Home » Zëri: “Skandalet në zgjedhje, Erion Veliaj përfundon në Polici…!” plus 29 more

Zëri: “Skandalet në zgjedhje, Erion Veliaj përfundon në Polici…!” plus 29 more

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

Zëri: “Skandalet në zgjedhje, Erion Veliaj përfundon në Polici…!” plus 29 more

Skandalet në zgjedhje, Erion Veliaj përfundon në Polici…! Posted: 25 Jun 2017 02:48 PM PDT

Task Forca për zgjedhjet e drejtuar nga zv/kryeministrja Ledina Mandija ka zhvilluar mbledhjen e radhës në orët e pasdites së sotme në kuadër të procesit zgjedhor në vend. Në deklaratën e shpërndarë thuhet se zyra e kryetarit të Task-Forcës  ka adresuar në Polici 20 raste të denoncuara nga subjekte elektorale dhe qytetarë të ndryshëm, nga të cilat nga ana e policisë është raportuar vetëm për dy raste.  Njoftimi Referuar nenit 28 të VKM 473, datë 1.06.2017 “Për marrjen e……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Sherr në qendër të Tiranës Posted: 25 Jun 2017 02:48 PM PDT

Një konflikt mes të rinjve ka ndodhur mbrëmjen e sotme në tiranë, ku policia raporton për të plagosur dhe të shoqëruar në polici. Konflikti mësohet se ka ndodhur rreth orës 22:20, në rrugën e Elbasanit në afërsi të vendit të njohur si "7 Xhuxhat", ka patur një konflikt.  Si pasojë e këtij konflikti janë dëmtuar lehtë shtetasit E. Ç. dhe A. A., të cilët pas mjekimit në Spital janë shoqëruar në Komisariat.  Policia njofton se po punohet për sqarimin……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Turqit konsumuan për Bajram 4.000 tonë bakllava Posted: 25 Jun 2017 02:40 PM PDT

Me rastin e festës së Bajramit, prodhimi ditor i bakllavasë në Turqi, që normalisht arrin sasinë 1 000 tonë, u rrit në 4 000 tonë. Tregjet e Turqisë u mbushën me lloje të ndryshme bakllavaje me rastin e Bajramit. Mehmet Yildirim, kryetar i Shoqatës Turke të Prodhuesve të Bakllavasë dhe Ëmbëlsirave tha se puna në këtë sektor shtohet me afrimin e Bajramit. “Prodhimi ditor i bakllavasë në Turqi është mesatarisht 1 000 tonë, prej të cilit vetëm në Stamboll prodhohen dhe konsumohen 200-220……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Nis procesi i numërimit në Shqipëri…ja ku janë hapur tre kutitë e para të votimit Posted: 25 Jun 2017 02:34 PM PDT

Procesi i numërimit të votave tashmë ka nisur dhe e para që ka hapur kutitë është një fshat në qarkun e Korçës. Bëhet fjalë për zonën administrative të Pustecit, ku tashmë janë hapur 3 kuti votimi. Më konkretisht janë hapur kutitë me numër 3759, 3760, 3761.  Pusteci është relativisht një zonë e vogël me rreth 8 kuti votimi për t'u numëruar.  Nga ana tjetër policia ka njoftuar zyrtarisht se ka përfunduar dorëzimi i të gjitha kutive në 4 qarqe……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
PD-PS ‘marrëveshje’ për Durrësin: Gjithçka nis në orën 05:00… Posted: 25 Jun 2017 02:26 PM PDT

Në Durrës mësohet se procesi i numërimit të fletëve të votimit do të nisë në irën 05:00. Të paktën kështu raportohet në media se mes dy partive të mëdha ka një marrëveshje PD-PS që procesi të nisë në këtë orar. Procesi i votimit përfundoi në orën 20:00 në gjithë vendin pas vendimit të KQZ për ta shtyrë afatin zyrtar me një orë. /Gazeta Express/ …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Zbulohet ‘thesari’ nazist në Argjentinë, e pabesueshme se çfarë kanë gjetur (VIDEO) Posted: 25 Jun 2017 02:20 PM PDT

