Home » Zëri: “Isufi i bindur: Haradinaj bëhet kryeministër” plus 29 more

Zëri: “Isufi i bindur: Haradinaj bëhet kryeministër” plus 29 more

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

Zëri: “Isufi i bindur: Haradinaj bëhet kryeministër” plus 29 more

Isufi i bindur: Haradinaj bëhet kryeministër Posted: 22 Jun 2017 02:25 PM PDT

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ahmet Isufi, është shprehur i bindur se koalicioni PAN, pjesë e të cilit është partia e tij, do ta krijojë qeverinë e re të vendit. Ai ka thënë në RTV Dukagjini se kandidati i PAN'it për kryeministër, Ramush Haradinaj, do të mbështetet nga deputetët e partive të tjera që do të përfaqësohen në Kuvendin e ri, përkundër mohimeve nga aktorë të caktuar se një gjë e tillë do të ndodhë. Isufi ka……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Tension në emisionin ‘live’, Blendi Fevziu, Edi Ramës: Kujt i bërtet ti? (Video) Posted: 22 Jun 2017 02:19 PM PDT

Kryeministri Edi Rama ka shfaqur momente nervozizmi gjatë emisionit të mbrëmjes “Opinion”, ku kreu i PS-së po përballet me gazetarë. Teksa po diskutohej bilanci i Qeverisë në këto katër vite në infrastrukturë, mes kryeministrit Edi Rama dhe gazetarit Blendi Fevziu u ngritën tonet. “Kujt i bërtet”, iu drejtua Rama. “Po ti kujt i bërtet”, ia ktheu Fevziu. “S’ke të drejtë të bësh lodra fjalësh”, tha Rama. “Jo mos zotëri kam të drejtë të……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Pacolli: E kuptuat sa shumë premtuan në fushatë? Posted: 22 Jun 2017 02:03 PM PDT

  Lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli në një postim në Facebook ka shkruar se askush nuk flet për hallet e qytetarit, për varfërinë në rritje, për gjendjen e spitaleve dhe shëndetësisë sonë, për shkatërrimin e mjedisit, për hasmërinë e krijuar (nga politika) mes njerëzve dhe për izolimin tonë ndërkombëtar. Postimi i plotë i Pacollit: E kuptuat sa shumë premtuan në fushatë? Vetëm shikoni lajmet nga politika, nga mëngjesi deri në orarin e syfyrit si debatohet vetëm rreth……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Trump ndryshon procesin për viza turistike në SHBA Posted: 22 Jun 2017 01:44 PM PDT

Shumë shtetas të huaj që duan të vijnë për turizëm në Shtetet e Bashkuara mund të duhet të presin më gjatë për marrjen e vizës. Presidenti Donald Trump sapo ka nënshkruar një urdhër ekzekutiv për të shfuqizuar udhëzimet e miratuara nga Presidenti Obama për kohëzgjatjen e miratimit të vizës në konsullatat amerikane. Urdhëresa e re, e nxjerrë pa ndonjë koment nga Shtëpia e Bardhë apo Departamenti i Shtetit, eliminon një seksion të urdhërit ekzekutiv të 2012 që……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Krasniqi: Posti i kryeparlamentarit i takon PDK’së Posted: 22 Jun 2017 01:25 PM PDT

Janë bërë pothuajse tri javë nga mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, të cilat u shpallën pas rrëzimit të Qeverisë Mustafa me një mocion të iniciuar nga opozita. Sipas rezultateve të publikuara në faqen zyrtare të KQZ-së, koalicioni PAN prin me 33,92%, e dyta është Vetëvendosje me 27,16% dhe i treti është koalicioni tjetër LAA 25,79%/. Derisa po bëhet rinumërimi i disa kutive të votimit, votave nga diaspora dhe atyre me kusht, Nisma për Kosovën ka paralajmëruar se në……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
1975 në Prishtinë: Tita pritej si hero (Foto) Posted: 22 Jun 2017 01:08 PM PDT

Ishte viti 1975, kur Tito vizitonte Kosovën për herë të parë, pikërisht në vitin kur Kosova kishte fituar Autonominë dhe Kushtetutën e saj të vitit 1974. Që nga Veterniku e deri në sheshin e sotshëm “Nënë Tereza”  kishin dalur me qindra njerëz për ta pritur Titon, kurse Tito hipur në makinën e tij “Mercedes S-Class Pullman” përshëndeste masën e njerëzve. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Gati ‘arsenali’ me emoji të reja për smartfonët Posted: 22 Jun 2017 12:55 PM PDT

