Home » Magjia e Flori Mumajesit “PLAS” kënga fituese e “Këngës Magjike”

Magjia e Flori Mumajesit “PLAS” kënga fituese e “Këngës Magjike”

Me një diferencë madhe pikësh nga kolegët e tij. Flori Mumajesi rrëmbeu për herë dytë çmimin e parë festivalin “Kënga Magjike”.

mënyrën e veçantë votimit ka ky kompeticion, ai u vlerësua lart nga kolegët e tj për baladën “Plas”.

Kënga e cila ditët lamë pas u përfol tej mase shumë duke u cilësuar si dedikim për një person zemrës, u zgjodh fituese e këtij festivali, këtë vit shënoi edhe edicionin e 20-të me radhë.

vendin e dytë janë vënë Aurela Gaçe dhe Eli Fara me këngën “Zemra Ratatata”, ndërsa vendin e tretë e kanë zënë dyshja fantastike Fifi dhe MC Kresha me këngën “Psikopatja Jote”.

Ndersa përveç çmimit parë, Flori këtë vit e ka fituar çmimin “Balada e mirë”, ndërsa edhe njëherë ai e dëshmoi se është gjeni i llojit vet.

Kur mori çmimin e parë, atë baladës mirë, ende pa nisur këndonte vet, publiku po i thurte vargjet e këngës tij.

Ndërsa fund fare, me gjithë kolegët ai e interpretoi këngën e tij “Plas” – dhe desh na i plasi zemrat nga emocionet! URIME FLORI    /Prive.al

Reklama