Home » Koha.net: “Sejdiu paralajmëron takim të shpejtë Kurti – Mustafa” plus 29 more

Koha.net: “Sejdiu paralajmëron takim të shpejtë Kurti – Mustafa” plus 29 more

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

Koha.net: “Sejdiu paralajmëron takim të shpejtë Kurti – Mustafa” plus 29 more

Sejdiu paralajmëron takim të shpejtë Kurti – Mustafa Posted: 26 Jun 2017 02:45 PM PDT

Dardan Sejdiu i Vetëvendosjes ka thënë se Albin Kurti ka bërë bisedë telefonike me kreun e LDK-së, Isa Mustafa, të cilët do të kenë një takim shumë shpejtë. “Me qeverisje e Vetëvendosjes do të rregullohen të gjitha dallaveret në agjencione ku nuk do të kenë më lidhje me parti politike, do të ketë vetëm punëtorë të vërtetë”, ka thënë Sejdiu në Interaktiv të KTV-së duke shtuar se kjo do të arrihet vetëm me qeverisjen e VV-së bashkë me……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Guardiola takohet me Dembelen Posted: 26 Jun 2017 02:40 PM PDT

Ylli i Borussia Dortmundit, Ousmane Dembele, raportohet se është takuar me trajnerin e Manchester Cityt, Pep Guardiola. Sipas “Le 10 Foot”, dyshja është takuar për të diskutuar një transferim të sulmuesit drejt Anglisë. Francezi është i vendosur të largohet nga Dortmundi gjatë verës, ndërsa City thuhet se ka shprehur interesim për shërbimet e tij. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Vetëvendosje pret që diaspora t’ia sigurojë deputetin e 32-të Posted: 26 Jun 2017 02:33 PM PDT

Nënkryetari i Vetëvendosjes Dardan Sejdiu, ka thënë në Interaktiv të KTV-së se shpreson që votat e diasporës dhe ato me kusht do të rrisin më shumë fitoren e Vetëvendosjes e cila kandidoi e vetme në zgjedhjet e 11 qershorit. Ai ka thënë se pret që votat e diasporës dhe ato me kusht t'ia sigurojë edhe deputetin e 32-të.    Për sa i përket koalicionit PAN, Sejdiu ka thënë se nuk beson që do korrin fitore, aq më pak në këto zgjedhje. “Jam i sigurt që as LAA e as……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Rreth Botës ® Posted: 26 Jun 2017 07:40 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Serial: Perandori epis. 129 ® Posted: 26 Jun 2017 06:55 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
N’Gas(z) ® Posted: 26 Jun 2017 06:20 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Puls ® Posted: 26 Jun 2017 05:10 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Express Arte ® Posted: 26 Jun 2017 04:15 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Serial: “Trimi dhe e bukura” epis. 46 ® Posted: 26 Jun 2017 03:30 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Numërohen mbi 83 për qind të votave, PS ka 73 deputetë Posted: 26 Jun 2017 01:56 PM PDT

Teksa janë numëruar mbi 83 për qind e votave nga zgjedhjet e 25 qershorit në Shqipëri, Partia Socialiste po udhëheq me 50.64 për qind të votave. Nga 4441 kuti të numëruara prej 5362 në total, partia e dytë është Partia Demokratike me 30.23 për qind të votave. LSI është e treta me 15.12 për qind. Procesi i numërimit të votave ka përfunduar në Korçë dhe Fier. Rezultatet aktuale nxjerrin këto rezultate në Kuvendin me 140 ulëse. PS – 73 deputetë PD – 43……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Notarët e rinj, me arenë të re Posted: 26 Jun 2017 02:00 PM PDT