Në arsenalin e emoji dhe vizatimeve që janë bashkangjitur tastierave virtuale do të hyjnë me 56 emoji të reja. Konsorciumi Unicode, i cili merret me standardizimin e pitogrameve që të jenë të dukshëm në çdo pajisje me çdo lloj sistemi operativ, ka bërë të ditur dhe listën përfundimtare të këtyre emoji. Ato tani janë gati të përdoren në smartphone dhe pritet të hyjnë përfundimisht në vjeshtë. Mes tyre që mund ti përdorim dhe në rrjetet sociale është femra me……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Gratë e përdorën këtë lëng për 2 muaj dhe humbën peshë çmendurisht Posted: 22 Jun 2017 12:27 PM PDT

Mbipesha është një ndër problemet më të zakonshme dhe shqetësuese të shoqërisë moderne. Njerëzit po përpiqen ta luftojnë atë në mënyra të ndryshme si: me anë të dietave, duke ndjekur seanca dobësimi, me palestër, etj. Lidhur me këtë fenomen shqetësues, shkencëtarët e Universitetit të Tajvanit kanë zhvilluar një ekperiment. Ky i fundit përfshinte gra me peshë, moshë dhe origjinë të ndryshme. Për një periudhë 2-mujore këto gra kanë pirë……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Daniel Serwer: Ja kush do ta formojë Qeverinë e Kosovës! Posted: 22 Jun 2017 12:28 PM PDT

Ndërsa zgjedhjet e 11 qershorit në Kosovë nuk pritet të nxjerrin një fitues të qartë dhe vendi është ende në pritje të rezultatit përfundimtar, një ekspert i çështjeve të Ballkanit thotë se negociatat mes koalicioneve të krijuara do të jenë jetike për formimin e një qeverie të re. Daniel Serwer, në Qendrën për Studime Strategjike dhe Ndërkombëtare, e sheh megjithatë me skepticizëm të ardhmen e dialogut me Serbinë, në se qeverinë do ta kryesonte ish kreu i lëvizjes……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Zyrtare: Zbulohet e ardhmja e Shaqirit Posted: 22 Jun 2017 12:20 PM PDT

Xherdan Shaqiri nuk do të largohet nga Stoke City. Presidenti i Stoke Cityt, Peter Coates, ka thënë se nuk e ka në plan shitjen e yllit shqiptar, Xherdan Shaqiri, transmeton Gazeta Express. Shaqiri, 25 vjeçar, kohëve të fundit është lidhur me një kalim në Serie A te skuadra e Romës, që shihet si zëvendësues i Mohamed Salahut që është afër transferimit në Liverpool. “Nuk ka asnjë plan për ta shitur atë”, tha Coates. “Ai duket se është përshtatur mirë me ne dhe në fund……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Mustafa: Rruga e Kosovës drejt BE’së s’ka kthim Posted: 22 Jun 2017 12:01 PM PDT

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka marrë sot pjesë në Samitin e Partive Popullore Evropiane në Bruksel. Ai ka thënë se Kosovës, në këtë samit, ku ishin udhëheqësit kryesorë të Bashkimit Evropian dhe të vendeve anëtare, iu rikonfirmua mbështetja për anëtarësim në bllokun evropian. "Partia Popullore Evropiane, ku bëjnë pjesë subjektet politike më të fuqishme të qendrës së djathtë në BE, mbështet rrugën e Kosovës e të……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Kosovarët mund të pajtohen, por jo t’i falin serbët (VIDEO) Posted: 22 Jun 2017 11:53 AM PDT

  Ata që më së paku është pritur se mund ta falin shtetin serb për krimet e kryera në luftën e fundit në Kosovë, po e thonë të kundërtën. Kështu të paktën flasin statistikat e nxjerra nga hulumtimi i qendrës për hulumtim dokumentim dhe publikim, për  zbërthimin e konceptit të pajtimit në kontekstin e Kosovës. Rezultatet e nxjerra nga ky hulumtim, i cili anketoi 1040 qytetarë anë e mbanë Kosovës, flasin se kosovarët janë të gatshëm të pajtohen, por jo edhe……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Dilema dhe dyshime për vrasjet e kosovarëve në Siri Posted: 22 Jun 2017 11:37 AM PDT

