Home » Koha.net: “Vuçiq në inaugurim: Së bashku mund të lëvizim malet” plus 29 more

Koha.net: “Vuçiq në inaugurim: Së bashku mund të lëvizim malet” plus 29 more

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

Koha.net: “Vuçiq në inaugurim: Së bashku mund të lëvizim malet” plus 29 more

Vuçiq në inaugurim: Së bashku mund të lëvizim malet Posted: 23 Jun 2017 03:00 PM PDT

Presidenti i ri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, bëri inaugurimin të premten në Beograd. “Gjendemi në rrugën evropiane, duam të mbetemi aty, të ndërtojmë marrëdhënie të mira me të gjithë. Duam marrëdhënie të mira me SHBA-në, por u krenohemi edhe marrëdhënieve të mira me Rusinë”, tha Vuçiq. Ceremonia e inaugurimit u mbajt në Pallatin e Serbisë në Beograd, i cili ka shërbyer si seli e qeverisë së ish-Republikës Federale të Jugosllavisë, transmeton……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Detaje nga ngjarja tragjike në Ferizaj ku mbet i vdekur njëri prej dy vëllezërve Posted: 23 Jun 2017 02:52 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Daka: Na lejoni t’ju befasojmë me shpalljen e rezultateve përfundimtare Posted: 23 Jun 2017 02:47 PM PDT

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, ka treguar në “Interaktiv” të KTV-së, se rinumërimi i votave tashmë ka përfunduar. Aty ka treguar se menjëherë ka nisur numërimi i votave me postë, e të cilat arrijnë në rreth 5 mijë sosh. “Nesër fillon numërimi i votave me kusht ku janë rreth 25 mijë zarfe”, ka thënë Daka. E pyetur se sa kohë do të marrë shpallja e rezultateve përfundimtare, Daka ka thënë se “na lejoni që t’ju befasojmë për……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Manolas shpërfill Interin, arrin marrëveshje me Zenitin Posted: 23 Jun 2017 02:45 PM PDT

Mbrojtësi i Romës, Kostas Manolas, i ka pranuar kushtet e ofruara nga klubi Zenit Saint Petersburg i udhëhequr nga Roberto Mancini, dhe e ka shpërfillur interesimin e Interit, thotë portali i mirënjohur Goal.com. Greku është shumë afër që të nënshkruajë kontratë pesë vjeçare me kampionin rus, menjëherë pasi i mbylli derën gjigantit italian, Inter, transmeton KTV.  Nerazzurrët duhet që ta përmirësojnë deficitin e raportuar prej 35 milionë eurove në fund të këtij muaji, në……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Daka: Numërimin e votave e vonojnë keqpërdorimet nga komisionerët Posted: 23 Jun 2017 02:39 PM PDT

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, duke folur për zgjedhjet e parakohshme ka thënë se ia kanë dalë t’i menaxhojnë mirë ato. Megjithatë nuk ka lënë pa përmendur as disa keqpërdorime. Në “Interaktiv” të KTV-së, ajo ka thënë se KQZ-ja do të ishte e gatshme qysh brenda dy ditëve t’i shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve, por ajo që ndodh është faji i komisionarëve të partive politike. “Disa komisionerë kanë bërë……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Zbulohet identiteti i Banksyt ? Posted: 23 Jun 2017 02:27 PM PDT

Spekulime të reja janë ngritur sa i përket identitetit të artistit të rrugës, Banksy. Këtë mund ta ketë konfirmuar DJ Goldie gjatë një interviste, ai e ka quajtur artistin e pakapshëm të grafiteve si Rob, shkruan BBC. Goldie nuk e elaboroi më tepër këtë emër, dhe nuk kishte pyetje tjera nga prezantuesi Scroobius Pip, transmeton Koha.net. BBC shkruan se janë dy figura të mundshme që janë spekuluar në të kaluarën, dhe që DJ mund t’i jetë referuar. I pari është anëtari i Massive……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Eminemi lëshon mjekrën Posted: 23 Jun 2017 02:09 PM PDT

Eminemi rrallë herë bën paraqitje në publik, por ai bëri një përjashtim të veçantë më 22 qershor për bashkëpunëtorin e tij me të cilin kishte kohë të gjatë që nuk ishte parë, ai është Dr Dre. Eminem ishte i pranishëm në premierën e HBO-së, “The Ones Defiant”, por që pamja e tij ka shokuar të gjithë, transmeton Koha.net. Premiera u mbajt në Los Angeles, ndërkaq Eminem u ndalë nga fotografët për të bërë një fotografi, por ajo që……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Tensione ushtarake SHBA – Rusi Posted: 23 Jun 2017 02:09 PM PDT

