Home » Ora News: “Madonna di çfarë zgjedh, hidhet në krahët e modelit 31-vjeçar” plus 9 more

Ora News: “Madonna di çfarë zgjedh, hidhet në krahët e modelit 31-vjeçar” plus 9 more

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

Ora News: “Madonna di çfarë zgjedh, hidhet në krahët e modelit 31-vjeçar” plus 9 more

Madonna di çfarë zgjedh, hidhet në krahët e modelit 31-vjeçar Posted: 21 Jun 2017 11:49 PM PDT

Nuk është një fakt i panjohur Madonna ketë krah djem rinj. Ikona e popit pasi u nda nga 26-vjeçari Aboubakar Soumahoro, i cili ishte 32 vite i ri se ajo është hedhur një krahët e një djali tjetër shumë pashëm. Ai është modeli portugez Kevin Sampaio 31 –vjeç. Modeli është një nga ikonat e koopertinave revistave  dhe është i njohur për trupin e tij tonifikuar, raporton Daily Mirror. Kevin-Sampaio-1 Ora News: “Madonna di çfarë zgjedh, hidhet në krahët e modelit 31-vjeçar” plus 9 more Kevin-Sampaio-1 Ora News: “Madonna di çfarë zgjedh, hidhet në krahët e modelit 31-vjeçar” plus 9 more Kevin-Sampaio-1 Ora News: “Madonna di çfarë zgjedh, hidhet në krahët e modelit 31-vjeçar” plus 9 more   /Oranews.tv/ Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter
Demi Rose tregon format bombastike Posted: 21 Jun 2017 11:28 PM PDT

Supermodelja Demi Rose gjithmonë kërkon jetë qendër vëmendjes, padyshim edhe kësaj here ia ka arritur qëllimit. 22-vjeçarja u shfaq shumë seksi mbëmjen e revistën Sixty6 Londër mërkurën. Bukuroshja kishte veshur me një fustan ngushtë me dizajn blu me shirta   ia tregonte mënyrë perfekte format e saj bombastike. Kevin-Sampaio-1 Ora News: “Madonna di çfarë zgjedh, hidhet në krahët e modelit 31-vjeçar” plus 9 more Kevin-Sampaio-1 Ora News: “Madonna di çfarë zgjedh, hidhet në krahët e modelit 31-vjeçar” plus 9 more Kevin-Sampaio-1 Ora News: “Madonna di çfarë zgjedh, hidhet në krahët e modelit 31-vjeçar” plus 9 more Kevin-Sampaio-1 Ora News: “Madonna di çfarë zgjedh, hidhet në krahët e modelit 31-vjeçar” plus 9 more Kevin-Sampaio-1 Ora News: “Madonna di çfarë zgjedh, hidhet në krahët e modelit 31-vjeçar” plus 9 more /Oranews.tv/ Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter
Limaj: Nisma nuk bën pazare, as nuk e prish skenën politike Posted: 21 Jun 2017 11:18 PM PDT

Lideri i Nisma për Kosovën, Fatmir Limaj ka thënë se në zgjedhjet e 11 qershorit ka pritur rezultate më të mira sa i përket koalicionit PAN. Ai ka theksuar se partia që ai drejton nuk bënë pazare po as nuk e prishë skenën politike. “Vazhdimisht kemi thënë se Nisma ka rritje dhe ne e kemi pritur këtë rritje. Nisma as nuk bën pazare por as nuk prish. Ne jemi një parti e cila interesin e vet partiak e qet në rend të dytë për hir të proceseve. Nisma ka mbi 40% rritje”, ka thënë Limaj në një intervistë për Dukagjinin. Në tërësi kampi opozitar ka pasur rritje sipas Limajt ndërsa aktualisht thotë se kanë siguruar 8 deputetë por që ka mundësi të këtë edhe më shumë.  Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter
Parukjerja vullnetare e të pastrehëve Posted: 21 Jun 2017 11:00 PM PDT

Parukjerja Franziska Dinter punon vullnetarisht t’u kthejë pastrehëve një pjesë dinjitetit.

