Home » Zëri: “Ahmetaj: Zgjedhjet me defekte të vogla” plus 29 more

Zëri: “Ahmetaj: Zgjedhjet me defekte të vogla” plus 29 more

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

Zëri: “Ahmetaj: Zgjedhjet me defekte të vogla” plus 29 more

Ahmetaj: Zgjedhjet me defekte të vogla Posted: 23 Jun 2017 02:49 PM PDT

Burim Ahmetaj, nga Qendra e Numërimit dhe Rezultateve, pjesë e Komisionit Qëndror Zgjedhor, në Kosova Direkt të Klan Kosovës ka thënë se procesi është duke ecur mirë, ndërsa janë evidentuar shkelje të vogla, gjatë procesit zgjedhor. Ai ka deklaruar se mospërputhje mes votave dhe nënshkrimeve ka pasur në Skenderaj, në Prizren një vendvotim nuk ka dorëzuar material zgjedhor, por nuk ka komentuar pretendimet se 200 vota nga Serbia mund të jenë plotësuar nga një person. “Kemi përfunduar procesin e……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Ben Blushi: Pakt edhe me djallin vetëm për të hequr Edi Ramën Posted: 23 Jun 2017 02:44 PM PDT

Kreu i LIBRA-s Ben Blushi është treguar i qartë mbrëmjen e sotme në qëndrimet e tij në lidhje me Edi Ramën. Duke folur në emisionin ‘Zonë e Lirë’, të gazetarit Arian Çani është shprehur se Rama është rrezik kombëtar. ‘Pakt edhe me djallin vetëm për të hequr Edi Ramën. Ai është rrezik kombëtar. Ai e mbushi parlamentin me kriminelë’, ka thënë Blushi në Zonë e Lirë. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Evakuohen banorët e pesë blloqeve Në Londër për shkaqe sigurie Posted: 23 Jun 2017 02:26 PM PDT

Në Camden të Londrës, janë evakuuar banorëve të pesë blloqeve të banimit, në të cilat janë 800 apartamente. Largimi i banorëve është bërë për arsye sigurie, për shkak të zëvendësimit të paneleve të izolim termik, raporton AFP. BBC thekson se evakuimi është kryer për shkak se i njëjti lloj i pllakave për izolim termik, ishin përdorur në ndërtesën që javën e kaluar kapur u kaplua nga zjarri dhe humbën jetën 79 persona. Njëra nga arsyet e përhapjes……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Krasniqi: Qeveria e re me më pak ministri Posted: 23 Jun 2017 02:18 PM PDT

Qeveria në largim kishte më se 21 ministri dhe secila ministri i kishte nga dy a më shumë zëvendësministra. Ky numër i madh i ministrive dhe zëvendës ministrave, sipas Jakup Krasniqit nga NISMA për Kosovë duhet të ndryshojë në Qeverinë e ardhshme. Krasniqi u shpreh se nuk është e nevojshme që vendi ti ketë më shumë se 15 ministri dhe secila prej tyre vetëm nga një zëvendës ministër. “Është tepër i madh në raport me mundësitë buxhetore që i ka Kosova. Do të……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Pakënaqësi për pjesëmarrjen e ultë të grave në politikë Posted: 23 Jun 2017 02:17 PM PDT

Në Kosovë, përfaqësues organizatash për të drejtat e grave shprehen të pakënaqur me pjesëmarrjen e grave në politikë dhe sidomos në vendimmarrje. Ata thonë se edhe zgjedhjet parlamentare të 11 qershorit nuk kanë shënuar ndryshime në këtë fushë, me partitë politike që nuk treguan vullnet për të tejkaluar kuotën e detyrueshme prej 30 për qind të grave në listat e tyre zgjedhore./VoA …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Haxhiu: Shpejt do t’i publikojmë aderimet e deputetëve në PAN (VIDEO) Posted: 23 Jun 2017 02:01 PM PDT

Anëtari i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, ishte i ftuari i radhës në emisionin “Kontakt” me Driton B. Siqeca. Ai gjatë këtij emisioni foli për mundësinë e formimit të qeverisë nga koalicioni PAN, duke u shprehur i sigurt në një gjë të tillë. Haxhiu shtoi se shumë shpejt do të bëhen publike aderimet në PAN të disa deputetëve  të partive tjera që kanë siguruar ulësen në Kuvend. Ai tha se këta deputetë të ardhshëm jashtë koalicionit PAN,……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Haradinaj tregon me dëshmi se ia dha VV-së postin e kryeministrit Posted: 23 Jun 2017 02:01 PM PDT

