Home » Zëri: “Beqiri i vendosur: S’bëjmë qeveri me PAN-in” plus 29 more

Zëri: “Beqiri i vendosur: S’bëjmë qeveri me PAN-in” plus 29 more

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

Zëri: “Beqiri i vendosur: S’bëjmë qeveri me PAN-in” plus 29 more

Beqiri i vendosur: S’bëjmë qeveri me PAN-in Posted: 21 Jun 2017 02:47 PM PDT

Sekretari i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri, në Ballë për Ballë të Klan Kosovës, ka thënë se koalicioni LDK-AKR nuk do të pranojë të formojë qeverinë me PAN-in, në asnjë mënyrë dhe me asnjë kusht. Ai ka deklaraur se edhe nëse një koalicion i këtillë ndodh që të hidhet në votim brenda partisë, ai do të votojë kundër, duke nënvizuar se i vështirë do të jetë edhe koalicioni me Vetëvendosjen. “Procesi zgjedhor e ka……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Pantina i përgjigjet Hazirit: Kryeministër duhet të jetë Kurti Posted: 21 Jun 2017 02:44 PM PDT

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje do të kenë shumë pengesa për të bashkuar në koalicion paszgjedhor për arsyen se nënkryetari i LDK-së, Lufti Haziri ka kërkuar postin e kryeministrit dhe njohjen e vetëvendosjes së frymës rugoviane. Por, ish deputetja e Vetëvendosjes, Shqipe Pantina ia ka kujtuar Hazirit se për një qeveri stabile kryeministri duhet të jetë nga partia që ka më shumë deputetë. Ajo ka pranuar që ka programe të ndryshme ndërmjet këtyre subjekteve, por ka……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Beqiri: Po kandidova, do ta marr Prishtinën Posted: 21 Jun 2017 02:41 PM PDT

Sekretari i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri, në Ballë për Ballë të Klan Kosovës, ka thënë se nëse kandidon për të marrë drejtimin e Prishtiëns nuk ka dyshim se do të dalë fitues. Ai ka deklaruar se ka aq shumë parregullësi dhe ngecje në kryeqytet, sa do të ketë shumë për cka ta kritikojë qeverisjen e Vetëvendosjes në katër vjetët e fundit, njofton Klan Kosova. “Sa i përket zgjedhjeve lokale në Prishtinë, padyshim që për ne……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Marina Vjollca hedh vallen, Geti i ulet në gjunjë (Video) Posted: 21 Jun 2017 02:35 PM PDT

Getoar Selimi dhe marina Vjollca duket kanë filluar të përgatiten për martesë. Dyshja është parë në aheng familjar teksa vallëzojnë nën ritmet e këngëve popullore. Në fakt, videoja është marrë në dasmën e menaxherit të “BabaStars”, dhe kjo temë ka qenë ndër më të përfolurat në showbiz, transmeton Telegrafi. Videoja më poshtë nuk është bërë publike nga çifti Vjollca- Selimi, dhe kjo video do iu mbetet gjatë në memorien e tyre. Ndryshe,……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Samuel Zhbogar ishte prezent në darkë Iftari në Ohër (Foto) Posted: 21 Jun 2017 02:25 PM PDT

Euroambasadori Samuel Zhbogar, sote në Ohër ishte i pranishëm në sofrën e Iftarit së bashku me qytetarët tjerë, përcjell Telegrafi Maqedoni. Disa besimtarë myslimanë u shërbyen në sheshin “Republika e Krushevës”, i cili është i rrethuar nga objekte fetare myslimane. Këtë iftar për qytetarët mysliman e organizoi kryetari i Komunës së Ohrit, Nikolla Bakraçieski. “Në emër të bashkëjetesës, dashurisë dhe mirëkuptimit, çdo herë të mblidhemi në……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Limaj: Nisma nuk bën pazare, as nuk e prish skenën politike (Video) Posted: 21 Jun 2017 02:23 PM PDT

Lideri i Nisma për Kosovën, Fatmir Limaj ka thënë se në zgjedhjet e 11 qershorit ka pritur rezultate më të mira sa i përket koalicionit PAN. Ai ka theksuar se partia që ai drejton nuk bënë pazare po as nuk e prishë skenën politike. “Vazhdimisht kemi thënë se Nisma ka rritje dhe ne e kemi pritur këtë rritje. Nisma as nuk bën pazare por as nuk prish. Ne jemi një parti e cila interesin e vet partiak e qet në rend të dytë për hir të proceseve. Nisma ka mbi 40% rritje”, ka thënë Limaj në një……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Përzierja e Rusisë në zgjedhjet amerikane ‘nuk ka pasur ndikim tek rezultati’ Posted: 21 Jun 2017 02:14 PM PDT