Një seri incidentesh të këtij muaji mbi Detin Baltik, ku avionë rusë dhe amerikanë i janë afruar shumë njëri tjetrit, kanë shkaktuar shqetësime mes analistëve të mbrojtjes se çdo përplasje e drejtpërdrejtë midis Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara, edhe pse aksidentale, mund të dalë jashtë kontrollit. Sipas njoftimeve, një avion luftarak rus dhe një aeroplan amerikan zbulimi u afruan deri në dy metra nga njëri-tjetri gjatë fluturimit mbi Baltik, diçka që zyrtarët ushtarakë……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Pakënaqësi për pjesëmarrjen e ultë të grave në politikë Posted: 23 Jun 2017 01:59 PM PDT

Në Kosovë, përfaqësues organizatash për të drejtat e grave shprehen të pakënaqur me pjesëmarrjen e grave në politikë dhe sidomos në vendimmarrje. Ata thonë se edhe zgjedhjet parlamentare të 11 qershorit nuk kanë shënuar ndryshime në këtë fushë, me partitë politike që nuk treguan vullnet për të tejkaluar kuotën e detyrueshme prej 30 për qind të grave në listat e tyre zgjedhore./VoA …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Si ndërhyri Rusia në zgjedhjet amerikane Posted: 23 Jun 2017 01:52 PM PDT

Sipas gazetës “Washington Post”, në fillim të gushtit 2016, Presidenti Barak Obama u informua nga Agjencia Qendrore e Zbulimit se Presidenti rus Vladimir Putin ishte angazhuar drejtpërdrejt në një operacion kibernetik për të sabotuar dhe diskredituar garën presidenciale amerikane. Gazeta përshkruan një dokument që arriti në Shtëpinë e Bardhë me një zarf tepër sekret nga Agjencia Qendrore e Zbulimit bashkë me udhëzimet se ai duhet të shihej vetëm nga Presidenti Obama dhe tre ndihmës të tij të……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Serial: “Trimi dhe e bukura” Posted: 23 Jun 2017 08:20 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Fehi po thotë Posted: 23 Jun 2017 07:40 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Serial: Perandori Posted: 23 Jun 2017 06:55 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Emisioni 038 Posted: 23 Jun 2017 06:05 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Koha e Lajmeve Posted: 23 Jun 2017 05:55 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Bota e së nesërmes Posted: 23 Jun 2017 05:05 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Express Pink Posted: 23 Jun 2017 04:15 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Haradinaj: I kemi të konfirmuara 61 plus vota, s’bëhet fjalë për kontrabandim deputetësh Posted: 23 Jun 2017 01:37 PM PDT

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, njëherësh kandidati për kryeministër nga koalicioni parazgjedhor PAN ka shprehur edhe njëherë bindjen se kanë siguruar 61 vota plus për formimin e qeverisë. E për këtë ka thënë se nuk bëhet fjalë për kontrabandim të deputetëve, por për vullnet të lirë të bazuar në respekt. Haradinaj thotë se votat janë të konfirmuara. “Situata nuk është ashtu siç po prezantohet në media. Unë në këtë rast……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Serial: Trimi dhe e bukura Posted: 23 Jun 2017 03:30 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Blerina Kllokoqi Rugova prezanton koleksionin “Dardania” Posted: 23 Jun 2017 01:21 PM PDT

Parku Arbëria në kryeqytet, mbrëmjen e së mërkurës, ishte kthyer në një pasarelë, ku do të parakalonin modelet me fustane të punuara me shumë delikatesë. Por nuk ishte vetëm kaq, kjo mbrëmje kishte shumë të papritura. Ambienti i gjelbëruar kishte marrë një pamje shumëngjyrësh dhe këtë po e bënin reflektorët e shumtë. E çdo gjë të dukej ashtu siç ishte menduar, vërehej një numër i madh i njerëzve, të cilët ishin angazhuar që kjo mbrëmje të……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Porsche do të sjellë vetëm 1 mijë njësi të 911 GT2 RS Posted: 23 Jun 2017 01:19 PM PDT

Revista gjermane “AutoBild” shkruan se modeli më i fuqishëm i Porsche 911 GT2 RS do të prodhohet në vetëm një mijë njësi, të cilat tashmë janë shitur të gjitha. 911 GT2 RS para publikut është prezantuar si eksponat në Panairin e pajisjeve kompjuterike dhe lojërave të konsolës E3 në Los Anxhelos, në të cilin Microsoft paralajmëroi edicionin e fundit të video-lojës së tij të popullarizuar për automobila Forza Motorsport 7. Modeli më i fuqishëm i Porsche 911 deri më tash posedon……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
LDK-ja në Gjilan mobilizohet për zgjedhje lokale katër muaj para se të mbahen Posted: 23 Jun 2017 01:16 PM PDT

Pas shpalljes së datës së zgjedhjeve lokale, 22 tetorit, kryetari i Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka mbledhur në takim Shtabin Zgjedhor, kryesinë, kryetarët e nëndegëve, Forumin e Gruas dhe Forumin e Rinisë. Kështu bëhet me dije në një njoftim për media të lëshuar nga dega e LDK-së në Gjilan, ndonëse janë edhe rreth 4 muaj deri në ditën e zgjedhjeve për kryetar komune. “Qëllimi i takimit ka qenë për përgatitjet e strukturave dhe aktivizim më i madh……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Rama: Vlora bën bashkë Kosovën dhe Shqipërinë Posted: 23 Jun 2017 01:16 PM PDT