Notarët e rinj të Kosovës do të jenë me arenë të re, pasi të hënën është përuruar pishina e tretë e klubit të notit Step. Klubi më i madh i notit në Kosovë numëron 2500 kartonë sportivë, derisa 600 nga këta notues janë aktivë. Përgatitjet e notuesve të Step Sport Center, do t’i nisin pikërisht nga kjo pishinë, që është e treta e këtij klubi. Kjo pishinë është e përmasave 25 metra, aq sa është edhe pishina e dytë, ndërsa pishina e……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Zyrtare: Besar Halimi transferohet te Brondby Posted: 26 Jun 2017 01:44 PM PDT

Besar Halimi është ndarë me skuadrën e Mainzit dhe është bërë me skuadër të re, pasi është transferuar te kampioni i shumëfishtë i Danimarkës, Brondby IF. Lajmi është konfirmuar nga faqja zyrtare e skuadrës daneze në Twitter, derisa e paraqet në një fotografi Halimin me fanellën me numrin 18. Halimi është edhe pjesë e Përfaqësueses së Kosovës, por që nuk është ftuar në dy ndeshjet e fundit. Me Mainzin, Halimi pati kontratë, mirëpo gjatë sezonit pranveror……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
AAK-ja vazhdon të insistojë në koalicion me LDK-në, kjo qëndron e barrikaduar Posted: 26 Jun 2017 01:41 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Usain Bolt e konfirmon pensionimin Posted: 26 Jun 2017 01:39 PM PDT

Nën emocione për mbylljen e karrierës së tij, rekordmeni botëror e ka dhënë lajmin se pas Kampionatit Botëror të Atletikës në muajin gusht, do të pensionohet nga ky sport. Dy herë fituesi botëror në sprint, i cili ka fituar tetë medalje të arta olimpike dhe 13 medalje të kampionateve botërore, do të paraqitet në garë për herë të fundit në muajin gusht në Londër. Aty do të garojë në sprint të shkurtër. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Kreu i KQZ-së do që partitë të kontribuojnë deri në përmbylljen e procesit zgjedhor Posted: 26 Jun 2017 01:39 PM PDT

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri i bëri apel subjekteve politike që të kontribuojnë në përmbylljen me sukses të këtij procesi, për të inkurajuar komisonerët e numëruesit e tyre që të vazhdojnë me numërimin e votave. Në një konferencë për shtyp, Zguri theksoi se mbyllja e këtij procesi i shërben edhe vetë subjekteve në këtë garë elektorale. “Deri në këto momente procesi i numërimit ka vijuar normalisht, përjashto disa raste të ndërprerjes……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Mogherini e Hahn përshëndesin procesin zgjedhor në Shqipëri Posted: 26 Jun 2017 01:16 PM PDT

Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini dhe Komisioneri për Zgjerim, Johannes Hahn, kanë vlerësuar zgjedhjet në Shqipëri, duke theksuar se BE-ja do të angazhohet për mbështetjen e qeverisë së re në lidhje me reformat dhe procedimin e mëtejshëm të procesit të integrimit në bllokun europian. Sipas tyre, zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit në Shqipëri u zhvilluan në mënyrë të qetë dhe të rregullt, e qytetarët përfituan nga një……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Lyoni nuk e dëshiron Giroudin Posted: 26 Jun 2017 01:11 PM PDT

Presidenti i Lyonit, Jean-Michel Aulas, ka deklaruar se klubi i tij nuk është i interesuar në shërbimet e sulmuesit të Arsenalit, Olivier Giroud. Të hënën, Lyoni kompletoi transferimin e sulmuesit Bertrand Traore. Pas prezantimit të futbollistit, presidenti i klubit ka thënë se një transferim i francezit është i pamundur sivjet. Giroudi po kërkohet edhe nga West Hami. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Grimeri i Kim Kardashian “promovon” Era Istefin Posted: 26 Jun 2017 12:56 PM PDT