Zyrtarët amerikanë u thanë ligjvënësve të mërkurën se nuk ka dyshim se Rusia kishte ndërhyrë gjerësisht në zgjedhjet presidenciale të vitit të kaluar, me synimin për të ndihmuar biznesmenin Donald Trump të fitonte zgjedhjet. Por sipas tyre, nuk ka prova se Moska qe në gjendje të ndryshonte rezultatin. Ish-shefi i Agjencisë për Sigurinë Kombëtare Jeh Johnson tha në një seancë dëgjimore të Komisionit të Zbulimit të Dhomës së Përfaqësuesve se hakerimi rus i dokumentave……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Thirret Ezani, gazetarja ndërpret intervistën me Ramën, reagimi i tij i çuditshëm Posted: 21 Jun 2017 02:01 PM PDT

Teksa zhvillohej intervista e gazetares Rudina Xhunga me kryeministrin Edi Rama, në emisionin “Dritare me Rudinën”, u thirr Ezani. Kjo bëri që ajo të ndërpresë intervistën. Pasi dëgjoi Ezanim, Rama tha: “Ça do bëjmë tani, do vazhdojmë?”. “Jo, kur flet Zoti nuk flasin njerëzit”, u përgjigj gazetarja dhe urdhëroi regjinë të fusë reklama në transmetim. Por, duket se koha e reklamave e mërziti Ramën. Teksa u kthyen në lidhje direkte, Rama tha: “7 orë……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
A po zhvillon negociata AAK-ja me LDK-në? Posted: 21 Jun 2017 01:55 PM PDT

Kandidati për deputet nga radhët e AAK-së, Muharrem Nitaj ka thënë se partia e tij po zhvillon takime të shumta me LDK-në. Nitaj ka thënë se AAK po zhvillon takime të shumta dhe se nuk kanë asnjë arsye që këto takime t’i zhvillojnë fsheftas. I pyetur nëse AAK është duke zhvilluar bisedime me LDK, Nitaj tha se është krejt legjitime që një koalicion politik që i ka fituar zgjedhjet të zhvillojë negociata më krejt partitë. Nitaj tha se varet se nëse do të jetë Qeveria, PAN, pakicat……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Shikojeni Adelina Ismajlin të veshur me vello (Foto) Posted: 21 Jun 2017 01:51 PM PDT

Ka eksperimentuar pa fund me stilin, sidomos në performancat e saj, që përherë kanë qenë interesante dhe ndryshe nga ato të kolegeve të saj Adelina Ismaili jo një herë, por gjithherë ka tentuar ti thyej tabutë dhe klishetë që ishin krijuar në skenë. Bukuroshja që në adoleshencë tregoj se është ndryshe dhe se nuk i mungon guximi për të provuar gjëra të reja. Në Kosovë para saj askush nuk ka dalë të këndoj me fustan nusesh e me vello në kokë. Këtë Adelina e……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Tërnava thotë se xhamia në Prishtinë mund të ndërtohet pa leje Posted: 21 Jun 2017 01:39 PM PDT

Myftiu i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava e ka quajtur të pakuptueshëm faktin që prej pesë vitesh komuna e Prishtinës nuk po e jep lejen për ndërtimin e xhamisë qendrore lokacioni për të cilën është ndarë te Posta e Madhe. Tërnava në një intervistë në RTK ka kërcënuar se nëse vazhdohet të mos jepet leja për këtë xhami, ajo do të ndërtohet pa leje, pasi sipas tij, durimit i ka ardhur fundi. Kreu i Bashkësisë Islame, ka thënë se ai do të……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Limaj: Qytetarët e kanë votuar më shumë opozitën, kjo tregon se duan ndryshime Posted: 21 Jun 2017 01:29 PM PDT