Haradinaj tregon ‘pazaret’ parazgjedhore me Vetëvendosje Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj i ftuar në emisionin Argument Plus tregoi se para zgjedhjeve i ka ofruar Lëvizjes Vetëvendosje postin e kryeministrit. “Është mirë me u vërtetua edhe kjo që unë ja kam ofrua Vetëvendosjes kryeministrin para zgjedhjeve, por nuk kanë deshtë me marr. E kemi marrëveshje me shkrim…gjashtë muaj para zgjedhjeve Vetëvendosja e ka pas në tavolinë marrëveshjen për koalicion parazgjedhor”, tha Haradinaj,……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Basha: Të largojmë Ramën, të dielën bashkimi më i madh i shqiptarëve Posted: 23 Jun 2017 01:36 PM PDT

Partia Demokratike zhvilloi mitingun e saj përmbyllës në qytetin e Tiranës. Në miting ishin të pranishëm edhe figura të PD-së, të cilët me herët kanë kritikuar kreun Lulzim Basha. Në këtë takim përmbyllës u vë re pjesëmarrja e Majlinda Bregut dhe e Eduard Selamit. Partia Demokratike zgjodhi kryeqytetin për të mbyllur fushatës zgjedhore dhe pikërisht vendin ku qëndroi e ngritur çadra e protestës para Kryeministrisë. Ne kemi një plan, theksoi Basha, që është i njëjti plan……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Besimtarët po vazhdojnë të sigurt lutjet në Xhaminë e Madhe të Mekës Posted: 23 Jun 2017 01:34 PM PDT

Besimtarët myslimanë po vazhdojnë lutjet e tyre sigurt në Xhaminë e Madhe në Mekë, pasi forcat e sigurisë së Arabisë Saudite parandaluan një sulm terrorist në këtë zonë, raporton televizioni shtetëror Al-Ekhabariya dhe Al Arabiya. Xhamia e Madhe është xhamia më e madhe në botë dhe rrethon vendin e shenjtë islam, Qaben, në qytetin e Mekës në Arabinë Saudite. Myslimanët gjatë muajit të Ramazanit performojnë lutje të veçanta të njohura si Taravi në mbrëmje pas……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Emocione të forta, Lutfi Haziri nuk u shpëton lotëve! (VIDEO) Posted: 23 Jun 2017 01:32 PM PDT

Këtë edicion në emisionin LEMzA’ me Kiki Rrahmani i cili vjen në shtëpit tuaja çdo të premte në ora 20:45, i ftuar ishte politikani i njohur Lutfi Haziri. Lutfi vjen si asnjëherë më parë me një intervistë ekskluzive për të pathënat e jetës së tij, duke mos u shpëtuar as lotëve. Për të kuptuar se çfarë e përloti atë klikoni linkun në vazhdim./GazetaTribuna/   …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Man United nis bisedimet me Real Madridin për yllin e skuadrës (Foto) Posted: 23 Jun 2017 01:22 PM PDT

Manchester Unitedi ka nisur bisedimet me Real Madridin për Alvaro Moratan. Ditë më parë, numri një i klubit spanjoll, Florentino Perez, bëri të ditur se në drejtim të tyre nuk ka ardhur asnjë ofertë, qoftë për Alvaro Moratan, James Rodriguez apo edhe për Cristiano Ronaldon, që është në qendër të vëmendjes, pas thashethemeve se dëshiron të largohet nga “Bernabeu”. Por, tani duket krejtësisht e kundërta. Sipas Marcas, tashmë klubet kanë nis bisedimet për Moratan, i cili sezonin e……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Historia e Gilit dhe Ilirit që u bë himn i Prishtinës (VIDEO) Posted: 23 Jun 2017 01:19 PM PDT

E kujt nuk i kujtohen vargjet e këngës ‘Prishtina’, nëse kaloni kah fonatana e famshme e lagjes Ulpiana të kryeqytetit. Speciale kjo këngë mbetet akoma edhe për këngëtaren Gili, që me aq shumë dashuri i këndoj Prishtinës dikur, për të lënë gjurmë në karrierën e saj. Vargjet e kësaj kënge që vetën e gjeti çdo student që jetoi në Prishtinë, i përjetoi edhe Gili me bashkëshortin e saj. Takimet e tyre në orët policore të cekura në këngë kanë……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Afërdita Dreshaj me veturë të 300 mijë eurove (Foto) Posted: 23 Jun 2017 01:18 PM PDT