stacionin e trenit Bahnhof Zoo Berlin mblidhen për ditë njerëz pastrehë presin përpara qendrës humanitare për ushqim falas, për bërë një dush apo për prerë flokët. Një herë javë vjen këtu për punuar vullnetarisht edhe parukjerja Franziska Dinter. “ fakt, shumë prej tyre nuk vijnë për flokët, por se kanë nevojë dikush t’u dëgjojë hallet dhe t’u japë një këshillë. Disa quajnë mama ose thonë se po kisha ty mama jeta ime do ishte krejt e ndryshme.” – thotë Franziska. Qendra humanitare stacionin e trenit Bahnhof Zoo Berlin ofron ushqim falas dhe shërbime tjera për pastrehët Jashtë vjen erë urine, alkoholi dhe djerse, brenda aty ku Franziska pret flokët, vjen erë shampo dhe krem. Disa prej klientëve nuk janë larë prej kohësh, qelben dhe madje kanë dhe morra, por Franziska thotë se nuk ka dhe nuk ka pasur neveri ndaj tyre. “Ajo ka qenë gjithmonë si shoqe për mua. Unë nuk vij këtu, se mund qethem falas, por ndërroj një fjalë me të” – thotë Anselmi, dikur punonte si gazetar, por pas u sëmur, humbi punën dhe para tri vjetësh edhe banesën. Një aksident automobilistik ndryshoi gjithçka Franziska vetë shpëtoi dikur për një fije nga një aksident me makinë. Dikur ajo kishte shtëpinë e saj me burrin dhe dy fëmijë. Por aksidenti i rëndë automobilistik ndryshoi gjithçka, ajo i humbi gjitha. “Kjo goditje e fatit ka mësuar po biesh është keq,  qëndrosh shtrirë është edhe keq, por po nuk u ngrite përsëri këmbë është e keqja fare.” – thotë ajo. Ajo thotë se pa aksidentin, nuk do t’i kishte shkruar kurrë mendje punonte vullnetarisht për t’u prerë pastrehëve flokët. “Jam mirënjohëse duart shpëtuan prej aksidentit, tani kjo është puna ime dhe nëse Zoti jep edhe disa vite shumë, do ta vazhdoj atë.” – thotë Franziska Dinter. Ajo ka llogaritur se u ka prerë flokët shumë se 11.000 pastrehëve – dhe ky numër edhe mund shtohet./DW/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Incident mes avionit të NATO-s dhe avionit ku po udhëtonte ministri rus Posted: 21 Jun 2017 10:40 PM PDT

Një avion luftarak i NATO-s i është afruar avionit me të cilin po udhëtonte ministri i Mbrojtjes së Rusisë Sergei Shoigu. Mediat ruse  thonë se incidenti ndodhi në hapësirën ajrore ndërkombëtare mbi Balltik kur Sergei Shoigu po fluturonte në enklavën ruse të Kaliningradit. NATO argumentoi se po gjurmonte tre avionë rusë, pasi u identifikuan. Thuhet se pas incidentit avioni i NATOs nuk është larguar. Dhjetrëra incidente të ngjashme janë raportuar vitet e fundit. NATO dhe Rusia fajësojnë njëra-tjetrën për përgjime. SHBA-të thanë se në fillim të kësaj jave një avion rus kishte fluturuar brenda 5 metrave të një avioni amerikan. Zyrtarët amerikanë fajësuan Rusinë për këtë incident, i cili ndodhi përsëri mbi Balltik. Por Moska nga ana e saj iu përgjigj duke thënë se avioni i zbulimit kishte bërë një lëvizje provokative. /Oranews.tv Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter
Shteti Islamik shkatërron xhaminë ikonë të Mosulit të ndërtuar në 1172 Posted: 21 Jun 2017 10:22 PM PDT

