Home » Koha.net: “Kelmendi: Vetëvendosje është parti komuniste” plus 29 more

Koha.net: “Kelmendi: Vetëvendosje është parti komuniste” plus 29 more

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

Koha.net: “Kelmendi: Vetëvendosje është parti komuniste” plus 29 more

Kelmendi: Vetëvendosje është parti komuniste Posted: 21 Jun 2017 02:55 PM PDT

Zëvendëskryeministri në largim, Ramiz Kelmendi, thotë se Vetëvendosje është parti që modelin ekonomik e ka në sistem komunist. Në Interaktiv të KTV-së, Kelmendi ka deklaruar se kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, kishte thënë se do të “hyjë në markete për t’ua marrë raftet ballore shitësve dhe dëshiron të hyjë edhe në televizione që t’ua japë hapësirat për reklamime për produkte vendore, sepse nuk kanë mjaftueshëm”. Nëse një gjë e……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Kelmendi: Nuk ia hapi telefonin Haradinajt Posted: 21 Jun 2017 02:38 PM PDT

Ramiz Kelmendi nga LDK thotë se nuk do të votojë pro Ramush Haradinajt për kryeministër. Emri i tij u përfshi në mesin e deputetëve që thuhet se “po peshkohen” nga koalicioni PAN për të siguruar votat e mjaftueshme që ky koalicion të krijojë qeverinë. Megjithatë, në Interaktiv të KTV-së, Kelmendi thotë se kjo nuk do të ndodhë dhe nuk do të votojë Haradinajn, sepse mendon që platforma ekonomike e koalicionit LAA është më e mirë se ajo e partive tjera. “Unë jam……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Motori i Ferrari Biturbocharged V8 fiton çmimin Motori i Vitit Posted: 21 Jun 2017 02:20 PM PDT

Për të dytën herë me radhë, Ferrari ka fituar çmimin për Motorin e Vitit, transmeton koha.net. Motori 3.9 litërsh biturbo V8 i cili gjendet në veturën 488 GTB dhe 488 Spider si motori i ngjashëm por turgocharged i modelit California T dhe GTC4Lusso T është zgjedhur si motori i vitit. Që nga inaugurimi i këtij çmimi në vitin 1999, Ferrai ka regjistruar fitoret më të mëdha se çdo prodhues tjetër i veturave. Motori i Ferrari 488 GTB prodhon 660 kuaj fuqi ndërsa shpejtësinë nga 0 në 100 e arri për……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Zyrtare: Atalanta transferon Berishën Posted: 21 Jun 2017 02:20 PM PDT

Atalanta ka konfirmuar se ka blerë kartonin e plotë të portierit shqiptar, Etrit Berisha. Lajmin e ka konfirmuar edhe Lazio përmes faqes zyrtare, transmeton Koha.net. Berisha ishte i huazuar sezonin e kaluar tek Atalanta, duke qenë një nga më meritorët për ta dërguar klubin bergamask në Ligën e Evropës. Ai i jep fund aventurës me Lazion pas katër vitesh. Comunicato 21.06.2017 https://t.co/FZR9NSb6tt — S.S.Lazio (@OfficialSSLazio) June 21, 2017 …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Tifozët e KB Bashkimit kërkojnë dorëheqjen e kryetarit të klubit Posted: 21 Jun 2017 01:55 PM PDT

Tifozët e klubit të basketbollit Bashkimi nga Prizreni, të njohur si “Arpagjikët”, i kanë kërkuar kryetarit të klubit, Shaqir Totaj, të japë dorëheqje nga klubi. Përmes një komunikate, tifozët prizrenas duan largimin e kryetarit, pasi sipas tyre klubi është në borxhe të mëdha dhe i mungon organizimi, transmeton KTV. “Në kohën derisa ky është kryetar, klubi është i zhytur në borxhe me mospagesa të rregullta mujore e shumë parregullsi tjera organizative. Ky kryetar nuk meriton të……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Haxhiu e çon Hotin në gjykatë, Hoti akuzon LVV-në për financa Posted: 21 Jun 2017 01:45 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Përplasen Haxhiu e Hoti: “Djali Fatmir Limajt u ka bërë presion qytetarëve” Posted: 21 Jun 2017 01:37 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Në Francë sekuestrohen 1.5 tonë kokainë, arrestohen disa grekë Posted: 21 Jun 2017 01:35 PM PDT

