Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Reklama

Macja futet në xhami kur Imami po lexonte Kuranin, shihni çfarë bën ai (Pamje)

Një mace u fut një xhami përderisa Imami po lexonte Kuranin para myslimanëve, por ndodhi ajo nuk pritej.

Ndërsa imami po lexonte Kuranin, praninë e myslimanëve po e dëgjonin, papritur hyn një mace e cila po pengonte imamin kryerjen e kësaj procedure fetare.

këtë moment imami fillon ta ledhatojë macen pa e ndalur leximin e Kuranit për asnjë çast. Kështu, macja u qetësua, pastaj u ul karrige dhe nuk lëvizi derisa imami përfundoi leximin.

Shikojeni videon:

 


The post Macja futet në xhami kur Imami po lexonte Kuranin, shihni çfarë bën ai (Pamje) appeared first on Veriu.info.

Reklama

Infermierja ul pantallonat dhe ia tregon pacientit plak, video po çmend rrjetin

Një video e publikuar fundmi shfaq pamjet ku ajo bën vallëzime erotike trupin e pacientit moshuar.

këto pamje mund dëgjohet duke i kërkuar 100 vjeçarit ai t’i blejë ndonjë gjë e pas shihet edhe duke i ulur pantallonat për t’ia treguar pasmet e zhveshura.

Policia e ka arrestuar Flutzin dhe e ka dënuar për ngacmim seksual shkallës katërt por është liruar me kusht.

Mësohet se infermierja është pushuar nga punë atë klinikë.

The post Infermierja ul pantallonat dhe ia tregon pacientit plak, video po çmend rrjetin appeared first on Veriu.info.

Mashtrimi i radhës nga INTEREX tek spitalet (Foto)

Ndodh edhe kjo INTEREX , një produkt ku ishte 4 + 1.

Gratis këto oferta  perendimit nuk lejojnë shitesit tonë Kosovë edhe pse kompania Milka ka dërguar paketimin me ofertë 4 + 1 INTEREX Prishtinë  afër spitalit gjitha i kanë ndarë dhe t’i paguajnë 5 copë veç e veç.

Një konsumator kishte blerë Millka INTEREX Prishtinë ka parë se nga ato janë gratis i kanë ndarë dhe ka vendosur këto foto t’i dërgon Botapress.info

millka Mashtrimi i radhës nga INTEREX tek spitalet (Foto) millka Mashtrimi i radhës nga INTEREX tek spitalet (Foto)

 

The post Mashtrimi i radhës nga INTEREX tek spitalet (Foto) appeared first on Veriu.info.

Skënderbeu, figura më e respektuar të historisë kombëtare

Është mbajtur konferenca shkencore ndërkombëtare, kushtuar 550-vjetorit vdekjes Gjergj Kastriotit-Skënderbeut, ku është vlerësua lart figura e tij unifikimin e popullit shqiptar.

Drejtori i Institutit Historisë “Ali Hadri” Sabit Syla ka thënë se Gjergj Kastrioti Skënderbeu hyri skenën e historisë një moment tepër kritik për Shqipërinë dhe për fatin e Evropës.

Ai tha se nën udhëheqjen e tij lufta e shqiptarëve u ngrit një shkallë lartë organizuar, e cila shënoi një kthesë vendimtare zhvillimin politik vendit dhe forcimin e vetëdijes kombëtare.

Kujtimi i Skënderbeut, sipas Sylës, jetoi jo vetëm zemrën e popullit e lindi, por vepra dhe figura e tij mori përmasa me rëndësi evropiane. Ai shtoi se Skënderbeu u lartësua nga personalitete shquara evropiane kohës.

“Aftësitë e Skënderbeut si burrë shtetit, spikatën edhe marrëdhëniet me botën e jashtme. Përveç krijimit marrëdhënieve me shtetet e sferës perëndimore, edhe me shtetin Osman ka përfunduar dy marrëveshje, njëra vitin 1460 dhe tjetra 1463. Ndërkohë pas luftës për qytetin e Dejës tetor vitit 1448 u nënshkrua traktati i paqes me Venedikun. Ky është traktati i parë njohëm deri tani ku lidhja shqiptare del si subjekt i pavarur marrëdhëniet ndërkombëtare”, ka thënë Syla, raporton KsP.

Jahja Lluka kryetar i Komisionit Qeveritar për vitin jubilar Skënderbeut, ka thënë se shqiptarët gjithandej Kosovës dhe popull i saj liridashës është rritur dhe zhvilluar me kujtimin e figurës madhe historike, me cilën njohu popullin shqiptar e gjithë bota civilizuese properëndimore.

Me flamurin e Skënderbeut, shqiptarët kanë prirë qindra beteja, kanë dhënë mijëra dëshmorë dhe me këtë flamur po dëshmojmë se rruga e vërtetë e lirisë dhe demokracisë është ajo për cilën luftoi Gjergji ynë deri frymën e fundit jetës vet. Ai na trasoi orientimin e sigurt ardhmes sonë evropiane dhe properëndimore. Ai realizoj parim bashkimin e shqiptarëve, Lidhjen e Shqiptarëve Lezhë, e cila hapi rrugën e krijimit shtetit parë pavarur shqiptarë. Themelues I cilit ishte ai vet”, theksoi LLuka.

