Home » Statistikë ku Messi i vetëm lë prapa Juventusin, Reali, Liverpoolin, PSG dhe gjigantët tjerë të Evropës

Statistikë ku Messi i vetëm lë prapa Juventusin, Reali, Liverpoolin, PSG dhe gjigantët tjerë të Evropës

Lionel Messi, i cili për shumëështë lojtari i mirë historinë e futbollit, ka forcuar argumentin e atyre mendojnë kështu me paraqitjen e tij kundër Espanyol.

Argjentinasi ishte thjeshtë i jashtëzakonshëm, i pandalshëm dhe i pagabueshëm këtë ndeshje.

Ai realizoi dy nga katër golat skuadra e tij shënoi derbin e kryeqytetit katalunas, shkruan lajmi.net.

dy këto gola, Lionel Messi i realizoi nga gjuajtjet e lira, e këto kanë bërë ai vendos një rekord.

Me këto dy gola, 10shi i Barcelonës ka realizuar 19 gola 4 vitet e fundit, direkt nga gjuajtja e lirë.

Ai ka shumë se e tërë skuadra e Juventus (18). Pasojnë Lyon, Real Madrid dhe Roma me nga 13-të.

Bayern ka shënuar 13 herë nga gjuajtja e lirë këto katër vite. Nga 12 herë Sampdoria, Monaco dhe PSG.

Chelsea, Liverpool dhe Milan poashtu qëndrojnë prapa Messit, me nga 11 gola prej gjuajtjeve lira.

Ky është Lionel Messi lexues dashur. I papërsëritshëm. 

The post Statistikë ku Messi i vetëm lë prapa Juventusin, Reali, Liverpoolin, PSG dhe gjigantët tjerë të Evropës appeared first on Veriu.info.

Reklama