Këngëtarja dhe modelja Afërdita Dreshaj ka treguar se di të jetë edhe vozitëse e veturave të shtrenjta Ajo kohëve të fundit është parë me një makinë Ferrari, të cilën duket se ja ka dhënë dhuratë i dashuri i saj. E për këtë ajo nuk ka ngurruar të tregojë se mund të vozitë edhe këtë veturë të shtrenjtë. Afërdita pas ndarjes nga Shpati nuk është parë edhe shumë aktive me muzikë, edhe pse këtë karrierë e kishte nisur me bujë në……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Pamje nga tentim-sulmi në Mekë (Foto&Video) Posted: 23 Jun 2017 01:14 PM PDT

Forcat Saudite të Sigurisë kanë parandaluar një sulm në Xhaminë e Madhe në qytetin e shenjtë të Mekës të premten, raporton televizioni shtetëror Al-Ekhabariya dhe Al Arabiya. Al Arabiya tha se forcat e sigurisë gjetën dy grupe terroriste në Meka dhe një grup të tretë në qytetin e Jeddah. Sulmi i paramenduar kishte në cak besimtarët në xhami, tha televizioni, transmeton Gazeta Express. As Al Arabiya as Al-Ekhabariya nuk dhanë më shumë detaje. Njerëzit në rrjete sociale janë duke postuar fotografi……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Nga Meksika Graniti e Lonita tregojnë unazat e martesës (Foto) Posted: 23 Jun 2017 01:07 PM PDT

Graniti dhe Leonita pritet të martohen gjatë kësaj vere. Granit Xhaka dhe Leonita Lekaj pritet të kurorëzojnë me martesë lidhjen e tyre. Burime të Gazetës Express tregojnë se çifti mund të martohet nga mesi i korrikut, para se Xhaka t'i bashkohet Arsenalit në përgatitjet parasezonale. Nga Miami, ku i Graniti i propozoi martesë të dashurës, çifti tani po pushon në Meksikë. Ata tani kanë prezantuar edhe unazat e martesës në duart me rërë nga plazhi. Është Leonita ajo që ka publikuar……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Parandalohet një sulm terrorist në Mekë Posted: 23 Jun 2017 01:06 PM PDT

Forcat e Sigurisë në Arabinë Saudite kanë parandaluar një sulm terrorist në Xhaminë e Madhe në Mekë, ka thënë zëdhënësi i Minsitrisë së Brendshme Saudite, Mansour al-Turki. Operacioni ishte planifikuar nga tre grupe terroriste, dy me bazën në Mekë, ndërsa i treti në Jeddah, me cak besimtarët që po luteshin në xhami, transmeton Klan Kosova. Një terrorist, që po fshihej në një shtëpi në lagjen Ajyad, ka hapur zjarr në forcat e sigurisë, duke refuzuar të……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Rama: Vlora bën bashkë Kosovën dhe Shqipërinë Posted: 23 Jun 2017 01:01 PM PDT

Partia Socialiste ka zhvilluar në qytetin bregdetar të Vlorës mitingun përmbyllës të fushatës zgjedhore, qytet ku edhe kreu i PS, Edi Rama, është në listë për deputet. “Nëse ka një vend që i bën bashkë Kosovën dhe Shqipërinë, ajo është Vlora”, u shpreh Rama, teksa theksoi se Vlora do të ishte edhe vendi që ai do të kalonte ditët e tij të fundit. Po nga Vlora, Rama premtoi se nëse do t’i besohet sërish qeverisja e vendit, do të bëjë më shumë nga sa ka……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Policia me forcë i largon shitësit ambulantë nga sheshet e Prishtinës (Foto) Posted: 23 Jun 2017 12:55 PM PDT

Policia e Kosovës ka ndërmarrë një aksion në orët e mbrëmjes nëpër sheshet e Prishtinës. Ata janë duke larguar shitësit ambulantë që shesin gjësende të ndryshme nëpër rrugët e kryeqytetit, shkruan lajmi.net. Madje, sipas informacioneve Policia ka përdorur edhe forcën që t’i largojë këta shitës nga rrugët. Aksione të tilla njësitet policore kanë ndërmarrë edhe më herët. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Lladrovci, Selimit: Pse tash po kërkon koalicion me LDK-në Posted: 23 Jun 2017 12:51 PM PDT