Partia Socialiste ka zhvilluar në qytetin bregdetar të Vlorës mitingun përmbyllës të fushatës zgjedhore, qytet ku edhe kreu i PS, Edi Rama, është në listë për deputet. “Nëse ka një vend që i bën bashkë Kosovën dhe Shqipërinë, ajo është Vlora”, u shpreh Rama, teksa theksoi se Vlora do të ishte edhe vendi që ai do të kalonte ditët e tij të fundit. Po nga Vlora, Rama premtoi se nëse do t’i besohet sërish qeverisja e vendit, do të bëjë më shumë nga sa ka……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Arta, energjike edhe këtë verë Posted: 23 Jun 2017 01:15 PM PDT

Për më shumë se gjashtëmbëdhjetë vjet ajo vazhdon të jetë aktive si solo -këngëtare në skenën e muzikës R&B në vend. Pas një pauze prej dhjetë muajsh, ajo është rikthyer duke sjellë këngë të përbashkët me njërin nga reperët më atraktivë vendas, Mc Kresha, raporton Express i KTV-së. Teksti i këngës “Asaj”, thotë Arta Bajrami nuk ka elemente eksplicite, por theksoi se është një revoltë momentale e një femre ndaj partnerit të……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Bayerni zbeh interesimin për Sanchezin, kërkon yllin e Atleticos Posted: 23 Jun 2017 01:12 PM PDT

Bayern Munichu ka zbehur interesimin për yllin e Arsenalit, Alexis Sanchez. L’Equipe raporton se bavarezët tani janë fokusuar në transferimin e yllit të Atletico Madridit, Yannick Ferreira Carrasco, transmeton Koha.net. Bayerni raportohet se gati ofertën prej 50 milionë euro për të siguruar shërbimet e belgut. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Kaçanikasit dhe opozita të pakënaqur me punën e kryetarit Posted: 23 Jun 2017 12:04 PM PDT

Pavarësisht historisë me të cilën njihet Kaçaniku, qytetarët e saj thonë se ky qytet ka mbetur i njëjtë, pasi nuk ka pasur asnjë zhvillim për të mirë. Madje sipas tyre, kryetari aktual, i cili vjen nga radhët e PDK-së, e ka kthyer qytetin në mjerim. Opozita e kësaj komune thotë se nëse për asgjë tjetër kryetari aktual do të mbahet mend vetëm për punësime familjare dhe partiake, raporton KTV. Sipas tyre, vetëm këta muajt e fundit Besim Ilazi ua ka punësuar dy drejtorëve të……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Situata e furnizimit për termocentralet e KEK-ut ka arritur në pikën alarmante Posted: 23 Jun 2017 11:59 AM PDT

Këta ekskavatorë të mëdhenj të KEK-ut kanë nisur largimin e tonelatave të tëra në një pjesë të fshatit Shipitullë për të nisur marrjen e thëngjillit, pasi situata e furnizimit në prodhuesin e vetëm të energjisë ka arritur në pikën alarmante. Edhe pse një marrëveshje me banorët vazhdon të mos jetë afër realizimit, drejtori i kësaj ndërmarrjeje thotë se çdo veprim është në pajtim me vendimet e marra deri më tash, raporton KTV. Mirëpo, ankohet se askush……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
KGJK-ja vendos që më 5 korrik të votohet për kryetarin e ri të Supremes Posted: 23 Jun 2017 11:56 AM PDT

Gjykata Supreme në muajin e ardhshëm do të bëhet me kryetar të ri. Pasi Gjykata Kushtetuese e anuloi zgjedhjen e Enver Pecit për kryetar, Këshilli Gjyqësor, ka nisur punën në korrigjimin e rregullores për zgjedhjen e emërimin e kryetarëve të Gjykatave, raporton KTV. Deri në mes të javës së ardhshme, do të pritet për komente nga palët për rregulloren, do të votohet më 28 qershor, derisa votimi për kandidatët për kryetar do të bëhet më 5 korrik. Në këtë mbledhje, ka……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Caktohen detaje për zgjedhjet lokale të 22 tetorit Posted: 23 Jun 2017 11:55 AM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
MPJ-ja pagoi 14 mijë euro qira për një banesë në Zvicër që nuk u shfrytëzua fare Posted: 23 Jun 2017 11:54 AM PDT

Ministria e Jashtme pagoi më shumë se 14 mijë euro qira për një banesë në Bernë të Zvicrës, por as një nga diplomatët e saj nuk ka dashur të qëndrojë aty. Kjo sipas Auditorit të Përgjithshëm, është keqpërdorim i parasë publike. 14 mijë e 166 euro është shuma që Ambasada në Bernë kishte paguar për një banesë me qira, e cila deri me 30 shtator të 2015 ishte në shfrytëzimi të konsullit kosovar në këtë qytet, raporton KTV. Qiraja u pagua deri……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Reklama