Ministria e Mbrojtjes e Irakut tha se militantët e Shtetit Islamik kanë hedhur erë xhaminë Grand Al-Nuri Mosul dhe minaren e saj veçantë. Xhamia është ndërtuar vitin 1172. Minarja e saj është njohur si Al-Hadba, ose “gungë” , pasi ka anuar kah njëra ana, si Kulla e Pizës Itali. Udhëheqësi i Shtetit Islamik, Abu Bakr al-Baghdadi, është shfaqur xhaminë Grand al-Nuri korrik vitit 2014, për shpallur formimin e “kalifatit islamik”. Shteti Islamik, përmes ueb-faqes tij Amaq, tha se xhamia është shkatërruar nga një sulm ajror i Shteteve Bashkuara. Por, një zëdhënës i koalicionit lufton grupin ekstremist Irak, tha se zonën ku ndodhet xhamia, nuk ka pasur sulme ajrore. Mosuli ka rënë nën kontrollin e Shtetit Islamik qysh vitin 2014 dhe forcat irakiane janë duke luftuar për rikthimin e tij. Kevin-Sampaio-1 Ora News: “Madonna di çfarë zgjedh, hidhet në krahët e modelit 31-vjeçar” plus 9 more Kevin-Sampaio-1 Ora News: “Madonna di çfarë zgjedh, hidhet në krahët e modelit 31-vjeçar” plus 9 more Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter
Basha denoncon qarkun ku dy kandidatë të PS-së i ka diktuar krimi Posted: 21 Jun 2017 04:14 PM PDT

Kryetari i PD-se Lulzim Basha ishte sot i ftuar studion e emisionit “Arena” nga Dritan Hila Ora News  Pjese nga intervista Hila: Republikën e re, anën kushtetuese…
Basha: Republikën e vjetër kemi ndryshimet kushtetuese 2008-s unë nuk kam qenë shumë dakord. Na tregoi edhe një herë rruga për ferr shkojë me qëllime mira. Por çfarë ndodhi? Solli kriminelë Parlament. Durrës, ke dy kandidatë PS i ka diktuar krimi, banditë. I dimë ne këto. Ky është sistem katastrofë. E ka shkatërruar lidhjen midis politikanit dhe qytetarit. E di ti nuk kanë shkuar 3 vjet takojnë njerëzit. Po nuk deshën kundërshtarët e mi politikë do ta bëjë për qytetarët. Ke ardhur çadrën e PD dhe falënderoj. Shqiptarët kanë dorë ta bëjnë këtë 25 qershor. Unë jam i vendosur ndryshojë. Lexoni intervisten e plote: Koalicioni paszgjedhor, Basha përjashton vetëm PS, vagon për skrap /Oranews.tv/ Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter
Basha premton: Do prishet çdo koncesion korruptiv, Rapiskanin jo Posted: 21 Jun 2017 03:55 PM PDT

