Home » “Udhëheqës të institucioneve dhe të partive politike me mesazhe për paqe për Festën e Fiter Bajramit” plus 9 more Ferizaj Press

“Udhëheqës të institucioneve dhe të partive politike me mesazhe për paqe për Festën e Fiter Bajramit” plus 9 more Ferizaj Press

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

“Udhëheqës të institucioneve dhe të partive politike me mesazhe për paqe për Festën e Fiter Bajramit” plus 9 more Ferizaj Press

Udhëheqës të institucioneve dhe të partive politike me mesazhe për paqe për Festën e Fiter Bajramit Posted: 25 Jun 2017 03:46 AM PDT

Ferizaj.26.06.2017. Kreu i Këshillit Bashkësisë Islame Ferizaj ,Efendi Bujar Hasani sot ka pritur përfaqësues institucioneve dhe liderë subjekteve politike Ferizajt me rastin e Festës Fiter Bajramit.
Me këtë rast, përfaqësuesit institucional shfrytëzuan rastin urojnë edhe qytetarët e Ferizajt për Festën e Bajramit.
AAK “Udhëheqës të institucioneve dhe të partive politike me mesazhe për paqe për Festën e Fiter Bajramit” plus 9 more Ferizaj Press AAK “Udhëheqës të institucioneve dhe të partive politike me mesazhe për paqe për Festën e Fiter Bajramit” plus 9 more Ferizaj Press AAK “Udhëheqës të institucioneve dhe të partive politike me mesazhe për paqe për Festën e Fiter Bajramit” plus 9 more Ferizaj Press
Faton Topalli uron besimtarët për festën e Fitër Bajramit Posted: 25 Jun 2017 02:38 AM PDT

Urime Festa e Bajramit
dashur miq besimit islam, shoqe, shokë, familjar e qytetar Kosovës Sot është festa e Bajramit Madh, një festë e rëndësishme për besimtarët e fesë islame. Ju uroj nga zemra një festë bukur, shëndet dhe shumë gëzime jetë, mbi gjitha edhe shumë dashuri dhe respekt për njeriun. Kush thot e don vendin dhe nuk e don njeriun, kush thot, se e don fenë dhe nuk e don njeriun, e don vetëm vetëveten. Urime! Një botë me dashuri për njëri tjetrin, një botë me rrespekt për njëri tjetrin, një botë solidare, është ajo e don secili prej nesh. Gëzuar festa! Me respekt Faton Topalli
Reçica u uron besimtarëve festën e Fitër Bajramit Posted: 25 Jun 2017 02:30 AM PDT

Me rastin e festës Fitër Bajramit, dua t’i urojë përzemërsisht gjithë besimtarët e fesë islame, Zoti ua pastë pranuar agjërimin gjithë agjëruesve! Me respekt Elmi Reçica
23 vjeçari nga Kosova bie nga skelet gjatë punës në Gjermani Posted: 24 Jun 2017 02:24 PM PDT

Kosovari punonte si elektricist një ndërmarrje zonën industriale dhe momentin kritik ndodhej skelën lëvizëse. Për shkaqe ende panjohura, skelja rrëzohet dhe personi bie me kokë disa metra poshtë, pa ndjenja tokë. Ai me këtë rast nuk po bartte helmetën e punës. Me lëndime rënda koke ai është transportuar spital. Shërbimi kriminalistik i Policisë ka iniciuar hetimet lidhje me këtë aksident pune., përcjell w.ch. Me urdhëresën e Prokurorisë Publike Munihut 2, është porositur një ekspertizë e cila do zbulojë rrjedhën e saktë aksidentit.
Hoyt e Vuçiq flasin për modalitetet e dialogut me Prishtinën Posted: 24 Jun 2017 02:24 PM PDT

Temë bisede ka qenë edhe implementim i Marrëveshjeve Brukselit dhe ajo intereson Serbisë nga ato marrëveshje – formim i Asociacionit komunave serbe, transmeton Koha.net. Zyrtari i lartë i Departamentit amerikan shteti Brian Hoyt Yee ka marrë pjesë inaugurimin e kryetarit Serbisë Aleksandar Vuçiq është mbajtur dje Beograd. Ata me këtë rast, transmeton Koha.net, kanë folur edhe për marrëdhëniet ndërmjet dy vendeve, rolin e Serbisë rajon. Vuçiq, siç njofton b92, pas insistimit ë gazetarëve ka thënë se temë e bisedave nuk ka qenë fare ajo Beogradi e quan qendër humanitare ruso – serbe Nish e Washingtoni qendër spiunimi e Rusisë Ballkan.
Vullnetarët e rinj në prag të festës së Fitër Bajramit ndihmuan 15 familje skamnore Posted: 24 Jun 2017 12:08 PM PDT