Policia federale në Argjentinë ka zbuluar së fundmi një dhomë sekrete, të fshehur brenda një shtëpie pranë Buenos Aires. Në të ishin të fshehura rreth 75 objekte naziste, përfshirë një thikë e madhe e deri te pajisjet mjekësore të nazizmit, ashtu sikurse foto negative të Hitlerit. Policia është duke hetuar, kur dhe si kanë përfunduar këto objekte në këtë vend të Amerikës së Jugut.  Siç raporton Haaretz, agjentët nga Interpoli bastisën shtëpinë e pronarit……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Ramabaja akuzon Vetëvendosjen për cenim të fjalës së lirë Posted: 25 Jun 2017 02:11 PM PDT

Pas një debati të gjatë që e shkaktoi kandidati i VV-së për deputet, Sadri Ramabaja, ka reaguar edhe një herë ky i fundit, më një status në Facebook, duke shpjeguar se çfarë ka dashur të thotë me publikimin e mëparshëm të një videoje gjersa bëhej iftar në Kamenicë, në hapësirë publike, pjesëmarrësit të të cilit Ramabaja i quajti “haxhiqamilë”. Ramabaja ka komentuar edhe distancimin e VV-së nga qëndrimi i tij, duke thënë se kështu dëmtohet……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Nuk pritej, mbulohet këngëtarja shqiptare dhe uron Bajramin (Foto) Posted: 25 Jun 2017 02:09 PM PDT

Festa e Fitër Bajramit kalon me urime të ndryshme, të cilat japin mesazhe të ndryshme, por edhe përçohen në mënyra të ndryshme. Një urim më ndryshe ka ardhë edhe nga këngëtarja e njohur Yllka Kuqi, shkruan lajmi.net. Ajo kishte vënë një mbulesë në kokë, ku prapa saj ishte një mbishkrim arab dhe me foton e shkrepur bashkëngjiti edhe një mesazh urues. “Urime festa e Bajramit!” ka shkruar Yllka në profilin e saj në Instagram.   …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Më pak se gjysma e votuesve shqiptarë morën pjesë në zgjedhje (VIDEO) Posted: 25 Jun 2017 02:10 PM PDT

Pjesëmarrja e votuesve në zgjedhjet për legjislaturën e 9 të parlamentit shqiptar ka qenë në nivelin e 45 për qind të votuesve. Komisioni Qendror i zgjedhjeve ka sqaruar se jo të gjitha qendrat e votimit kanë dhënë të dhënat e plota. Drilona Hoxhaj: Rezulton se kanë marrë pjesë në votime 45.7% . Pjesëmarrja e femrave rezulton nga këto të dhëna të jetë 46.96%. Por në votimet e vitit 2013 kanë marrë pjesë 52.43 %, pra rreth 8 % më shumë nga votimet e zhvilluara në 25……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Sulmohet vëzhguesi i LSI-së, administratori i PS-së levë kokës (VIDEO) Posted: 25 Jun 2017 01:50 PM PDT

Një vëzhgues i Lëvizjes Socialiste për Integrim është dhunuar nga administratori i Partisë Socialiste në Krrabë, Elbasan. Elvi Cullhai është goditur me levë në kokë nga administratori i PS-së për Krrabën, Arjan Alldervishi së bashku me 5 persona të tjerë që kanë qenë me të. Denoncimi është bërë prej vëzhguesit të LSi-së, i cili ka marrë goditje në kokë siç dhe duket në këtë video të siguruar nga Express.   …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Eurodeputeti Kukan jep notën e BE-së për procesin zgjedhor në Shqipëri Posted: 25 Jun 2017 01:51 PM PDT

Eurodeputeti Eduard Kukan ka dhënë vlerësimin e tij për zgjedhjet në Shqipëri, në cilësinë e drejtuesit të misionit të vëzhgimit të Bashkimit Europian. Në përfundim të mbylljes së votimit, Kukan është shprehur se procesi ka qenë relativisht I qetë, duke I dhënë kështu një notë kaluese këtyre zgjedhjeve.  “Më duhet të them se procesi i votimit ka qenë relativisht i qetë. Kam ndjekur nga afër votimin, dhe në disa nga qendrat e votimit në vend. Po me aq……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Kjo është shqiptarja e cila ‘ua merr mendtë’ me të pasmet seksi (Foto) Posted: 25 Jun 2017 01:42 PM PDT

