Home » Ora News: “Zgjedhjet me 1664 QV të numëruara: PS 75 mandate, PD 40, LSI 20, PDIU 3, PSD 1” plus 9 more

Ora News: “Zgjedhjet me 1664 QV të numëruara: PS 75 mandate, PD 40, LSI 20, PDIU 3, PSD 1” plus 9 more

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

Ora News: “Zgjedhjet me 1664 QV të numëruara: PS 75 mandate, PD 40, LSI 20, PDIU 3, PSD 1” plus 9 more

Zgjedhjet me 1664 QV të numëruara: PS 75 mandate, PD 40, LSI 20, PDIU 3, PSD 1 Posted: 25 Jun 2017 11:44 PM PDT

Shqipëria votoi 25 qershor për zgjedhjet e përgjithshme Parlamentare. Pas dorëzimit materialeve filloi procesi i numërimit votave.  Pothuajse gjithë qarqet janë hapur disa prej kutive votimit, ku deri tani avantazh është Partia Socialiste. Ndërsa PD dhe LSI disa qarqe janë edhe konkurrente për vendin e dytë dhe tretë. Ajo bie sy nga numërimet e parë është qarku i Shkodrës, një bastion i PD ku shumica e votuesve kanë dhënë votën për Partinë Socialiste. Shikoni foton (poshte): Deri në orë 08:45 janë numëruar 32.67% të votave ose 1752  kuti nga 5362 në total. Rezultati sipas KQZ-se ne rang vendi . Per te klikuar per rezultatet sipas qarkut klikoni ne homepage e oranews djajaja Ora News: “Zgjedhjet me 1664 QV të numëruara: PS 75 mandate, PD 40, LSI 20, PDIU 3, PSD 1” plus 9 more Ora 08: 49 Nis numërimi bashkinë e Elbasanit bashkinë e Elbasanit ka nisur vetëm mëngjesin e sotëm numërimi i votave. Po numërohen 3 kutitë e para. Vazhdon numërimi Prrenjas, Librazhd, Cerrik dhe Belsh. Ndërsa Peqin nuk ka nisur ende. Ora 08: 45 Rama zgjohet me buzëqeshje: Kryevepër ende e pambaruar Ora 08: 35 PS merr fitoren e parë, Puka mbyll proçesin e numërimit. Numri i votave Ora  08:26  PS i rrëmben 1 deputet PD në Shkodër, Doshi merr mandatin e Frrokut Ora 08: 00 Dy qarqet e vendit ku PD dhe PS ndajnë numër të barabartë deputetësh Ora 03:27-Në Urën Vajgurore vijon procesi i numërimit, 4 kuti rezultati është ky: LSI 186 vota
PS 587 vota
PD 306 vota 03:25 -Të dhënat rang kombëtar, PS mbi 50% votave Nga dhënat e KQZ rang vendi, Partia Socialiste ka marrë 45.621 vota ose 50.24%, e ndjekur nga Partia Demokratike me 24 mijë e 281 vota, ose 26.74%. Partia e tretë renditet Lëvizja Socialiste për Integrim me 15 mijë e 353 vota ose 16.91%. PDIU renditet partia e katërt me  3 577 vota ose 3.94%, e ndjekur nga Libra me 1.10%. dhënat janë publikuar nga KQZ orën 03:15. Ora 3:21 Rezultatet rang kombëtar, PS me 28 mandate. PD 17, LSI 9, PDIU 1 Sipas projeksioneve deri tanishme, PS kryeson me 28 mandate deputetesh, e ndjekur nga PD me 17 deputete, LSI 9 dhe PDIU 1 deputet. 02:55- Rezultatet rang kombëtar, kryesor PS me mbi 50%. PD ndiqet nga LSI Sipas dhënave Komisionit Qendror Zgjedhjeve, ranga kombëtar, Partia Socialiste ka marrë deri tani 50.01% votave, e ndjekur nga Partia Demokratike me 26.99% votave. Lëvizja Socialiste për Integrim renditet e treta rang kombëtar me 16.67 për qind votave. Rezultatet janë orës 02:55. dhënat minutë pas minuti nga raportimi i gazetarëve Ora News gjithë Shqipërinë Ora 02:47 Procesi i numërimit Elbasan u shty për orën 7:00 Ora 02:40 Kzaz 13 Lezhe QV 0690- Blinisht
PD 152  vota
PS 174 vota
LSI 10 vota Ora 02: 35 Përfundon numërimi i kutisë parë Poliçan
PS 107 vota
LSI 19 vota
PD 7 vota  Ora 02:28 Dibër kur janë numëruar 3 kuti PD 173 vota
PS 153 vota
LSI 29 vota 
PDIU 213 vota  Ora 02:05 Shkolla e Kuqe, Tiranë KZAZ 38 Ka përfunduar kutia e parë: PS 158 vota|
LSI 24 vota,
PD 97 vota
LIBRA 15 vota Ora 02:00 Ne Kavaje procesi i numërimit pritet fillojë orën 3 01:47 –Rezultatet e numërimit votave Kolonjë, ku janë numëruar 7 qendrat e para:
PS 1002
PD 142
LSI 658                        Devoll.5 qendrat e para:
PS 648
PD 787
LSI 111
PDIU 26
