Home » “Kënga Magjike” bëri së bashku Saimir Pirgu me Ardit Gjebrenë dhe Pirro Çakon

“Kënga Magjike” bëri së bashku Saimir Pirgu me Ardit Gjebrenë dhe Pirro Çakon

Saimir Pirgu i cili është duke zhvilluar një karrierë suksesshme jashtë Shqipërisë, është rikthyer sonte me një befasi këndshme Kënga Magjike, shkruan KultPlus.

Saimir Pirgu dhe Ardit Gjebrea sollën fillimisht këngën e titulluar “Ajo”. Para se këndonte këtë këngë Gjebrea tha se këtë këngë ia kushton nënës tij. anën tjetër Pirgu mori zemrat e dëgjuesve me zërin e tij mrekullueshëm.
“Isha te studio e Florit dhe dëgjoja këngën dhe pëlqeu. I them Florit ma jep mua këtë këngën, sepse unë do këndoj një duet me Saimir Pirgun natën finale. I them Florit vjen keq ta bëj me një tekst tjetër timin dhe kështu krijova tekstin ‘Kur them ajo’. E gjithë ideja një ditë një njeri i shtrenjtë largohet nga jeta jote, ikën gjithçka, por a mund ta fshish emrin dhe thuash ‘ajo’? Është e pamundur”, u shpreh Gjebrea.

Pas këngës për pranishmit u lëshua edhe një video e cila tregoi disa nga pikat kulmore karrierës tenorit Saimir Pirgu kalendari i cilit është i rezervuar edhe për pesë vitet e ardhshme. Tutje Pirgu tha se është i lumtur rikthehet Shqipëri dhe ka mundësin nderojë edhe tenorin Gaqo Çako.

Saimir Pirgu solli këngën “Këputa një gjethe Dafinë” cilën ai ia dedikoi tenorit virtuoz Gaqo Çako. Këtë këngë ai e këndoi bashku me Pirro Çako./ KultPlus.com

The post “Kënga Magjike” bëri së bashku Saimir Pirgu me Ardit Gjebrenë dhe Pirro Çakon appeared first on KultPlus.

Reklama