Home » Pa rrotlla: “Sekrete të thjeshta për të shpëtuar nga mushkonjat” plus 9 more

Pa rrotlla: “Sekrete të thjeshta për të shpëtuar nga mushkonjat” plus 9 more

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

Pa rrotlla: “Sekrete të thjeshta për të shpëtuar nga mushkonjat” plus 9 more

Sekrete të thjeshta për të shpëtuar nga mushkonjat Posted: 26 Jun 2017 01:48 PM PDT

Mushkonjat kthehen shqetësim për këdo nga neve këto ditë nxehta vere. Por për t’i mbajtur larg ato, mjafton bëni disa zgjidhje. Ne ju këshillojmë mbillni disa bimë vazo dhe kujdeseni për ato, pasi do ju shpërblejnë me mbajtjen larg insekteve gjakpirëse. Ja cilat janë ato: […]
Thaçi: Mandatarin për formimin e Qeverisë e përcaktuan qytetarët Posted: 26 Jun 2017 01:45 PM PDT

Presidenti Hashim Thaçi ka deklaruar se po pret certifikimin e rezultateve zgjedhjeve 11 qershorit për t’ia dhënë mandatin atij ka fituar zgjedhjet. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është shprehur se ai beson se do Kosova do ketë institucionet e reja 10 ditshin e parë korrikut, cila do […]
Mbledhja e premiumeve për sigurime shëndetësore vështirë se mund të nisë më 1 korrik Posted: 26 Jun 2017 01:34 PM PDT

Mbledhja e premiumeve për sigurimet shëndetësore vështirë nisë 1 korrik, ashtu siç parashihet me vendimin e marrë nga qeveria kohë parë. Kjo e fundit si duket do detyrohet shtyjë këtë afat, për shkak se shumë institucione implikuara këtë proces konsiderojnë se nuk janë bërë përgatitjet e duhura. Drejtues […]
Martin Shkreli para gjyqit për mashtrim Posted: 26 Jun 2017 01:32 PM PDT

Martin Shkreli një sipërmarrës farmaceutik, akuzohet si “Pharma bro” për ngritjen e çmimit droge shpëtuese prej 5000 për qind. Për këtë ai do dalë para gjyqit këtë hënë, për atë prokurorët amerikanë e quajtur si Skema e Ponzit fondin e tij mëparshëm dhe një kompani drogës ku […]
Khalilzad: Millosheviqi nuk la zgjidhje tjetër pos pavarësisë së Kosovës Posted: 26 Jun 2017 01:18 PM PDT

Ish ambasadori amerikan Kombet e Bashkuara, Zalmay Khalilzad ka thënë se perceptimi i tij për Kosovën ishte zhvilluar një mënyrë e kishte bindur atë se plani po zhvillohej atë kohë ishte duhur. Kjo se pavarësia ishte e domosdoshme dhe se njerëzit e Kosovës kishin drejtë ishin pavarur. […]
Koço Kokëdhima: E dija çfarë do të ndodhte këto zgjedhje Posted: 26 Jun 2017 01:13 PM PDT

Drejtuesi i partisë Zgjidhja, Koço Kokëdhima, një reagim Facebook, pas publikimit raportit monitorimit OSBE/ODIHR-it, u shpreh se nuk kishte asnjë iluzion Rilindja dhe PD-ja do bënin zgjedhje me standarde, ndaj edhe kjo ishte arsyeja kryesore nuk u fut zgjedhjet parlamentare. Sipas Kokëdhimës PS dhe PD nuk […]
Gjermania nxori bankënotën që ka vlerën 0 e kushton 2.5 euro Posted: 26 Jun 2017 01:06 PM PDT

Gjermania nxori një seri re bankënotash me një vlerë prej 0 eurosh. Pëlqimin për këtë e ka dhënë Banka Qendrore Evropiane, dhe kartëmonedhat do shiten si suvenire. Me një vlerë prej 0 euro, kartëmonedha nuk ka vlerë dhe nuk mund përdoret për tregti, përcjell albinfo.ch. Megjithatë, kartëmonedhat shtypen njëjtën letër […]
Mihai Tudose emërohet kryeministër i Rumanisë Posted: 26 Jun 2017 12:53 PM PDT

Presidenti rumun, Klaus Iohannis emëroi ministrin e Ekonomisë ikje, Mihai Tudose kryeministër ri, me propozim Partisë Socialdemokrate pushtet. Mihai Tudose, jurist 50-vjeçar, ka dhjetë ditë dispozicion për marrë një votëbesimin nga Parlamenti mbi ekipin e tij dhe programin. Ai do pasojë Sorin Grindeanu, u rrëzua javën e […]
Këshilli Prokurorial kërkon rritje të buxhetit Posted: 26 Jun 2017 12:49 PM PDT

Kryesuesi i Këshillit Prokurorial, Blerim Isufaj, ka thënë se kanë kërkuar nga shteti rritet buxheti. “Kemi kërkuar mbi 13 milionë euro ndërsa i kemi dispozicion 10 milionë”, ka thënë ai KTV. Për herë parë është plotësuar sistemi prokurorial me numër prokurorëve. Aktualisht i kemi 167 prokurorë, 18 janë […]
Amerika s’arrin t’i zbusë tensionet e larta mes vendeve të Gjirit Posted: 26 Jun 2017 12:43 PM PDT

Lutja e Sekretarit Shtetit, Rex Tillerson, drejtuar vendeve Gjirit Persik për ulur tonet e retorikës diplomatike, u përshkallëzua me shpejtësi midis Katarit, Arabisë Saudite dhe aleatëve saj, duket se ka rënë vesh shurdhët. Bahreini, një nga aleatët e sauditëve, e ka akuzuar Katarin për një shtim forcave […]
Reklama