Home » Pa rrotlla: “Lladrovci sërish në terren, ndalon punimet për rregullimin e kanalizimit (Video)” plus 9 more

Pa rrotlla: “Lladrovci sërish në terren, ndalon punimet për rregullimin e kanalizimit (Video)” plus 9 more

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

Pa rrotlla: “Lladrovci sërish në terren, ndalon punimet për rregullimin e kanalizimit (Video)” plus 9 more

Lladrovci sërish në terren, ndalon punimet për rregullimin e kanalizimit (Video) Posted: 22 Jun 2017 01:56 PM PDT

Kryetari i Komunës Drenasit, Ramiz Lladrovci, doli sot terren për t’u përballur me kompaninë “Qaza”, ishte kontraktuar për kryer punimet e kanalizimit rrjetin Gllobar-Likoshan.  Ai tha se me testet e cilësisë gypave komuna i ka bërë laborator ata kanë dalë se janë cilësisë dobët […]
Pesë sinjale që jeni shumë më inteligjentë se të tjerët Posted: 22 Jun 2017 01:52 PM PDT

Shumica prej jush nuk jeni vetëdijshëm për mençurinë tuaj, andaj edhe nuk e shfrytëzoni mënyrën e drejtë. Është koha bindeni… Kur flitet mbi inteligjencën, njerëzve u shkon mendja menjëherë te IQ-ja. Hulumtimet afatgjata kanë konstatuar koeficienti i inteligjencës formohet fëmijërinë e hershme. Megjithatë, kjo nuk është e vetmja gjë […]
Befason Rita, vjen me një këngë për ndërtesën që u dogj në Londër (Video) Posted: 22 Jun 2017 01:47 PM PDT

Këngëtarja Rita Ora ka thënë se e ka pasur shumë vështirë këndojë këngën humanitare Simon Cowellit për viktimat e objektit djegur, Grenfell pasi ka thënë se është rritur atë pjesë Londrës dhe se ka njohur njerëz prekur nga tragjedia. “Dailymail” shkruan se Rita e lindur […]
Trump ndryshon procesin për viza turistike në SHBA Posted: 22 Jun 2017 01:44 PM PDT

Shumë shtetas huaj duan vijnë për turizëm Shtetet e Bashkuara mund duhet presin gjatë për marrjen e vizës. Presidenti Donald Trump sapo ka nënshkruar një urdhër ekzekutiv për shfuqizuar udhëzimet e miratuara nga Presidenti Obama për kohëzgjatjen e miratimit vizës konsullatat amerikane. Urdhëresa e re, […]
Tym i madh në Londër, zjarrfikësit bllokojnë një zonë të qytetit Posted: 22 Jun 2017 01:36 PM PDT

Tymi sërish ka kapluar Londrën. sheshin “Shaftesbury” janë bllokuar disa hyrje, si pasojë e një zjarri ka ndodhur kryeqytetin anglez. paktën 4 makina zjarrfikëse janë vendin e ngjarjes për shuar zjarrin. Sipas mediave britanike, njerëz shumtë kanë shkruar rreth zjarrit ka kapluar qytetin. “Shumë zjarrfikësa Piccadilly […]
Specat e djegëst mund të ndihmojë në vrasjen e qelizave të kancerit Posted: 22 Jun 2017 01:33 PM PDT

Kapsaicina, komponenti përgjegjëse për djegës, një ditë do mund shndërrohet një trajtim terapeutik kancerit, sipas një studimi ri, transmeton koha.net. Qysh vitin 2006, shkencëtarët kanë gjetur prova se doza larta kapsaicinës mund t’i vrasin qelizat e kancerit prostatës minj duke i lënë qelizat e shëndetshme […]
Ja kush qëndron prapa suksesit të këngës ‘Bella’ (Video) Posted: 22 Jun 2017 01:30 PM PDT

‘Bella’ quhet kënga e re  e këngëtarit Butrint Imerit. Ky projekt muzikor, po i ecën atij mjaft mirë, madje për pak kohë ka kaluar shifrën e 1 milion klikimeve Youtube, shkruan lajmi.net E klip, vërehet edhe një djalë nget biçikletën. Është ky Shkumbin Imeri, vëllai i Butrinitit i cili është edhe krahu […]
Krasniqi: Posti i kryeparlamentarit i takon PDK- së Posted: 22 Jun 2017 01:24 PM PDT

Janë bërë pothuajse tri javë nga mbajtja e zgjedhjeve parakohshme parlamentare, cilat u shpallën pas rrëzimit Qeverisë Mustafa me një mocion iniciuar nga opozita. Sipas rezultateve publikuara faqen zyrtare KQZ-së, koalicioni PAN prin me 33,92%, e dyta është Vetëvendosje me 27,16% dhe i treti është koalicioni tjetër LAA […]
Zyrtare: Liverpooli transferon Salahn (Foto) Posted: 22 Jun 2017 01:18 PM PDT

Liverpooli ka zyrtarizuar transferimin e Mohamed Salah nga Roma. Liverpooli ka konfirmuar transferimin e Mohamed Salah nga skuadra e Romës. 25 vjeçari sot ka nënshkruar kontratë me Kuqtë”, dhe 1 korrik do bëhet zyrtarisht lojtar i Liverpoolit. Ai do ta mbajë numrin 11, cilin e kishte Firmino sezonin e kaluar, […]
Britania me ofertë për qytetarët e BE’së Posted: 22 Jun 2017 01:15 PM PDT

Kryeministrja britanike, Theresa May, u ka thënë udhëheqësve Bashkimit Evropian se çdo qytetari BE’ ka jetuar Britani pesë vjet do t’i jepet leje speciale qëndrimi Britani. BBC raporton se statusi i ri i imigrantit do t’i japë atyre drejtën për qëndruar Britani dhe për pasur qasje përkujdesje […]
Reklama