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj në emisionin “Debat+” të RTV Dukagjinit, tha se ka pritur një rezultat më të mirë në koalicion me “PAN”. Ai tha se ish-kampi opozitarë, ka pas rritje, me çka është dëshmuar që qytetari ka votuar për ndryshim. “Unë kam pritur një rezultat më të mirë. Them të drejtën kam pritur më shumë nga PAN. Por, qytetari ka votuar ndryshe”, ka thënë Limaj Ai ka treguar se në këto zgjedhje kampin opozitar ka pasur……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Barcelona refuzon 35 milionë euro për një lojtar (Foto) Posted: 21 Jun 2017 01:25 PM PDT

Barcelona ka refuzuar 35 milionë euro për mesfushorin portugez, Andre Gomez Sipas Catalunya Radio, Barcelona ka refuzuar 35 milionë euro të një skuadre angleze për mesfushorin Andre Gomes. Agjenti Jorge Mendes e ka prezantuar ofertën te drejtuesit e Barcelonës, të cilët i kanë thënë se portugezi është i pashitshëm. Gomes shihet si ideal nga trajneri i ri së bashku me Sergio Busquets, Iniesta dhe Rakitic. Përveç këtyre mesfushorëve, Barcelona po interesohet edhe për mesfushorin e PSG-së, Marco Verratti, për……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Sneijder në MLS, i bashkohet mesfushorit shqiptar Posted: 21 Jun 2017 01:24 PM PDT

Wesley Sneijderi mund të largohet nga Evropa për të kaluar në kampionatin amerikan, MLS Mesfushori holandez, Wesley Sneijder mund të jetë lojtarë i ardhshëm i madh evropian që kalon në MLS. Sipas asaj që publikohet në median turke, Galatasaray po kërkon të shesë mesfushorin holandez, i cili ka si prioritet gjetjen e një skuadre në Evropë për të vijuar karrierën e tij. Nëse ky plan nuk realizohet, atëherë për Sneijder pritet të hapen dyert e Montreal Impact. Kontrata e Sneijder me Galatasarayn skadon……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Beteja për Mosulin: ISIS hedh në erë Xhaminë e Madhe Posted: 21 Jun 2017 01:08 PM PDT

I ashtuquajturi Shtet Islamik (IS) ka hedhur në erë Xhaminë e madhe të Al-Nurit në Mosul, thonë forcat irakiane. Megjithatë, IS pretendon se avionët amerikanë shkatërruan Xhaminë, në një deklaratë të lëshuar nga agjencia e lajmeve “Amaq”, shkruan BBC, transmeton “Zeri.info”. Mëngjesin e së mërkurës, komandanti i forcave irakiane i tha BBC se ata ishin 15 metra larg Xhamisë, pasi ata nxitën përpara një ofensivë për të rimarrë Mosulin. OKB thotë se IS mund të……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Zyrtare: FC Prishtina publikon listën e futbollistëve për Europa League Posted: 21 Jun 2017 01:03 PM PDT

FC Prishtina ka licencuar 28 futbollistë për ndeshjen e parë kualifikuese të Evropa Ligës me Norrkoping. Armend Dallku, Liridon Leci, Lorik Maxhuni, Gentrit Dumani, Mërgim Neziri, Agon Xhaka, Përparim Osmani, Debatik Curri, Lorik Boshnjaku, Mërgim Pefqeli, Blend Baftiu, Endrit Krasniqi, Genc Hamiti, Diar Miftaraj, Ergyn Ahmeti, Donat Hasani, Basit Abdul Khalid, Gauthier Mankenda, Shend Kelmendi, Arbër Hoxha, Ahmed Januzi, Gentrit Begolli, Liridon Fetahaj, Kastriot Selmani, Bleon Sekiraqa. Ndërsa në Suedi të gatshëm për ndeshjen me Norrkoping do të……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Ky është miliarderi me të cilin do të martohet me Eliza Dushkun (FOTO) Posted: 21 Jun 2017 12:58 PM PDT

Eliza Dushku tashmë ka pranuar të martohet me një person, të cilin shumëkush e njihte pasi që asnjëherë nuk janë parë së bashku. Aktorja ka bërë të ditur se së shpejti do të kurorëzohet dhe se ceremonia do të ndodhë në qytetin e Bostonit. Por, sot mediat amerikane kanë zbuluar edhe identitetin e personit që i “vodhi” zemrën aktores shqiptare me famë hollivudiane, transmeton Telegrafi. Bëhet fjalë për biznesmenin amerikan Peter Palandjian, i cili një kohë ishte edhe tenist……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Veseli kërkon ndihmën e SHBA-së e të BE-së për ‘Fillimin e ri’ Posted: 21 Jun 2017 12:43 PM PDT