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci përmes një postimi në “Facebook”, e ka pyetur Rexhep Selimin e VV-së, se pse tash po kërkon koalicion me LDK-në Ai ka thënë se Selimin tash askush s’po mund ta kuptoj, pasi siç ka thënë Lladrovci ai po i ndryshon qëndrimet. “Çka po ndodhë me Rexhën dhe me parimet e tij, veç tatari merr vesh! Kur e pat përnjëmend, atëherë apo sot? Edhe këtë e merr vesh veç tatari!”, ka thënë Lladrovci. Ky është postimi i plotë i……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
‘LDK e Gjilanit unike dhe e gatshme për fitoren e madhe të 22 tetorit’ Posted: 23 Jun 2017 12:38 PM PDT

Pas shpalljes së datës së zgjedhjeve lokale, 22 tetorit, kryetari i Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka mbledhur në takim Shtabin Zgjedhor, kryesinë, kryetarët e nëndegëve, Forumin e Gruas dhe Forumin e Rinisë, njfotn kumtesa përcjell "Zeri.info". Qëllimi i takimit ka qenë për përgatitjet e strukturave dhe aktivizim më i madh për zgjedhjet e ardhshme komunale. Kryetari Haziri tha se Gjilani do t’i ketë katër deputetë të LDK-së dhe koalicionit, duke thënë se ky……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Hoti: Albin Kurti po e imiton Hashim Thaçin (Video) Posted: 23 Jun 2017 12:27 PM PDT

Enver Hoti nga Nisma për Kosovën ka thënë se Albin Kurti, me sjelljen e tij, po e imiton Hashim Thaçin e vitit 2007. Hoti ka folur edhe për disa spekulime se NISMA është larguar nga koalicioni i PAN, duke thënë se lajmet janë keqkuptuar, ngase NISMA do to të funksionojë vetëm si Grup Parlamentar. Ai ka thënë se janë në bashkëqeverisje, dhe se do ta mbështesin kandidatin e PAN-it për kryeministër, zotin Haradinaj. Sipas tij, NISMA në këto zgjedhje ka rritje dhe ka dyfishim të votave. Dule folur në……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Haradinaj: I kemi votat për Qeverinë, nuk bëhet fjalë për kontrabandim deputetësh Posted: 23 Jun 2017 12:23 PM PDT

Kandidati për Kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj ka paralajmëruar formimin e shpejtë të Qeverisë së udhëhequr nga ai. Thotë se kjo Qeveri do të jetë e suksesshme dhe do të ketë mandatin 4 vjeçar. Haradinaj ka thënë se koalicioni PDK-AAK-Nisma i ka siguruar 61 vota plus për formimin e qeverisë. Haradinaj thotë se nuk bëhet fjalë për kontrabandim të deputetëve por për vullnet të lirë të bazuar në respekt. “Ajo që mundem me e konfirmuar sot është……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Përleshja mes vëllezërve për traktor që u shndërrua në tragjedi (Video) Posted: 23 Jun 2017 12:03 PM PDT

I riu 18-vjeçar me inicialet Q.M, i cili dy ditë më parë është therur me thikë nga vëllai i tij i mitur, u varros sot në varrezat e Ferizajt. Q.M nuk ka arritur që t’u mbijetojë plagëve qe mori nga therja me thikë dhe ka ndërruar jetë sot në QKUK. Axha i viktimës, jashtë kamerës, tregoi për KALLXO.com se deri te incidenti tragjik erdhi mosmarrëveshja e tyre për një traktor të tipit kultivator. “U rrokën për traktor pasi që me të kanë bajt hekura për të mbijetuar…….This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
MPJ-ja pagoi 14 mijë euro qira për një banesë në Zvicër që nuk u shfrytëzua fare Posted: 23 Jun 2017 11:57 AM PDT

Ministria e Jashtme pagoi më shumë se 14 mijë euro qira për një banesë në Bernë të Zvicrës, por as një nga diplomatët e saj nuk ka dashur të qëndrojë aty. Kjo sipas Auditorit të Përgjithshëm, është keqpërdorim i parasë publike. 14 mijë e 166 euro është shuma që Ambasada në Bernë kishte paguar për një banesë me qira, e cila deri me 30 shtator të 2015 ishte në shfrytëzimi të konsullit kosovar në këtë qytet. Qiraja u pagua deri në shtator 2016 me……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Selimi: PAN-i duket se nuk do të mund ta formojë Qeverinë Posted: 23 Jun 2017 11:40 AM PDT