Kryetari i PD-se Lulzim Basha ishte sot i ftuar studion e emisionit “Arena” nga Dritan Hila Ora News  Pjese nga intervista Hila: Do prishni dhe koncesionet janë lidhur kohën e qeverisjes PD? Basha: Çdo koncesion do prishet. Hila: Do prishet edhe ngjyrosja e karburantit, edhe pulla e taksës? Basha: Çdo koncesion korruptiv do prishet pavarësisht koha kur është lidhur. Secili do vlerësohet individualisht dhe do prishet. Rapiskani nuk do prishet sepse është siguria kombëtare, po ta them tani. Çdo tjetër nuk do ti shpëtojë sitës dhe vendimmarrjes. Por këto janë krime mbi shëndetin sicheck up”-i po na dalin 100 mijë vdekur e kanë bërë mbushi xhepat Rama bashkë me oligarken, kjo do marrë fund. Hila: Edhe dializës ku u dogjën katër veta do ta prishni? Basha: Nuk mendoj djegia kishte lidhje me dializën. Dializa ka lidhje me diçka tjetër, a është ky çmimi i duhur për paguar për një shërbim absolutisht Shqipëria ka nevojë dhe duhet ta marrë. A ka mënyrë për ta bërë efiçente? Ke “check up”-in është totalisht harxhim parash, ke sterizilimin është krim mafioz, këtë laboratorëve totalisht panevojshme. Marrim sterilizimin, kishin ndërtuar me kredinë kanë paguar shqiptarët  furrën e sterilizimit, ishin trajnuar me këtë kredi 20 punonjës për operuar, vinë këta vend ta ndezin dhe fillojë punën ja japin një kompanie me një punëtor Bolonjë, me kapital 1000 euro është miku i Beqaj dhe Ramës. Shteti paguan 80 mln euro. Hila: Duhet paguani gjobat pas. Nga ana ligjore janë puthitura. Basha: Zero. Jo vetëm nuk do paguajmë gjoba. Kemi studiuar modele vende tjera ku ka pasur afera tilla, Afrikë dhe Amerikën Latine. Dhe këto vende me refomat janë ndërmarrë nga ata kanë shembur sisteme tilla korruptive kemi parë modele ligjore hartuara me asistencë SHBA, Britanisë, Gjermanisë jo vetëm me parime njohura doktrinës ligjore e bëjnë pamundur evokimin  e mbrojtjes ligjore rast kontratave korruptive, por bëjnë mundur për palën e dëmtuar janë shqiptarët përfaqësuar nga republika e re jo kjo e vjetra është bashkëortake me këto koncesione tu marrin mbrapsht dhe paratë e përfituara padrejtësisht. Unë do kem jo një departament por një Ministri veçantë do merret vetëm me këtë punë. Sepse këto para, një pjesë e tyre ndodhen banka ofshore do ti kthehen shqiptarëve me çdo kusht. Ndryshimi mes meje dhe Edi Ramës është se Edi Rama para katër vjetësh bëri premtime, 300 mijë vende pune, shëndetësi falas, pa llogari, pa plan. Unë nuk kam asnjë premtim vetëm, kam një plan ekonomik vjen pas një studimi thellë gjendjes, mundësive, pas një përllogaritje me shifra ekzakte vjetore. Lexoni intervisten e plote: Koalicioni paszgjedhor, Basha përjashton vetëm PS, vagon për skrap /Oranews.tv/ Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter
Basha akuzon: Arben Ahmetaj aksioner në inceneratorin e plehrave në Elbasan Posted: 21 Jun 2017 03:29 PM PDT

Kryetari i PD-se Lulzim Basha ishte sot i ftuar studion e emisionit “Arena” Ora News për treguar programin e tij ekonomik por dhe koalicionet paszgjedhore, ndonëse shprehet i bindur se do fitojë mbi 72 mandatet për qeverisur i vetëmAi akuzoi  ish ministrin e Financave Arben Ahmetaj dhe kryetarin e bashkisë Elbasan,  si aksioner impiantin e përpunimit plehrave Elbasan. Pjese nga intervista Hila: Është bërë një inceneratorin Elbasan. Do bëni transparencë për këtë? Basha: Transparencë totale dhe oligarkët dhe ministri qëndron pas saj do përgjigjet ka edhe aksionet. Arben Ahmetaj, me lekët e buxhetit dhe bashkë me Qazim Sejdinin marrin nga 200 mijë euro muaj nga taksat e shqiptarëve për operuar gjeneratorit t’i shpikin edhe një herë sëmundjet e rënda një qyteti ka vuajtur nga metalurgjiku i rrënuar. Intervista e plote:  Koalicioni paszgjedhor, Basha përjashton vetëm PS, vagon për skrap /Oranews.tv/   Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter
Basha tregon ku e renditi Kreshnik Spahinë: Bëra gabim me Lefter Maliqin Posted: 21 Jun 2017 02:24 PM PDT

