Home » Lajmi.net: “Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto)” plus 8 more

Lajmi.net: “Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto)” plus 8 more

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

Lajmi.net: “Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto)” plus 8 more

Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto) Posted: 23 Jun 2017 12:11 AM PDT

14-2-300x276 Lajmi.net: “Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto)” plus 8 more

Duket se, kur është fjala për bukuri, Forcat Izraelite kanë ushtrinë bukur. Këto forca janë mbushura me ushtare femra, cilat duken sikur janë supermodele.

  një set fotosh poshtë, mund ta shihni ushtrinë izraelite me ushtare supermodele. /Lajmi.net/
14-2-300x276 Lajmi.net: “Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto)” plus 8 more 14-2-300x276 Lajmi.net: “Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto)” plus 8 more 14-2-300x276 Lajmi.net: “Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto)” plus 8 more 14-2-300x276 Lajmi.net: “Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto)” plus 8 more 14-2-300x276 Lajmi.net: “Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto)” plus 8 more 14-2-300x276 Lajmi.net: “Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto)” plus 8 more 14-2-300x276 Lajmi.net: “Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto)” plus 8 more 14-2-300x276 Lajmi.net: “Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto)” plus 8 more 14-2-300x276 Lajmi.net: “Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto)” plus 8 more 14-2-300x276 Lajmi.net: “Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto)” plus 8 more 14-2-300x276 Lajmi.net: “Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto)” plus 8 more 14-2-300x276 Lajmi.net: “Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto)” plus 8 more 14-2-300x276 Lajmi.net: “Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto)” plus 8 more 14-2-300x276 Lajmi.net: “Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto)” plus 8 more 14-2-300x276 Lajmi.net: “Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto)” plus 8 more

Dy aktivistë të njohur shqiptarë në piknikun e Donald dhe Melania Trump Posted: 23 Jun 2017 12:11 AM PDT

14-2-300x276 Lajmi.net: “Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto)” plus 8 more

Mes pjesëmarrësve ishin edhe aktivistët e njohur shqiptaro-amerikanë Harry Bajraktari dhe Lisa Milicaj merrnin pjesë bashkë me kongresistin Eliot Engel dhe bashkëshorten e tij Patricia Ennis. Harry Bajraktari është themeluesi i gazetës “Illyria” dhe një nga figurat kryesore Këshillit Kombëtar Shqiptaro Amerikan. Bashkëshortja e tij Lisa Milicaj është gruaja e parë shqiptaro-amerikane e zgjedhur pushtetin lokal New York.14-2-300x276 Lajmi.net: “Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto)” plus 8 more

Pikniku i Kongresit, bashkon ligjvënësit nga dy partitë politike amerikane ishte edhe emocional këtë vit për shkak një sulmi me armë kundër disa kolegëve tyre republikanë. Lisa Milicaj e cila njihet si mbështetëse e Presidentit Trump qysh nga fillimi i fushatës tij elektorale doli disa fotografi me dhe zv-Presidentin Mike Pence, gjithashtu merrte pjesë bashkë me bashkëshorten. Veprimtari i shquar i çështjes kombëtare, Harri Bajraktari është nderuar nga Presidenti i Shqipërisë Nishani me titullin : “Nderi i Kombit” ndërsa Lisa Milicaj është nderuar me Urdhërin e Kalorësit Skënderbeut. Pikniku i këtij viti përfshiu edhe një garë vogël me varka me vela shatërvanin e Kopshtit Jugor Shtëpisë Bardhë, si dhe një karusel.
Në sfond, luante Orkestra e plotë e Forcave Detare të Ushtrisë së Shteteve të Bashkuara. (Beqir Sina/Ruben Avxhiu) 14-2-300x276 Lajmi.net: “Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto)” plus 8 more 14-2-300x276 Lajmi.net: “Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto)” plus 8 more 14-2-300x276 Lajmi.net: “Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto)” plus 8 more 14-2-300x276 Lajmi.net: “Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto)” plus 8 more 14-2-300x276 Lajmi.net: “Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto)” plus 8 more 14-2-300x276 Lajmi.net: “Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto)” plus 8 more 14-2-300x276 Lajmi.net: “Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto)” plus 8 more 14-2-300x276 Lajmi.net: “Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto)” plus 8 more 14-2-300x276 Lajmi.net: “Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto)” plus 8 more

Gërmimet prej 140 ditësh në Kizhevak, pa rezultate Posted: 23 Jun 2017 12:11 AM PDT