Libra 10 01:45 – Procesi i numërimit votave ka nisur edhe KZAZ-të 83 dhe 84 Qarkun e Vlorës. djajaja Ora News: “Zgjedhjet me 1664 QV të numëruara: PS 75 mandate, PD 40, LSI 20, PDIU 3, PSD 1” plus 9 more 01:38 – KZAZ-në numër 65 Poliçan kanë votuar  6.942 votues nga 13 mijë e 600 votues. Janë hapur tre kutitë e para. 01:35- Dibër, hapen 8 kutitë e para Procesi i numërimit votave ka nisur edhe Qarkun e Dibrës. Gazetarja e Ora News raporton se Peshkopi janë për t’u numëruar 118 kuti, 8 prej cilave janë hapur tanimë për t’u numëruar. Pjesëmarrja votime është 56.7 për qind. Numërimi ka nisur edhe Klos dhe Burrel. 01:35 – Himarë kryeson PS Nga 39 kuti votimi Himarë, gazetarja e Ora News reformon se janë numëruar 4 prej tyre, ku avantazh është Partia Socialiste. Nga numërimi i derimëtanishëm, PS ka marrë 393 vota, PD 68 vota dhe LSI, 98 vota. 8 vota kanë rezultuar pavlefshme. 01:20- Procesi i numërimit votave nuk ka nisur ende Kavajë, përkatësisht KZAZ-ja 42. 01.18 –Procesi i numërimit Vlorë nuk ka nisur ende për shkak se numëruesit po trajnohen. 01.10 – Procesi i numërimit votave ka nisur edhe Ura Vajgurore. Procesi i numërimit ka nisur edhe bashkinë Dibër. 01:02 -Në Tepelenë ka përfunduar procesi i numërimit dy kuti. Nga numërimi rezultati del si poshtë: -PS 57 vota, PD 28 vota dhe LSI 5 vota Lopas                          -PS 90 vota, PD 8 vota dhe LSI vota 8 fshatin Sinanaj. Ka nisur procesi i numërimit edhe KZAZ-në 72 qytetin e Korçës. 00:41-  Përrenjas dhe Belsh pritet nisë për pak minuta procesi i votimit, ndërsa Librazhd, Cërrik dhje Gramsh ka nisur tashmë. Elbasani dhe Peqini do nisin numërimit sot orë 7 dhe 8 mëngjesit.  qarkun  e Korçës përfundoi dorëzimi i gjitha materialeve zgjedhore pa probleme. 00:30 -3 kutite e para ne Pustec. Deri tani PS 446, LSI 435, PD 257. 00:20- Pas qytetit Durrësit, edhe KZAZ-ja 48 i përket qytetit Elbasanit ka vendosur procesi i numërimit votave nisë nesër mëngjes. 00:10- KZAZ-ja 58 Fier, ka marrë dorëzim 105 kuti votimi qytetit Fierit dhe Mbrostarit. Pas një pushimi shkurtër, pritet nisë procesi i numërimit. djajaja Ora News: “Zgjedhjet me 1664 QV të numëruara: PS 75 mandate, PD 40, LSI 20, PDIU 3, PSD 1” plus 9 more  00: 07 Gazetarët e Ora News shpërdarë gjithë Shqipërinë raportojnë këto dhëna: Tepelenë ka përfunduar numërimi i kutisë parë: PS 77 vota, PD 12, LSI 12 Kryetari i KZAZ- me numër 64 Berat Gent Zëre konfirmoi se proçesi i numërimit do nis rreth orës 1:00 me tetë grupe numërimi. djajaja Ora News: “Zgjedhjet me 1664 QV të numëruara: PS 75 mandate, PD 40, LSI 20, PDIU 3, PSD 1” plus 9 more djajaja Ora News: “Zgjedhjet me 1664 QV të numëruara: PS 75 mandate, PD 40, LSI 20, PDIU 3, PSD 1” plus 9 more 23:50 -Rreth orës 23:50 minuta, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve bëri ditur pjesëmarrjen rang vendi për 45.55 për qind kutive votimit ose 2496 qendra. Sipas KQZ-së, pjesëmarrja për këto qendra është 45.17%. djajaja Ora News: “Zgjedhjet me 1664 QV të numëruara: PS 75 mandate, PD 40, LSI 20, PDIU 3, PSD 1” plus 9 more 23:40 -Pustec, kryesor LSI-ja Ka nisur procesi i numërimit votave bashkinë minoritare Pustecit, ku sipas dhënave paraprake kryesore Lëvizja Socialiste për Integrim. Pusteci është KZAZ-ja 3751. 23:38 – qytetin e Durrësit, komisionerët e Partisë Demokratike dhe Partisë Socialiste kanë bërë marrëveshje procesi i numërimit votave nisë nesër mëngjes. Procesi do nisë orën 7 mëngjesit ku do numërohen 460. 23:34 –Procesi i numërimit votave ka nisur edhe Tepelenë. 23:30 –Procesi i numërimit votave nuk ka nisur ende Gramsh, Cërrik, Përrenjas Qarkun e Elbasanit. 23:25  – KZAZ 35 Tiranë me 95 qendra votimi i përket zonës “Vasil Shantos” ka përfunduar dorëzimi i kutive. 23:20  -Nis numërimi i votave Has.  23:17  Gazetarët e Ora News shpërdarë gjithë Shqipërinë raportojnë këto dhëna: Himarë ende nuk ka nisur numërimi. Elbasan KZAZ 47 ende nuk ka grumbullur kutitë Elbasan KZAZ 48, 49, 50 ka grumbulluar kutitë, priten numëruesit për filluar procesin e numërimit 23:00 Gazetarët e Ora News shpërdarë gjithë Shqipërinë raportojnë këto dhëna: Në qarkun e Kukës përfundoi pa probleme dorëzimi i materiale zgjedhore. Në Shkodër përfundon dorëzimi i materialeve të 45 qendrave në  KZAZ 5 Në Shkodër përfundon dorëzimi i materialeve të 47 qendrave në  KZAZ 3 Në Pustec janë hapur tre kutitë e para Në KZAZ Kavaja, numërimi pritet të fillojë pas orë 24:00 Në Gramsh, Librazhd dhe Përrenjas nuk ka nisur ende procesi i numërimit Në gjithë qarkun e Gjirokastrës nuk ka nisur ende procesi i numërimit. Në Pukë nuk ka nisur ende procesi i numërimit. Në Fier mendohet që të nisë procesi i numërimit në orën 00:00. Në Lezhë nuk ka nisur ende procesi i numërimit. Në Elbasan nuk ka nisur ende procesi i numërimit. Në qarkun Durrës ka përfunduar dorëzimi i materialeve. /Oranews.tv/ Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter
Rama zgjohet me buzëqeshje: Kryevepër ende e pambaruar Posted: 25 Jun 2017 11:35 PM PDT