  Raportimet për kosovarët e vrarë në Siri si pjesë e organizatave terroriste, policia e Kosovës është duke zhvilluar hetime lidhur me vërtetësinë e vrasjes së tyre. Dyshimet ekzistojnë se ata kanë falsifikuar vrasjet e tyre në mënyrë që t’u iket ndjekjes së autoriteteve pas kthimit të tyre në Kosovë. Lajmi i bujshëm për vrasjen e Lavdrim Muhaxherit në Siri apo i njohur ndryshe me emrin Abu Abdullah al Kosova, ka ngjallur reagime të ndryshme në vendin tonë. Por, për autoritetet e……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Quni: PAN po spekulon, nuk ka vota të LDK’së (Video) Posted: 22 Jun 2017 11:20 AM PDT

Deklaratat e akterëve të koalicionit PAN, se për formimin e Qeverisë së vendit, do të kenë vota nga deputet të Lidhjes Demokratike të Kosovës, i ka quajtur spekulime, anëtari i Kryesisë së LDK-së, Anton Quni. Quni në emisionin “Fakt Plus” në Tribuna Channel, tha se as ai dhe askush nga kolegët e tij, nuk kanë marrë kontakt nga koalicioni PAN, që të votohet Qeveria e ardhshme. “Të gjitha deklaratat që janë shfaqur në media duke u thirrur që i kanë siguruar deri në 15 vota të……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Çantat plot me drogë, arrestohen 2 shqiptarë në Greqi Posted: 22 Jun 2017 11:10 AM PDT

Dy shqiptarë, 41 dhe 15 vjeç janë arrestuar teksa po ecnin në këmbë në rrethinat e Kozanit në Greqi, pasi në çantën e shpinës iu gjetën 9.8 kg kanabis sativa. Mediat lokale raportojnë kanabisi ishte marrë nga Shqipëria, ndërsa shqiptarët kishin hyrë në mënyrë ilegale në territorin grek. Ndërkohë, ndaj 41-vjeçarit ishte dhënë më parë masa e ndalimit të hyrjes në zonën Shengen, shkruan Lapsi, transmeton Klan Kosova. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Përse duhet të zieni një banane para se të flini ? Posted: 22 Jun 2017 10:51 AM PDT

  Me siguri do ju habisë titullin dhe fotoja e mësipërme pasi bananet jemi mësuar t’i qërojmë dhe t’i hamë ashtu të gjalla, por pse jo edhe në trjatë pureje ose në smoothie. Mesa duket duhet ta shënoni edhe këtë përdorim pasi bananet e ziera janë një mjet i mrekullueshën natyror kundër një prej problemeve më shqetësuese për shumë njerëz, pagjumësisë. Mungesa kronike e gjumit mund të sjellë pasoja të rënda shëndetësore, duke rritur rrezikun e prekjes nga……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Vendimi më i madh i jetës që ju…shëndosh Posted: 22 Jun 2017 10:44 AM PDT

  Martesa i shpie njerëzit drejt shtimit të peshës trupore. Kjo sipas një studimi të kryer në Universitetin “Bath’s School” në Mbretërinë e Bashkuar, transmeton Klan Kosova. Duke punuar në më shumë se dekadë dhe duke përpunuar të dhëna nga afro nëntë mijë burra, zbuloi se ata që qenë të martuar kanë mesatare më të lartë të masës trupore (BMI) sesa ata burra që nuk kanë qenë të martuar. Dhe duke parë më tej se kush është prind, ka……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Ky është rrëfimi i Naser Pajazitajt për vrasjen e Donjeta Pajazitajt Posted: 22 Jun 2017 10:38 AM PDT