14-2-300x276 Lajmi.net: “Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto)” plus 8 more

Aktualisht punimet janë ndërprerë, pasi këtë lokacion nuk u gjet asnjë mbetje mortore. Arsim Gërxhaliu, drejtor i Institutit Mjekësi Ligjore, një intervistë për Ekonomia Online ka thënë se edhe përkundër punës prej 140 ditëve këtë lokacion nuk është arritur identifikohet se mund ketë trupa personave zhdukur gjatë luftës. Gërxhaliu ka thënë se lokacionin ku po gërmohej janë hedhur mbeturinat e një miniere ndodhet atë pjesë. “Janë larguar me qindra e mijëra tonë gurë, mos them është lëvizur një bjeshkë e tërë, nuk ka pasur gjetje. Miniera gjendet afër këtij lokacioni ka hedhur mbeturinat këtë lokacion, çka ka bërë këtu grumbullohen shumë mbeturina. Por zyrtarisht është mbyllur ajo pjesë se nuk është gjetur as një trup”, ka sqaruar Gërxhaliu. Ndonëse nuk u gjet as një trup Gërxhaliu, thotë se këtë pjesë mund ketë ekzistuar një varrezë masive. Sipas tij, vetëm sigurimi i pamjeve apo fotografive satelitore kohës luftës do ndihmonin lokalizimin e vendit ku mbahen trupat.

Përsëri protestohet kundër vezëve të Shqipërisë Posted: 23 Jun 2017 12:08 AM PDT

14-2-300x276 Lajmi.net: “Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto)” plus 8 more

Kjo është protesta e dytë e fermerëve kosovarë brenda këtij muaji. Ata po thonë se Kosovë këto vezë po shiten me çmim përgjysmuar krahasuar me çmimin e vezëve Shqipëri. Sipas tyre, kjo po ndodh për faktin se ato janë vezë për asgjësim e jo për konsumim.

Prezantuesja vjen me pozë të nxehtë me… (Foto) Posted: 23 Jun 2017 12:06 AM PDT

14-2-300x276 Lajmi.net: “Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto)” plus 8 more

Ajo Instagram ka hedhur një fotografi ku shihet me veshja shumë shkurta se zakonisht, shkruan lajmi.net Duke i vënë pah hiret trupore, bukuroshja shqiptare dukej seksi se kurrë parë./Lajmi.net/

• I got my mind set on me • A post shared by Klea Huta •amla• (@kleahuta) on Jun 22, 2017 at 10:10am PDT

A ju kujtohet Cassano? Do të qesheni me klubin e ri (FOTO) Posted: 23 Jun 2017 12:05 AM PDT

14-2-300x276 Lajmi.net: “Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto)” plus 8 more

Antonio Cassano është afër gjejë një ekip ri. Sipas Calciomercato.com, ish reprezentuesi i Italisë ka ofertë nga skuadra modeste e Serie A, Crotone. Cassano është pa klub nga janari kur u largua nga Sampdoria. /Lajmi.net/ 14-2-300x276 Lajmi.net: “Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto)” plus 8 more

Të rinjtë kosovarë, kureshtarë apo të indoktrinuar nga politika?! Posted: 23 Jun 2017 12:05 AM PDT

14-2-300x276 Lajmi.net: “Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto)” plus 8 more

