Home » Koha.net: “Nga e mërkura një javë krijohet rrethana ligjore për shpalljen e aktakuzave nga Specialja” plus 29 more

Koha.net: “Nga e mërkura një javë krijohet rrethana ligjore për shpalljen e aktakuzave nga Specialja” plus 29 more

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

Koha.net: “Nga e mërkura një javë krijohet rrethana ligjore për shpalljen e aktakuzave nga Specialja” plus 29 more

Nga e mërkura një javë krijohet rrethana ligjore për shpalljen e aktakuzave nga Specialja Posted: 25 Jun 2017 02:49 PM PDT

Të mërkurën do të jepet verdikti për kushtetutshmërinë e Rregullores së Procedurës dhe Provave të Gjykatës Speciale. Një javë më vonë, dokumenti do të hyjë në fuqi, me të krijohet rrethana që aktakuzat të mundë të konfirmohen prej gjykatësve. Juristët kanë paralajmëruar se arrestimet e para mund të jenë të menjëhershme. E ekspertët e sigurisë kanë shtruar drojën për tronditjen e sistemit politik e institucional në Kosovë. Pavarësisht kësaj,……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Serial: O sa mirë epis. 114 ® Posted: 25 Jun 2017 07:55 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Film artistik Posted: 25 Jun 2017 06:15 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
1 KAFE ME LABIN ® Posted: 25 Jun 2017 03:45 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Serial: The Following epis. 29 (14+) Posted: 25 Jun 2017 02:55 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Beshiri thotë se Kosova arriti pritshmëritë në hendboll Posted: 25 Jun 2017 02:02 PM PDT

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll e fitoi medaljen e bronztë në kampionatin për shtetet në zhvillim, që është mbajtur në Bullgari, dhe ky është suksesi i dytë në këtë garë për përfaqësuesen tonë. Hendbollistët kosovarë, në ndeshjen për vendin e tretë, e mposhtën Qipron me rezultat bindës 32:25. Një ndër hendbollistët më të dalluar në këtë kampionat ishte Oltion Beshiri, që thotë se në këtë botëror, janë arritur……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Bajrami në botë – shumë myslimanë e festuan në kushte lufte Posted: 25 Jun 2017 01:52 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Kosova U16 vazhdon përgatitjet për Evropian, i bashkohet edhe Altin Gashi Posted: 25 Jun 2017 01:58 PM PDT

Përfaqësuesja e Kosovës U16 në basketboll, në konkurrencën e meshkujve, është duke vazhduar përgatitjet për Kampionatin Evropian në këtë grupmoshë. Kosovës i është bashkuar edhe basketbollisti Altin Gashi, i cili aktivizohet te skuadra turke Trabzonspor. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Shkon në 150 numri i viktimave nga shpërthimi i cisternës me naftë Posted: 25 Jun 2017 01:56 PM PDT

Të paktën 150 persona kanë vdekur si pasojë e shpërthimit të një cisterne me naftë në Pakistan. Kamioni cisternë ka dalë nga rruga duke u përmbysur si pasojë e shpejtësisë nga ana e shoferit, më pas është përfshirë nga flakët. Zjarri është shkaktuar nga një kalimtar i cili ka ndezur një cigare, shkruan BBC, transmeton Koha.net. Cisterna po transportonte rreth 25 mijë litra naftë dhe po shkonte nga Karaçi drejt qytetit Lahore. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Kidman dhe Urban festojnë përvjetorin e 11-të martesor Posted: 25 Jun 2017 01:43 PM PDT

Aktorja Nicole Kidman, sot festoi përvjetorin e saj të 11-të martesor me Keith Urban. Urban është këngëtar australian-amerikan, transmeton Koha.net. Ai ka postuar në rrjetin social “Instagram” një fotografi me Kidman ku shihen të përqafuar. “Gëzuar Përvjetorin e dashur, njëmbëdhjetë vjet dhe ndjej sikur je e dashura ime”, ka shkruar Urban. Dyshja janë martuar në Australi në vitin 2006 dhe kanë dy vajza. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Donnarumma konfirmon se do të rinisë bisedimet me Milanin Posted: 25 Jun 2017 01:41 PM PDT

Portieri i Milanit, Gianluigi Donnarumma, ka deklaruar se do të rinisë bisedimet me Milanin lidhur me kontratë të re. “Dua të ripërsëris se kam dashuri të madhe për Milanin dhe fansat e vet. Tani gjithçka në mendjen time është te kombëtarja, me të cilën shpresoj t’i sjell një dhuratë gjithë përkrahësve”, ka shkruar ai në Instagram. “Premtimi im është që, sapo të përfundojë Europiani, do të takohem me klubin, familjen dhe agjentin për të diskutuar……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Gazetarët akuzojnë Presidencën për mostransparencë Posted: 25 Jun 2017 01:30 PM PDT