Redona Koci vajza nga Tirana, pa dyshim është avokatja më seksi që ka Shqipëria dhe jo vetëm. Zeshkanja seksi jo rallë herë poston foto në rrjetet sociale ku ajo duke më të vërtetë bombastike. Më poshtë keni pesë foto ku Redona ka çmendur ndjekësit e saj me fotot jashtëzakonisht seksi.   …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Shënohet incidenti i parë gjatë transportimit të kutive me vota! (FOTO+VIDEO) Posted: 25 Jun 2017 01:27 PM PDT

Shënohet incidenti i parë gjatë transportimit të materialeve zgjedhore për në qendrat e numërimit të votave. Përfaqësues të Lëvizjes Socialiste për integrim, kanë bllokuar automjetin që transportonte kutitë me votat e qendrës numër 4409 në fshatin Bishan, pasi makina ka devijuar itinerarin duke u shpëtuar nga automjetet e shoqërimit të komisioneretë të LSI-së. Makina me kutitë e votimit është bllokuar në zonën e spitalit rajonal në Vlorë, dhe përfasqësuesit e……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Mësohet se kur fillon punën Gjykata Speciale Posted: 25 Jun 2017 01:18 PM PDT

Punën dhe zbatimin e Dhomave të Specializuara nuk mund të ndikojnë politikat kosovare në Kosovë. Gjykata Speciale e Kosovës do të funksionalizohet dhe do të kryejë detyrën e saj në Kosovë, pavarësisht zhvillimeve të jashtme. Kështu ka thënë në një prononcim për Indeksonline, Avis Benes, zëdhenëse e dhomave të specializuara të Gjykatës Speciale. “Në përgjithësi, Dhomat e Specializuara për Kosovë, janë të përqendruar plotësisht në zbatimin e mandatit……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
​Rezultati befasues në Vlorë, reagon shkrimtarja: Pse çfarë prisnit ju? Posted: 25 Jun 2017 01:13 PM PDT

Nisur dhe nga rezultatet parapake të publikuara nga KQZ, ku qarku i Vlorës deri më tani numëron përqindjen më të ulët të pjesëmarrësve në votim, shkrimtarja e njohur shqiptare Flutura Açka ka bërë një reagim, ku sipas saj zbulon edhe arsyet pse vlonjatët kanë ndëshkuar partitë politike. Sipas Açkës, qytetarët e Vlorës kanë fituar sot mbi maskat që ia veshën me zor.   “Vlora 36 % në votime!? Pse çfarë prisnit? Vlora është ndërgjegjje, madje……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Blushi: U votua për një ‘Exit Rama’, ja sa vota minus ka Rilindja Posted: 25 Jun 2017 01:12 PM PDT

Ben Blushi është i bindur se nuk ka asnjë exit poll të saktë deri më tani, pasi sipas kreut të LIBRA-s, në të vërtetë ajo se çfarë ka ndodhur është një EXIT Rama. Ben Blushi ka shkruar në profilin e tij në rrjetin social se qytetarët nuk duhet të besojnë asgjë që nuk ka dalë nga kutitë e votimit. Kreu i LIBRA-s shkruan se mungojnë 200 mijë vota për qeverinë dhe se kemi të bëjmë me një “Exit Rama”. JO EXIT POLL POR EXIT RAMA Mos besoni asgjë që nuk……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Vjen deklarata bombë e LSI-së për qarkun e Tiranës! (VIDEO) Posted: 25 Jun 2017 01:10 PM PDT

Zëvendëskryetari i LSI-së, Luan Rama ka dhënë një rezultat parapak për qarkun e Tiranës, ku tha se kjo forcë politike ka dalë e para në 7 njësi administrative në vend. Ai tha se LSI sipas parashikimeve të tyre ka mundur të marrë mbi 100 mijë vota.  "Përkundrejt  të gjitha përpjekjeve të dëshpëruara për të manipuluar procesin e votimit, ju bej me dije se vetëm në qytetin e Tiranës në 11 njësitë administrative të saj numri i votuesve që kanë votuar pro LSI……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Historia prapa tri xhamive në rrugën e njëjtë të kryeqytetit (Video) Posted: 25 Jun 2017 12:54 PM PDT

Në një rrugë në Prishtinë afër njëra tjetrës gjenden tri xhami. Në gjithë Kosovën, është rasti i vetëm, që në një distancë kaq të afërt të jenë 3 xhami. Ndërtimi i tyre në këtë afërsi, sipas studiuesit nga Instituti i Trashëgimisë Kulturore Islame, Sami Isufi, atë botë ishte shkaku që në këtë zonë u themelua qyteti osman, raporton Klan Kosova. E para që u ndërtua këtu ishte Xhamia e Çarshisë. Veçantia e kësaj xhamie……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Frikë se Kim Jong-un po përgatitet të nxit një lufte të re SOT Posted: 25 Jun 2017 12:53 PM PDT

