia. Ky raport vjetor i Departamentit amerikan Shtetit, i publikuar sot, përqendrohet veçanërisht trajtimin e minoritetit ujgur, është bërë objekt […]
Evakuohen banorët nga një ndërtesë 11 katëshe në Gjermani Posted: 27 Jun 2017 02:03 PM PDT

qytetin gjerman Wuppertal, janë evakuuar banorët e një ndërtese 11 katëshe, për shkak frikës nga zjarri. Ndërtesa është e izoluar me panele ngjashme me ato përdorura “Grenfell Tower” Londër, e cila u kaplua nga zjarri ku kanë humbur jetën 79 persona, raporton AFP. Ndërtesa u kontrollua nga njësit e […]
Nitaj i përgjigjet Berishës: Po bën deklarata populiste Posted: 27 Jun 2017 01:52 PM PDT

Anëtari i Kryesisë Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, i ka komentuar deklaratat e fundit bëra nga ish-deputeti i Nismës për Kosovën, Zafir Berisha, nëse Ramush Haradinaj bën koalicion me Lisën Serbe, ai nuk do ketë votën e tij. Këtë deklaratë, Nitaj i AAK’ e sheh si populiste. Ai ka […]
Reagon Topalli: PD-së t’i dalim zot, Basha nuk pranon përgjegjësitë Posted: 27 Jun 2017 01:50 PM PDT

Edhe pse mungonte listën e kërkesave për dorëheqjen e kryetarit Partisë Demokratike, Lulzim Basha, Jozefina Topalli ka reaguar faqen e saj Facebook, duke bërë thirrje seduhet t’i dalim për zot Partisë Demokratike”. “ një kohë dramatike për Partinë Demokratike, pas një humbjeje katastrofale personale Lulzim Bashës, ka një emergjencë […]
Një gjë e re u shtua në trupin e Fjollës! (Foto) Posted: 27 Jun 2017 01:46 PM PDT

Ndryshimet trup nuk i ka pakta. Por, me tilla, Fjolla Morina po vazhdon akoma, shkruan lajmi.net Ajo ka bërë edhe një tatuazh ri. fotografitë e hedhura Instastory, këngëtarja tregoi procesin por jo edhe rezultatin. Se çka vizatoi apo shkruajti trupin e saj, Fjolla do na tregojë vet!
​Identifikohet i zhdukuri që u hodh në lumë nga Ura e Fshajt Posted: 27 Jun 2017 01:40 PM PDT

Policia e Kosovës ka identifikuar personin është zhdukur sot Gjakovë, pasi është hedhur lumin Drini i Bardhë nga Ura e Fshajt. Bëhet fjalë për një burrë  moshës 50-vjeçare, Policia e ka identifikuar vetëm me inicialet S. G. “Informatat e para janë personi është S. G. nga Gjakova, i moshës 50 […]
Presidenti Trump, sërish akuza ndaj Obamës Posted: 27 Jun 2017 01:37 PM PDT

Presidenti amerikan Donald Trump tha hënën se, paraardhësi i tij Barack Obama nuk reagoi ndaj ndërhyrjes Rusisë zgjedhjet e vitit kaluar, pasi ai mendonte se kandidatja demokrate Hillary Clinton do dilte fituese. Gushtin e kaluar, 3 muaj përpara zgjedhjeve 8 nëntorit, Agjencia Qendrore e Zbulimit “CIA”, arriti përfundimin […]
Pa internet s’ka deti Posted: 27 Jun 2017 01:34 PM PDT

57% e pushuesve, fakt, duan qëndrojnë lidhur edhe plazh.  52% kalojnë paktën një orë ditë me pajisjet e lidhura me internet për biseduar, kontrolluar email apo për shkruar rrjetin social. Kështu bën ditur studimi “Desintoksimi dixhita: relaksohesh, qetësohesh dhe stakohesh” e shoqërisë sigurisë informatike […]
Aksident në aksin Korçë-Pogradec, humb jetën një person Posted: 27 Jun 2017 01:31 PM PDT

Mbrëmjen e sotme ka ndodhur një aksident i rëndë automobilistik fshatin Bulgarec Korçës. Një makinë ka përplasur një këmbësor, i cili ka gjetur vdekjen mënyrë menjëhershme, rrugën Korçë-Pogradec. Policia ka shkuar vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet.
Militantët e ISIS- it festojnë djegien e ndërtesës në Londër (Foto) Posted: 27 Jun 2017 01:19 PM PDT

Një llogari rrjetet sociale i përket Shtetit Islamik ka publikuar një fotografi Kullës Tower Londër gjatë kohës djegies saj duke e quajtur pamje ‘ mrekullueshme’. “Sa i mrekullueshëm duket zjarri ndërtesat kriminale britanikëve dhe katolikëve”, shkruan faqja. Shumë prej njerëzve humbën jetën nga zjarri këtë […]
Reklama