Kryeministri Edi Rama duket optimist. Ja urimi ai ka bërë për miqtë e tij rrjetin social facebook “MIRËMËNGJES dhe ju uroj një ditë bukur me këtë kryevepër ende pambaruar njerëzve zakonshëm këtij vendi”   
    Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter
PS merr fitoren e parë, Puka mbyll proçesin e numërimit. Numri i votave Posted: 25 Jun 2017 11:29 PM PDT

Ka përfunduar proçesi i numërimit bashkinë e Pukës. Partia Socialiste ka shënuar fitore bindëse 25 kutitë e votimit. Ajo çfarë vihet re është fakti se ka pasur një numër konsiderueshëm fletësh votimi janë shpallur pavlefshme, rreth 230. Gazetarja jonë Denisa Çerma raportoi rezultatet përfundimtare, sipas cilave: PS ka marrë 4287 vota, PD 1333 vota, LSI 597 vota, PSD 309 vota, LIBRA 12, PDIU 70 vota. Klikoni ketu per tu informuarExit Poll-i kombëtar: PS merr 45-49 % te votave, PD e dyta, LSI e treta Klikoni ketu per tu informuarMinute pas minute te gjitha zhvillimet ne diten e zgjedhjeve 25 qershor 2017 /Oranews.tv/   Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter
PS i rrëmben 1 deputet PD në Shkodër, Doshi merr mandatin e Frrokut Posted: 25 Jun 2017 11:02 PM PDT