Radio Evropa e Lirë ka anketuar disa qytetarë për marrë mendimet se si e shohin ata indoktrinimin e fëmijëve dhe përfshirjen e rinjve politikë. Genc Ramadani, studion ekonomi dhe është vitin e tretë. Ai mbështet përfshirjen e rinjve aktivitete politike, por jo edhe indoktrinimin e fëmijëve. ”Mendoj është hap i duhur përfshirja e rinjve politikë, pasi mendoj se askush nuk i dinë mirë problemet dhe nevojat e rinjve siç i dinë vet rinjtë”. “Derisa indoktrinomi i fëmijëve mendoj se është dukuri negative. Mendoj se askund botë (qytetari) nuk është i përfshirë shumë politikë sesa Kosovë”, thotë Ramadani. Elbasan Cekaj, është student i bujqësisë. Edhe ai thotë se rinjve duhet t’u jepet hapësirë politikë, por asnjë formë fëmijëve. “Mendoj është meritë e madhe nëse rinjtë do ta merrnin shtetin dorë, pasi vjetrit janë shpenzuar, sipas meje. Do duhej t’u lënë hapësirën rinjve”. “Kurse, mendoj fëmijët nuk duhet kyçen aktivitete politike. Këta janë 18 plus, derisa nën këtë moshë, nuk mendoj do duhej merreshin me politikë.Gjithashtu, mendoj papunësia e bën gjithë këtë rinjtë merren me politikë, derisa tek fëmijët mendoj se kanë ndikim familja”, shprehet Cekaj. Kurse, Sejdi Komati, qytetar nga Prishtina, thotë se fëmijët janë mbrojtur me ligj dhe nuk duhet askush t’i keqpërdorë, aq pak për interesa partiake. “Indoktrinimin e fëmijëve politikë nuk e shoh pozitiv. Duhet t’u përshtaten normave i lejon Kushtetuta”, thotë Komati. Përderisa, Sokol Krasniqi, mësimdhënës i lëndës Edukatës Qytetare, thotë se fëmijët kanë shumë interesim për politikën, çka sipas tij, është ndikim e marirn nga familjarët. “Sa u përket fëmijëve nuk është veti e mirë. Mendoj se familja i nxit apo edhe ndikon fëmijët jenë pjesë e politikës. Unë ligjëroj Edukatën Qytetare dhe kur kemi tema për presidentin apo partitë politike, menjëherë fëmijët kyçen dhe janë shumë rrjedha. Por, nuk kam vërejtur ka pasur ndonjëherë konfrontim mes fëmijëve për parti politike”, thotë Krasniqi. Edhe Mal Lokaj, mendon se indoktrinomi i fëmijëve politikë është manipulim me ta. “Pa qenë 18 vjeç, është manipulim i fëmijëve. Është e keqja e vendit. Është manipulim edhe nga ana e prindërve, mësimdhënësve dhe edukatorëve. Nuk është e nevojshme fëmijët ngarkohen me politikë. Është e dëmshme për fëmijën”, thotë Lokaj. Por, çka thonë sociologët lidhur me indoktrinimin e personave ende nuk i kanë mbushur 18 vjet, politikë. Sociologu Leotrim Sahiti, tha për Radion Evropa e Lirë se fëmijët dhe përgjithësi qytetarët kanë prirje tregojnë interesim lartë për politikën. “Fëmijët duhet t’i ndjekin programet e tyre edukuese dhe specializuese dhe mos i lejojnë prindërit dhe kujdestarët shikojnë debate politike mes kundërshtarëve politikë, sepse debatet e ashpra mes kundërshtarëve politikë, ndikojnë edhe tek fëmijët, edhe orët mësimore ku ato devijojnë pastaj”, thotë Sahiti. Sipas Leotrim Sahitit, janë shënuar edhe raste kur kishte konflikte verbale nëpër shkolla për shkak preferencave ndryshme politike, çka dëshmon për indoktrinimin e tyre. Edhe organizatat joqeveritare kanë vëzhguar zgjedhjet e fundit parlamentare Kosovë, mbajtura 11 qershor, kanë nxjerr si një prej shkeljeve partive politike, përdorimin e fëmijëve nëpër fushata dhe tubime politike.

Dashuria e re gjermano-franceze Posted: 23 Jun 2017 12:04 AM PDT

14-2-300x276 Lajmi.net: “Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto)” plus 8 more

Presidenti i Këshillit BE-së, Donald Tusk bëri fjalë për një “hap historik”, edhe presidenti francez, Emmanuel Macron iu referua historisë Bruksel. Vetëm kancelarja gjermane, e njohur për stilin e saj përmbajtur, u mjaftua me shprehjen “një cilësi e re e bashkëpunimit”. Hopi përpara i BE-së u shënua fushën e mbrojtjes, një hap dikur bllokohej nga britanikët. “Ne punojmë me Gjermaninë dorë dorë”, tha presidenti francez, Emmanuel Macron, ndërsa Merkel lëvdoi “bashkëpunimin gjermano-francez po shënon rezultate mira”.

