Home » Koha.net: “Abdixhiku thotë se është herët të flitet nëse ai do të jetë kandidat i LDK-së për Prishtinën” plus 29 more

Koha.net: “Abdixhiku thotë se është herët të flitet nëse ai do të jetë kandidat i LDK-së për Prishtinën” plus 29 more

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

Koha.net: “Abdixhiku thotë se është herët të flitet nëse ai do të jetë kandidat i LDK-së për Prishtinën” plus 29 more

Abdixhiku thotë se është herët të flitet nëse ai do të jetë kandidat i LDK-së për Prishtinën Posted: 22 Jun 2017 03:06 PM PDT

Lumir Abdixhiku, që pritet të jetë në mesin e 5 personave më të votuar në LDK në zgjedhjet e përgjithshme, ka thënë se është ende të flitet nëse do të jetë ai kandidati i kësaj partie për kryetar të Prishtinës. Zgjedhjet lokale janë përcaktuar për datën 22 tetor, dhe fiks katër muaj nga data e zgjedhjeve ai ka thënë se LDK ende nuk ka vendosur për kandidatin. “Këtë çështje nuk i kemi diskutuar asnjëherë në parti. Është tepër herët,……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Abdixhiku: Do të bindeni me qëndrueshmërinë e LDK-së për të mos qeverisur me PDK-në Posted: 22 Jun 2017 02:57 PM PDT

Kandidati për deputet në Kuvendin e Kosovës nga LDK, Lumir Abdixhiku, ka shprehur bindjen se LDK do të jetë e palëkundur në vendimin e saj se nuk do të formojë Qeveri. “Kanë mbetur edhe pak ditë për ta kuptuar seriozitetin dhe qëndrueshmërinë tonë në këtë pikë. Ne dëshirojmë që të mos ketë bllokadë në formimin e institucioneve të vendit, si në vitin 2014, por do të bindeni për pak ditë”, ka thënë Abdixhiku, në “Interaktiv” të……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Renato Sanches në radarin e klubit italian Posted: 22 Jun 2017 02:40 PM PDT

Sipas raporteve nga Mediaset Premium, Juventusi ka pyetur Bayern Munichun për transferimin e Renato Sanchezit. Sipas këtyre raporteve thuhet se Juventusi e ka kërkuar portugezin në formë huazimi për dy vjet me të drejtë blerje, transmeton Koha.net. Kjo është e ngjashme për mënyrën se si Bianconerët menaxhuan situatën e Kinsley Comanit, për të cilin Bayerni kishte paguar shtatë milionë euro për huazimin, dhe 21 të tjerë për transferimin e tij të plotë pas përfundimit të huazimit. Juventusi tashmë……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Abdixhiku: LDK u ndëshkua nga votuesit Posted: 22 Jun 2017 02:34 PM PDT

Anëtari i ri i LDK-së, Lumir Abdixhiku, thotë se kjo parti ka dështuar si ekip në zgjedhjet e 11 qershorit dhe kjo për shkak të koalicionit të shkuar me PDK-në. Sipas Abdixhikut, LDK është ndëshkuar nga qytetarët, megjithatë ai thotë se ka sinjale që ndryshimet që kanë nisur në LDK janë pranuar mirë nga elektorati. “Jam i kënaqur për përkrahjen time, por jo për atë të ekipit. Me numrin e votave jemi njëjtë me herën e kaluar, por kjo nuk duhet të na kënaqë. Kemi nisur……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Cuadrado: Dua të qëndroj tek Juventusi Posted: 22 Jun 2017 02:28 PM PDT

