Home » Reshjet e dendura, ndërpriten dy ndeshje futbolli

Reshjet e dendura, ndërpriten dy ndeshje futbolli

Moti i keq dhe reshjet e dendura itali, bënë sfida mes Genoas dhe Napolit ndërpritej minutën e 60′ saj.

Reshjet filluan rreth mesit pjesës parë dhe bënë pamundur qarkullimin e topit terrenin e “Marassi-t”, ndërsa intensiteti i tyre, vështirësoi edhe shikimin.

Për këtë arsye, arbitri kryesor Abisso thirri skuadrat dhomat e zhveshjes, ndërsa sipas protokollit, duhet pritur 45 minuta për marrë vendimin final.

Gjithsesi pas rreth 10 minutash, skuadrat u rikthyen sërish për luajtur minutat e mbetura, pasi reshjet ulën intensitetin dhe terreni u përmirësua ndjeshëm.

herët, rreth orës 19:30, po për shkak reshjeve dendura, u shty edhe finalja e parë e Kupës Libertadores mes Boca Juniors dhe River Plate.

v.l/ Dita

10-11 Reshjet e dendura, ndërpriten dy ndeshje futbolli

Reklama

Lexo më shumë