Katër palë pyetje të gazetarëve të KTV-së drejtuar Zyrës së Presidentit Hashim Thaçi, nuk morën përgjigje. Një kërkesë të ngjashme që nga 12 prilli e kishte bërë edhe gazetari i “Kohës Ditore” Fitim Gashi. Por njëjtë sikur kolegët e tij, mbeti pa përgjigje. Mostransparenca e Presidencës paraqet vështirësi në kryerjen e punës së gazetarëve. Për këtë, Asociacioni i Gazetarëve kërkon nga Zyra e Presidentit që të rrisë bashkëpunimin……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
LSI përgënjeshtron Exit Poll-et, thotë se veç në Tiranë ka 100 mijë vota Posted: 25 Jun 2017 01:27 PM PDT

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama, në një dalje për mediat deklaroi se LSI-ja ka mbi 100 mijë vota vetëm në qytetin e Tiranës. “Nga komunikimi me të gjitha grupet tona të vëzhgimit, vetëm në qytetin e Tiranës, numri i votuesve pro LSI-së kalon mbi 100 mijë. Në Qarkun e Tiranës, rezultati i LSI-së është 5 herë më i lartë sesa zgjedhjet e vitit 2013”, tha Luan Rama. “Përgënjeshtroj çdo përpjekje për të manipuluar opinionin me sondazhe……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Arrestohet anëtari i Komisionit në Korçë pasi votoi dy herë Posted: 25 Jun 2017 01:07 PM PDT

Nga specialistët e Seksionit për Krimin Ekonomik-Financiar është arrestuar në flagrancë shtetasi A. R., 24 vjeç, banues në Korçë. Arrestimi i tij u bë pasi, ky shtetas duke qenë me detyrë anëtar Komisioni në qendrën e votimit nr 3736, në fshatin Barç-Korçë ka votuar dy herë, duke u evidentuar në regjistrin e veçantë të zgjedhësve. Por gjithashtu ka votuar edhe duke u regjistruar në regjistrin e zgjedhësve, në qendrën e votimit me nr 3736/1 të fshatit……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Blushi: Jo Exit Poll, por Exit Rama Posted: 25 Jun 2017 12:54 PM PDT

Kryetari i LIBRA-s Ben Blushi, ka reaguar pas publikimit të disa sondazheve në opinion në lidhje me rezultatin e zgjedhjeve parlamentare të mbajtura sot në Shqipëri, i cili rendit Partinë Socialiste si fituese e zgjedhjeve. Blushi përmes Facebook-ut u ka bërë thirrje qytetarëve të mos u besojnë këtyre sondazheve, duke thënë se nuk është ‘Exit poll, por Exit Rama’. Postimi i Blushit: JO EXIT POLL POR EXIT RAMA Mos besoni asgjë që nuk ka dalë nga kutitë. Mungojnë 200 mijë vota për Qeverinë…….This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Meta reagon ndaj Ramës: Timoni perëndoi bashkë me Rilindjen Posted: 25 Jun 2017 12:40 PM PDT

Presidenti i zgjedhur i Shqipërisë, Ilir Meta, ka reaguar pas zgjedhjeve të sotme dhe mesazhit të Edi Ramës që i ishte drejtuar kandidatëve për deputetë me “Fituam! Timonin do ta kemi”. Tani Meta ka thënë se timoni perëndoi bashkë me Rilindjen e Ramës. “Timoni perëndoi bashkë me bandat e Rilindjes. Shqipëria foli. Të gjithë në këmbë për të mbrojtur verdiktin e shqiptarëve”, tha Meta, transmeton tch. Ndërsa reagimi i nënkryetarit të LSI-së, Luan Rama, ishte:……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Sporti Total – vazhdimi Posted: 25 Jun 2017 02:00 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Dhoma e lajmeve Posted: 25 Jun 2017 01:55 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Sporti Total Posted: 25 Jun 2017 12:55 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Shkencëtari suedez po punon për të mundësuar ruajtjen e energjisë diellore Posted: 25 Jun 2017 12:27 PM PDT

Të prodhosh energji diellore është e thjeshtë, sfida është ta ruash atë. Një grup kërkimor nga Suedia po kryen kërkimet për një mënyrë të re që do t’i jepte zgjidhje këtij problemi. Energjia diellore ka një problem të madh: po nuk e përdore menjëherë, e humbet atë. Çka do të thotë se është e vështirë ta ruash këtë energji për, fjala bie, një ditë me shi. Por Kasper Moth Poulsen ka një ëndërr. “Ëndrra ime është që……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Basha optimist për fitore Posted: 25 Jun 2017 12:19 PM PDT

Lideri i Partisë Demokratike në Shqipëri, Lulzim Basha, thotë se është optimist për fitore në zgjedhjet e mbajtura sot. Edhe pse Exit Poll-et e nxjerrin atë si parti të dytë me 30-34 për qind të votave, Basha në një prononcim të fundit thotë se pret që të dalë fitues me partinë e tij. “Sipas raportimeve të partisë sonë, jam shumë optimist për rezultatin dhe fitoren”, ka thënë ai. Partia Socialiste e Edi Ramës, sipas Exit Poll-eve ka dalë fituese me 45-49 për qind……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
“O Sa Mirë” – Episodi i ri Posted: 25 Jun 2017 12:04 PM PDT