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka thënë se Gjergj Kastrioti Skënderbeu, është si njëri nga figurat tona respektuara historisë tonë kombëtare.

Ai tha se si figurë unifikuese Skënderbeu çdo herë ka qenë dhe mbetet adresa kryesore e identifikimit popullit shqiptar.

“Skënderbeu si njëri nga strategët njohur artit luftarak për 25 vjet rresht arriti t’i vë themelet e shtetit mesjetar shqiptarë. Edhe për kundër ai u ndesh me ushtrinë fort kohës, për afër gjysmë dekade ishte I pa thyeshëm dhe pengesa kryesore, pengoi depërtimin e ushtrisë Osmane ne Evropën perëndimore. Skënderbeu për vite tëra shërbeu si figura pikënisjeje e proceseve mëdha popullit tonë”, theksoi Bytyqi.

Kësaj konference shkencore i kontribuuan edhe përfaqësues nga Shqipëria. Akademik Marenglen Verli, rektor i Akademisë Studimeve Albanologjike Shqipërisë ka thënë se kudo jetojnë shqiptarët, viti 2018 ka qenë viti i Gjergj Kastriotit Skënderbeut, cilin e kanë përkujtuar dhe po e përkujtojnë me veprimtari ndryshme edhe italianët, hungarezët, polakët, austriakët, gjermanët e tjerë.

Ai është përmendur me vlerësim lartë edhe instancat larta deri Kongresin e Shtetit Bashkuara Amerikës për vlerat si figurë e njohur botërore. Unë besoj se kjo nuk është pa domethënie, ndoshta ka qenë rastësi, por është fakt se shqiptarët nën flamurin e tyre kombëtar apo shtetëror gjatë gjithë mijëvjeçarit fundit kanë punuar, luftuar vetëm për paqen, lirinë dhe për një jetë mirë”, ka thënë Verli.

Për vitin jubilar Skënderbeut, institucionet e Kosovës gjatë këtë viti kanë organizuar disa aktivitete dhe deri fund vitit do organizohen edhe shumë veprimtari tjera.

The post Skënderbeu, figura më e respektuar të historisë kombëtare appeared first on Veriu.info.

Harrojeni Adelina Berishën, nëna e saj mahnit me këtë pamje

Adelina Berisha është emër shumë i dashur për publikun.

Meqë është tejet aktive rrjete sociale ajo shpesh i publikon edhe personat rëndësishëm jetën e saj.

Kësaj radhe llogarinë personale, Instagram ka ndarë një imazh me ndjekësit teksa ju prezanton me nënën. “E dua nënën time”, është përshkrimi ia ka vënë fotos.

Duket se nëna e Adelinës ka rrëmbyer gjithë vëmendjen me këtë pamje, e cila lë nën hije edhe bijën.

Nga ana tjetër, këngëtarja Berisha vazhdon jetë aktive me prurje reja e muzika e saj pëlqehet mjaft shumë.

Screenshot_12-10 Harrojeni Adelina Berishën, nëna e saj mahnit me këtë pamje

The post Harrojeni Adelina Berishën, nëna e saj mahnit me këtë pamje appeared first on Veriu.info.

Nëna paralizohet vetëm tri javë pas lindjes së foshnjes

Një nënë me shpirtë zjarrtë për vajzën dhe jetën e saj asnjëherë nuk u dorëzua por luftoi me dhimbjet deri arriti qëllimin transmeton Gazeta Shneta.

Holly kishe 26 vjet kur e solli jetën fëmijën e saj parë mirpo mbas 3 jave ajo u pralizua, ajo lindi një vajzë bukur ku emrin ia vunë Casey.

Ajo ishe e paralizuar nga qafa e poshtë dhe pas ajo u diagnositugua me GBS, gjithashtu ajo humbi edhe aftësin e folurit por edhe nëse fliste nuk kuptohej.

Holly mendoi pas lindjës se vajzës kalojë kohë shum me , por ajo sipas Holly-it ishte kohë vërtetë e errët me plot dhimbje lotë dhe depresion.

Por pas ajo filloi lëvizë dhe gjithashtu pas një paralize ajo kishe një udhëtim gjatë kthehet siç kishe qenë dhe pas 10 jave ajo u tregua e fortë për ushqyer foshnjën e saj për herë parë.

pas Holly u shprehë:

Dhe kur fillova shoh se kishte shpresa shërohej atëherë kjo gjë ndezi një ndjenjë zjarrë për tu kthyer  tek vajza ime”

Ajo ka arritë suksesë çdo ditë dhe gjithashtu duhet falenderuar shpirtin e saj luftarak dhe pastaj erdhi koha për hapat e parë. Mbas 126 ditëve ajo kishe qëndruar spital e paralizuar filloi ecte prap, dhe pas edhe ta hedhte edhe hapin final kthehet tek e vajza e saj.

