Home » Shpërthim i fuqishëm në një bazë armatimi, vriten 7 ushtarë

Shpërthim i fuqishëm në një bazë armatimi, vriten 7 ushtarë

Shtatë ushtarë turq u vranë dhe 25 u plagosën një shpërthim armatimesh krahinën juglindore Hakarit, tha shtunën presidenti Reccep Tayyip Erdogan.

Shpërthimi ndodhi një bazë rajonin Semdinli Hakkarit pranë kufijve me Iranin dhe Irakun, tha zyra e guvernatorit Hakarit një deklaratë.

Ne kemi shtatë martirë dhe 25 ushtarë plagosur për shkak shpërthimit”, tha Erdogan para nisjes tij Francë për ceremoninë përkujtimore 100 vjetorit mbarimit Luftës Parë Botërore.

“Zyrtarët po inspektojnë vendin”, tha ai.

Ministria e Mbrojtjes tha premten se 25 ushtarë u plagosën këtë incident, duke gjuajtur municion rëndë.

The post Shpërthim i fuqishëm në një bazë armatimi, vriten 7 ushtarë appeared first on Veriu.info.

Reklama