Qarku i Shkodrës mbetet supriza e këtyre zgjedhjeve, paktën nga votat e numëruara deri tani. Partia Demokratike ka shënuar një rezultat zhgënjyes bastionin e saj, duke humbur një deputet këtë qark nga 2013. LSI ka një qëndrueshmëri krahasuar me 2013, ndërsa rritje ka shënuar PS. Një tjetër detaj interesant është fakti se Tom Doshi 2013 ishte fitues siglën e PS konfirmohet si deputet nën siglën e PSD. këtë mënyrë kjo parti merr një deputet 2013 e kishte marrë PKD e Mark Frrokut. Sipas rezultateteve Shkodër nga 11 deputetë ka qarku, PS merr 5 deputetë, 4 PD, 1 LSI dhe 1 PSD. djajaja Ora News: “Zgjedhjet me 1664 QV të numëruara: PS 75 mandate, PD 40, LSI 20, PDIU 3, PSD 1” plus 9 more /Oranews.tv/ Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter
Trashëgimtarja e Swarovski shijon muajin e mjaltit me bashkëshortin Posted: 25 Jun 2017 10:44 PM PDT

Trashëgimtarja e Swarovski ka pak ditë u martua me dashurin e saj Werner Mürz Itali. Ndërsa tani Victoria po shijon muajin e mjaltit Sardenjë. 23-vjeçarja është fotografuar duke shkëmbyer puthje romatike me Werner. E veshur me bikini këngëtarja austriake shfaqte format e saj trupore mahnitëse. djajaja Ora News: “Zgjedhjet me 1664 QV të numëruara: PS 75 mandate, PD 40, LSI 20, PDIU 3, PSD 1” plus 9 more djajaja Ora News: “Zgjedhjet me 1664 QV të numëruara: PS 75 mandate, PD 40, LSI 20, PDIU 3, PSD 1” plus 9 more djajaja Ora News: “Zgjedhjet me 1664 QV të numëruara: PS 75 mandate, PD 40, LSI 20, PDIU 3, PSD 1” plus 9 more djajaja Ora News: “Zgjedhjet me 1664 QV të numëruara: PS 75 mandate, PD 40, LSI 20, PDIU 3, PSD 1” plus 9 more  djajaja Ora News: “Zgjedhjet me 1664 QV të numëruara: PS 75 mandate, PD 40, LSI 20, PDIU 3, PSD 1” plus 9 more djajaja Ora News: “Zgjedhjet me 1664 QV të numëruara: PS 75 mandate, PD 40, LSI 20, PDIU 3, PSD 1” plus 9 more /Oranews.tv/ Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter
Dy qarqet e vendit ku PD dhe PS ndajnë numër të barabartë deputetësh Posted: 25 Jun 2017 10:44 PM PDT

Teksa vijon numërimi i votave për zgjedhjet parlamentare, pothuajse gjitha qarqet Partia Socialiste kryeson me diferencë ndjeshme ndaj partive tjera. Ajo vihet re deri tani nga rezultatet e KQZ, është fakti se dy qarqe vendit Dibër dhe Lezhë PS dhe PD janë kokë kokë me numër mandatesh. Lezha e cila ka 7 mandate deputetësh, PS dhe PD kanë nga tre deputetë, një merr LSI. Ndërkaq Dibra me 6 mandate deputetësh, PS dhe PD marrin nga dy deputetë, 1 LSI dhe 1 PDIU. djajaja Ora News: “Zgjedhjet me 1664 QV të numëruara: PS 75 mandate, PD 40, LSI 20, PDIU 3, PSD 1” plus 9 more djajaja Ora News: “Zgjedhjet me 1664 QV të numëruara: PS 75 mandate, PD 40, LSI 20, PDIU 3, PSD 1” plus 9 more Klikoni ketu per tu informuarExit Poll-i kombëtar: PS merr 45-49 % te votave, PD e dyta, LSI e treta Klikoni ketu per tu informuarMinute pas minute te gjitha zhvillimet ne diten e zgjedhjeve 25 qershor 2017   /Oranews.tv/ Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter
Ylli i Hollywood Russell Crowe në krahët e aktores 22-vjeçare Posted: 25 Jun 2017 10:23 PM PDT