I pari i PDK-së, Kadri Veseli, përmes një postimi në “Facebook”, ka thënë se qytetarët kanë votuar për një fillim të ri, duke ftuar kështu për ndihmë bashkësinë ndërkombëtare, SHBA-në dhe BE-në për ta jetësuar programin elektoral të koalicionit, kombëtar, siç e ka quajtur ai, transmeton “Zeri.info”. Ky është postimi i Veselit: “Qytetarët e Kosovës kanë votuar për një fillim të ri. Na presin shumë punë, na presin shumë detyra……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Hoti- Haxhiut: Pa Thaçin e Veselin, VV-ja do të bënte koalicion me PDK-në Posted: 21 Jun 2017 12:34 PM PDT

Enver Hoti nga Nisma, gjatë një debati televiziv duke ju drejtuar kandidates për deputete në radhët e VV-së, Albulena Haxhiut, tha se “Pa Thaçin e Veselin, VV-ja do të bënte koalicion me PDK-në”. Mirëpo i menjëhershme ishte reagimi i Haxhiut, ajo e përgënjeshtroi këtë duke i thënë se më herët kishin pasur biseda dhe vetë Hoti i kishte thënë se “klani pronto duhet të largohet”. "A nuk po të vjen marre hiç qysh po shpif Enver a? Bile kur flet me dikë është……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Mustafa falënderon SHBA-të për 50 milionë dollarët e dhuruara Posted: 21 Jun 2017 12:24 PM PDT

Kryeministri në largim i Kosovës, Isa Mustafa e ka quajtur lajm të mrekullueshëm ndarjen e  49.6 milionë dollarëve  për Kosovën nga Bordi i Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit për Kosovën. Mustafa, përmes një postimi në Facebook, duke treguar se ku do të investohen këto mjete, ka thënë se Kosova është falënderuese për përkrahjen e përhershme të Qeverisë dhe të popullit amerikan për zhvillimin ekonomik të Kosovës. Ky është postimi i plotë i……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
‘Golden Eagle’ e bënë me shtëpi të re familjen Krasniqi nga Prizreni Posted: 21 Jun 2017 12:18 PM PDT

Që nga dita e sotme Familja e Osman Krasniqit nga Lagjja “Arban” e Komunës së Prizrenit  bëhet me shtëpi të re, e gjithë kjo falë Fondacionit Humanitar “Golden Eagle” e cila në mënyre solemne i dorëzoi çelësat e shtëpisë  gjatë ditë së sotme I pranishëm gjatë dorëzimit të çelësave të shtëpisë ishte edhe kryetari i komunës së Prizrenit Ramdan Muja i cili jo vetëm që u shpreh i kënaqur me këtë iniciativë të “Golden……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Këtë fotografi Ronaldo nuk do të dëshironte ta shihte kurrë (Foto) Posted: 21 Jun 2017 12:07 PM PDT

Cristiano Ronaldo ka shënuar golin e vetëm dhe të fitores në ndeshjen ndaj Rusisë në Kupën e Konfederatave Përveç fitores dhe vendit ta parë në grup, Ronaldo u shpall edhe lojtari më i mirë në ndeshjen ndaj Rusisë. Por, interesante në këtë takim është edhe një foto e Ronaldos, i cili është kapur në një moment jo të mirë, në një moment shumë qesharak. /Express/ …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Sozia e Messit tradhton Barcelonën, pozon me fanellën e Realit (Foto) Posted: 21 Jun 2017 12:05 PM PDT

Iker Casillas ka postuar një foto me sozien e Leo Messit, iranianin Reza Parastesh Portieri spanjoll, Iker Casillas do të marrë pjesë në një turne në futboll të vogël në Kuvajt, atje ku është takuar me sozien e Leo messit, iranianin Reza Parastesh. Casillas dhe Reza janë fotografuar me një fanellë të Real Madridit, ku spanjolli ka bërë shaka duke thënë se ai ngjan më shumë me Sergio Ramosin. “Do të luaj në turneun AlRoudanTour me këtë djalosh, i cili duket më shumë si Sergio Ramos”,……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Debat i ashpër mes Pal Lekajt dhe Albulena Haxhiut Posted: 21 Jun 2017 12:00 PM PDT