Më shumë se 1.5 tonë kokainë u sekuestrua sot në një plazh në jugperëndim të Francës dhe 11 shtetas të huaj u arrestuan, pjesa më e madhe e të cilëve grekë, bëri të ditur sot xhandarmëria franceze. Sekuestrimi nisi nga një sinjalizim i shërbimeve lokale për mbrojtjen e natyrës, që dyshonin te disa kampingje të braktisura në një plazh të Mimizanit, një lokalitet i Landes. Shtatë persona u arrestuan ndërkohë që po merrnin pakot e kokainës. Katër persona të……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Elbasan, vëllezërit i shpëtojnë ekzekutimit Posted: 21 Jun 2017 01:27 PM PDT

Dy vëllezër i kanë shpëtuar për mrekulli ekzekutimit, teksa punonin në punishten e tyre në lagjen “Shën Koll” në Elbasan. Persona të paidentifikuar kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim të tyre, ndërsa ekspertët e policisë kanë gjetur shenja të plumbave jashtë dhe brenda godinës. Teksa kanë tentuar t’i shpëtojnë breshërisë së armës, vëllezërit Beqiri, 60 dhe 49 vjeç, janë dëmtuar lehtë nga përplasja në punishten e tyre, por nuk……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Prishtina licencon 28 futbollistë për ndeshjen në Ligën e Evropës Posted: 21 Jun 2017 01:11 PM PDT

Prishtina ka licencuar 28 futbollistë për ndeshjen e parë kualifikuese të Evropa Ligës me Norrkopingun e Suedisë. Futbollistët e licencuar janë: Alban Muqiqi, Visar Bekaj, Ardit Nika, Armend Dallku, Liridon Leci, Lorik Maxhuni, Gentrit Dumani, Mërgim Neziri, Agon Xhaka, Përparim Osmani, Debatik Curri, Lorik Boshnjaku, Mërgim Pefqeli, Blend Baftiu, Endrit Krasniqi, Genc Hamiti, Diar Miftaraj, Ergyn Ahmeti, Donat Hasani, Basit Abdul Khalid, Gauthier Mankenda, Shend Kelmendi, Arbër Hoxha, Ahmed Januzi, Gentrit Begolli, Liridon Fetahaj, Kastriot Selmani, Bleon……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Meta: Socialistët e zhgënjyer nga Rama, të votojnë LSI-në Posted: 21 Jun 2017 01:01 PM PDT

Lëvizja Socialiste për Integrim(LSI) sot zhvilloi takim elektoral në Berat, ku ish-kryetari i LSI-së, Ilir Meta u shpreh optimist për fitoren LSI-së, pasi sipas tij është partia e rinisë së Shqipërisë. “Ne do të marrim pesë deputetë në Berat, ndërsa Tomit dhe Xherrit do ju lëmë nga një deputet, sa për shenjë”, tha Meta. Ish-kreu i LSI-se ftoi të gjithë socialistët që në 4 vjet u injoruan dhe u poshtëruan nga Rilindja, të votojnë LSI-në, sepse kështu votojnë……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Mourinho preferon Neymarin para Ronaldos Posted: 21 Jun 2017 12:59 PM PDT

Jose Mourinho ka kërkuar nga drejtuesit e klubit që të transferojnë Neymarin në vend të Cristiano Ronaldos, prej të cilit ka kërkuar që të hiqet dorë, raporton Don Balon. Ronaldo është i lidhur me një rikthim në Old Trafford, pasi raportohet se dëshiron të largohet nga Real Madridi, transmeton Koha.net. Mourinho kishte punuar me Ronaldon sa ishte pjesë e Real Madridit, por preferon yllin e Barcelonës, Neymar para portugezit. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Ronaldo dëshiron të transferohet te PSG-ja Posted: 21 Jun 2017 12:38 PM PDT

Marca raporton se Cristiano Ronaldo do ta shqyrtojë mundësinë që të transferohet te PSG-ja kur të vjen koha e takimit me presidentin e Realit, Florentino Perez. Portugezi ende e dëshiron largimin nga Real Madridi dhe takimi me Perezin do të mbahet pas përfundimit të Kupës së Konfederatave, transmeton Koha.net. Dhe Marca raporton se Ronaldo preferon transferimin te gjiganti francez. PSG-ja do të bëjë ofertë rreth 200 milionë euro që pritet të jetë e vështirë për Realin që ta refuzojë. Por, PSG-ja nuk……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Veseli kërkon ndihmën e SHBA-së e të BE-së për “Fillimin e ri” Posted: 21 Jun 2017 12:31 PM PDT

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli, në një postim të vetin sonte në Facebook ka ftuar në ndihmë bashkësinë ndërkombëtare, SHBA-në dhe BE-në për ta jetësuar programin elektoral të koalicionit, kombëtar, e ka quajtur ai. Veseli në postim ka përmendur edhe “vullnetin e mirë të qytetarëve të Kosovës”. Ky është postimi i Veselit në Facebook: “Qytetarët e Kosovës kanë votuar për një fillim të ri. Na presin shumë punë,……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Gjermania tërheq trupat e saj nga një bazë ajrore në Turqi Posted: 21 Jun 2017 12:26 PM PDT

