Home » “Roboti që mund t’i japë fund hekurosjes së zakonshme” plus 9 more GazetaBlic

“Roboti që mund t’i japë fund hekurosjes së zakonshme” plus 9 more GazetaBlic

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

“Roboti që mund t’i japë fund hekurosjes së zakonshme” plus 9 more GazetaBlic

Roboti që mund t’i japë fund hekurosjes së zakonshme Posted: 22 Jun 2017 10:50 PM PDT

Ditët e nxehta kanë arritur Evropë dhe Ballkan, duke përfshirë edhe Kosovën. Temperaturat vend, ditëve vijim, do vazhdojnë ngritën. Këtë javë edhe Kosovë temperaturat ishin larta, cilat do vazhdojnë edhe gjatë ditëve ardhshme. Nesër vendin tonë do mbaj mot diell, temperatura do jetë 32 grand Celsius. shtunën temperaturat priten lëvizin nga 17 deri 31 gradë Celsius. Mirëpo, për festën e Bajramit Madh, e cila bie dielën, sipas parashikuesve motit temperatura do jetë e larta deri tani duke shënuar 34 gradë Celsius.

The post Dita e Bajramit do të jetë dita më e ngrohtë në Kosovë! appeared first on GazetaBlic.

Sensuale, joshëse, provokuese, seksi… Beatrix Ramosaj guxon shuuumë në klipin e ri Posted: 22 Jun 2017 10:48 PM PDT

Dy bukuroshet asnjëherë nuk kanë qenë turpshme për treguar pasuritë e tyre trupore. Modelja Lottie u shfaqe e veshur bikini Ibiza, transmeton arbresh.info. dy biondinat shkrepën një fotografi bashku, zhveshura pjesën e sipërme dhe mbuluara vetëm me nga një kapelë. E përveç kësaj fotografie, modelja ka publikuar edhe një tjetër tërësisht zhveshur. 418B76C700000578-0-image-m-26_1498142711631 “Roboti që mund t’i japë fund hekurosjes së zakonshme” plus 9 more GazetaBlic 418B76C700000578-0-image-m-26_1498142711631 “Roboti që mund t’i japë fund hekurosjes së zakonshme” plus 9 more GazetaBlic 418B76C700000578-0-image-m-26_1498142711631 “Roboti që mund t’i japë fund hekurosjes së zakonshme” plus 9 more GazetaBlic

The post Modelja e njohur shfaqet nudo (FOTO) appeared first on GazetaBlic.

Financial Times: Meta pengoi Ramën dhe reformën në drejtësi Posted: 22 Jun 2017 10:47 PM PDT

Liderët e vendeve Bashkimit Evropian janë pajtuar për t’i zgjatur sanksionet ekonomike BE-së kundër Rusisë për 6 muajt e ardhshëm, deri 31 janar vitit 2018. 28 shefat e shteteve dhe qeverive BE-së, këtë vendim e miratuan mbrëmë gjatë samitit dyditësh Bruksel, pasi kancelarja gjermane, Angela Merkel, dhe presidenti francez, Emmanuel Macron, raportuan se si kryengritësit e mbështetur nga Rusia dhe forcat e Ukrainës, po luftojnë pjesën lindore këtij vendi, po i respektojnë Marrëveshjet e Minskut. Këto marrëveshje ishin përpiluar nga liderët e Francës, Gjermanisë, Rusisë dhe Ukrainës, Minsk, vitin 2015, përpjekje për ndaljen e luftimeve. Sanksionet, shënjestër cilave janë kryesisht sektorët bankar dhe ai financiar i Rusisë, pari janë imponuar qershor dhe korrik vitit 2014, si përgjigje ndaj agresionit rus pjesën lindore Ukrainës dhe për invadimin dhe vonë edhe aneksimin ilegal Krimesë Ukrainës nga ana e Moskës. Pakoja e sanksioneve pastaj është ripërtrië për çdo 6 muaj.

The post BE: Liderët u pajtuan për zgjatjen e sanksioneve kundër Rusisë appeared first on GazetaBlic.