Mario Dedivanoviq, grimeri shqiptar i Kim Kardashianit, ka “promovuar” këngëtaren shqiptare Era Istrefi. Këtë e ka bërë përmes rrjetit social Instagram në të cilën ka shkruar se “Era Istrefi duket shumë bukur”. Mario u bë i njohur për publikun shqiptar kur kohë më parë detyroi bukuroshen Kardashian të fliste në shqip. Ajo kishte thënë “Sa bukur Mario” për grimin e realizuar nga grimeri që ka 3.5 milionë ndjekës në Instagram. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Sadiku mund të vazhdojë karrierën në Izrael Posted: 26 Jun 2017 12:56 PM PDT

Shënoi dy gola ndaj Izraelit, dhe e ardhmja e tij pritet të jetë pikërisht në këtë vend. Bëhet fjalë për sulmuesin kuqezi, Armando Sadiku. Në drejtim të tij ka ardhur një ofertë shumë joshëse nga Maccabi Haifa, raporton albinfo.ch. Sipas mediave izraelite, gjatë kësaj jave do të vendoset për të ardhmen e sulmuesit, i cili ka shënuar golin e vetëm për Shqipërinë në Kampionatin Evropian. Ai është lojtar i Zurichut, kurse nga janari luajti për Luganon, duke shkëlqyer dhe duke e……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Trumpi përshëndet vendimin e Gjykatës Supreme Posted: 26 Jun 2017 12:54 PM PDT

Presidenti amerikan Donald Trump, përshëndeti sot vendimin e Gjykatës Supreme që riktheu pjesërisht në fuqi dekretin kundër migracionit, duke e konsideruar këtë si një fitore për sigurinë kombëtare të SHBA-së. “Si president, nuk mund të lejoj të hyjnë në vendin tonë persona që na duan të keqen. Dua persona që mund të duan SHBA-të dhe të gjithë qytetarët dhe që do të jenë punëtore dhe prodhues”, thotë Trump në një komunikatë. “Vendimi i……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Gjermania nxori bankënotën që ka vlerën 0 e kushton 2.5 euro Posted: 26 Jun 2017 12:46 PM PDT

Gjermania nxori një seri të re banknotash me një vlerë prej 0 eurosh. Pëlqimin për këtë e ka dhënë Banka Qendrore Evropiane, dhe kartëmonedhat do të shiten si suvenire. Me një vlerë prej 0 euro, kartëmonedha nuk ka vlerë dhe nuk mund të përdoret për tregti, përcjell albinfo.ch. Megjithatë, kartëmonedhat shtypen në të njëjtën letër si të gjitha banknotat tjera me masat mbrojtëse të sistemit të rregullt dhe të aplikuar, duke përfshirë hologramë dhe……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Obama me familje në Bali Posted: 26 Jun 2017 12:44 PM PDT

Ish-presidenti amerikan Barack Obama, ish-Zonja e parë Michelle Obama dhe dy vajzat e tyre Malia dhe Sasha, janë duke qëndruar për pushime verore në Bali, një ishull në Indonezi. Disa burime të E!News, kanë mësuar se vetëm një natë në hotelin “Four Seaons” ku ata po qëndrojnë, kushton 2,300 dollarë, transmeton Koha.net. Gjatë ditës së sotme familja Obama kanë shkuar në lumin Ayung, ku janë fotografuar me xhaketa dhe helmeta duke lundruar. {gallery} …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Idrizi: Apeli rrëzon 35 për qind të lëndëve të shkallës së parë Posted: 26 Jun 2017 12:06 PM PDT

Kryetari i Këshillit Gjyqësor të Kosovës, Nehat Idrizi, në “Puls” të KTV-së ka komentuar veprimet e fundit në lidhje me vendimin e Gjykatës Kushtetuese, për zgjedhjen e kryetarit të Gjykatës Supreme. “Momentin kur e kemi marrë vendimin e Gjykatës Kushtetuese kemi marrë hapat e duhur. Pra të 4 kandidatët do të futen në një listë për votim. Me datën 5 korrik do të zgjidhet kryetari i Gjykatës Supreme nga Këshillit Gjyqësor”, ka thënë Idrizi. Idrizi ka folur edhe për……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Këshilli Porkurorial do 3 milionë euro më shumë se sa që ka aktualisht Posted: 26 Jun 2017 11:48 AM PDT