Parlamenti gjerman e ka miratuar planin për tërheqjen e trupave nga baza ajrore Inçirlik e Turqisë. Ky vendim erdhi pasi Ankaraja kishte refuzuar kërkesën e ligjvënësve gjermanë për të pasur qasje tek ushtarët gjermanë në atë zonë. Parlamenti ka thënë përmes një deklarate se e mbështet planin për bartjen e 280 trupave në një bazë ajrore të Jordanisë. …This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
“LVV, koalicion me PDK-në pa Thaçin e Veselin” Posted: 21 Jun 2017 12:23 PM PDT

“Pa Thacin e Veselin, LVV do të bënte koalicion me PDK-në”, iu drejtua kështu Enver Hoti nga NISMA kandidates për deputete në radhët e LVV-së, Albulena Haxhiu. Mirëpo këtë e përgënjeshtroi vetë Haxhiu duke i thënë se më herët kishin pasur biseda dhe vetë Hoti i kishte thënë se “klani pronto duhet të largohet”. "A nuk po të vjen marre hic qysh po shpif Enver a? Bile kur flet me dikë është mirë me këqyrë në sy. Dikur ju i thoshit qytetarëve dilni nga PDK ta……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
A e vazhdon Nisma mbështetjen për Haradinajn kryeministër Posted: 21 Jun 2017 12:23 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Gashi për “Qeverinë e pakicës” të Vetëvendosjes Posted: 21 Jun 2017 12:21 PM PDT

Arben Gashi në Rubikon të KTV-së prezantoi edhe skenarin e fundit, sipas tij, për formimin e qeverisë. Sipas tij, LDK mund t’i ofrojë mbështetjen e 30 vota LVV-së në mënyrë që ajo brenda gjashtë muajve t’i zgjidhë pesë problemet me të cilat, sipas Gashit, përballet vendi. "S’po qesim kushte hiç, 30 vota tona i keni, pesë problemet që i ka Kosova i keni gjashtë muaj me i zgjedh, zgjidhni, e keni qeverinë, ne po rrimë ne opozitë, i keni 30 votat tona", ka thënë……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Kush e prishi bllokun LVV – AAK Posted: 21 Jun 2017 12:17 PM PDT

Posti i kryeministrit sipas Pal Lekajt nga AAK, ishte shkaktari i prishjes së marrëveshjes mes AAK-së e LVV-së në kohën e bllokut. Sipas Lekajt, LVV synonte që të kenë edhe bartësin e listës, e edhe kryeministrin. "Me juve jemi prish për pozitë të kryeministrit. Haradinaj e ka bërë të qartë, jau ka ofru pozitën e kryeministrit dhe nuk kanë pranuar, kanë dashtë edhe kryeministrin edhe m'i pri listës", ka thënë Lekaj. Këtë, në Rubikon të KTV-së” e hedh poshtë……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Talk ® Posted: 21 Jun 2017 08:15 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Jeta ® Posted: 21 Jun 2017 07:40 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Serial: Perandori epis. 126 ® Posted: 21 Jun 2017 06:55 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Juventusi bën hapin e parë për transferimin e Darmianit Posted: 21 Jun 2017 12:13 PM PDT

Juventusi ka ndërmarrë hapa konkret për transferimin e mbrojtësit të Unitedit, Matteo Darmian. Sky Sport Italia raporton se “Zonja e Vjetër” ka kontaktuar me agjentin e lojtarit për një transferim të mundshëm, transmeton Koha.net. Darmiani është synimi kryesor i Juventusit për ta mbuluar krahun e djathtë të mbrojtjes pas largimit të Dani Alvesit, i cili mund të bashkohet me Manchester Cityn. Megjithatë raportohet se Jose Mourinho nuk e dëshiron largimin e italianit, i cili është në planet e tij për sezonin e……This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Fashionista ® Posted: 21 Jun 2017 06:20 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Rubikon Posted: 21 Jun 2017 05:10 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Express Music ® Posted: 21 Jun 2017 04:15 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Serial: “Trimi dhe e bukura” epis. 43 ® Posted: 21 Jun 2017 03:30 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Interaktiv Posted: 21 Jun 2017 01:55 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Fashionista Posted: 21 Jun 2017 01:15 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Serial: “Trimi dhe e bukura” epis. 43 Posted: 21 Jun 2017 12:20 PM PDT

…This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now
Reklama