Home » Çmimet që rrëmbyen artistët deri më tani në “Këngën Magjike”

Çmimet që rrëmbyen artistët deri më tani në “Këngën Magjike”

Sonte po mbahet edicioni i 20-të i festivalit “Kënga Magjike” 2018.

poshtë mund gjeni artistët cilët janë shpërblyer deri tani.

Vokali i mirë femëror shkoi për Venera Lumani me këngën “Lind për ty”.
Çmimi për grupin mirë shkoi për “Revolt Klan” me këngën “Ndriço.
Çmimi i Televizionit Klan shkoi për Klajdi Haruni meNuk dua dot pak”.
Çmimin artisti i ri e fitoi Wendi Mancaku” me këngën “Ëndrra ime”.
Çmimin ‘Çesk Zadeja’ e fitoi Erik Lloshi “Mos urre”.
Çmimin kënga stil e fitoi Rovena Dilo ft. Onati me këngën “Ma jo
Çmimi ‘Best Duet’ – Flori Nazifi & Inis Neziri me këngën “Fli krahët e mi”.
Çmimi artisti i mirë sipas votimeve web e kanë fituar Fifi & Mc Kresha me këngën “Psikopatja jote”.
Çmimin ‘Best Euro Trend’ e fituan Manuel Moscati dhe Matteo Beccuci me “Sempre”.
Çmimin e Produksionit Jon Music e fitoi “Kejsi Tolaj “ ke mua”.
Çmimin e kritikës e fitoi Rozana Radi meKur përfundon një dashuri si e jona”.
Çmimin për vokalin mirë mashkullor, e fitoi “Mentor Haziri me këngën “ ke vra”.
Çmimi RTV 21- Ardit Cuni dhe Daniela Toci me këngën “Qaj”
Çmimi “Magjia e parë”- Lorenc Hasrama dhe Olsi Bylyku “Si flas”
Çmimi “Best to invest”- Krusita “Akull”
Çmimi ‘Etno Trend’- Artiola & Bruno “Po digjem”
Çmimin performanca e mirë e fitoi Ronela Hajati “Vuaj”./KultPlus.com

The post Çmimet që rrëmbyen artistët deri më tani në “Këngën Magjike” appeared first on KultPlus.

Reklama