Edhe këtë vit grupi i rinjëve qytetit Ferizajt kuadër Sektorit Rinisë, mbledhur bashku me moton “ ndihmojmë bashku”, përfunduam shpërndarjen e ndihmave për familjet nevojë me rastin e festës Fitër Bajramit. Këtë radhë nga këta rinj u ndihmuan 15 familje me nevojë cilat ishin shpërndara qytetin e Ferizajt dhe fshatra rreth qytetit. “Falënderojë shumë ekipin punues: Vlera Halili, Alma L Musliu, Artin Jashari, Elna Eshrefi, Edonita Kashtanjeva, Albesian Sejdiu, Mirlinda Ukzmaili, Edita Nazifi dhe Valentina Goca cilat me shumë dashuri dhe vullnet punuan këtë aktivitet, si dhe Shefen e Sektorit Rinisë, Dashurije Ahmeti, për mbështetje pa rezervë secilin aktivitet e organizojmë ne. prag festës duke uruar festën e Fitër Bajramit, me një punë palodhshme gëzuam shumë familje, duke uruar shumë shpejtë këto familje dhe shumë familje skamnore mbikëqyren nga institucionet shtetërore” ka thënë Leona Jahiri. Grupi i rinjve ka falënderuar edhe donatorët cilët ishin pranë këtyre rinjve dhe ndihmuan aktivitetet shesh, mediet lokale dhe ekskluzivisht sponsorët si: Ëmbëlsira ” NOA”, “Plus Market”, “UJË KLLOKOTI”, Piceria ” CIASSO”, Ëmbëltore “ISTAMBULL”, Furra “LIRIA”, “Porosit Ëmbëlsira te Flutra”, “Lina’s Cake World”, si dhe “Arbeni Tours”.
AAK “Udhëheqës të institucioneve dhe të partive politike me mesazhe për paqe për Festën e Fiter Bajramit” plus 9 more Ferizaj Press AAK “Udhëheqës të institucioneve dhe të partive politike me mesazhe për paqe për Festën e Fiter Bajramit” plus 9 more Ferizaj Press AAK “Udhëheqës të institucioneve dhe të partive politike me mesazhe për paqe për Festën e Fiter Bajramit” plus 9 more Ferizaj Press AAK “Udhëheqës të institucioneve dhe të partive politike me mesazhe për paqe për Festën e Fiter Bajramit” plus 9 more Ferizaj Press AAK “Udhëheqës të institucioneve dhe të partive politike me mesazhe për paqe për Festën e Fiter Bajramit” plus 9 more Ferizaj Press
Rexhep Murseli trajner i ri skuadrës KF Ferizaj Posted: 24 Jun 2017 08:56 AM PDT

Sot KF Ferizaj  ka arritur marrveshje me trajnerin ferizajas Rexhep Murseli i cili pritet ta drejtoj skuadren ferizajase  drejt rikthimit Superligë. Poashtu bëhet e ditur se  kryesia e klubit  ka arritur marrëveshje me lojtarët kryesorë klubit ,Muhabi Bushi, Mirsad Idrizi dhe  Leutrim Rexhepi cilëve u është  vazhduar kontratë me klubin.
ditët vijim pritet ketë edhe tranafere reja klub.
Urimi i Agim Aliut për festën e Fitër Bajramit Posted: 24 Jun 2017 08:38 AM PDT

Urimi për Bajram emër timin dhe degës PDK-së Ferizaj, dëshiroj t’i uroj festën e Fitër Bajramit gjithë besimtarëve myslimanë. Le jetë kjo ditë feste dhe gëzimi, ku mënyrën sublime shpërfaqen vlerat humane, si dashuria ndërnjerëzore, respekti i ndërsjellë dhe solidariteti ndërvëllazëror. Me dëshirën kjo festë sjellë paqe, hare, gëzim e begati zemrat dhe shtëpitë tuaja, unë ju uroj edhe një herë nga zemra; Gëzuar! Me respekt
Agim Aliu
Zariqi uron festën e Fitër Bajramit Posted: 24 Jun 2017 08:07 AM PDT

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dega Ferizaj, gjithë besimtarëve besimit islam ju uron festën e Fitër Bajramit, me qëllim kjo festë madhe sjellë paqe, begati, harmoni dhe lumturi familjet tuaja dhe përgjithësisht trojet tona. AAK dega Ferizaj
Kryetar i degës z.Xhavit Zariqi
Rezultatet e provimit të maturës shtetërore në korrik Posted: 24 Jun 2017 08:03 AM PDT

Ndryshe, provimi i maturës shtetërore vlerëson arritjet e njohurive, shkathtësive dhe aftësive nxënësve, cilat i kanë fituar gjatë arsimimit parauniversitar përputhje me kurrikulën e Republikës Kosovës.Po ashtu, si test përcakton edhe nivelin e kompetencave arritura nxënësve, dhe përfundimi me sukses i këtij testi mundëson pas aplikimin për studime universitet.Pragu i kalueshmërisë provimin e maturës shtetërore sipas Ligjit për provimin e maturës shtetërore është 40 për qind.Pjesa e dytë e provimit është mbajtur shtunën 201 qendra testimit, ndërsa për mbarëvajtjen dhe administrimin e tij janë angazhuar 2100 administrues dhe 600 komisionarë. 
Reklama