Njëri ndër figurat më me ndikim në Lëvizjen Vetëvendosje, anëtari i Kryesisë së kësaj partie, Rexhep Selimi, thotë se Lidhja Demokratike e Kosovës, mund të përcaktojë se a do të shkojë vendi në zgjedhje apo do të formohet Qeveria. Selimi tha se LDK është determinuese për Qeveri ose zgjedhje tjera. “Ka faktorë determinues që a do të ketë qeveri apo të shkojë në zgjedhje. Determinues kryesor për këtë është Lidhja Demokratike e Kosovës”, tha Selimi……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
E dashura e yllit të Chelseat ‘shpërthen’ me pushime në Bahamas (Foto) Posted: 23 Jun 2017 11:34 AM PDT

Nathan Ake nuk e ka të sigurt të ardhmen te Chelsea, por kjo nuk është duke penguar që të shijojë pushimet me të dashurën seksi, Kaylee Ramman. Çifti janë duke u relaksuar që disa ditë në Bahamas ku e gjithë vëmendja është te e dashura e holandezit. Kaylee Ramman po mendon ta mbajë ta dashurin sa ma larg mediave, që mund të largohet gjatë verës nga “Stamford Bridge”. /Express/ {gallery}   …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
A rrezikohet Kosova nga sulmi terrorist gjatë festës së Fitër Bajramit (Video) Posted: 23 Jun 2017 11:15 AM PDT

Raporti i fundit i policisë evropiane – EUROPOL, ka ngritur shqetësim për ndonjë sulm të mundshëm. Në këtë raport thuhet : “Konflikti në Siri ka pasur një jehonë të madhe në Ballkanin Perëndimor, përfshi Shqipërinë, Bosnjë dhe Hercegovinën, Kosovën, Maqedoninë dhe Malit te Zi” Raporti e vlerëson si sfidues edhe kthimin e luftëtarëve të huaj në vendet e origjinës, duke i parë ata si potencial rreziku për rajonin. Rrezikun për ndonjë sulm nuk e kanë mohuar……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Cristiano Ronaldo merr një ofertë qesharake (Foto) Posted: 23 Jun 2017 11:06 AM PDT

Vetëm para një jave, pas disa ngjarjeve shokuese, dolën lajmet se Ronaldo ka informuar Los Blancos se dëshiron ta lë Bernabeun këtë verë. Lajmet erdhën pasi zyrtarët ligjorë të Spanjës thanë se Ronaldo u kishte ikur taksave në periudhën mes vitit 2011 dhe 2014, duke fshehur kështu 14.7 milionë euro. Parisi dhe Man Utd janë dy prej klubeve me të cilat është lidhur më së shumti Ronaldo këto ditë nga mediat për një kalim të mundshëm, transmeton Gazeta Express. Tani, një ofertë e……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Hoxhaj merr letër urimi nga sekretari amerikan i shtetit Tillerson Posted: 23 Jun 2017 11:05 AM PDT

Sekretari amerikan i shtetit, Rex Tillerson i ka dërguar letër urimi me rastin e festës së bajramit, ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj. Në letrën e dërguar për ministrin Hoxhaj, Tillerson përcjell urimet në emër të qeverisë dhe popullit amerikan, duke e vlerësuar festën e Fitër Bajramit si kulminacionin e lutjes, mëshirën dhe mirëqenies pas muajit të shenjtë të Ramazanit. Tillerson shkruan se kjo festë është mundësia më e mirë për t’i……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Pesë persona humbin jetën nga rryma në një pishinë në Turqi Posted: 23 Jun 2017 11:03 AM PDT

Tre fëmijë dhe dy të rritur kanë vdekur nga rryma në një pishinë në veri-perëndim të Turqisë, ndërsa pesë persona tjerë janë lënduar dhe janë duke u trajtuar në spital. Incidenti ka ndodhur në qytetin Akyazi në provincën Sakarya, shkruan BBC. Menaxheri i pishinës bashkë me djalin e tij janë përpjekur t’i ndihmojnë duke i dërguar edhe në spital, por që asnjëri nuk shpëtoi. Ende është e paqartë arsyeja e elektrizimit.   …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Reklama