Holly ka një thënje për gjithë:

Dhe ne kemi një zgjedhje ose ti lëm dhimbjet bëhen forta ose bëhemi ne fortë” dhe ajo u kthye jetën e saj për jetuar me vajzën dhe gjithashtu ajo filloi shpërndaj disa storie për t’i ndihmuar njerzit me GBS./Gazeta Shneta/.

– Kliko këtu për t’u informuar me testin duhet ta bëjë secila nënë shtatzënë për konfirmuar se shëndeti gjenetik i foshnjës ardhje është rregull.

The post Nëna paralizohet vetëm tri javë pas lindjes së foshnjes appeared first on Gazeta Shneta | Me rëndësi shneta.

Me 200 km në orë për t’i shpëtuar policisë, vdes shqiptari 

Një shtetas shqiptar ka humbur jetën dhe dy tjerë mbetën plagosur Itali si pasojë e një aksidenti rëndë rajonin e Lombardisë.

Ngjarja e rëndë ndodhi orët e para dielës. 3 shqiptarët, cilët kishin kryer një grabitje, po tentonin t’i iknin policisë italiane duke ecur me shpejtësi lartë automjetin e tipit “BMW”.

Por drejtuesi i mjetit ka humbur kontrollin dhe kanë përfunduar jashtë rrugës, ndërsa shpejtësia e mjetit sipas mediave italiane, i kalonte 200 kilometrat orë.

Shqiptari humbi jetën është identifikuar si A.K 31 vjeç. Menjëherë vendngjarje mbërritën dhe disa ambulanca. Ndërkohë, pas kontrollit mjetin e aksidentuar, policia ka zbuluar mijëra euro grabitura si dhe disa bizhuteri.

Babai i tij kishte humbur jetën, gjyqtari shpërthen në lot pas ndeshjes

Humbja e një prindi është një dhimbje e vështirë për t’u duruar. Duhet kohë dhe durim për përpunuar një zi fillimisht duket i pakalueshëm.

Ndonjëherë ekziston dëshira për braktisur gjithçka dhe për qëndruar vetëm. Kjo është ajo me shumë mundësi do kishte dashur bënte Marco Ricci shkruan Telesport.

Ricci është një arbitër i Serisë C dhe prej pak ditësh kishte humbur babanë.

Do kishte patur çdo arsye për mos qenë fushë, por ai ka vendosur drejtonte gjithsesi ndeshjen mes Fermana dhe Sudtirol, e luajtur dielën Serinë C.

Por pas 90 minutave kaluara duke përmbajtur veten, Ricci ka shpërthyer një vaj çlirues. Një moment ky ka befasuar lojtarët dhe tifozët e pranishëm stadium.

Ndeshja u mbyll 0-0 dhe pas lotëve derdhura mesin e fushës, arbitri i ka kërkuar falje drejtuesve dhe futbollistëve dy ekipeve, cilët kanë treguar solidaritet dhe mirëkuptim ndaj tij./GazetaBlic

The post Babai i tij kishte humbur jetën, gjyqtari shpërthen në lot pas ndeshjes appeared first on Veriu.info.

Dafina sjell këngën e shumëpritur ‘Kurgjo nuk kallxojna’ – Dëgjojeni …

Dafina ka publikuar hitin e radhës. Dafina Zeqiri sjell edhe këngën e radhës gjuhën shqipe.

Këngëtarja e hiteve ka publikuar këngën e paralajmëruar, ‘Kurgjo nuk kallxojna’, shkruan Gazeta Express.

Muzika dhe produksioni i këngës është bërë nga producenti i njohur, Cricket ndërsa kënga është përsëri ritmike dhe stil Dafinës.

Kjo këngë vjen pas dy hiteve shumë suksesshme këngëtares ka sjellë gjatë verës, ‘Fuego’ dhe ‘Kalon’ me Lumi B.

The post Dafina sjell këngën e shumëpritur ‘Kurgjo nuk kallxojna’ – Dëgjojeni … appeared first on Veriu.info.

Khabib Nurmagomedov në Prishtinë? (Foto)

Khabib Nurmagomedov është njëri nga sportistët komentuar momentit.Kjo pasi sportisti i UFC-së ka mposhtur Conor McGregor duelin e dekadës ‘kafazit’ duke regjistruar 27 fitore dhe asnjë humbje.

Por një foto ka qarkulluar rrjetet sociale shihet se ai ka arritur Prishtinë dhe ishte duke pirë një kafe rasti, derisa foton e ka postuar humanisti Afrim Ismaili.

gggg Khabib Nurmagomedov në Prishtinë? (Foto)

Por si duket Ismaili është tallur paksa, pasi poshtë mund t’a shihni foton origjinale, dmth se fotoja e mësipërme është montazh.

gggg Khabib Nurmagomedov në Prishtinë? (Foto)

Edhe pse duket fillimisht e pabesueshme, kush e di, ndoshta ndonjë ditë rusi mund t’a vizitojë Kosovën, duke e ditur se ka shumë fansa këtu.

The post Khabib Nurmagomedov në Prishtinë? (Foto) appeared first on Veriu.info.

Këtë e pëlqejnë %d blogues: