Home » Pa rrotlla: “Vdesin fëmijët që nana i mbylli në makinë ‘për t’i ndëshkuar’ (Foto)” plus 9 more

Pa rrotlla: “Vdesin fëmijët që nana i mbylli në makinë ‘për t’i ndëshkuar’ (Foto)” plus 9 more

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

Pa rrotlla: “Vdesin fëmijët që nana i mbylli në makinë ‘për t’i ndëshkuar’ (Foto)” plus 9 more

Vdesin fëmijët që nana i mbylli në makinë ‘për t’i ndëshkuar’ (Foto) Posted: 25 Jun 2017 01:45 PM PDT

Një grua SHBA, ka mbyllur dy fëmijët e saj makinën parkauar diell, njëri dy vjeç dhe tjetri 16 vjeç, cilët gjetën vdekjen nga asfiksia. Cynthia Marie Randolph, tha se i kishte mbyllur për ti ndëshkuar se ata nuk kishin pranuar zbrisnin nga automjeti. pas gruaja, Cynthia Marie Randolph, […]
Frikë se Kim Jong-un po përgatitet të nxit një lufte të re SOT Posted: 25 Jun 2017 01:40 PM PDT

Diktatori i Koresë Veriore Kim Jong-un mund shfrytëzojë përvjetorin e Luftës Koreane për ndezur një konflikt ri global, thonë ekspertë sigurisë. Sot, 25 qershor, bëhen 67 vjet kur Veriu pushtoi Jugun, duke nisur një luftë përgjakshme tre vjeçare ishull. Koreja e Jugut shënon përvjetorin ne thirrjen për ndalimin […]
Si ndikon stresi në pamjen fizike Posted: 25 Jun 2017 01:37 PM PDT

Stresi është shkaktari kryesor i shumë problemeve shëndetësore, duke nisur prej depresionit dhe deri te sëmundjet kardio-vaskulare. Stresi i ndodh gjithë njerëzve, por momentin nuk e shmangni dot punën, faturat, apo jetën, e vetmja mënyrë mbetet është menaxhimi i tij. Nëse ju nuk arrini dot kontrolloni stresin, atëherë pasojat […]
Blushi: Ramës i mungojnë 200 mijë vota Posted: 25 Jun 2017 01:33 PM PDT

Kreu i Libra-s Ben Blushi ka reaguar lidhje me dhënat e bëra publike nga Exit pollet. Sipas Blushit, mungojnë 200 mijë vota për qeverinë. “Mos besoni asgjë nuk ka dalë nga kutitë. Mungojnë 200 mijë vota për Qeverinë. Nuk ka Exit Poll por ka Exit Rama”, ka shkruar Blushi Facebook.
Reagimi i çuditshëm i Edi Ramës pas mbylljes së procesit të votimit (Foto) Posted: 25 Jun 2017 01:29 PM PDT

Pas mbylljes procesit votimit për zgjedhjet Parlamentare dhe deklaratës parë ai bëri, kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama ka bërë një tjetër reagim këtë herë Instagram. Rama ka publikuar foton e numrit “dy”, numër cilin e ka patur listën e votimit, por me një simbolikë çuditshme. Për […]
Ja si e ka veshur Tuna djalin për Bajram (Foto) Posted: 25 Jun 2017 01:27 PM PDT

Sot është festë për gjithë besimtarët e fesë Islame, është festa e Fitër Bajramit. E me këtë rast edhe VIP- at tanë kanë uruar gjithë muslimanët mënyra ndryshme, shkruan Artistët Shqiptarë. E një gjë tillë e ka bërë edhe Tuna, kështu duke e shfaqur imazhin e djalit saj Tian. […]
Evakuohen 1.500 persona në Spanjë pas një zjarri në një park natyror (Foto) Posted: 25 Jun 2017 12:22 PM PDT

Një zjarr ka përfshirë sot parkun natyror Donanas jug Spanjës duke çuar evakuimin e shumë se 1 500 personave, njoftuan autoritetet. “Zjarri, u njoftua dje mbrëmje komunën e Moguerit (jugperëndim) arriti limitet parkun natyror Donanas, klasifikuar si trashëgimi botërore nga UNESCO”, deklaroi sot për televizionin […]
Rrushi ndihmon në parandalimin e disa sëmundjeve Posted: 25 Jun 2017 12:07 PM PDT

Rrushi i freskët ose i shtrydhur si lëng ndihmon parandalimin e sëmundjeve zemrës dhe kancerit. Antioksiduesit e tij ngadalësojnë plakjen jo vetëm organizmit, por edhe shumë aspekteve tjera organizmit. anën tjetër, kalciumi dhe hekuri, cilën futen përbërjen e këtij fryti, ndihmojnë prodhimin e hemoglobinës, e cila […]
Mbyllet votimi në Shqipëri, pjesëmarrje e ulët në zgjedhje Posted: 25 Jun 2017 12:04 PM PDT

Orari zyrtar, përfshirë këtu edhe 60 minutat shtesë vendosura nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve për mbajtur hapur qendrat e votimit përfundoi. Procesi i votimit ka vijuar përtej orës 20:00 vetëm ato qendra votimi ku ka patur njerëz radhë, ndërkohë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njoftoi dhënat paraprake lidhje me […]
Ja si festoi Mosuli Bajramin e parë pa praninë e ISIS’it (Foto) Posted: 25 Jun 2017 12:00 PM PDT

Myslimanët Mosul festuan Bajramin e parë pa praninë e ISIS-it, pasi militantët janë dëbuar nga aty. Qindra fëmijë janë mbledhur sheshe duke luajtur lirë, por se frika vazhdon jetë aty, shkruan Reuters. Megjithatë xhamia e Madhe al-Nuri, e cila ishte e vjetër 850 vjet, u shkatërrua ditë parë, ku një […]
Reklama