Diktatori i Koresë Veriore Kim Jong-un mund të shfrytëzojë përvjetorin e Luftës Koreane për të ndezur një konflikt të ri global, thonë ekspertë të sigurisë. Sot, më 25 qershor, bëhen 67 vjet kur Veriu pushtoi Jugun, duke nisur një luftë të përgjakshme tre vjeçare në ishull. Koreja e Jugut shënon përvjetorin ne thirrjen për ndalimin e zhvillimit të armëve nukleare nga ana e Veriut. Por ekziston frika se Penjani do të shfrytëzojë këtë datë për të kryer testin e……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Evakuohen 1.500 persona në Spanjë pas një zjarri në një park natyror (Foto) Posted: 25 Jun 2017 12:52 PM PDT

Një zjarr ka përfshirë sot parkun natyror të Donanas në jug të Spanjës duke çuar në evakuimin e më shumë se 1 500 personave, njoftuan autoritetet. “Zjarri, që u njoftua dje në mbrëmje në komunën e Moguerit (jugperëndim) arriti limitet në parkun natyror të Donanas, klasifikuar si trashëgimi botërore nga UNESCO”, deklaroi sot për televizionin publik, zëvendësi për Mjedisin i qeverisë rajonale të Andaluzisë, Jose Fiscal. “Si pasojë e zjarrit u evakuan më shumë se 1……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Fotot më mahnitëse të festimit të Bajramit nga e mbarë bota (Foto) Posted: 25 Jun 2017 12:48 PM PDT

Derisa miliona myslimanë po e festojnë Fitër Bajramin sot, këto janë disa nga fotot më të mahnitshme të festimit në mbarë botën. Fitër Bajrami festohet sot në Europë, SHBA dhe në të gjitha vendet myslimane. Besimtarët festojnë këtë festë të rëndësishme fetare me lutje duke e shënuar përfundimin e muajit të Ramazanit gjatë të cilit kanë……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Basha flet për herë të parë pas përfundimit të votimit (Video) Posted: 25 Jun 2017 12:27 PM PDT

Kreu i PD-së, Lulzim Basha dha nga selia blu deklaratën e parë pas mbylljes së procesit të votimit, ku kërkoi garantimin e mbrojtjes së votës së qytetarëve.  “Falenderoj gjithë qytetarët që votuan sot me qytetari dhe dinjitet evropian. Falënderoj dhe ata qytetarë që refuzuan përpjekjet e partive të pushtetit për të manipuluar votën. Tani ka mbetur pjesa tjetër e rëndësishme e, ajo e numërimi ndaj iu bëj thirrje të sigurojnë dhe të garantojnë që vullneti  i popullit……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Reagimi i çuditshëm i Edi Ramës pas mbylljes së procesit të votimit (Foto) Posted: 25 Jun 2017 12:26 PM PDT

Pas mbylljes së procesit të votimit për zgjedhjet Parlamentare dhe deklaratës së parë që ai bëri, kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama ka bërë një tjetër reagim këtë herë në Instagram. Rama ka publikuar foton e numrit “dy”, numër të cilin e ka patur në listën e votimit, por me një simbolikë të çuditshme. Për të formuar numrin dy në këtë foto shohim disa peshq dhe lule. Nuk dihet se çfarë ka dashur Rama të thotë me postimin e tij të fundit……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Kemali po martohet, Fahriye organizoi kanagjegjin (Foto+Video) Posted: 25 Jun 2017 12:08 PM PDT

Çifti i njohur turk, aktori Burak Ozcivit dhe e fejuara e tij Fahriye Evcen po i japin fund beqarisë. Një dasmë madhështore është planifikuar të mbahet me rastin e kurorëzimit të çiftit, shkruan lajmi.net. Fahriye dhe Burak po bëjnë dasmën në bazë të zakoneve, ku Fahriye ka organizuar kanagjegjin në familjen e saj. Në rrjete sociale, janë shpërndarë disa imazhe në të cilat,e fejuara e aktorit të njohur shihet e veshur me fustan të kuq teksa e kanë rrethuar vajzat me veshje……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Socialistët përgjakin ish- kryeplakun e PD-së në Korçë Posted: 25 Jun 2017 12:05 PM PDT