Një përplasje e nxehtë ka ndodhur në një debat televiziv ndërmjet Pal Lekajt nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Albulena Haxhiut nga Lëvizja Vetëvendosje. Lekaj dhe Haxhiu kanë shkëmbyer akuza me njëri-tjetrin në emisionin “Rubikon” të KTV’së. Lekaj ia ka përmendur Haxhiut qeverisjen e Vetëvendosjes në Prishtinë, që sipas tij s'ka sjellë kurrfarë ndryshimi. “Çfarë ndryshemi keni bërë në Prishtinë? Ma thuaj një element që keni……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Nga 280 kuti, janë rinumëruar 55 sosh Posted: 21 Jun 2017 11:56 AM PDT

Qendra e Numrit dhe Rezultateve (QNR) po vazhdon procesin e rinumërimit të 280 kutive që janë futur për rinumërim.  Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka bërë të ditur se deri të sot janë rinumëruar 55 kuti, ndërsa edhe 19 kuti të tjera janë duke u rinumëruar. Sipas zëdhënësit të KQZ-së, Valmir Elezi procesi po vazhdon normalisht, ashtu siç është i planifikuar. Bëhet e ditur se edhe kutit e tjera janë pothuajse afër kompletimit. Sipas Elezit, futja e të dhënave nga Formularët e……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Myslimanët shpëtojnë të krishterët nga ISIS-i Posted: 21 Jun 2017 11:44 AM PDT

Që prej javës së fundit të muajit maj, ushtria filipinase ka ndërmarrë një ofensivë ushtarake për të rimarrë kontrollin e qytetit Maraui, i vendosur nën dhunën brutale të një grupi ekstremist të lidhur me ISIS-in. Nga raportimet e mediave vendase thuhet se janë të paktën 1 mijë banorë të izoluar në këtë qytet, ku deri para daljes në skenë të grupit ekstremist të njohur si Maute, bashkëjetonin në paqe të krishterë dhe myslimanë. Pjesa më e madhe e personave të……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Ky është kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit (Video) Posted: 21 Jun 2017 11:36 AM PDT

Kryetari i degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren, Haxhi Avdyli, ka treguar se kush do të jetë kandidat i LDK'së për kryetar të Prizrenit në zgjedhjet lokale të 22 tetorit. Ai ka mohuar se do të kandidojë vetë. “Nuk jam unë kandidat për kryetar të Prizrenit, por Hatim Baxhaku, edhe pse u largua nga lista për deputetë, shumë analiza e nxjerrin fitues në Prizren”, ka thënë Avdyli në televizionin Rrokum. “Njeriu i duhur për t'ia rikthyer Prizrenin LDK’s……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Haziri: LDK-ja dhe VV-ja kanë gjëra të përbashkëta Posted: 21 Jun 2017 11:29 AM PDT

Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar pas ftesës që Lëvizja Vetëvendosje i ka bërë për takim për bisedime rreth formimit të qeverisë së re, para certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve të 11 qershorit. Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka thënë se nuk ekziston nevoja urgjente për një takim të shpejtë mes dy partive. Por, ai ka theksuar se LDK-ja dhe VV-ja kanë gjëra të përbashkëta, dhe nuk e ka përjashtuar se mes dy partive mund të ndodhë një takim. “Nuk jemi……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Lekaj: Haradinaj i ka numrat, qeveria bëhet në korrik (Video) Posted: 21 Jun 2017 11:16 AM PDT

Anëtari i Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, ka thënë se koalicioni PAN, pjesë e të cilit është AAK, është i gatshëm ta bëjë qeverinë brenda muajit të ardhshëm. Ai ka thënë në RTV Dukagjini se PAN, që kandidat për kryeministër ka Ramush Haradinajn, i ka numrat për formimin e qeverisë së re, por megjithatë i ka bërë kërkesë për koalicion edhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Sipas Lekajt, nëse LDK……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Thaçi njofton: MCC ndan 50 milionë dollarë për Kosovën Posted: 21 Jun 2017 11:14 AM PDT

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka njoftuar se Agjencioni Federal Amerikan Korporata e Sfidave të Mileniumit (MCC) ka ndarë 50 milionë dollarë për investime në Kosovë. Thaçi ka thënë se ky investim vjen në kuadër të programit “Threshold” që është programi më i madh i këtij lloji që i është ndarë ndonjë shteti. Sipas tij, kjo është dëshmi e përkrahjes së palëkundshme amerikane për Kosovën. Presidenti i vendit ka thënë se këto mjete do……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Reklama