Juan Cuadrado ka konfirmuar dëshirën e tij që të vazhdojë të jetë pjesë e Juventusit, duke larguar interesimin nga Arsenali, Milani dhe PSG-ja. Kolumbiani ka kontratë me Juventusin deri më 2020, dhe ideja e tij thotë se gjithmonë ka qenë që të qëndrojë te kampioni italian, transmeton Koha.net. “Kam renovuar kontratën me Juventusin deri 2020, dhe me ndihmën e Zotit do të qëndroj këtu. Kjo gjithmonë ka qenë ideja ime”, është shprehur ai, raporton Football Italia. Raportohet se Juventusi……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
​Forca shumëkombëshe mund të vendosen në Siri Posted: 22 Jun 2017 02:12 PM PDT

Ankaraja zyrtare njoftoi sot se forca shumëkombëshe mund të vendosen për të mbajtur paqen në zonat që ka rënë tensioni i luftimeve në Siri. Në fillim të muajit maj, Irani, Rusia, të dyja aleate të regjimit të Bashar Al Asadit, dhe Turqia që mbështet rebelët, kishin rënë dakord për krijimin e zonave të sigurisë me qëllim vendosjen e një armëpushimi në disa rajone të Sirisë, vend i shkatërruar nga një konflikt i përgjakshëm që zgjat prej më shumë se gjashtë……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
G7-ta mbështet zhvillimin e automjeteve autonome Posted: 22 Jun 2017 02:08 PM PDT

Vendet e G7-tës u angazhuan të enjten për të identifikuar dhe hequr pengesat e mundshme ligjore që pengojnë zhvillimin e pilotimit autonom të automjeteve. Ministrat e transporteve të vendeve më të pasura të botës, të mbledhura që prej të mërkurës në Kaliari të Sardenjës, pranojnë mundësinë e jashtëzakonshme të përparimeve teknologjike në infrastruktura dhe automjete që mund të sjellë pilotimi automatik. “Këto përparime mund të përmirësojnë sigurinë……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Pacolli: Askush nuk flet më për hallet e qytetarit, vetëm se kush do të jetë kryeministër Posted: 22 Jun 2017 02:06 PM PDT

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka shtruar një pyetje në profilin e tij në Facebook, të enjten. “E kuptuat sa shumë premtuan në fushatë?”, ka shkruar ai. “Vetëm shikoni lajmet nga politika, nga mëngjesi deri në orarin e syfyrit si debatohet vetëm rreth një DEBATI dhe kurrgjë tjetër. Askush nuk flet për hallet e qytetarit, për varfërinë në rritje, për gjendjen e spitaleve dhe shëndetësisë sonë, për shkatërrimin e mjedisit, për hasmërinë e krijuar (nga politika) mes……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Neja n’Bllok® (14+) Posted: 22 Jun 2017 07:40 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Serial: Perandori epis. 127® Posted: 22 Jun 2017 06:55 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Cosmo® Posted: 22 Jun 2017 06:20 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Rubikon vazhdimi® Posted: 22 Jun 2017 06:05 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Koha e Lajmeve Posted: 22 Jun 2017 05:55 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Rubikon® Posted: 22 Jun 2017 05:10 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Express Music® Posted: 22 Jun 2017 04:15 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Serial: “Trimi dhe e bukura” epis. 44 (10+) ® Posted: 22 Jun 2017 03:35 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Për cka e fajëson Hoti EULEX-in? Posted: 22 Jun 2017 01:50 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Serwer: Kushdo që mund të sigurojë shumicën, mund të kryesojë qeverinë Posted: 22 Jun 2017 01:18 PM PDT

Derisa zgjedhjet e 11 qershorit në Kosovë nuk pritet të nxjerrin një fitues të qartë dhe vendi është ende në pritje të rezultatit përfundimtar, një ekspert i çështjeve të Ballkanit thotë se negociatat mes koalicioneve të krijuara do të jenë jetike për formimin e një qeverie të re. Daniel Serwer, në Qendrën për Studime Strategjike dhe Ndërkombëtare, e sheh megjithatë me skepticizëm të ardhmen e dialogut me Serbinë, nëse qeverinë do ta kryesonte ish kreu i lëvizjes……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Rita Ora në këngën bamirëse për objektin që u dogj Posted: 22 Jun 2017 01:17 PM PDT