Blerim Isufaj, kryesues i Këshillit Prokurorial ka thënë në “Puls” të KTV-së se kanë kërkuar nga shteti që të rritet buxheti. “Kemi kërkuar mbi 13 milionë euro ndërsa i kemi në dispozicion 10 milionë. Për herë të parë është plotësuar sistemi prokurorial me numër të prokurorëve. Aktualisht i kemi 167 prokurorë, 18 janë në proces dhe 14 prokurorë serbë të rekrutuar që presin të fillojnë punën dhe numri në total do të jetë diku 201……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Idrizi flet për ngarkesat me lëndë mbi Gjykatat Posted: 26 Jun 2017 11:43 AM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Instagrami me veçori të re për këtë verë Posted: 26 Jun 2017 11:35 AM PDT

Rrjeti social Instagram ka sjell disa “stickers” të ri për këtë verë. Përdoruesit e Instagramit tani do të jenë në gjendje të përdorin një apo disa “stickers” mbi fotografinë e realizuar, transmeton Koha.net. Ditë më parë Instagrami ka publikuar edhe një veçori përmes së cilës përdoruesit do të mund të shpërndajnë përsëritjen e videove live në Instagram Stories për 24 orë. Celebrate summer with a new set of stickers available in the Northern……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Në ZRRE ka pasur punësime pa kaluar testet e përcaktuara me Ligj Posted: 26 Jun 2017 11:29 AM PDT

Në Zyrën e Rregullatorit për Energji janë punësuar recepsionistë dhe ekspertë të bazave të të dhënave, pa i kaluar testet e përcaktuara me Ligjin përkatës. Këto shkelje dhe të tjera janë identifikuar nga Zyra Kombëtare e Auditorit, në raportin e publikuar për vitin 2016, raporton KTV. Sipas zyrtarëve të administratës, kjo ka ndodhur për shkak se për këto pozita kërkohet të vëzhgohen aftësitë e komunikimit. Udhëzimi për Marrëdhënie të Punës po ashtu……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Lyoni transferon sulmuesin e Chelseat Posted: 26 Jun 2017 11:25 AM PDT

Sulmuesi i Chelseat, Bertrand Traore, ka kompletuar kalimin e tij te Lyoni për 10 milionë euro. 21-vjeçari që ndihmoi Ajaxin të arrijë finalen e Ligës së Evropës sezonin e shkuar, ku ishte i huazuar, ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare me klubin francez. Traore kishte debutuar për Chelsean në vitin 2015 dhe atë sezon kishte pasur 16 paraqitje si startues duke shënuar katër gola. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
SHBA i vlerëson si efikase dhe paqësore zgjedhjet në Shqipëri Posted: 26 Jun 2017 11:26 AM PDT

Shtetet e Bashkuara të Amerikës uruan sot qytetarët shqiptarë për ushtrimin e të drejtës së tyre demokratike në zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit. Në një deklaratë për shtyp të Ambasadës së SHBA-ve në Tiranë, theksohet se votimi u krye me efikasitet dhe në mënyrë paqësore në pjesën më të madhe të qendrave të votimit. “Ne përgëzojmë punonjësit dhe vëzhguesit e përkushtuar të zgjedhjeve së ditës së votimit, të cilët punuan……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Trendi i fundeve për këtë verë Posted: 26 Jun 2017 11:22 AM PDT

Fundet shumëngjyrëshe janë bërë trend kohët e fundit. Revista e modës “Elle” ka përgatitur një listë ku ka renditur të gjitha fundet që janë më në modë dhe që po pëlqehen edhe nga shumë yje të njohura, transmeton Koha.net. Këto funde mund të vishen edhe në një ditë të zakonshme edhe në ndonjë festë në mbrëmje. Më poshtë keni listën e fundeve që janë përzgjedhur si më të bukurit për këtë……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Reklama