Home » Familjarët e Valdet Zekajt nga ‘Grupi Kumanova’ reagojnë për deklaratën e deputetes Bajrami (VIDEO)

Familjarët e Valdet Zekajt nga ‘Grupi Kumanova’ reagojnë për deklaratën e deputetes Bajrami (VIDEO)

seancën e mbrëmshme Kuvendit Kosovës, deputetja nga radhët e LDK-së, Hykmete Bajrami e quajti skandaloz vendimin e Qeverisë Haradinaj për ndarjen e mjeteve për familjet e dënuarve dhe vrarëve ngjarjet e Kumanovës.

Ndër 50 vendimet skandaloze sipas saj mori Qeveria Haradinaj, është edhe vendimi për familjarët fjalë.

FAMILJA-VALDET Familjarët e Valdet Zekajt nga ‘Grupi Kumanova’ reagojnë për deklaratën e deputetes Bajrami (VIDEO)

“Korrupsion ka pothuajse çdo ditë, ju e keni pa, janë mbi 50 vendime Qeverisë, nga ma skandalozet, ku ndahen para për quar veteran deti, qoftë kur ndahen familjeve te akuzuarve për terrorizëm rastin Kumanova dhe plotë vendime tjera. Çka nuk ka, ndahen taksat taksat e shtetit, për kësi lloje qëllime” , ka thënë Bajrami para deputetëve.

E familjarët e dënuarit me burgim përjetshëm pas ngjarjeve Kumanovë, Valdet Zekës, kanë deklaruar se ndjehen indinjuar pas fjalimit deputetes Bajrami.

Babait i Valdetit, Smajl Zekaj ka thënë se fjalët e thëna mbrëmë nga deputetja mund t’i quaj ‘marri’.

FAMILJA-VALDET Familjarët e Valdet Zekajt nga ‘Grupi Kumanova’ reagojnë për deklaratën e deputetes Bajrami (VIDEO)

“Hykmetja mbrëmë ka folur fjalë mund t’i quaj marri. Ajo përmend një ndihmë kryeministri Haradinaj u ka dhënë çlirimtarëve. Gabon Hykmetja kur ata i quan terroristë, sepse nëse ata janë terroristë atëherë e gjithë Ushtria Çlirimtare janë tillë”, ka thënë për Tv Dukagjini, Smajl Zekaj, babai i Valdetit.

Përpos babait, edhe nëna e Valdet Zekës, Shyhrete Zekaj tha se fjalimi i Bajramit ka qenë politik. Sipas saj, djali nuk shkoi Kumanovë për para, por sipas saj ai shkoi për ndjenja shqiptare.

Kam shumë qejf takohem me Hikmete Bajramin, dhe t’i tregoj se djali im ka boll dhe nuk ka shkuar për para. Tjerët nuk kanë por kanë shkuar [ Kumanovë] për ndjenja shqiptare kanë. Nuk kanë shkuar për përfitime. Unë e respektoj Ramush Haradinajn i vetmi ai ka bërë diçka për këta djem. Zoti e bekoftë. Zoti qiell e qoftë”, deklaron e ëma e Valdet Zekës, Shyhrete Zekaj.

Ndryshe Qeveria e Kosovës e udhëhequr nga kryeministri, Ramush Haradinaj pati marrë vendim për ndarjen e një fondi prej 290 mijë eurosh si ndihmë për familjarët e dënuarve nga “rasti Kumanova”.

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = ‘https://connect.facebook.net/de_DE/sdk.js#xfbml=1&version=v3.2’; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

Familjarët e Valdet Zekajt nga “Grupi Kumanova”, reagojnë ndaj Hykmete Bajramit

Familjarët e Valdet Zekajt nga “Grupi Kumanova”, reagojnë ndaj Hykmete Bajramit

Gepostet von DossierD – RTV Dukagjini am Mittwoch, 5. Dezember 2018

Reklama