Home » “Votoi dy herë, arrestohet komisioneri i LSI” plus 9 more Lajmi i Fundit

“Votoi dy herë, arrestohet komisioneri i LSI” plus 9 more Lajmi i Fundit

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

“Votoi dy herë, arrestohet komisioneri i LSI” plus 9 more Lajmi i Fundit

Votoi dy herë, arrestohet komisioneri i LSI Posted: 25 Jun 2017 07:49 AM PDT

Një komisioner i Lëvizjes Socialiste për Integrim u arrestua nga policia e qytetit Korçës. Sipas burimeve paraprake mësohet se komisioneri Andimiano Ravolli është arrestuar, pasi ka votuar dy herë qendrën e votimit 3736b fshatin Barç. Ravolli ka votuar një herë qendrën e votimit ku ishte komisioner dhe një herë tjetër […]
Plas “lufta e nuseve”, të gjitha turren në qendrat e votimit me fustan të bardhë Posted: 25 Jun 2017 07:42 AM PDT

Duket nuset po nisin sfidojnë njëra-tjetrën ditën e sotme. Përpara se shkojnë shtëpinë e burrit, ato kanë preferuar bëjnë një shëtitje nga qendrat e votimeve dhe hedhin votën veshura me fustanet e nuseve. Pas votueses me bardha nga qyteti i Fierit, një tjetër nuse nga Tirana ka shkuar […]
Tërmeti i fortë trondit Greqinë Posted: 25 Jun 2017 07:38 AM PDT

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Athinën ne pret e pasdites se sotme. Mediat greke raportojnë se tërmeti tronditi Athinën ka qenë me magnitudë. Sipas Qendrës Sizmiologjike Euro-Mesdhetare, epiqendra e tërmetit ishte 6 kilometra veri Thebes, vend Greqinë qendrore. Deri tani nuk ka raportime për persona lënduar apo dëme […]
Sulmi para xhamisë në Angli, 6 të plagosur në gjendje kritike Posted: 25 Jun 2017 07:34 AM PDT

Gjashtë persona, mes tyre tre fëmijë, kanë mbetur plagosur pasi një makinë ka hyrë mes turmës para një xhamie Newcastle Britanisë Madhe. BBC shkruan se ngjarja ka ndodhur orët e para mëngjesit sotëm, pak çaste pas faljes namazit me rastin e Fiter BajAngliramit. Menjëherë […]
Plagosja me armë në Lezhë: Vjen deklarata rrufe e kryeprokurorit Posted: 25 Jun 2017 07:20 AM PDT

Prokurori i Pergjithshem Adriatik Llalla nga Shkodra ka folur edhe per plagosjen e nje aktivisti te LSI ne Shengjin. “Kemi grumbulluar prova te mjaftueshme per ngjarjen e Lezhes. Sa i perket situates se pergjithshme pavaresisht ngjarjeve te fundit eshte e qete. E rendesishme eshte qe qytetaret te votojne te lire dhe te ushtrojne te drejten […]
Vorë, përleshen me thika vëzhguesit e zgjedhjeve Posted: 25 Jun 2017 07:12 AM PDT

Një incident ka ndodhur shkollën 9-vjeçare Ahmetaq, fshatin Ahmetaq Vorës, pas mesdite. Sipas banorëve dhe votuesve, mes disa personave ende paidentifikuar ka patur përplasje fizike, deri përdorimin e armëve ftohta. Përplasja ka ndodhur jashtë ambienteve qendrës votimit, oborrin e shkollës. Policia shoqëroi disa persona, ndërsa për […]
LSI dega Elbasan: Banda e Rilindjes po vepron nën hundën e Policisë se Haki Drogës Posted: 25 Jun 2017 07:08 AM PDT

LSI dhe PS vazhdojne debatet ne distance ne lidhje me zgjedhjet. Lëvizja Socialiste për Integrim, dega Elbasan, denoncon publikisht sjelljen anti-demokratike disa përfaqësuesve PS Elbasan me krye Taulant Ballen, cilët edhe sot, ditën e votimit, pas shpërndarjes sistematike parave dhe miellit nga aktivitetet fitimprurëse drogës se Rilindjes, vazhdojnë […]
Kapet duke fotografuar votën, arrestohet 50-vjecarja në Tiranë Posted: 25 Jun 2017 06:55 AM PDT

Nje grua 50 vjecare u arrestua ne Tirane me akuzen se eshte kapur duke fotografuar voten. Policia ka thene se datën 25.06.2017, Specialistët e Komisariatit Policisë Nr 1, kanë bërë arrestimin flagrancë shtetases Farbardha M, 50 vjeçe, banues Tiranë. Sipas policise, ajo është konstatur nga Komisonerët e Qendrës Votimit […]
Talibanët sulmojnë digën gjigande Salma në Afganistan Posted: 25 Jun 2017 06:46 AM PDT

Zyrtarët afganë kanë thënë se dhjetë pjestarë forcave sigurimit janë vrarë nga militantët talibanë, gjatë një sulmi digën Salma, Afganistan. Zëdhënësi i guvernatorit Heratit, Farhad Jailani, ka thënë se gjatë sulmit katër policë janë lënduar dhe katër militantë janë vrarë provincën Herat. Kjo digë është duke u ruajtur me […]
Kreu i KQZ: Politikanët, komisionerët e qytetarët të mos cënojnë procesin e zgjedhjeve Posted: 25 Jun 2017 06:35 AM PDT

Kryetari i Komisionit Qendror Zgjedhjeve Klement Zguri ka dalë një deklaratë për shtyp rreth orës 15:00. Zguri dha disa mesazhe për komisionerët, për klasën politike si dhe për qytetarët. “U bëj thirrje komisionerëve dhe thirrja ime është e drejtpërdrejtë për ta dhe u kujtoj ligji elektoral dhe Kodi Zgjedhor parashikon ndëshkime […]
Reklama