Russell Crowe mendohet se është hedhur në krahët e 22 vjeçares Sophia Forrest. Revista “Woman’s Day” raporton se dy aktorët kanë pothuajse tre muaj që janë bashkë dhe lidhje e tyre është serioze. Një burim tregon se 53-vjeçari  është i çmendur pas të dashurës së tij. Gjithashtu mendohet se ylli i Hollywood e ka takuar Sophian me dy djemtë e tij Charlie dhe Tennyson. /Oranews.tv/ Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter
70-vjeçari largohet nga azili për të konsumuar lëndë narkotike Posted: 25 Jun 2017 08:43 PM PDT

Një burrë i sëmurë ka kërkuar dalë jashtë azilit ku kishte një staf i cili kujdesej për pasi dëshironte konsumonte lëndë narkotike ditët e fundit jetës. Patrick Dave u diagnostikua me kancer dhjetorin e 2016 dhe i kanë mbetur ditët e fundit jetës, cilat kërkon ti shfrytëzojë maksimum. Miku i tij i mirë e ka marrë shtëpinë e tij, 70-vjecari mund konsumonte lëndë narkotike. Edhe pse stafi tha se kjo gjë ishte e ndaluar, ai preferoi largohej. Ne e pranojmë kanabisi është i paligjshëm, por kjo është dëshira e një njeri tashmë rezulton i vdekur. Si një qenie njerëzore, ai ka drejtën bëjë atë dëshiron shumë ditët e fundit jetës,” – tha një punonjës i shtëpisë së kujdesit. Dave vuan gjithashtu nga skizofrenia dhe ka më shumë se 15 vite që konsumon lëndën narkotike kanabis duke e përdorur si ilac kundër dhimbjeve. /oranews.tv/ Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter
OKB jep alarmin për epideminë e kolerës në Jemen Posted: 25 Jun 2017 08:32 PM PDT

Arabia Saudite ka dhuruar 66.7 milionë dollarë për të mbështetur përpjekjet e UNICEF-it dhe Organizatës Botërore të Shëndetësisë për të luftuar kolerën në Jemen. Stephen O’Brien, Nënsekretari i Përgjithshëm i OKB-së për Çështje Humanitare tha dje se mendohet se numri i të infektuarve me kolerë në Jemen ka kaluar 200 mijë vetët këtë javë. Shefat e UNICEF-it dhe të OBSH thanë përmes një deklarate dje se po përballen me epideminë më të rëndë të kolerës aktualisht në botë, duke regjistruar mesatarisht 5000 raste të reja infektimesh në ditë. Shefi i UNICEF-it, Anthony Lake tha se keqësimi i gjendjes humanitare në Jemen gjatë dy vjetëve të fundit me “6.8 milionë vetë në prag të zisë së bukës dhe 1300 të vdekur nga kolera, ishte një situate e parandalueshme”. Epidemia e kolerës filloi në një kohë kur vendi ka përjetuar dy vjet konflikt të rëndë, në luftën e koalicionit të udhëhequr nga sauditët kundër grupit Huthi, që ka vrarë të paktën 5000 civilë. /Voa/   Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter
Ja si e vlerëson Leonard Olli situatën e numërimit në njësinë 9 Posted: 25 Jun 2017 08:20 PM PDT

Përfaqësuesi i PD, Leonard Olli i cili ndodhet KZAZ njësinë 9 thotë se deri tani situata është e qetë. një intervistë për Ora Neës, Olli tha se këtë KZAZ pritet ketë një ndërprerje për rifilluar paraditën e hënës. Olli: njësinë 9 situata është e qetë dhe nuk kemi pasur shqetësim. Vonesa fillimin e numërimit vjen për pasojë edhe shtyrjes KQZ afatit ligjor votimit, kjo ka shtyre edhe  procedurën e numërimit.  Situata është e qetë, edhe nga pikëpamja e KZAZ, por edhe nga pikëpamja e vëzhguesve. Kjo zonë njihet për qetësinë e vet për proceset zgjedhore. Kemi njoftim nga KZAZ me mbaruar 10 kutitë e parë do kemi një pushim për vijuar orën 10-11 paradite. Klikoni ketu per tu informuarExit Poll-i kombëtar: PS merr 45-49 % te votave, PD e dyta, LSI e treta Klikoni ketu per tu informuarMinute pas minute te gjitha zhvillimet ne diten e zgjedhjeve 25 qershor 2017 /Oranews.tv/ Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter
Reklama