Home » Lajmi.net: “Qeveri e dobët, opozitë e fortë” plus 8 more

Lajmi.net: “Qeveri e dobët, opozitë e fortë” plus 8 more

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

Lajmi.net: “Qeveri e dobët, opozitë e fortë” plus 8 more

Qeveri e dobët, opozitë e fortë Posted: 26 Jun 2017 11:34 PM PDT

thumbs_b_c_7b2b6ed292f35caa2efc084d14ba8257-300x169 Lajmi.net: “Qeveri e dobët, opozitë e fortë” plus 8 more

Koalicioni PAN (PDK-AAK-Nisma) nëse nuk arrin të bëjë koalicion me ndonjërën nga partitë e mëdha në vend, por vetëm duke i “peshkuar” disa deputetë sa për t’i siguruar numrat e nevojshëm për një shumicë të thjeshtë parlamentare, atëherë përballë vetes do ta ketë një opozitë shumë të fortë. Në këtë kontekst nëse do t’i sigurojë vetëm 61 deputetë në Kuvend Qeveria do të jetë jostabile, pasi që opozita do t’i ketë hiç më pak se 59 deputetë. Kundër një qeverie të tillë janë edhe ambasadorët e shteteve të QUINT-it, të cilët gjatë një interviste për gazetën “Zëri”, ditë parë, kanë bërë thirrje Kosova ta krijojë një Qeveri me shumicë stabile Parlament pasi , sipas tyre, ekzekutivi i ri duhet t’i adresojë sa parë problemet themelore për vendin si: zhvillimi ekonomik, luftimi i korrupsionit, sundimi i ligjit, integrimi evropian dhe stabiliteti rajonal.

Në imazhin e fundit, Rihanna shfaqet si mbretëreshë e vërtetë (Foto) Posted: 26 Jun 2017 11:29 PM PDT

thumbs_b_c_7b2b6ed292f35caa2efc084d14ba8257-300x169 Lajmi.net: “Qeveri e dobët, opozitë e fortë” plus 8 more

fundi, këngëtarja ka sjellë imazhe nga një set fotografik profesional, cilin dukej si mbretëreshë e vërtetë, shkruan lajmi.net. Rihanna kishte pozuar e ulur një karrige, ku shfaqi këmbët e saja, teksa sipër mbante kishte veshur një xhaketë ishte lëshuar edhe tokë. Kënga e fundit e Rihannas është “Wild Thoughts”, këngë kjo e cila nga dita e publikimit po qëndron maja top-listave botërore. /Lajmi.net/ thumbs_b_c_7b2b6ed292f35caa2efc084d14ba8257-300x169 Lajmi.net: “Qeveri e dobët, opozitë e fortë” plus 8 more

Në punë nuk ju trajtojnë si vajzë serioze? Mbase ky është shkaktari! Posted: 26 Jun 2017 11:29 PM PDT

thumbs_b_c_7b2b6ed292f35caa2efc084d14ba8257-300x169 Lajmi.net: “Qeveri e dobët, opozitë e fortë” plus 8 more

Nuk ndihmon veshja juaj fëmijërore, por as disa nga këto gjëra… 1. Bisedoni për gjëra parëndësishme. “ thirri bashkëshorti”. “Kam një ide vogël”. doli një problem i vogël”… Veç kësaj, emailat e punës i përfundoni me emotikone, transmeton Telegrafi. Biseda e ëmbël, si edhe korrespondenca, nuk janë përshtatshme komunikimin zyrë dhe për shkak këtyre gjërave lini përshtypjen e personit papjekur. thumbs_b_c_7b2b6ed292f35caa2efc084d14ba8257-300x169 Lajmi.net: “Qeveri e dobët, opozitë e fortë” plus 8 more 2. Email-at i lini papërfunduar. Shkruani fjali mangëta apo shkurtra, harron germat, presat, pikat, nuk i shkruani drejt emrat dhe mbiemrat e huaj… Apo, shkurt, lini përshtypjen jeni e pakujdesshme. 3. Nuk jeni e sigurt punën e bëni. Gjithsesi i “nevrikos” kolegët për t’u treguar mendimin lidhur me dikë nga projekti juaj. Aq tepër, çdo ditë i torturoni, ndonëse zyrë keni filluar punoni goxha një kohë gjatë. Patjetër duhet ndërtoni vetëbesimin dhe filloni jeni e vendosur kur merrni vendime. 4. Vonoheni. Me afate, takime afariste, me emaila… Vonesat botën afariste janë palejueshme, edhe nëse shefja juaj ju ka lutur për dhjetë minuta t’ia çoni kafenë. /Telegrafi/

Temperaturat sot, po afrohet nxehti i Saharës Posted: 26 Jun 2017 11:18 PM PDT

thumbs_b_c_7b2b6ed292f35caa2efc084d14ba8257-300x169 Lajmi.net: “Qeveri e dobët, opozitë e fortë” plus 8 more

Temperaturat minimale do lëvizin ndërmjet 17-19 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihet lëvizin ndërmjet 31-35 gradë Celsius. Shtypja atmosferike do vazhdojë mbetet normale me ngritje lehta. Do fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi deri 11m/s.