Këngtarja, Rita Ora ka thënë se e ka pasur shumë të vështirë të këndojë në këngën humanitare të Simon Cowellit për viktimat e objektit të djegur, Grenfell pasi që ka thënë se është rritur në atë pjesë të Londrës dhe se ka njohur njerëz të prekur nga tragjedia. “Dailymail” shkruan se Rita e lindur në Kosovë është rritur në një shtëpi që ndodhej pranë objektit që u dogj. “Ne me këngë bëmë punë të……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Mustafa: Rruga e Kosovës drejt BE-së s’ka kthim Posted: 22 Jun 2017 01:12 PM PDT

Rruga e Kosovës drejt BE-së nuk ka kthim. Kështu ka thënë kryeministri në detyrë, Isa Mustafa derisa ka marrë pjesë si kryetar i LDK-së në një samit të Partive Popullore Evropiane. Mustafa ka shkruar në Facebook se partia e tij si anëtare e denjë e EPP-së, po punon fuqishëm që të sigurojë përkrahjen e pazëvendësueshme të EPP-së për Kosovën në institucionet e BE-së dhe në çdo aspekt tjetër. Postimi i plotë i Mustafës: Partia Popullore Evropiane, ku……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Kutcher: Vajza ime është gjeni Posted: 22 Jun 2017 01:09 PM PDT

Aktori i famshëm, Ashton Kutcher është i fascinuar me vajzën e tij dy vjeçare, Wyatt Isabbelle e cila sipas tij flet tre gjuhë, anglisht, spanjisht dhe anglisht. “Është e dukshme që vajzat përparojnë më shpejtë se djemtë”, ka thënë Kucher në emisionin “The Tonight Show Starring Jimmy Fallon”. Kutcher që është i martuar me aktoren Mila Kunis ka edhe një djalë 6 muajsh i cili sipas tij është krejtësisht ndryshe nga vajza. “Ai thotë vetëm baaahhh derisa vajza që nga……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Basha: Rama i është kthyer premtimeve të para 4 vjetësh Posted: 22 Jun 2017 01:09 PM PDT

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbyllur fushatën elektorale në Elbasan, ku deklaroi se Republika e Re është vendimi më i madh i shqiptarëve të dielën. Ai tha se Rama kthehet sërish me të njëjtat premtime si katër vite më parë. “Ai nuk gjeti dot tre shqiptarë të punësuar dhe i ngelën tre manekinë nga internet. Ky është Edi Rama me premtimet e pambajtura, rikthehet me të premtime të tjera pa plan”, tha Basha. “Të dielën nuk kemi nevojë për fjalë boshe, nuk kemi……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Liverpooli zyrtarizon Salahun Posted: 22 Jun 2017 01:03 PM PDT

Liverpooli ka konfirmuar transferimin e Mohamed Salah nga skuadra e Romës. 25 vjeçari sot ka nënshkruar kontratë me “Të Kuqtë”, dhe më 1 korrik do të bëhet zyrtarisht lojtar i Liverpoolit, transmeton Koha.net. Salah është shprehur shumë i lumtur për këtë transferim. “Jam shumë i emocionuar që jam këtu. Jam shumë i lumtur. Do të jap 100 për qind dhe gjithçka për klubin. Vërtetë dua të fitoj diçka për këtë klub. Kemi ekip të madh dhe lojtarë shumë……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Gjermania e Kili ndahen në paqe në Kupën e Konfederatave Posted: 22 Jun 2017 12:50 PM PDT