Sot inaugurohet Presidenti i ri i Serbisë, Vuçiq: 21 delegacione botërore në Beograd Posted: 22 Jun 2017 10:44 PM PDT

Liderët e vendeve Bashkimit Evropian janë pajtuar për t’i zgjatur sanksionet ekonomike BE-së kundër Rusisë për 6 muajt e ardhshëm, deri 31 janar vitit 2018. 28 shefat e shteteve dhe qeverive BE-së, këtë vendim e miratuan mbrëmë gjatë samitit dyditësh Bruksel, pasi kancelarja gjermane, Angela Merkel, dhe presidenti francez, Emmanuel Macron, raportuan se si kryengritësit e mbështetur nga Rusia dhe forcat e Ukrainës, po luftojnë pjesën lindore këtij vendi, po i respektojnë Marrëveshjet e Minskut. Këto marrëveshje ishin përpiluar nga liderët e Francës, Gjermanisë, Rusisë dhe Ukrainës, Minsk, vitin 2015, përpjekje për ndaljen e luftimeve. Sanksionet, shënjestër cilave janë kryesisht sektorët bankar dhe ai financiar i Rusisë, pari janë imponuar qershor dhe korrik vitit 2014, si përgjigje ndaj agresionit rus pjesën lindore Ukrainës dhe për invadimin dhe vonë edhe aneksimin ilegal Krimesë Ukrainës nga ana e Moskës. Pakoja e sanksioneve pastaj është ripërtrië për çdo 6 muaj.

The post BE: Liderët u pajtuan për zgjatjen e sanksioneve kundër Rusisë appeared first on GazetaBlic.

BE: Liderët u pajtuan për zgjatjen e sanksioneve kundër Rusisë Posted: 22 Jun 2017 10:43 PM PDT

Liderët e vendeve Bashkimit Evropian janë pajtuar për t’i zgjatur sanksionet ekonomike BE-së kundër Rusisë për 6 muajt e ardhshëm, deri 31 janar vitit 2018. 28 shefat e shteteve dhe qeverive BE-së, këtë vendim e miratuan mbrëmë gjatë samitit dyditësh Bruksel, pasi kancelarja gjermane, Angela Merkel, dhe presidenti francez, Emmanuel Macron, raportuan se si kryengritësit e mbështetur nga Rusia dhe forcat e Ukrainës, po luftojnë pjesën lindore këtij vendi, po i respektojnë Marrëveshjet e Minskut. Këto marrëveshje ishin përpiluar nga liderët e Francës, Gjermanisë, Rusisë dhe Ukrainës, Minsk, vitin 2015, përpjekje për ndaljen e luftimeve. Sanksionet, shënjestër cilave janë kryesisht sektorët bankar dhe ai financiar i Rusisë, pari janë imponuar qershor dhe korrik vitit 2014, si përgjigje ndaj agresionit rus pjesën lindore Ukrainës dhe për invadimin dhe vonë edhe aneksimin ilegal Krimesë Ukrainës nga ana e Moskës. Pakoja e sanksioneve pastaj është ripërtrië për çdo 6 muaj.

The post BE: Liderët u pajtuan për zgjatjen e sanksioneve kundër Rusisë appeared first on GazetaBlic.

Kjo bukuroshe ju thotë mirmëngjes nga shtrati (Foto) Posted: 22 Jun 2017 10:39 PM PDT

Dy bukuroshet asnjëherë nuk kanë qenë turpshme për treguar pasuritë e tyre trupore. Modelja Lottie u shfaqe e veshur bikini Ibiza, transmeton arbresh.info. dy biondinat shkrepën një fotografi bashku, zhveshura pjesën e sipërme dhe mbuluara vetëm me nga një kapelë. E përveç kësaj fotografie, modelja ka publikuar edhe një tjetër tërësisht zhveshur. 418B76C700000578-0-image-m-26_1498142711631 “Roboti që mund t’i japë fund hekurosjes së zakonshme” plus 9 more GazetaBlic 418B76C700000578-0-image-m-26_1498142711631 “Roboti që mund t’i japë fund hekurosjes së zakonshme” plus 9 more GazetaBlic 418B76C700000578-0-image-m-26_1498142711631 “Roboti që mund t’i japë fund hekurosjes së zakonshme” plus 9 more GazetaBlic

The post Modelja e njohur shfaqet nudo (FOTO) appeared first on GazetaBlic.

Rusia prezanton celularin e ri inteligjent Posted: 22 Jun 2017 10:38 PM PDT

“Boeing” njoftoi se ka marrë 571 porosi për prodhimin e avionëve tregtarë për një vlerë 74,8 miliardë dollarë. “Airbus” njoftoi nga ana e tij se ka regjistruar gjatë Sallonit Burget 326, porosi me një çmim prej 39,7 miliardë dollarësh. Gjiganti i Seattle ka grumbulluar për 6,1 miliardë dollarë kontrata shërbimi. Ai bëri gjithashtu ditur për porosi apo protokolle për 361 copë tip 737 MAX 10, avionëve me distanca mesatare, ku lancimi ugjatë sallonit për konkuruar “A321 neo” “Airbus”.

The post “Boeing” merr 571 porosi në vlerë prej 74,8 miliardë dollarësh appeared first on GazetaBlic.