Një incident është regjistruar sot në një qendër votimi në Korçë, ku një person është dhunuar. ‘BalkanWeb’ raporton se Theodhor Thimo, ish-kryeplak dhe përfaqësues i PD-së është goditet para qendrës së votimit në Rrembec nga Sotiraq Tore dhe Julian Tore.  Këtë dy të fundit raportohet se janë përfaqësues të PS, ndërsa janë me precedentë penalë. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Curri: Prishtina e eliminon Norrkopingun Posted: 25 Jun 2017 12:04 PM PDT

Pas eksperiencave në kampionatin ukrainas dhe atë të turk, prej 1 viti Debatik Curri së bashku me Armend Dallkun dhe Ahmed Januzin me të cilët ka luajtur te Vorskla Poltava janë bërë pjesë e Prishtinës në kampionatin kosovar. Ish mbrojtësi kombëtares shqiptare është gati të ndihmojë me përvojën e tij skuadrën kosovare në debutimin e saj historik në Europa League, me formacionin e trajnerit Arsim Thaci që këtë të Enjte do të sfidojë në transfertë suedezët e Norrkoping. Prishtina……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Zbulohet mesazhi i Ramës për deputetët Posted: 25 Jun 2017 11:57 AM PDT

Pas përfundimit të votimit kryeministri Edi Rama u ka dërguar një mesazh deputetëve ku ndër të tjera u ka thënë se “timonin do ta kemi”. SMS E PLOTE Sipas te gjitha te dhenave timonin do ta kemi. Ju lutem ju lutem ju lutem mobilizim total per cdo vote ne numerim dhe qetesi e durim ndaj cdo provokimi! Na duhet proces i paster dhe i pakontestueshem. Rrofte Partia Socialiste. Rrofte cdokush qe ka punuar dhe po punon per qellimin tone te drejte. Rrofte cdo njeri i zakonshem i ketij vendi qe na ka besuar dhe mirekuptim i plote per kedo nuk na ka votuar. Tani perqendrim maksimal dhe……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Kur nis punën Gjykata Speciale? Posted: 25 Jun 2017 11:56 AM PDT

Punën dhe zbatimin e Dhomave të Specializuara nuk mund të ndikojnë politikat kosovare në Kosovë. Gjykata Speciale e Kosovës do të funksionalizohet dhe do të kryejë detyrën e saj në  Kosovë, pavarësisht zhvillimeve të jashtme. Kështu ka thënë në një prononcim për Indeksonline, Avis Benes, zëdhenëse e dhomave të specializuara të Gjykatës Speciale. “Në përgjithësi, Dhomat e Specializuara për Kosovë, janë të përqendruar plotësisht në zbatimin e……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Mbyllet procesi i votimit në gjithë Shqipërinë, reagon Edi Rama Posted: 25 Jun 2017 11:42 AM PDT

Kreu i qeverisë, Edi Rama ka shpërndarë postimin e parë pas mbylljes zyrtarisht të procesit të votimit për zgjedhjet parlamentare në mbarë vendin. Ai në fakt nuk ka dhënë një mesazh politik, por ka bërë një urim me rastin e festës së Fiter  Bajramit.  “Gëzuar Bajramin, sipas kodeve jo vetëm të mirësjelljes dhe etiketës së qëmotshme ortodokse dhe europiane, por edhe sipas traditave më të mira të vëllazërisë mes komuniteteve fetare në Shqipëri”, shkruan……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Vajza e Luftiut vishet në të zeza, uron në një gjuhë tjetër Bajramin (Foto) Posted: 25 Jun 2017 11:41 AM PDT

Kënga Haziri ëshë vajza e madhe e Lutfi Hazirit, një figurë e njohur politike nga radhët e LDK-së. Por, Kënga thënë të drejtën shumë pak përflitet për ndonjë të arritur në ndonjë sferë të caktuar, aq sa vihet në qendër të vëmendjes shkaku i linjave me të cilat si askush tjetër di të sjellë provokime. Kësaj radhe ka bërë një postim në rrjete sociale e veshur me të zeza, teksa përmes këtij postimi uron Bajramin nga një vend superluksoz sic……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Reklama