Gjermania dhe Kili kanë barazuar 1 me 1 në xhiron e dytë të Grupit B në Kupën e Konfederatave. Dy kombëtaret, që udhëheqin me këtë grup, realizuan golat në pjesën e parë. Alexis Sanchez shënoi për Kilin në minutën e gjashtë, ndërsa Lars Stindl barazoi gjithçka në minutën e 41-të. Kili ka katër pikë në krye të grupit, aq sa ka edhe Gjermania e cila ka goldiferencë më të dobët. Në pozitat tre dhe katër janë Australia dhe Kameruni me nga një pikë. Dy……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
“Socratic Philosophical School” shpall Ilazin e Eminin “Qytetarë të Botës” Posted: 22 Jun 2017 12:38 PM PDT

Kryetarja e Shoqatës së Filozofëve të Kosovës, Hasnije Ilazi dhe nënkryetari, Ridvan Emini janë certifikuar si “Qytetarë të Botës të shekullit XXI”. Certifikimi është bërë nga “Socratic Philosophical School”, pjesë e Federatës Botërore të Filozofisë. Ndarja e certifikatave do të jetë në tetor 2017 në Athinë. Kosova është ranguar në vendin e 16. Listës së “Qytetarëve të Botës të shekullit XXI” i prin ish Sekretari i……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Sanchez vendos rekord te kombëtarja e Kilit Posted: 22 Jun 2017 12:37 PM PDT

Ylli i Arsenalit, Alexis Sanchez është bërë top golashënuesi në kombëtaren e Kilit, me golin e shënuar sonte ndaj Gjermanisë. Ai shënoi vetëm pas pesë minutave lojë ndaj Gjermanisë në Kupën e Konfederatave, duke çuar në 38 numrin e golave të shënuara për kombëtaren e Kilit, transmeton Koha.net, raporton Goal. Sanchez ka lënë prapa ish-sulmuesin e Lazios, Marcelo Salas, i cili kishte 37 gola në 70 paraqitje, derisa ylli i Arsenalit këtë shifër e ka arritur në 112 paraqitje. I treti në……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Hoti i bindur se LVV-ja e kopjoi PDK-në Posted: 22 Jun 2017 12:33 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Rama tregon pse iu ndanë rrugët me LSI-në Posted: 22 Jun 2017 12:12 PM PDT

Në Shqipëri kryeministri Edi Rama shprehet se ndarja me LSI-në erdhi si pasojë e një qasjeje taktike dhe dritëshkurtër nga ana e aleatit të tij. Në një intervistë për Zërin e Amerikës ai thotë se nuk është i penduar për zgjedhjen e zotit Meta si president, ndërsa flet për marrëveshjen me kreun demokrat Lulzim Basha, çështjen e koalicioneve të ardhshme nëse nuk sigurohet një fitore me mbi 71 mandate, dhe premtimet kryesore për 4 vitet e ardhshme gjatë së cilave nuk do të ketë rritje……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Snajperisti kanadez vret militantin e ISIS-it nga 3,540 metra Posted: 22 Jun 2017 12:05 PM PDT

Një snajperist në forcat speciale kanadeze ka vrarë një militant të ISIS-it nga një distancë prej 3,540 metra në Irak gjatë muajit të kaluar, raporton BBC. Burimet ushtarake kanë bërë të ditur për Globe të Torontos gazetën Mail se snajperisti është anëtar i Joint Task Force 2, dhe këtë veprim e ka kryer nga një ndërtesë e lartë, transmeton Koha.net. Sipas këtyre raporteve thuhet se për të arritur cakun plumbit i janë dashur 10 sekonda. Një gjë të tille për BBC e ka……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Alba në radarin e gjigantit anglez Posted: 22 Jun 2017 11:43 AM PDT

Manchester Unitedi dëshiron që ta transferojë mbrojtësin e Barcelonës, Jordi Alba, raporton ESPN. Sipas këtyre raporteve thuhet se Jose Mourinho është një kërkim të një mbrojtësi të majtë, dhe Alba është synimi kryesor për këtë pozitë, transmeton Koha.net. Megjithatë transferimi i tij duke shumë i vështirë, duke pasur parasysh se Alba është një ndër lojtarët kryesor në mbrojtjen e katalunasve. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Reklama