Home » “Ilir Marko-Tahirit: Të përgjuan dhe shkarkuan ndërkombëtarët” plus 9 more 24 ore lajme

“Ilir Marko-Tahirit: Të përgjuan dhe shkarkuan ndërkombëtarët” plus 9 more 24 ore lajme

h1 a:hover {background-color:#888;color:#fff ! important;} div#emailbody table#itemcontentlist tr td div ul { list-style-type:square; padding-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div blockquote { padding-left:6px; border-left: 6px solid #dadada; margin-left:1em; } div#emailbody table#itemcontentlist tr td div li { margin-bottom:1em; margin-left:1em; } table#itemcontentlist tr td a:link, table#itemcontentlist tr td a:visited, table#itemcontentlist tr td a:active, ul#summarylist li a { color:#000099; font-weight:bold; text-decoration:none; } img {border:none;}

“Ilir Marko-Tahirit: Të përgjuan dhe shkarkuan ndërkombëtarët” plus 9 more 24 ore lajme

Ilir Marko-Tahirit: Të përgjuan dhe shkarkuan ndërkombëtarët Posted: 22 Jun 2017 07:57 AM PDT

Pas statusit ku Saimir Tahiri sulmoi Ilir Metën dhe zv/ ministrin e tij, e akuzoi se e kishte përgjuar, ka reaguar Ilir Marko. një mesazh privat ish-zëvendës/ministri i ka dërguar Tahirit, ai i thotë se nuk ishte nevoja ta përgjonte, pasi e përgjonin ndërkombëtarët. tej Marko i zbulon Tahirit se shkarkimi tij
KQZ fillon përgatitjet për zgjedhjet lokale Posted: 22 Jun 2017 07:52 AM PDT

qendrën e numërimit dhe rezultateve po vazhdon rinumërimi i 280 kutive votimit, cilat patën mospërputhje dhënave. Deri tani, nga ky numër janë rinumëruar 126 kuti votimit, ndërsa, deri shtunën pritet përfundojnë tërat dhe t’i hapet rrugë numërimit votave me kusht, votave me postë …
Ndihmohen me pako ushqimore mbi 800 familje në Podujevë Posted: 22 Jun 2017 07:46 AM PDT

Me rastin e muajit shenjtë Ramazanit dhe prag festës Fitër Bajramit, janë ndihmuar me pako ushqimore 817 familje me gjendje rëndë sociale Komunën e Podujevës.Pakot ushqimore, grumbulluara dhe dhuruara nga donatorë ndryshëm, janë shpërndarë bashkëpunim me Drejtorinë për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale (DSHMS)
Deputeti gjerman: Formimi i Qeverisë në Kosovë, i vështirë – nuk përjashtohen as zgjedhje të reja Posted: 22 Jun 2017 07:38 AM PDT

Deputeti i Bundestagut, Thorsten Frei pret zgjedhjet Shqipëri kalojnë mirë se zgjedhjet e fundit. Për qeverinë Rama ai bën një bilanc përzier.   Ndër tjerash, gjatë një interviste për Deutsche Welle, Frei ka folur edhe për Kosovën, duke thënë se ai sheh formim vështirë qeverisë. “Formimi i qeverisë …
Mogherini dhe Hahn i shkruajnë Hoxhajt: E ardhmja e Kosovës është në BE Posted: 22 Jun 2017 07:32 AM PDT

Shefja e Politikës Jashtme BE-së, Federica Mogherini dhe Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi Mirë, Johannes Hahn i kanë shkruar letra ministrit Jashtëm Kosovës, Enver Hoxhaj. letrën e saj pas zgjedhjeve për Hoxhajn, Mogherini e garanton mbështetjen e saj për Kosovën rrugën e saj drejt Bashkimit Evropian. Ajo ka
“Rrokullisja” e euros, arrin nivelin më të ulët që nga viti 2009 Posted: 22 Jun 2017 07:14 AM PDT

Zhvlerësimi i euros kundrejt lekut regjistroi një rekord ri enjten. Sipas kursit zyrtar këmbimit Bankës Shqipërisë, euro u këmbye me 132.4 lekë, çka përfaqëson nivelin ulët nga maji i vitit 2009. Sipas ekspertëve, rënia nivelin ulët tetë vitet e fundit motivohet nga oferta …
OSHEE do blejë energji. Po vjen thatësira, duhen 18 mln euro importe Posted: 22 Jun 2017 07:05 AM PDT

Situata e vështirë hidrike e ka detyruar Operatorin e Shpërndarjes hapë me shpejtësi procedurat për nisur importet e energjisë. Top Channel ka mësuar se OSHEE ka çelur ankadin për blerë mbi 285 mijë mega energji nga importi për përballuar furnizimin e vendit me energji për periudhën 28 qershor-31 korrik. Rezerva hidrike …
Tkurret ISIS, pakësohen luftëtarët e huaj Posted: 22 Jun 2017 06:57 AM PDT

vitin 2016 është verifikuar një tërheqje domethënëse territoriale e ashtuquajturit Shteti Islamik disa aspekte, gjë ka çuar rënien e kapaciteteve grupit terrorist për t’u zgjeruar territore ndryshme. Kështu thotë raporti i Drejtorisë Kombëtare Antimafias dhe Antiterrorit Itali, i publikuar këtë enjte për gjysmën e
Monika Kryemadhi i përgjigjet Tahirit: Mos pi mall, bëj palestër! Posted: 22 Jun 2017 06:51 AM PDT

Fushata elektorale po prodhon reagime ndryshme nga forcat parlamentare i kanë shpallur ‘luftë’ njëra-tjetrës, paktën verbalisht. Zëvendëskryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi i është përgjigjur deklaratës ish-ministrit Brendshëm Saimir Tahiri, i cili i dha një mesazh kreut Kuvendit Ilir Meta, duke e akuzuar se ka hedhur baltë me por
Akuzat e LSI, reagon Tahiri: Më dëgjo me vëmendje Ilir Meta… Posted: 22 Jun 2017 06:39 AM PDT

Ish-ministri i Brendshem, Saimir Tahiri ka reaguar flakë për flakë pas akuzave qe LSI-ja bëri adresen e tij, për presion dhe skema për blerjen e votës Vorë. Me një shënim gjatë faqen e tij FB, Tahiri i numëron Metës akuzat i ka bërë, sipas tij, baltë e padrejtë,
Reklama