  I akuzuari për vrasjen e Donjeta Pajazitajt nga Strellci i Deçanit, Naser Pajazitaj, u deklarua i pafajshëm në akuzën për vrasje pasi dëgjoi nga prokurorja e rastit, Valbona Haxhosaj, akuzat me të cilat ngarkohet. Në paraqitjen e parë para gjykatës Nasrer Pajazitaj i akuzuar për vrasjen e Donjeta Pajazitit  ka mohuar çdo lidhje me këtë vrasje “Absolutisht nuk kam të bëj me ketë vrasje as me këtë njollosje. Me vjen turp prej organeve të hetuesisë edhe prej prokurorie që më kanë njollosur……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Rashiq: Presim rezultatin pastaj flasim Posted: 22 Jun 2017 10:25 AM PDT

  Partia Progresive Demokratike që udhëhiqet nga Nenad Rashiq, është duke e pritur përfundimin zyrtar të certifikimit të zgjedhjeve për të dal me ndonjë qëndrim se kënd do ta mbështesin për themelimin e qeverisë së re. Rashiq, që është kandidat për deputet, nuk ka pranuar të komentojë më shumë, duke refuzuar të jap ndonjë qëndrim për mbështetjen e mundshme të kandidatëve për kryeministër. “Duhet të konfirmohet rezultati. Do të flasim pas rezultateve……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Deda: Ne mund të dalim nga Kuvendi kur të votohet qeveria Posted: 22 Jun 2017 10:05 AM PDT

Deputeti i zgjedhur nga Alternativa në kuadër të koalicionit LAA, Ilir Deda, ka thënë se të gjithë 30 deputetët e LAA-së mund të dalin nga salla e Kuvendit kur të votohet formimi i Qeverisë. Këto komente Deda i ka bërë në emisionin “InfoBox” të Dukagjinit. Sipas tij, PAN-I nuk do ta ketë aspak të lehtë për krijuar qeverinë pasi që është shprehur i bindur se asnjë nga deputetët e LAA-së nuk do ta mbështes. “Asnjë nga deputetët e LAA-së nuk do ta……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Ky është versioni zyrtar i policisë për rastin e vrasjes së Donjeta Pajazitit Posted: 22 Jun 2017 09:59 AM PDT

Policia e Kosovës në rajonin e Pejës ka njoftuar sot përmes një komunikate se seanca dëgjimore e zhvilluar në Gjykatën Themelore të Pejës për rastin e vrasjes së  Donjeta Pajazitit është arrestuar një person me inicialet SH.P për shkak të veprës penale që ka bërë si sulm ndaj të pandehurit N.P. Ky është versioni zyrtar i policis: Njoftoheni se më datën 22.06.2017 rreth ores 10:15 në Gjykatën Themelore në Pejë, ishte në zhvillim seanca dëgjimore, saktësishtë……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Hawking përsërit: Duhet të largohemi nga Toka Posted: 22 Jun 2017 09:58 AM PDT

Është astrofizikanti më i zëshëm i ditëve tona e në të njëjtën kohë është më pesimisti për të ardhmen e njerëzimit. Stephen Hawking nuk ngurron që të ripërsërisë sa herë që i jepet mundësia apelin drejtuar të gjithëve; duhet të largohemi nga Toka. Thirrja e fundit mbërriti nga Norvegjia, i ftuar në një festival shkencor dhe muzikor, që synon të ndihmojë të rinjtë të kuptojnë shkencën komplekse. “Ka kaq shumë faktorë që……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Merkel: E ardhmja e BE’së, prioritet karshi Brexit Posted: 22 Jun 2017 09:48 AM PDT

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka thënë se shpreson që bisedimet me Britaninë e Madhe, për daljen nga Bashkimi Evropian, do të mbahen në një frymë të mirë, por ka shtuar se fokusi do të jetë që të sigurohet e ardhmja e 27 vendeve anëtare të BE-së. “Ne do të kemi bisedime intensive. Ne do të bëjmë çdo gjë që mundim, që t’i mbajë të bashkuar 27 vendet e BE-së”, u ka thënë Merkel gazetarëve pasi ka arritur në Bruksel, për të marrë……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Thirrje Vuçiqit për shkarkimin e menjëhershëm të Dikoviqit, bëri krime në Kosovë Posted: 22 Jun 2017 09:42 AM PDT

