Home » ““Më sillni Donald Trump”” plus 9 more 24 ore lajme

““Më sillni Donald Trump”” plus 9 more 24 ore lajme

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

““Më sillni Donald Trump”” plus 9 more 24 ore lajme

“Më sillni Donald Trump” Posted: 23 Jun 2017 07:44 AM PDT

Ishte një batutë u interpretua dhe si kërcënim. A e sillni dot këtu Donald Trumpin, i tha aktori Johnny Depp publikut mbledhur festivalin e Glastonbury, momentin prezantoi filmin e tijThe Libertine”. Turma shpërtheu brohorima dhe Depp shtoi: “ keqkuptuat krejtësisht. Kur ishte hera e fundit një aktor …
Phoebe, me serial të vetin Posted: 23 Jun 2017 07:39 AM PDT

Lisa Kudrow mund rikthejë personazhin e Phoebe-t “Friends” një serial televiziv krejtësisht vetin. bashku me Marta Kauffman, bashkëthemeluesen e serialit famshëm, Kudrow mund ndjekë shembullin e Matt LeBlanc, i cili riktheu një serial personazhin Joey. Sipas “InTouch”, Kudrow dhe Kauffman po punojnë për skenarin. Burimet thonë se
Kardashian dhe West, plane për fëmijën e tretë Posted: 23 Jun 2017 07:35 AM PDT

Familja e Kim Kardashian dhe Kanye West mund rritet, sipas disa medieve rozë, cilave shtojnë se çifti ka pajtuar një grua për mbajtur fëmijën e tyre tretë, pasi një doktor e kishte këshilluar yllin e “reality show”-ve mos niste një shtatzëni tjetër, mund ishte me shumë rrezik për
​Dokumente të arkivit të Turqisë kthehen në Prishtinë Posted: 23 Jun 2017 07:24 AM PDT

Komuna e Prishtinës ka prezantuar mënyrë digjitalizuar afër 170 dokumente historisë shekullore qytetit, ruajtura Turqi. Arkivi i Stambollit është duke digjitalizuar dokumentet e vjetra cilat do jenë pronë e arkivit Kosovës mënyrë digjitalizuar. Kështu tha drejtori i Administratës Komunën e Prishtinës, Muhedin Nushi, …
Thaçi në Kalabri: Trashëgiminë e pasur arbëreshe do ta ruajmë bashkë Posted: 23 Jun 2017 07:13 AM PDT

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, vizitën zyrtare Kalabri e ka nisur me takimin e përbashkët me udhëheqësit e Kozencës dhe kryetarët e Bashkive Arbëreshe Kalabrisë mbajtur pallatin e Provincës Kozencës. Prefekti i Konzencës, Gianfranco Tomao, tha se ndjehet i privilegjuar ka mysafir Provincën e Kozencës presidentin Thaçi. Ai
Kushte për Katarin, kërkesat për heqjen e bllokadës Posted: 23 Jun 2017 07:04 AM PDT

Katër shtete arabe i kanë dërguar Katarit një listë me 13 kërkesat duhet përmbushe nëse dëshiron heqjen e bllokadës. Arabia Saudite, Egjipti, Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Bahrein kanë parashtruar një sërë pretendimesh, ndër cilat edhe atë mbylljes Al Xhazirës, rrudhjen e marrëdhënieve me Iranin dhe mbylljen e një baze …
Plani britanik, Merkel: Një fillim i mirë Posted: 23 Jun 2017 06:48 AM PDT

Kancelarja gjermane, Angela Merkel e përshkroi si një fillim mirë planin britanik për drejtat e qytetarëve europianë Britani pas Brexit. Megjithatë, ajo shtoi se ka ende shumë pyetje për Brexit dhe ende shumë punë për bërë. Propozimi britanik u paraqit nga Kryeministrja Theresa May gjatë samitit euriopian Bruksel enjten. …
Byroja e borxheve, do krijohet lista e personave që nuk paguajnë Posted: 23 Jun 2017 06:41 AM PDT

Individët kanë borxhe pashlyera jo vetëm banka, por edhe institucione tjera publike dhe private do jenë identifikuar zyrtarisht. Banka e Shqipërisë ka hartuar një projektligj, i cili i hap rrugë ngritjes Byrosë Kombëtare Kredive. Ndryshe nga regjistri aktual i kredive, byroja do ketë informacion shumë
Veseli: Formojmë qeverinë me kryeministër Ramush Haradinajn Posted: 23 Jun 2017 06:30 AM PDT

Kryetari i Partisë Demokratike Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se zgjedhjet e parakohshme 11 qershorit ishin drejta dhe demokratike. Sipas kreut PDK-së, rezultatet paraprake kanë nxjerrë fitues koalicionin PDK-AAK-Nisma dhe ky vendim i qytetarëve duhet respektohet nga gjithë. Ish-kreu i Kuvendit një intervistë për Ekonomia Online shprehet i
Ndëshkim i rëndë për Skënderbeun, i hiqet titulli kampion Posted: 23 Jun 2017 06:10 AM PDT

Komisioni i Etikës Federatën Shqiptare Futbollit ka shpallur fajtor klubin e Skënderbeut për komplot influencimin e rezultateve ndeshjeve kundërshtim me etikën sportive për sezonin 2015 – 2016. Ky komision vendosi që Skënderbeut t’i hiqet titulli kampion për këtë sezon. KOMISIONI I ETIKES bazë nenit 17, 18 e vijues Kodit …
Reklama