Është publikuar në YouTube episodi më i ri i serialit “O Sa Mirë”. Se çfarë ndodhi në episodin 114 mund të mësoni përmes videos së mëposhtme. “O Sa Mirë” transmetohet çdo të diel prej orës 20:00 ekskluzivisht në KTV. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Rama porosi kandidatëve të PS-së për deputetë: Fituam, ta ruajmë votën Posted: 25 Jun 2017 12:05 PM PDT

Kryeministri Edi Rama u ka dërguar një mesazh të gjithë deputetëve socialistë, ku u ka kërkuar “mobilizim total për çdo votë në numërim”. “Sipas të gjitha të dhënave, timonin do ta kemi. Ju lutem, mobilizim total për çdo votë në numërim. Qetësi e durim ndaj çdo provokimi”, ka shkruar Rama. “Na duhet proces i pastër dhe i pakontestueshëm”, shton më tej mesazhi i Ramës./TCh …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Dallimet mes kremrave BB, CC, DD, EE dhe PP Posted: 25 Jun 2017 11:32 AM PDT

Vitet e fundit, kremrat BB janë bërë shumë të popullarizuara. Ato janë të dizajnuara për të revitalizuar lëkurën që është dëmtuar nga procedurat kozmetike. Kremra të tjera të ngjashme janë shfaqur kohët e fundit, si: kremrat CC, DD, PP dhe EE, të cilat dallojnë nga njëra tjetra dhe secila përshtatet varësisht nga lëkura dhe mbulueshmëria. Më poshtë do të tregojmë domethënien e secilës kremë, si dhe efektet e përshtatjen e tyre në lëkurë. BB……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Vëzhguesit Vendorë numërojnë parregullsitë e zgjedhjeve në Shqipëri Posted: 25 Jun 2017 11:54 AM PDT

Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë ka paraqitur para mediave disa të dhëna paraprake të gjysmës së parë të ditës të votimit të përpunuara deri në orën 19:00. Vëzhguesit vendorë kanë vërejtur parregullsi në disa Qendra të Votimit gjatë procesit zgjedhor në Shqipëri, duke votuar pa dokumente, fotografime të votave, shitblerje të votave dhe kaos në disa Qendra të Votimit. Përfaqësuesja Koalicionit të Vëzhguesve Vendorë, Rajmonda Prifti tha se vëzhguesit e tyre mendojnë……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Automan Posted: 25 Jun 2017 11:53 AM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Mosuli feston Bajramin e parë pa praninë e ISIS-it Posted: 25 Jun 2017 11:47 AM PDT

Myslimanët në Mosul festuan Bajramin e parë pa praninë e ISIS-it, pasi militantët janë dëbuar nga aty. Qindra fëmijë janë mbledhur në sheshe duke luajtur të lirë, por se frika vazhdon të jetë aty, shkruan Reuters, transmeton Koha.net. Megjithatë xhamia e Madhe al-Nuri, e cila ishte e vjetër 850 vjet, u shkatërrua ditë më parë, ku një kamikaz hodhi vetën në ajër. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Exit Poll-i nxjerr fituese PS-në Posted: 25 Jun 2017 11:40 AM PDT

Exit Poll-i i Ora News dhe IPR Marketing ka nxjerrë fituese Partinë Socialiste në zgjedhjet e 25 qershorit në Shqipëri. Sipas këtij sondazhi, partia e Edi Ramës do të marë mes 45 dhe 49 për qind të votave. Pas kësaj vjen Partia Demokratike me 30-34 për qind, ndërsa e treta mbetet Lëvizja Socialiste për Integrim 11-15 për qind. LIBRA pritet të fitojë mes 1-3 për qind, ndërsa PDIU 3-5 për qind. Sipas Exit Poll-it, në qarkun e Tiranës Partia Socialiste siguron nga 17-19 mandate, Partia Demokratike 11-13 mandate dhe……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Fustane elegante për këtë verë Posted: 25 Jun 2017 11:25 AM PDT

Sezoni i verës është i mbushur edhe me dasma, e për këtë revista Elle ka përgatitur një listë të fustaneve nga të cilët mund të inspiroheni. “Fustane për dasmë tek shoqja” e kanë titulluar artikullin e tyre duke listuar disa fustane të bukura dhe elegante, transmeton Koha.net. Fustanet janë të markave të ndryshme si Dolce & Gabanna, Amur, Caroline, Alice McCall etj. {gallery} …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Në Shqipëri mbyllen kutitë e votimit Posted: 25 Jun 2017 11:18 AM PDT

Në Shqipëri është mbyllur zyrtarisht procesi i votimit. Afati për të votuar ishte shtyrë për një orë me një vendim të KQZ-së, i cili nuk ishte respektuar nga shumë komisienarë. Nga Tirana raportohet se pjesëmarrja në votime ka qenë 35.77 përqind. Për qindja më e lartë është regjistruar në qarkun e Kukësit, ndërsa më së paku votues ka pasur në Shkodër, ku të drejtën e votës e kanë shfrytëzuar vetëm 32,56 për qind e qytetarëve me të……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Reklama