Ford GT40, më i shpejtë se Dodge Chargeri i ri (Video) Posted: 26 Jun 2017 11:15 PM PDT

thumbs_b_c_7b2b6ed292f35caa2efc084d14ba8257-300x169 Lajmi.net: “Qeveri e dobët, opozitë e fortë” plus 8 more

Fal linjave aerodinamike dhe motorit i janë bërë disa modifikime, gara mes këtyre dy gjigantëve amerikanë përfundoi ashtu si nuk pritej. Pas minutës parë, videon e postuar poshtë mund shihni se si makina me 707 kuajfuqi mbeti prapa. /Telegrafi/

Shpend Ahmeti e lëshon tokën e shtetit me qira, aty ndërtohet një pompë e benzinës Posted: 26 Jun 2017 11:12 PM PDT

thumbs_b_c_7b2b6ed292f35caa2efc084d14ba8257-300x169 Lajmi.net: “Qeveri e dobët, opozitë e fortë” plus 8 more

Komuna e Prishtinës, e cila udhëhiqet nga Shpend Ahmeti, i ka lëshuar një leje përkohshme ndërtimi kompanisë “Patroni” nga Malisheva për ndërtimin e një pike shitjes derivateve naftës një pronë nuk është e saj, por e Qeverisë Kosovës, cilën e ka pasur nën menaxhim Instituti Bujqësor i Pejës. Kjo pompë po ndërtohet një vend shumë strategjik, përkatësisht rrugës Prishtinë – Fushë Kosovës, përballë objektit Agjencisë Kosovare për Inteligjencë (AKI). një sipërfaqe prej 25 ari dhe hyrje Prishtinës kompania “Patroni” ka nisur punimet për ndërtimin e një pike re shitjes derivateve. Kjo parcelë e kategorizuar si tokë e kategorisë III, destinimi i cilës nuk mund ndërrohet me ligj, dikur kishte shërbyer si fushë eksperimentale për studentë Fakultetit Bujqësisë, shkruan tutje Zëri. Ndërkaq tash ajo po shërben si “fushë” eksperimentale për bizneset, cilat e shfrytëzojnë atë kundrejt një qiraje minimale prej vetëm 500 eurosh muaj. Zyrtarë Ministrisë Bujqësisë konfirmojnë për gazetën Zëri se prona fjalë i është lëshuar për një periudhe 5-vjeçare kompanisë “Patroni”, nga Malisheva. Por këta nuk japin detaje hollësishme për procedurat e dhënies pronës me qira.

Mirëmëngjesi nga Enca! (Foto) Posted: 26 Jun 2017 11:04 PM PDT

thumbs_b_c_7b2b6ed292f35caa2efc084d14ba8257-300x169 Lajmi.net: “Qeveri e dobët, opozitë e fortë” plus 8 more

Këto ditë ajo ka qenë për pushime, ku solli shumë imazhe nga vendi cilin pushonte, shkruan lajmi.net. Mëngjesin e sotëm, Enca publikoi një foto nga shtrati me cilën i uron gjithë ndjekësve ditë mbarë. Si zakonisht, edhe këtë foto ku shihet vetëm brendshme, fokusi është tek gjoksi i saj i bujshëm.. Enca pritet shpejti ta lansojë projektin e saj ri me titull ‘Ciao’. /Lajmi.net/ thumbs_b_c_7b2b6ed292f35caa2efc084d14ba8257-300x169 Lajmi.net: “Qeveri e dobët, opozitë e fortë” plus 8 more

Gazetari fut në kurth gjyshin, reagimi i tij do ju vdesë së qeshuri (Video) Posted: 26 Jun 2017 11:02 PM PDT

thumbs_b_c_7b2b6ed292f35caa2efc084d14ba8257-300x169 Lajmi.net: “Qeveri e dobët, opozitë e fortë” plus 8 more

Një video e realizuar me një moshuar, i cili mundohet mbajë fshehtë votën e tij, por fund bie kurthin e gazetarit. Reagimi i tij është epik..

Procesi drejt fundit, PS 74 mandate, PD 44, LSI 18… Posted: 26 Jun 2017 11:00 PM PDT

thumbs_b_c_7b2b6ed292f35caa2efc084d14ba8257-300x169 Lajmi.net: “Qeveri e dobët, opozitë e fortë” plus 8 more

  bazë rezultatit paraprak prodhojnë këto kuti PS është avantazh me 74 deputetë rang kombëtar.Në vendin e dytë renditet PD me 43 mandate rang kombëtar. Ndërkohë LSI vijon renditet forcë e tretë me 19 mandate deputetësh dhe PDIU me 3 mandate pasi kreu i saj, Shpëtim Idrizi ka humbur mandatin ne Tiranë.Ndërsa i vetmi kandidat nga partitë e vogla momentalisht e ka siguruar hyrjen Kuvend është Tom Doshi, kandidat i PSD-së Shkodër. Ndërsa PS sheh rritje ndjeshme vota krahasim me 4 vite parë, e kundërta ndodh me PD është rrudhur shifra këto zgjedhje. Por rritje shifra nuk vetëm PS, një rritje ndjeshme ka edhe LSI duket se do ketë tepër deputetë se legjislaturën e lënë pas. Ndërkohë Parlament duket se do jetë edhe PDIU, edhe pse bazuar numërimin e deritanishëm do ketë pak përfaqësues Parlamentin e ardhshëm.

Reklama