Home » “Pjesëmarrja e ulët në votime, KVV: Mesazh ndaj politikës e institucioneve” plus 9 more 24 ore lajme

“Pjesëmarrja e ulët në votime, KVV: Mesazh ndaj politikës e institucioneve” plus 9 more 24 ore lajme

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

“Pjesëmarrja e ulët në votime, KVV: Mesazh ndaj politikës e institucioneve” plus 9 more 24 ore lajme

Pjesëmarrja e ulët në votime, KVV: Mesazh ndaj politikës e institucioneve Posted: 26 Jun 2017 07:46 AM PDT

Koalicioni i  Vëzhguesve Vendorë ka dalë me raportin e parë paraprak lidhur me ditën e votimit. Problematike shihet pjesëmarrja e ulët zgjedhje e votuesve,  sipas KVV duhet te shihet si një mesazh i forte ndaj klasës politike dhe te gjitha institucioneve te zbatimit te ligjit dhe respektimit te interesave, lirive dhe te drejtave …
Kurti paraqet nëntë pikat për dialogun me Serbinë Posted: 26 Jun 2017 07:35 AM PDT

Kandidati për kryeministër nga Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, ka prezantuar nëntë pikat e partisë tij lidhje me procesin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë me ndërmjetësimin e Brukselit. Platformën e parimeve përgjithshme dialogut rast qeverisjes VV-së, Kurti thotë se pikë e parë është fillimi i menjëhershëm …
Enver Hoxhaj nesër pret në takim një delegacion nga shteti lowa i SHBA-ve Posted: 26 Jun 2017 07:29 AM PDT

Ministri i Punëve Jashtme Kosovës largim, Enver Hoxhaj nesër do takohet me një delegacion nga shteti i lowa i SHBA-ve.Kështu është bërë e ditur njoftimin e MPJ-së. “Nesër (e martë), 27 qershor 2017, Ministri i Punëve i Jashtme i Republikës Kosovës, Enver Hoxhaj, i shoqëruar edhe nga disa ministra …
Të pagjeturit peng i Serbisë, ndërkombëtarët ta shtojnë presionin Posted: 26 Jun 2017 07:21 AM PDT

Edhe pas 18 vjetësh nga përfundimi i luftës fundit Kosovë ende vazhdojnë përpjekjet për zbardhjen e fatit 1665 personave zhdukur. Përpjekjet e fundit ishin ditë parë Kizhevak Serbisë, por rezultuan pa sukses. Drejtori i Departamentit Mjekësisë Ligjore Arsim Gërxhaliu, ka thënë për Ekonomia Online se
Kosova me zyrë në Këshillin e Europës Posted: 26 Jun 2017 07:17 AM PDT

Një delegacion i Kuvendit Kosovës, i udhëhequr nga nënkryetari Xhavit Haliti, po merr pjesë punimet e Asamblesë Parlamentare Këshillit Evropës, po mbahen Strasburg Francës. Është hera e parë delegacionit Kuvendit Kosovës i lejohet ulësja sallën plenare Asamblesë Parlamentare Këshillit Evropës. Kosova …
Përfshirja e Metës në fushatë, Kukan: Presidenti nuk duhet të jetë anëtar partie Posted: 26 Jun 2017 07:09 AM PDT

Europarlamentari Eduard Kukan komentoi sot përfshirjen e Presidentit zgjedhur Ilir Meta fushatën zgjedhore. I pyetur lidhur me qëndrimin e tij ndaj vendimit presidentit për t’u përfshirë intensivisht fushatë, Kukan nuk dha një përgjigje drejtpërdrejtë, por u shpreh se vende tjera Presidenti nuk është anëtar i ndonjë partie sepse
May arrin marrëveshjen për qeverisje me partinë e Irlandës së Veriut Posted: 26 Jun 2017 06:48 AM PDT

Partia Konservatore e Kryeministres brtanike, Theresa May, arriti një marrëveshje me Unionistët Demokratë për formimin e qeverisë pakicës. Dhjetë deputetë partisë nga Irlanda e Veriut do t’i mbështesin Konservatorët Parlament. këmbim, Irlandës do t’i jepen 1 miliard sterlina shtesë gjatë dy viteve ardhshme. Liderja e Unionistëve Demokratë, Arlene Foster, tha
Puna e Bashkisë së Tiranës, për herë të parë pas 27 vjetësh “Pazari i Ri” voton për PS Posted: 26 Jun 2017 06:23 AM PDT

Puna e bërë këto dy vite nga Bashkia e Tiranës duket se është një nga faktorët kryesorë ka ndikuar fitoren e thellë Partisë Socialiste Tiranë. Dhe shembulli i mirë për këtë është pikërisht Pazari i Ri, i cili falë ndryshimit total pësojë pak muaj parë ka ndryshuar …
OSBE/ODIHR, raport për zgjedhjet: Ndërhyrje nga aktivistë partiakë të autorizuar Posted: 26 Jun 2017 06:18 AM PDT

Misioni i OSBE-ODHIR ka prezantuar gjetjet e raportit për zgjedhjet Shqipëri. Ata renditën problemet shoqëruan procesin zgjedhor dhe atë numërimit deri tani. Shefi i misionit theksoi se dita e zgjedhjeve ka qenë e ngarkuar, pati raporte nga mediat dhe thashetheme, por nënvizoi se “dita e djeshme ishte pak e nxehtë sesa …
KQZ bën thirrje: Në orën 22.00 të ketë përfunduar numërimi Posted: 26 Jun 2017 06:14 AM PDT

KQZ u ka bërë thirrje numëruesve deri orën 22.00 përfundojnë procesin e numërimit. Zëdhënësja e KQZ-së Drilona Hoxha apeloi vijohet pa ndërprerje, pasi do ketë sanksione. “ shkojnë menjëherë vendet e tyre dhe fillojnë menjëherë procesin e numërimit. zbatojnë nenin 142 kodit zgjedhor, i cili
Reklama