Qendra për Studime Euro-Atlantike (CEAS) i ka bërë thirrje Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq që ta shkarkojë shefin e Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë së Serbisë, Lubisha Dikoviq. Kjo thirrje e CEAS, vjen pas të dhënave, siç thuhet, provave të reja të prezantuar për vrasjen e civilëve shqiptarë të Kosovës gjatë luftës së fundit në Kosovë nga njësia që ishte nën komandën e tij, transmeton lajmi.net. Deklarata e CEAS-së kujtons e në fillim të……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Kjo është motra super seksi e Genta Ismajlit (Foto) Posted: 22 Jun 2017 09:18 AM PDT

Genta Ismajli nuk është e vetmja artiste në familjen e saj. Mani Ismajli, është motra 23 vjeçare e Genta Ismajlit, shkruan Indeks. Ajo përveç që merret me modelizëm, aktualisht edhe studion për aktrim. Genta shpesh herë publikon fotografi së bashku me të, ku duket se edhe përngjajnë me njëra-tjetrën.   …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
‘Luftëtarët e huaj’ kërcënim për sigurinë në Kosovë Posted: 22 Jun 2017 09:09 AM PDT

Luftëtarët e kthyer në Kosovë nga vatrat e luftërave në Siri e Irak, mund të paraqesin sfidë serioze për sigurinë, madje edhe nëse tashmë janë nëpër burgje. Një konstatim të tillë e ka dhënë Komandanti i KFOR-it, Giovanni Fungo, me të cilin pajtohen edhe përfaqësuesit e institucioneve të Kosovës. “Siguria në Kosovë mbetet e brishtë dhe mjaftë e paqëndrueshme”, ka vlerësuar komandanti i forcës paqeruajtëse të KFOR-it në Kosovë…….This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Mourinho kërkon dyshen e Interit Posted: 22 Jun 2017 09:08 AM PDT

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho është duke kërkuar transferimin e dy futbollistëve të Interit, transmeton zeri.info Skuadra angleze kërkon sulmuesin, Ivan Perisiç dhe mesfushorin, Marcelo Brozoviç. Manchester United që një kohë është vënë pas Perisiçit, por siç duket tani kërkon një transferim të dyfishtë nga Interi./Zëri …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Lladrovci: Për rikandidimin tim vendos Veseli Posted: 22 Jun 2017 09:08 AM PDT

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi gjatë ditës së djeshme ka caktuar datën 22 tetor 2017 për mbajtjen e zgjedhjeve lokale. E në këto zgjedhje shumë nga kryetarët e tanishëm të komunave kanë deklaruar se do të rikandidojnë sërish, e disa prej tyre kanë thënë që vendin do t’ua lënë të tjerëve. Duke pasur parasysh se Komuna e Drenasit ka qenë ajo e cila para gjashtë muajve iu është nënshtruar procesit të zgjedhjeve ku kryetar u zgjodh Ramiz Lladrovci, i njëjti ka thënë……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
U martuan në Big Brother, Danjel dhe Fotini do të divorcohen pas tre muajsh Posted: 22 Jun 2017 09:07 AM PDT

Elsamedi dhe Danjeli janë kapur me fjalë me njëri-tjetrin dhe ngacmohen rreth situatave që ata kanë me partneret e tyre. Ndërsa Danjeli e ngacmon për ndarjen nga loja që Elsamedi ka bërë me partneren e tij, ky i fundit e cilëson vetëm si një përpjekje për show martesën mes Danjelit dhe Fotinisë. Për të qetësuar situatën ka ndërhyrë Lupçe, i cili thotë se “Dasma dikujt i pëlqeu dhe dikujt jo, por ti (Danjelit), bëre atë që ndjeve dhe e rmose”. Por për Elsamedin dasma e……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Vatikani: Praktikimi i Yoga’s dhe shikimi i Harry Potter ‘akte satanike’ Posted: 22 Jun 2017 09:06 AM PDT

Eksorcisti i Vatikanit, Ati Cesare ka folur në lidhje me “yoga’n” duke e quajtur këto ushtrime trupore spirituale si “satanike” që çojnë në “posedim demonik”. Ati Cesare ka paralajmëruar se Kisha Katolike ka parë një rënie kohëve të fundit në raportet mes njerëzve dhe arsyeja është rritja e praktikimit të ushtrimeve të Yogas dhe praktikimit të Vinyasa’s si dhe shikimi i filmit “Harry Potter”. Kisha Katolike gjithashtu thotë se shikimi i serialeve si “True Blood”……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Reklama