Renditja e 17-te ne listen e kandidateve te PD-se per qarkun e Tiranes nuk e ka kënaqur Kreshnik Spahinë kreun e AK-së, i cili deklaroi dorëheqjen menjehere pasi u mësua lista e kandidatëve PD-së  Kryetari i PD-se Lulzim Basha tregon per here parë se ku e kishte renditur kreun e AK-se, Kreshnik Spahine. studion e “Arena” nga Dritan Hila Ora News Basha pranon se kishte gabuar me përfshirjen lista Lefter Maliqit, i cili u largua duke iu bashkuar PS-së.  Bamir Topin e quajti individ shërbim lojrave Edi Ramës dhe se  “FRD nuk ekziston si forcë politike” Pjese nga intervista Hila: Dua t’ju pyes në një aspekt tjetër. Përsa i përket përzgjedhjes së grupit parlamentar, ishte një akt sovran i joti dhe zoti Berisha tha që është cështje e kryetarit. Megjithatë ka një grup prej këtyre deputetësh që kanë ikur, kanë deklaruar që mund të bëjnë edhe parti të re në rast se juve nuk fitoni zgjedhjet. E keni këtë frikë? Basha: Se kam dëgjuar këtë me thënë të drejtën. Natyrisht cdo kush është i lirë të marri vendimet e veta. Dy gjëra dua të them. Absolutisht kam ushtruar në momentin që ushtrova këtë të drejtë, ishte e vetmja rrugë për ta bërë. Nuk doja ta personalizoja si vendim, do kisha marrë tjetër vendim, s’kishte kohë, u personalizua. Vendimi është vendim i drejtë. Jam i bindur thellësisht se ky është ekipi fitues i republikës së re. Nga ana tjetër sic e kam thënë dhe nuk dua të zgjatem shumë këtu, askush s’më thotë se jam i lidhur me këtë parti vetëm sa kohë jam deputet. Se ne qofte se është ashtu rrugë e mbarë, Lefter Maliqi. E di ku e kam bërë gabimin? Jo që e kam vënë të tretin, po që s’duhet ta kisha vënë fare. Po kshu e ke ti? Po rrugë e mbarë. Mirupafshim. Asnjë s’mbaj me zor në PD unë. Asnjë nuk largoj, njerëzit duhet të gjejnë veten e tyre. Unë mbaj përgjegjësitë e mia si kryetar dhe i kam marrë këto përgjegjësi. Vendimet që më presin si kryeministër janë shumë herë më të vështira se ky vendim që kam marrë. I vështirë ishte ky, po ka vendime më të vështira. Kjo është barra e përgjegjësisë. Hila: Zoti Berisha nuk ndërhyri fare këtu? Telegrafisht nuk ndërhyri? Basha: Absolutisht. Hila: Nuk është se më intereson shumë kjo pikë domethënë. Edhe mund ta ketë të drejtën e tij. Zoti Basha, juve ndoqët një strategji që aleatët i futët brenda listës së PD. Megjithatë ka qenë një aleat i cadrës, zoti Kreshnik Spahiu, i cili nuk u fut në listë. Cila ishte arsyeja? Pati një veto nga Berisha, nga Rama, apo thjesht nuk dilte llogaria? Basha: Jo, jo fare. Dëshira ime ishte ta shihja në listë. Mundësia ishte ti ofroja vendin dhe i ofrova vendin 17 në listën e Tiranës. Ne po bëjmë një betejë të shkëlqyer për të fituar numrin maksimal të vendeve për të qeverisur nesër Shqipërinë me planin tonë ekonomik. Nuk arritëm dot në një kompromis për këtë cështje. Sigurisht që mundësitë e mia ishin të kufizuara për vetë faktin që gjithë aleanca u materializua në listën e një partie, që është PD me numrin 6. Hila: Me zotin Bamir Topi a bëtë ndonjë tentativë që ta përfshini në koalicionin tuaj? Basha: Me zotin Bamir Topi dhe partinë që ai krijoi, dhe mesa duket që tani ka mbetur thjesht fantazëm, prej dy vitesh kam kërkuar komunikim dhe kam gjetur një mungesë totale komunikimi dhe sinqeriteti. Zoti Bamir Topi është thjesht dhe vetëm një individ në shërbim të lojrave politike të Edi Ramës. Kaq. Dhe më vjen keq për një pjesë të kolegëve që e kanë kuptuar me vonesë. Më mirë vonë sesa kurrë. Si zoti Hoxha në Kukës dhe disa të tjerë. Ka disa të tjerë pastaj që kanë dalë haptazi fare pro PS. FRD nuk ekziston sot si forcë politike, por mesa duket u formua dhe i shërbeu, ishte në koalicion me Ramën në zgjedhjet lokale. S’ka kërkuar asnjë ditë ndjesë për pushtetin e Ramës për hartën territoriale se i ka lënë qytetarët pa zot, pa kryetar bashkie. Është hartë që u bë vetëm për interesa politike. Pra, të mos merremi më gjatë me të, ai i përket historisë të mëpasme /Oranews.tv/    Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter
Reklama