14-2-300x276 Lajmi.net: “Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto)” plus 8 more

tre muajt e ardhshëm duhet vuloset bashkëpunimi fushën e mbrojtjes, dhe do jetë sqaruar si do bëhet financimi. Edhe Polonia tani kërkon jetë pjesëmarrëse fushën e mbrojtjes përbashkët, me sa duket e pasigurtë nga presidenti Trump. Çfarë është PESCO? Formula e BE-së PESCO qëndron për “bashkëpunim vazhdueshëm përforcuar” dhe i mundëson vendeve anëtare fusha caktuara punojnë ngushtë me njëra-tjetrën, pa pasur nevojë japin miratimin tjerët. Kreu i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker u bë poetik dhe e cilësoi këtë rast “princesha e fjetur e Marrëveshjes Lisbonës tani është zgjuar”. samit u vendos edhe zgjatja për 6 muaj e sanksioneve kundër Rusisë. BE sheh dobësi tjera zbatimin e Marrëveshjes Minskut. Po ashtu nuk u pranua rishqyrtimi i Marrëveshjes Klimës, kërkuar nga Donald Trump. Bëhet fjalë për ardhmen e 27 vendeve e jo për Brexit Kancelarja bëri qartë fillim samitit, se për është e rëndësishme e ardhmja e 27 vendeve anëtare dhe pak e rëndësishme grindja për Brexit. Kryeministrja britanike, Theresa May i informoi kolegët europianë për ofertën britanike gjatë darkës përbashkët, ofertë  e quajtur parë “zemërgjerë”. “Asnjë qytetar i BE-së qëndron Britaninë e Madhe nuk ka nevojë lerë vendin pas Brexit”, u citua nga qarqet britanike. Kjo vlen për qytetarët jetojnë prej pesë vjetësh Britaninë e Madhe. Por ende nuk janë sqaruar gjitha modalitetet.

14-2-300x276 Lajmi.net: “Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto)” plus 8 more

Kancelarja Merkel u shpreh lidhur me bisedimet ditën e parë samitit, seky është një fillim i mirë, por ka ende çështje tjera, si financat, Irlanda, dhe deri tetor ka shumë për bërë.” Marrëdhëniet me Europën Lindore krizë “BE nuk është supermarket por një bashkësi vlerash”, tha Emmanuel Macron para takimit duke kritikuar Poloninë, Çekinë, Hungarinë refuzojnë shpërndarjen e refugjatëve. Fjala është vendet lindore marrin fondet e BE-së, por refuzojnë pranimin e refugjatëve. Edhe Gjermania ka njëjtin qëndrim. Merkel tha se kjonuk është dita e kërcënimeve, por ne jemi një bashkësi vlerash.” Polonia nuk ishte dakord me këtë. Një funksionar qeveritar tha se, fakti marrim para nga Brukseli nuk do thotë, se nuk jemi akord për çdo gjë me BE. por Franca e Gjermania kanë qëndrim tjetër./DW

Fshatrat në Serbi drejt zhdukjes, nëse i keni 1000 euro mund të bëheni me shtëpi Posted: 23 Jun 2017 12:02 AM PDT

14-2-300x276 Lajmi.net: “Ushtaret më të bukura në botë i ka Izraeli, do të mahniteni me bukurinë e tyre (Foto)” plus 8 more

pjesën e Banatit mund blihet tokë për vetëm 2000 euro, nëse është me shtëpi nuk shkon shumë se 15 000 euro. Mirëpo ka edhe keq, fshatrat e Priotit çmimi i pasurive patundshme është 1 000 euro. Ndonëse këto çmime janë aq ultë nuk ka as blerës, transmeton lajmi.net. Fshatarët thonë se kufirin me Rumunin shitet shtëpia me kopshte për 2000-2500, shkruan Vecernji Novosti. Ndërsa, fshatrat e largëta Novo Sad-it shtëpia mund blihet për pak se 10.000 euro. Hiç mirë nuk është as fshatrat e Nishit, edhe atje një shtëpi e bukur me oborre madh shitet për 15 000 euro. Për 5000 euro përgjithësi mund blihet një vilë modeste kodra ku nuk ka tokë pjellorë, as ujë mjaftueshëm për bujqësi. Pirot, me rreth 200 fshatra, kërkesat për shtëpitë për shumë vite është pothuajse jo-ekzistente, pra shumë fshatra braktisjet janë për arsye ekonomike dhe demografike, për shembull, fshati Verzar nuk ekziston . afërsi Vranjës, shumë fshatra ka fare pak familje, çmimi për shtëp me kopsht është mesatar prej 20 000 mijë euro. /Lajmi.net/

Reklama