Kosova i plotëson kushtet për anëtarësim në Interpol: duhet vetëm punë politike! Posted: 22 Jun 2017 10:37 PM PDT

Liderët e vendeve Bashkimit Evropian janë pajtuar për t’i zgjatur sanksionet ekonomike BE-së kundër Rusisë për 6 muajt e ardhshëm, deri 31 janar vitit 2018. 28 shefat e shteteve dhe qeverive BE-së, këtë vendim e miratuan mbrëmë gjatë samitit dyditësh Bruksel, pasi kancelarja gjermane, Angela Merkel, dhe presidenti francez, Emmanuel Macron, raportuan se si kryengritësit e mbështetur nga Rusia dhe forcat e Ukrainës, po luftojnë pjesën lindore këtij vendi, po i respektojnë Marrëveshjet e Minskut. Këto marrëveshje ishin përpiluar nga liderët e Francës, Gjermanisë, Rusisë dhe Ukrainës, Minsk, vitin 2015, përpjekje për ndaljen e luftimeve. Sanksionet, shënjestër cilave janë kryesisht sektorët bankar dhe ai financiar i Rusisë, pari janë imponuar qershor dhe korrik vitit 2014, si përgjigje ndaj agresionit rus pjesën lindore Ukrainës dhe për invadimin dhe vonë edhe aneksimin ilegal Krimesë Ukrainës nga ana e Moskës. Pakoja e sanksioneve pastaj është ripërtrië për çdo 6 muaj.

The post BE: Liderët u pajtuan për zgjatjen e sanksioneve kundër Rusisë appeared first on GazetaBlic.

10 profesionet që ju bëjnë të shtoni peshë! Posted: 22 Jun 2017 10:34 PM PDT

Alergjia nga dielli është një reaksion i sistemit imunitar ndaj rrezeve diellit e cila shpesh manifestohet me skuqje dhe kruajtje zonës përkatëse, e lokalizuar qafë dhe dekolte formën e një V -je, shpinën e duarve, sipërfaqen e jashtme parakrahëve dhe gjymtyrëve poshtme. Prek vetëm personat me ndjeshmëri ndaj rrezeve diellit, dhe disa raste mund shfaqet menjëherë pas ekspozimit diell apo pak minuta pas. Për mbrojtur lëkurën nga dielli duhet: përdoret krem mbrojtës me faktorë lartë mbi 15 (SPF), mbron si ndaj rrezeve ultraviolet alfa dhe beta, po ashtu dhe buzëkuqi i duhur me faktorë mbrojtës ndaj diellit mbi 20. evitohet dalja orët e pikut rrezatimit diellit mënyrë absolute. Mbajtja e syzeve me mbrojtje ndaj diellit, përdorim veshje gjata. Kujdes i veçante duhet t’i kushtohet produkteve kozmetike apo dhe medikamenteve mund keni përdorim për dalluar nëse janë ato kanë shkaktuar këtë ndjeshmëri nga dielli. Medikamente tilla si antibiotikët, kontraceptivët, antihipertensivët dhe ato përdoren për sëmundjet mendore janë akuzuarit për këtë lloj hiperndjeshmërie.

The post Këshilla për personat me alergji ndaj diellit appeared first on GazetaBlic.

Mungesa e Qeverisë, shtyn formimin e ushtrisë (Video) Posted: 22 Jun 2017 10:24 PM PDT

Liderët e vendeve Bashkimit Evropian janë pajtuar për t’i zgjatur sanksionet ekonomike BE-së kundër Rusisë për 6 muajt e ardhshëm, deri 31 janar vitit 2018. 28 shefat e shteteve dhe qeverive BE-së, këtë vendim e miratuan mbrëmë gjatë samitit dyditësh Bruksel, pasi kancelarja gjermane, Angela Merkel, dhe presidenti francez, Emmanuel Macron, raportuan se si kryengritësit e mbështetur nga Rusia dhe forcat e Ukrainës, po luftojnë pjesën lindore këtij vendi, po i respektojnë Marrëveshjet e Minskut. Këto marrëveshje ishin përpiluar nga liderët e Francës, Gjermanisë, Rusisë dhe Ukrainës, Minsk, vitin 2015, përpjekje për ndaljen e luftimeve. Sanksionet, shënjestër cilave janë kryesisht sektorët bankar dhe ai financiar i Rusisë, pari janë imponuar qershor dhe korrik vitit 2014, si përgjigje ndaj agresionit rus pjesën lindore Ukrainës dhe për invadimin dhe vonë edhe aneksimin ilegal Krimesë Ukrainës nga ana e Moskës. Pakoja e sanksioneve pastaj është ripërtrië për çdo 6 muaj.

The post BE: Liderët u pajtuan për zgjatjen e sanksioneve kundër Rusisë appeared first on GazetaBlic.

Reklama